www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchudzanie
Autor Wiadomość
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 12:12 am   Odchudzanie

Witajcie! Szukałam tematu podobnego ale nie znalazłam.

Mam problem. Jestem szczupłą dziewczynką jednak mam dość grube uda, łydki i mam oponkę.

Czy macie propozycje co może mi pomóc ? Od razu mówię że nie mogę biegać.

Zdrowo się odżywiam i chodzę na zajęcia codzienie po 2-3 h przynajmniej i przybywa mi mięśni a nie ubywa tłuszczu .
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 3:13 pm   

Sheeda, nie wiem z czego to u Ciebie wynika, ale może być kilka opcji.

Podam taki przykład- często ludzie chodzący na siłownie nawet kilka 7 dni w tygodniu po kilka godzin dziennie ćwiczą- załóżmy, ciężary, maszyny, jakieś tam urządzenia. Załóżmy tez, że odżywiają się w miarę poprawnie. Często w takich przypadkach tłuszcz i tak pozostaje mimo ćwiczeń dlatego, że same ćwiczenia na mięśnie są dość hm.. "statyczne". Balet sam z sobie <nie mówię o skokach> nie jest całkiem ćwiczeniami cardio, które przyśpieszają spalanie tłuszczu. Długie ćwiczenie teoretycznie też zwalniają spalanie materii w organizmie, ponieważ organizm, który codziennie przez kilka godzin pracuje czuje jakby "przymus" zatrzymywania kalorii w organizmie, żeby mieć energię na ćwiczenie.

Wiadomo, tańcząc profesjonalnie nie można uniknąć częstego, długiego ćwiczenia. Ale krótkie ćwiczenia cardio lub ćwiczenia interwałowe HIIT powinny pomóc. Inną sprawą jest też odpoczynek- organizm potrzebuje przynajmniej dnia na zregenrowanie, żeby mógł odpowiednio wszystko przyswoić itd. Oczywiście, jeżeli to kwestia obowiązku, no to nie ma wyjścia. Ważne jest wtedy (z resztą, nie tylko wtedy) odpowiednia ilość snu, bo wbrew pozorom to tez może mieć wpływ (szczególnie na odpowiednią przemianę materii).

Co do zdrowego żywienia- to przybliż co masz na myśli. Jesz coś po zajęciach?

I chyba najważniejsze- czym według Ciebie są "grube uda". Każdy ma zupełnie inną budowę i np, to, że się nie ma "dziury" (taki przykład, niekoniecznie musi o to chodzić) między udami to wcale nie musi znaczyć, że ma się grube uda, bo to są kwestie budowy. Tego nie wiem, więc musisz sama stwierdzić czy np,. stwierdziłaś to w porównaniu do kogoś o zupełnie innej budowie, czy faktycznie stwierdzasz to po swoim przypadku, nie porównując się do nikogo.

Trochę chaotycznie napisane, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 4:32 pm   

Jem po treningu produkty ezbogacone w bialko.

Rozmiar ud stwierdzilam patrzac w lustro po prostu sa niewymiarowe
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
kucolka9
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 7:01 pm   

Mam dokładnie ten sam problem , mam grube uda ale jak prostuje kolana to moje uda są całe napięte i nie widze tego tłuszczu . Chciała bym schudnąć z tych mięśni .... czy się da ???? Co to może być od pewnego czasu ćwicząc albo wchodząc po schodach bardzo bolą mnie uda , z czego to może wynikać i jak ograniczyć ten ból??
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 2:51 pm   

Polecam całkowite wykluczenie pszenicy z diety (nawet produktów pełnoziarnistych).
Podobno właśnie to zboże jest odpowiedzialne za wystający brzuszek nawet u szczupłych osób.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 10:33 pm   

Ja nie jem nic z przenicy, pełnego ziarna. Prawie same warzywa i owoce.
NIestety nogi mam po prostu grube a uda to jak słoń, reszta szczuplusieńka.
I to nie jest tłuszcz a mięśnie..
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 11:19 pm   

W takim razie to może być faktycznie kwestia budowy.
Porównaj sobie Svetlane Zakharovą i Misty Copeland (tu Misty: http://www.irishtimes.com...ty-Copeland.jpg ). Gdzieś już była dyskusja o czymś podobnym (z resztą sama pytałam wtedy) i właśnie padło to porównanie. Taka "uroda" mięśni, genetyka. Skoro nie masz tam tłuszczu, to możesz jedynie dużo rozciągać mięśnie na różne sposoby, ale wiadomo, że większość to jednak kwestia tego z czym się urodziliśmy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12