www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o wskazówki
Autor Wiadomość
Karaluch
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 11:31 pm   Proszę o wskazówki

Dzień dobry

Jestem mamą czterolatki z Działdowa.Odkąd córa zaczęła mówić , powtarza , że chce być baletnicą.
Orientowałam się już trochę w temacie rozpoczęcia nauki baletu i dowiedziałam się , że najwcześniej zaczyna się edukację u pięciolatków.Niestety nie ma u nas żadnych zajęć z baletu.A nie do końca wyobrażam sobie wożenie jej na zajęcia z baletu np. do Olsztyna (młodszy brat).
Czy mogę prosić o podpowiedź jak zorganizować takie zajęcia?Gdzie szukać prowadzącego? Czy ktoś np. widzi możliwość dojeżdżania do Działdowa ,aby uczyć grupę takich pięciolatków?
Czy od najmłodszych lat konieczna jest sala z drążkami (chociaż przenośnymi) ?Jak sprawdzić , czy osoba , która się zgłosi jest kompetentna?itd

Pozdrawiam
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 12:25 pm   

Witam,
Nie jestem praktykiem ale od jakiegos czasu prowadze zajęcia dla dzieci 4-9 lat łaczące teorie (wiedze o balecie) z elementami praktyki - podstaw baletu i tanecznej zabawy. Myslę, że jesli miałaby to być stała grupa baletowa, to przydałyby sie przenośne drązki bo po prostu łatwiej pewne ćwiczenia wykonywac z oparciem a male kręgosłupy tego potrzebują. Oczywiście poczatkowo zajęcia powinny miec charakter zabawy w balet czyli proste ćwiczenia na siedząco, w kółku, w parach z trzymaniem sie za ręce itd. Rózne gry i zabawy ale wyrabiajace poprawna postawę, pracujące nad rozciagnięciem, no i dające satysfakcję małym tancerkom że ucza sie "baletu" czyl podstawowe pozycje rąk i nóg, podstawowe proste ćwiczenia baletowe.
Balet wymaga jednak odpowiednich warunków więc sala z drewniana lub wyłożoną czyms niezbyt twardym podłogą oraz drązki by sie przydały. Moze jakis dom kultury byłby skłonny takie zorganizować? w Warszawie w prawie kazdym sa zajęcia "baletowe" dla małych dzieci lub chocby ruchowe podobnego typu (taniec, rytmika). Prowadzącego mozna szukac przez ogłoszenia, np. na facebooku jest grupa "tancerze bez etatu" - mozna spróbować tam i np. tutaj... Trzeba szukac kogoś, kto ma ukończony minimum kurs instruktorski z tańca, aby zajęcia były prowadzone bezpiecznie i zaznaczyć ze to do bardzo małych dzieci
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Karaluch
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 4:45 pm   

Dziękuję za odpowiedź

Bardzo się przyda każda informacja kto , co i jak.A teraz przynajmniej wiem gdzie zacząć szukać kogoś kompetentnego..
pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13