www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
skolioza w balecie
Autor Wiadomość
wiola
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 10:10 pm   skolioza w balecie

Mój 7-letni synek dostał się do szkoły baletowej. Niestety ortopeda stwierdził, że dziecko ma skoliozę w dolnym odcinku kręgosłupa i nie powinno iść do tej szkoły. Natomiast dyrekcja szkoły uważa, że nie jest to duża wada i zajęcia taneczne raczej pomogą niż zaszkodzą w tej sytuacji. Teraz mam dylemat co zrobić, bo z jednej strony syn chce iść do tej szkoły a z drugiej nie chciałabym mu zaszkodzić. Czy ktoś z Was miał podobny dylemat? A może znacie takie przypadki?
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 05, 2014 9:42 am   

Na twoim miejscu bym jednak sprobowala dac syna do tej szkoly chociaz na rok. Cwiczenia baletowe wzmacniaja i stabilizuja korpus, jezeli wada jest nie wielka, to moga mu pomoc. Kiedys czytalam jakies opracowanie na ten temat ze przy niewielkich wadach kregoslupa balet pomagal i wada sie cofala. Jezeli okaze sie ze jednak skolioza przeszkadza to i tak syn bedzie musial zrezygnowac ze szkoly ale przynajmniej sprobowal.
 
     
wiola
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 07, 2014 9:04 pm   

Dzięki za odpowiedź i słowa otuchy :) W międzyczasie byliśmy u ortopedy. Zastanawiające jest, że zachęca on do wszystkich rodzajów sportu z wyjątkiem baletu. Twierdzi, że przy skoliozach trzeba uczyć dzieci garbić się a nie prostować... Dostaliśmy skierowanie na rehabilitacje, więc jeszcze tam skonsultuję posłanie syna do tej szkoły. Mimo wszystko spróbowałabym, w końcu będziemy to kontrolować i zawsze można zmienić szkołę. Muszę jeszcze tylko przekonać męża ;)
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 09, 2014 7:05 pm   

Ciesze sie ze moglam pomoc :) Niechec lekarza do cwiczen baletowych moze wynikac z ninimalnej wiedzy na ich temat, niestety lekarze ortopedzi bardzo czesto traktuja taniec i tancerzy jak pomylencow a balet jako cos co totalnie degraduje cialo, kosciec i w ogole samo zlo. ;)
A juz tej teorii o garbieniu to kompletnie nie pojmuje... :shock:

Trzymam kciuki i powodzenia :)
 
     
wiola
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 1:42 pm   

Niestety mój mąż się nie chce zgodzić :( Ale dzięki poszukiwaniom w necie znalazłam alternatywną metodę leczenia skolioz. Nazywa się YUMEIHO, podobno dzięki niej są szanse, aby całkowicie zlikwidować to skrzywienie. Pan do którego zadzwoniłam aby umówić się na wizytę stwierdził, że nie ma przeciwwskazań, aby syn poszedł do tej szkoły a nawet ma klientki, które są uczennicami szkoły baletowej i pomaga im przy przeciążonych stawach. Więc jest jeszcze jakaś szansa...
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 8:42 pm   

Super ze sie nie poddajesz i walczysz, o realizacje marzen syna. Naprawde warto. Trzymam kciuki :)
Swoja droga w dzisiejszych czasach na prawde trudno spotkac idealnego czlowieka, prawie kazdego tropia mniejsze lub wieksze wady kregoslupa. Jedna z tancerek z Teatru Wielkiego przyznala kiedys ze ma minimalnie jedna noge dluzsza od drugiej. Minimalnie ale jednak i stale musi nad tym pracowac... Da sie :)
 
     
kikimimi 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń OSB
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 12:27 pm   

Wiem że może trochę późno, ale ja chodzę już do V kl. OSB w Gdańsku i też miałam leciutka skolioze, ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas tańca. Bynajmniej! Wada cofnela się do
minimum i teraz jestem baaaaaaaaardzo szczęśliwa ze nie zrezygnowałam, bo nie dość że realizuję swoją pasję, to nawet wpłynęło to dobrze na moje zdrowie. Pozdrawiam i mam nadzieję, że chłopak nie zrezygnował, bo nam oni są bardzo potrzebni 😄😄😄
 
     
wiola
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sob Sty 10, 2015 6:52 pm   

Na szczęście syn poszedł do szkoły baletowej i jest zachwycony! Kilka dni temu byliśmy u ortopedy i skolioza nie pogłębiła się :) dopóki wszystko jest w porządku nie zrezygnujemy z tej szkoły :)
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 8:36 pm   

wiola napisał/a:
Na szczęście syn poszedł do szkoły baletowej i jest zachwycony! Kilka dni temu byliśmy u ortopedy i skolioza nie pogłębiła się :) dopóki wszystko jest w porządku nie zrezygnujemy z tej szkoły :)


Brawo!!! Trzymam za Was kciuki!!! :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13