www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szpagat turecki a kręgosłup
Autor Wiadomość
aina52
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 11:36 am   szpagat turecki a kręgosłup

Dzień dobry :)
Mam problem z którym nie bardzo potrafię sobie sama poradzić, ponieważ jestem początkującą tancerką i nie do końca wiem, co przy ćwiczeniach jest normalne, a co nie :)
Gdy rozciągam się do szpagatu tureckiego ( w siedzeniu na ziemi w rozkroku) i próbuję położyć brzuch na ziemi przy prostym kręgosłupie, odczuwam ból w odcinku lędźwiowym. Utrzymuje się on także przez kilka minut po wstaniu, jednak nie jest to typowy "ból kegosłupa", bardziej jakby rozciągnięty. Tak samo w siedzeniu na ziemi ze złączonymi nogami skierowanymi w przód i próbą położenia się na nich z prostym kegosłupem. I teraz moje pytanie - czy w takiej pozycji kręgosłup się rozciąga, lub bolą po prostu rozciągniętę biegnące wzdłuż niego mięśnie? Czy ktoś też miał coś takiego? Czy mogę w ogóle się rozciągać i tańczyć? :sad:
Z góry baaardzo dziękuję za pomoc :smile:
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 4:57 pm   

Hmmm... miałam coś podobnego ale nie wiem czy to jest to samo... Podczas rozciągania właśnie w takich pozycjach ale i innych mam tendencję do napinania tej części pleców i stąd pojawia się ból... Np. jak siedzę z prostymi nogami i schylam się do przodu... Musisz na to zwrócić uwagę. Nie dociągać tułowia mięśniami pleców ale przy pomocy rąk.
Po każdym ćwiczeniu w którym angażujesz kręgosłup (rozciągasz go ) musisz zrobić ćwiczenie jakby przeciwstawne (dla rozluźnienia pleców) Trochę ciężko jest mi to wytłumaczyć ale może zrozumiesz o co mi chodzi np. po wyginaniu do tyłu skulić się.
Najlepiej jest kiedy położysz się na plecach, podkulisz nogi i będziesz dociskać rękami kolana do klatki. Muszisz mocno rozluźnić plecy i przykleić odcinek lędźwiowy do podłogi... Poczujesz wtedy takie dziwne uczucie że nie możesz położyć pleców na podłodze ale kiedy minie to oznacza że mięśnie się rozluźniły...
Tak działa to w przypadku mojego ciała... prawda jest taka, ze każdy tancerz z czasem uczy się swojego "ciała". Wie jak wykonywać każde ćwiczenie aby przyniosło najlepszy efekt, gdzie pociągnąć mocniej, gdzie lżej, a także kiedy przystopować... Tak naprawdę ilu tancerzy tyle sposobów na ból.
Jednak mam nadzieję że może choć troszkę pomogłam.. W każdym razie skup się na tym aby nie napinać odcinka lędźwiowego a po każdym ćwiczeniu rozluźniać "plecy".
Napisz później czy ból minął albo czy się chociaż zmniejszył :)
_________________
Sukces- 10% talentu 90% pracy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12