www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć :)
Autor Wiadomość
Orchidea
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 2:16 pm   Cześć :)

Jestem tu nowa i jak to zwykle bywa z nowym forum - nie wiem od czego zacząć swoją egzystencję na nim :)
Baletem zainteresowałam się pod koniec zeszłego roku, bo obejrzeniu filmu "Czarny Łabędź". Dzięki temu filmowi pokochałam nie tylko balet, ale i taniec w ogóle. Kiedyś myślałam, że taniec to tylko ruszanie nogami i rękami i nie warto sobie nim zawracać głowy. Myliłam się.
Sama osobiście jestem już za stara, by zacząć balet (mam prawie 20 lat), chociaż bardzo bym chciała. Nie pozwala mi na to jednak nie tylko wiek, ale też i fizyczność. Niby rozciągam się, ale nigdy nie dojdę do poziomu gimnastyczek czy baletnic w tym temacie. Czasami jestem zła na rodziców, że nie zapisali mnie na balet, jako małej dziewczynki. Gdyby tylko mieć wehikuł czasu...Zostaje mi tylko zachwycanie się spektaklami i czerpanie wiadomości na temat tej pięknej sztuki. Do tej pory widziałam na żywo tylko jeden balet - słynne "Jezioro Łabędzie". Bardzo mi się podobało i chętnie zobaczyłabym też inne przedstawienia. Poza tym moim nieśmiałym marzeniem jest stanąć na pointach, chociaż na chwilę, przy barierce. Wiem jednak, że potrzeba na to co najmniej dwóch lat ciężkich ćwiczeń :( Poza tym w moim mieście i okolicach nie dostanę ich. Chociaż gdybym mogła je dotknąć i zobaczyć z bliska...Szkoda, że moje życie tak się potoczyło, że mogę być tylko odbiorcą. Chętnie poczytam różne artykuły o balecie tu na forum i dowiem się różnych ciekawych rzeczy :)
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 10:08 pm   

Orchideo, witamy serdecznie na forum. Właściwie powinnam przenieść Twój post do Przedstawialni ale nie chcę zaczynać znajomości z Tobą od przenoszenia Twojego powitania ;) 20 lat to wcale nie za późno, aby pobawić się baletem - oczywiście, nie osiągniesz zawodowego poziomu z racji jak napisałaś fizyczności, rozciągnięcia, ale uwierz nam - są tu osoby i po 30 i po 40 roku zycia, które ćwiczą taniec klasyczny dla dorosłych dla przyjemności i nic sobie ze swoich ograniczeń nie robią - realizują marzenia. Więc śmiało! No i oczywiście zapraszam do pogłębiania wiedzy na naszym forum, dzielenia się baletowymi przeżyciami i spostrzeżeniami, zapraszam na spektakle na żywo i na transmisje baletowe w polskich kinach
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13