www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zakup nowych point, pomóżcie :)
Autor Wiadomość
baleciara123 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 8
Wysłany: Sob Paź 05, 2013 10:36 am   zakup nowych point, pomóżcie :)

hej :) niedawno stałam się posiadaczką point firmy sansha-legende model 909. wbrew obiegowym opiniom, pointy nie są tak miękkie jak obiecywał producent. Ponieważ podbicie mam nienajgorsze, poradziłam sobie z wyrobieniem point na stopie :^. Ale ze względu na sporą ilośc ćwiczeń, moje sanshe, starły się i mam pointy-szmatki :)) . Wczesniejsze pointy jakie miałam były to : blochy-aspiration, następnie freed of London- szczerze mówiąc, nie wiem jaki był to model. i nie wiem czy eksperymentować z grishko, a może gaynor minden? czy skupić się na blochach, może freedach. doradźcie mi pointy, nie za twarde, nie za miękkie, wszystkie modele dozwolone :)) ( no może oprócz sansha-recital, są zdecydowanie za miękkie ) . zależy mi aby przyjemnie kręciło się w nich pirueciki :*
_________________
Monooo *.*
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Sob Paź 05, 2013 6:45 pm   

Ja bym Ci poleciła Grishko. Osobiście je uwielbiam, teraz mam Grishko Maya I i są świetne. ;) Mam twardość M, wcześniej miałam H i ani te, ani te nie są ani za twarde, ani za miękkie. Moja koleżanka ma Grishko 2007 i też mówi, ze są dobre, ogólnie wydaje mi się, że większość modeli Grishko są dobre. No, może Novice bym nie polecała, bo są baaaardzo miękkie. :)
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Paź 05, 2013 11:28 pm   

Spotkałam się z opiniami, że Sanshe mają krótką żywotność, też polecam Grishko. Szczególnie biorąc pod uwagę, że oprócz Sanshy są raczej najpopularniejsze w Polsce i najłatwiej je znaleźć w sklepach stacjonarnych, żeby przymierzyć, bo jednak modele różnią się i długością przyszwy i rozmiarem, np. rozmiar 3,5 w Elite, to nie to samo co w Maya-I. Według mnie twardość H to właśnie takie "średnie".
Możesz też użyć kleju dla przedłużenia żywotności point, gdzieś ten temat przewinął się w którymś temacie o pointach, możesz poszukać, możne to też pomoże ;)
 
     
baleciara123 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 8
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 7:19 am   

Bardzo dziękuję. Może faktycznie spróbuję grishko :3
_________________
Monooo *.*
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 1:30 pm   

Musisz sobie przetestować kilka firm i modeli zanim znajdziesz ten ulubiony:-)
Niestety każdy ma inną stopę i nie da się doradzić, jakie powinnaś spróbować, a już na pewno nie przez Internet.
Zobacz Grishko, Russian Pointe - to dobre firmy (moje ulubione, chociaż sama tańcze teraz w Gaynor Minden, ale szczerze na początek poleciłabym raczej 'zwykle' pointy, ewentualnie później zmienić na GM)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
baleciara123 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 8
Wysłany: Pią Paź 11, 2013 10:20 pm   

A na czym polega ten fenomen gayonor minden? Ze są 'inne' :)
_________________
Monooo *.*
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sob Paź 12, 2013 11:48 am   

Mają box wyściełany taką miękką gąbeczką ;3
I raczej ciężej się wchodzi na półpalce, trzeba wskakiwać, bo się podeszwa wygina w banana i nie chce odkszatłcić na półpalcach.
Uważaj, jak zaczniesz w nich tańczyć, nie będziesz chciała innych... :wink:
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Paź 12, 2013 1:48 pm   

Georgia, przepraszam, ale to, co napisałaś to bzdura...:)
Akurat box wyścielony gąbeczką oferuje też wiele innych producentów, przykładowo Grishko Miracle czy Bloch. I co do techniki wskakiwania, jest raczej odwrotnie. Tzn na każde pointy można wskoczyć (jest to częściej używane w rosyjskiej technice) lub 'roll on' (więcej używane w zachodnich szkołach), ale akurat konstrukcja GM sprzyja tej drugiej metodzie. Bo porównując do Grishko czy Russian Pointe są to pointy bardzo miękkie (mnie na początku trudniej się w nich tańczyło właśnie ze względu), nie wyrabia się ich. Przychodzą w takiej formie w jakiej będziesz w nich tańczyć aż się zużyją (mogą odrobine zmięknąć z tego co zauważyłam w moich).
Generalnie ich 'inność polega na tym, że:
-są niesamowicie lekkie w porównaniu do innych point
- ich 'żywotność' jest nawet 5 x dłuższa niż zwykłe pointy (mi starczają na około miesiąc, przy czy Grishko czasami jedynie na kilka dni)
-są już wyrobione
-masz możliwość idealnego dopasowania ich do stopy, wybrania odpowiadającej Ci szerokości, twardości, wycięcia itd.
-dużo lepiej 'amortyzują' niż zwykłe pointy
-jeśli są dobrze dobrane to prawidłowo ustawiają 'en point' (to raczej dla początkujących zaleta)
-są zrobione z plastiku:)
I to chyba na tyle. Coraz więcej osób zaczyna tanczyc w tych pointach, ale wiadomo, że nie każdemu będą odpowiadały. Ja uważam, ze potrzeba sporo czasu aby się do nich przyzwyczaić jeśli wcześniej tańczyłaś w innych pointach, ale polecam spróbować. Dla mnie ich najlepsza zaleta to właśnie długa żywotność;)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12