www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Kasia G
Czw Paź 06, 2016 12:35 pm
Transmisje baletów z Teatru Bolszoj w Kinie Praha - Warszawa
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 3:38 pm   

konkurs - do wygrania pojedyncze bilety na retransmisje Córki Faraona w kinie Praha 23 listopada.
Pytanie: kto tańczył role tytułowej córki faraona Aspici na premierze w 1862 roku w Petersburgu?

na odpowiedzi czekam do czwartku do północy na Priv
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 10:51 am   

konkurs zamkniety, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kina Praha w najbliższą niedziele o 15.45

W premierze Córki faraona tańczyła Carolina Rosati
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 28, 2014 6:37 pm   

od niedawna wszystkie informacje i zapowiedzi transmisji oraz mnóstwo pieknych zdjęc i filmików znajdziecie tu:

https://www.facebook.com/nazywowkinach
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 2:25 pm   

Konkurs - do wygrania pojedyncze bilety na retransmisje Bajadery w Kinie Praha 7 grudnia.

W którym roku Bajadera została przeniesiona na scenę Teatru Bolszoj w Moskwie (premierę miała w 1877 w Petersburgu)

na odpowiedzi czekam do czwartku do 24 godz. na Priv
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 08, 2014 10:27 pm   

odpowiedź to 1904 rok.
Na Bajaderze była wspaniała frekwencja, liczę, ze nie zabraknie Was na transmisjach LIVE z Bolszoj Dziadka do orzechów i Jeziora łabędziego!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
magda_globe
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 1:37 pm   

Bajadera to przepiękny balet, a Balet Teatru Bolshoj wykonał go mistrzowsko.
Piękne stroje, doskonali tancerze, partnerowania, wspaniała Zakharova i Łantratow – czego chcieć więcej :smile:
Szkoda, że w Polskim Balecie Narodowym od dawna nie jest w repertuarze…

A Dziadka do Orzechów juz sie nie mogę doczekać!
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 2:57 pm   

dziele się wrażeniami z Bajadery, a nawet dwóch ;)

http://www.naczubkachpalc...derze-nierowna/
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 9:22 am   

Bajadera to moj ulubiony balet, wiec zawsze podchodze do niego z duzym sentymentem i podziwem. Tym razem nie bylo inaczej. Dzieki transmisji w kinie Praha moglam ponownie sie zetknac z tym baletem i to po raz pierwszy w takie, niemalze naturalnej, wielkosci. Co prawda w tancach zbiorowych zdarzaly sie nierownosci, ale tylko na poczatku. Genialne role glowne i Tance fakirow.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 10:51 am   

konkurs - mozna wygrac ilet na transmisję Dziadka do orzechów 21 grudnia w warszawskim kinie Praha.
Pytanie konkursowe prościutkie: gdzie odbyła sie prapremiera Dziadka do orzechów?

na odpowiedzi czekam do czwartku 18 grudnia do południa na priv
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 19, 2014 11:21 pm   

konkurs rozwiązany - oczywiście prapremiera odbyla się w Teatrze maryjskim w Petersburgu.

tym razem dobrych odpowiedzi było tak duzo, że az zabrakło biletów. Dla tych co odpowiedzieli poprawnie przewiduje bilet na kolejna transmisję - Jezioro łabędzie już w styczniu
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 16, 2015 6:21 pm   

O Jeziorze łabędzim wszyscy wszystko wiedzą, więc postarałam się, aby pytanie konkursowe dotyczące tej transmisji nie było zbyt proste: kto dyrygował petersburską premierą Jeziora czyli premierą wersji w choreografii Petipy i Iwanowa (czyli jedyną słuszną, bo nikt już nie pamięta że wcześniej Jezioro poniosło klęskę na scenie moskiewskiej w choreografii niejakiego Reisingera). Na odpowiedzi czekam do środy 21 stycznia na priv. Do wygrania pojedyncze bilety na transmisje Jeziora w warszawskim kinie Praha w niedziele 25 stycznia - na żywo z Bolszoj, w rolach głównych Swietłana Zacharowa i Denis Rodkin
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 21, 2015 9:50 pm   

konkurs rozstrzygnięty - dyrygentem premiery petersburskiej był Riccardo Drigo, który również opracował muzykę Czajkowskiego na potrzeby tego wystawienia. Zwycięzców zapraszam w niedziele do kina Praha. Jezioro łabędzie będzie mozna obejrzeć:

NA ŻYWO (25.01.2015):

Warszawa, kino Praha

Wrocław, kino Nowe Horyzonty

Kraków, kino Mikro

Katowice, kinoteatr Rialto

RETRANSMISJE:

Piła, Fabryka Emocji (18.02.2015)

Kętrzyn, kino Gwiazda (12.03.2015)

Oświęcimskie Centrum Kultury (17.04.2015)

Ciechanów, kino Łydynia (20.04.2015)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 11:41 am   

konkurs - do wygrania pojedyncze bilety na retransmisje spektaklu Romeo i Julia z Teatru Bolszoj w Moskwie - do obejrzenia 8 marca w kinie Praha

Pytanie konkursowe: gdzie odbyła sie światowa prapremiera tego baletu? Na odpowiedzi czekam do srody do północy na priv
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 3:44 pm   

konkurs rozstrzygnięty, zwycięzców zapraszam jutro do kasy kina Praha
Prapremiera odbyła się w Mahen Theatre, Brno, 30 grudnia 1938 roku.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Czw Mar 12, 2015 6:50 pm   

Przyznam, że Romeo i Julia mnie nieco rozczarowała. Po pierwsze tak podkreślenie roli Tybalta mi nie pasowało. Tancerz pasował fizycznie do tej roli, ale jego mina od pierwszej sceny oznaczająca "Kogo by tu dźgnąć" była moim zdaniem przeteatralizowana. Tancerz tańczący Romeo mi się podobał, ponieważ fajnie oddał na początku beztroskę Romea, następnie młodzieńczą miłość a na końcu pełną tragdię konsekwencji, która spadła na parę kochanków. Tańcowi Julii nie mogę także nic zarzucić ale dla mnie się wydawała zbyt poważna, by nie powiedzieć "za stara"... Jakoś na początku mi się bardzo gryzło gdy biegała obrażona na rodziców, mimo że dla mnie biła z niej powaga młodej kobiety a nie nastolatki jaką była Julia. Choreografia zbiorowa słaba...zdecydowanie wolałam duety i solówki.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 13, 2015 11:19 am   

To ciekawe spostrzeżenia, bo ja miałam dokładnie odwrotne wrażenia - najbardziej podobała mi się Anna Nikulina jako Julia - tak z wyrazu, jak i tanca, choć oczywiście była w drugiej połowie dość dramatyczna, ale mnie poruszała. Podobał mi sie tez Tybald - ale ja te role uwielbiam w każdej inscenizacji (ach, te czarne charaktery) - owszem był przerysowany, ale znakomicie tańczył :) Romeo najmniej przypadł mi do gustu - jakis taki nijaki i nie pasował mi do tej postaci. Spektakl ogólnie słabszy niz stara wersja - polecam obejrzec na dvd wykonanie w starej inscenizacji z Biessmiertnową, Muchamiedowej i Wietrowem (który wypowiadał sie w przerwie transmisji)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Pią Mar 13, 2015 8:33 pm   

Kasiu G, to ta wersja, która ukazała się w cyklu Gazety Wyborczej "Balet i taniec"?
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 17, 2015 4:01 pm   

tak, ta samiutka :) warto powtórzyć sobie jak lekturę obowiązkową

A już wkrótce - dosłownie na dniach zapowiedzi kolejnego sezony transmisji i retransmisji z Bolszoj
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 22, 2015 3:23 pm   

Po wakacjach zobaczymy w kinach: romantyczną "Giselle" w wersji Grigorowicza, neoklasyczne "Klejnoty" Balanchine'a, "Damę kameliową" Neumeiera do muzyki Chopina, nieśmiertelnego "Dziadka do orzechów" Grigorowicza, nową inscenizację "Poskromienia złośnicy" Jeana-Christophe'a Maillot, "Spartakusa" Grigorowicza i nowego "Don Kichota" Fadejeczewa.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 2:50 pm   

Ostatni konkurs w tym sezonie - do wygrania pojedyncze bilety na transmisje live "Iwana Groźnego" w kinie Praha w Warszawie.
Pytanie konkursowe: gdzie poza Rosją (dawniej Związkiem Radzieckim) wystawiono "Iwana Groźnego" Grigorowicza.

Na odpowiedzi czekam na Priv jak zwykle do srody do godz. 24
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Evqa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 10:40 pm   

Chciałam podziękować za możliwość zobaczenia dzisiejszej transmisji! Spektakl był REWELACYJNY! Anna Nikulina świetnie pasowała do swojej roli (czego nie mogłam powiedzieć o niej w "Romeo i Julii", tak naprawdę nawet jej dzisiaj nie poznałam), a Michaił Lobukhin...chyba nie muszę nic pisać na jego temat. Porażający, wzruszający, tańczący genialnie...robił niesamowite wrażenie w roli Iwana, choć już w roli Tybalta mi się spodobał (mimo jego miny "kogo by tu dźgnąć?", jak określono wyżej).
Pozdrawiam! :)
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 8:35 pm   

UWAGA, UWAGA, ruszamy z nowym sezonem transmisji z Bolszoj "Bolshoi Ballet Live" - 11 października zobaczymy na żywo spektakl "Giselle", wystąpi Swietłana Zacharowa jak Giselle i Sergiej Połunin (gościnnie) jako Albert.

Harmonogram transmisji dostępny jest na bannerze na naszym forum, które nadal jest patronem medialnym prezentacji w warszawskim kinie Praha a więc ma możliwość rozdania w konkursie 6 biletów na każdy spektakl!

Przypominam, ze transmisje i retransmisje z Bolszoj są do obejrzenia nie tylko w Warszawie, lista kin które transmitują lub retransmitują przedstawienia baletowe z Moskwy dostępna jest na http://new.nazywowkinach.pl/bolsoj

oraz na profilu nazywowkinach. pl na facebooku gdzie utworzono odpowiednie wydarzenie.

Zapraszam do śledzenia facebooka, gdzie staram sie umieszczać wiele ciekawostek i informacji na temat transmisji i do brania udziału w konkursach o bilety na pokazy w Warszawie.

Patronem medialnym transmisji jest tez portal taniec.POLSKA gdzie także będzie można wygrać bilety do kin nie tylko w Warszawie!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 8:24 am   

Mam dla Was pierwsze pytanie konkursowe - do wygrania 6 biletów na transmisje Giselle z Teatru Bolszoj w kinie Praha (Warszawa) 11 października.

O spektaklu: http://new.nazywowkinach.pl/bolsoj/giselle

Gdzie poza Warszawą można oglądać transmisje z Bolszoj: http://new.nazywowkinach.pl/bolsoj/gdzie-ogladac

Pytanie: kto był pierwszą polską Giselle (dodam ze na warszawskiej scenie)?

Odpowiedzi odbieram na PRIV do czwartku 8 października, w razie większej ilości poprawnych odpowiedzi liczy sie kolejność ich nadesłania.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 8:28 am   

Konkurs rozstrzygnięty. Oczywiście była to Konstancja Turczynowiczowa, zona Romana Turczynowicza, choreografa, który wystawił po raz pierwszy Giselle w Polsce, w Warszawie, w swojej wersji choreograficznej.

Drugi raz w historii naszego konkursu zabrakło biletów dla wszystkich, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytanie. Żałuje, ale to chyba znaczy, ze transmisje cieszą się coraz większym powodzeniem. Zapraszam także na transmisje i retransmisje w innych miastach

Transmisja live
Gliwice Kino Amok
Katowice Kino Rialto
Konin Kino Oskard
Wadowice kino Centrum
Warszawa Kino Praha
Wrocław Kino Nowe Horyzonty

Retransmisje
8 listopada Dąbrowa Tarnowska Kino Sokół
15 listopada Łuków kino Łuków
29 listopada Kraków kino ARS
6 grudnia Łódź kino Szpulka
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 11:55 am   

Ogłaszam konkurs, w którym będzie mozna wygrac bilety do Kina Praha w Warszawie na retransmisje Klejnotów w choreografii George'a Balanchine'a 8 listopada.
Pytanie brzmi: jaki utwór wykorzystał Balanchine do zilustrowania III częsci swego baletu Klejnoty pod tytułem Brylanty?

Na odpowiedzi czekam jak zawsze na priv do czwartku 5 listopada
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13