www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pointy Gaynor Minden
Autor Wiadomość
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 11:43 pm   Pointy Gaynor Minden

Otóż mam trzy pytania na które nigdzie na forum nie znalazłam odpowiedzi.
1. Ile ceni się taka przesyłka z USA? Same pointy są bardzo drogie, a co dopiero żeby płacić drugie tyle za przesyłkę :(
2. Jakie twardości zamawiałyście? Gdzieś na filmiku instruktażowym widziałam, jak pani tłumaczyła, że "hard" są jak nowe pointy i takie już pozostaną, "extraflex" jak trochę użyte itd. Czyli, że cała podeszwa jest taka miękka, czy że są fabrycznie wyrobione tylko w jednym miejscu?
3. Na zagranicznych forach czytałam, że po zdarciu się satyny z czubków spod spodu straszy niebieski plastik, z którego są zrobione, to prawda? :)

Bardzo mnie ciekawią te pointy, chociaż nie są zbyt piękne wiele osób je sobie zachwala. Może jak kiedyś poczuję przypływ gotówki to je sobie sprezentuje :)
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Sie 06, 2013 5:45 am   

Hej:)
1.Nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie na to pytanie, ale z firmowej strony przesyłka + opłata za cło wynosi około 200zł dodatkowo.
Najbardziej opłaca się zamawiać już z europejskich sklepów (np. w uk) lub z ebay.com jednak nie ma tam możliwości 'professional fitting' (które szczerze - zazwyczaj się nie sprawdza, lub rzadko udaje się dopasować pointy na podstawie zdjęć i wymiarów, bo to sprawa bardzo indywidualna)
2. Z twardości ja najbardziej lubię hard (zielona torebka), ale tańczę też w extraflex i supple, zależy jakich w danym momencie potrzebuje. Hard (dla mnie) wcale nie są jak nowe pointy. Ogólnie GM to bardzo miękkie pointy porównując do np. Grishko. Potrzeba około pól roku żeby się na nie tak całkiem przestawić, ale moim zdaniem warto, bo są niesamowicie lekkie, wygodne, bardzo amortyzują, starczają na dużo dłużej niż zwykłe pointy i kiedy są dobrze dopasowane to ślicznie wyglądają. Nie sugerowałabym się zdjęciami amatorów z Internetu, gdzie widać, ze pointy nie zostały dopasowane odpowiednio lub/i stopa nie jest wyrobiona, a często nawet widać, że nie jest gotowa do tańca w pointach. Kiedy są dobrze dopasowane naprawdę wyglądają ok. Wiele profesjonalistów w nich tańczy (Zakharova, Obraztsova, Kampa między innymi, możesz zobaczyć na filmach że wyglądają dobrze).
Jedyny mankament (dla mnie) w ich wyglądzie to, że po bokach między piętą w śródstopiem czasami mają jakby zbyt dużo materiału i nie układa się on tak gładko jak w Grishkach. Ale jestem w stanie to przeboleć:))
3. Nie po zdarciu satyny, ale po zdarciu satyny i 2 warstw 'kauczuku' (ja to tak nazywam, nie wiem dokładnie co to za material ale trochę przypomina kauczuk/twardą gąbke...nie wiem:P) - TAK. Te pointy są zrobione z plastiku więc musi on tam być. Moje GM zaczynają się przecierać po 1-1,5 tyg. ale zanim przetrą się do plastiku to co najmniej 3 tygodnie (ale ja bardzo szybko zużywam pointy, Grishko dla mnie starczają na 3 dni więc nie sugerowałabym się tym jeśli nie tańczysz po kilka godzin dziennie, na pewno wtedy starczą na duuużo
dłużej). Niektórzy tańczą na tym plastiku, ja się boję, bo już kilka razy się poślizgnęłam więc dla mnie to jest znak żeby pointy wymienić. Btw. można na tym tańczyć, nawet nie czuć różnicy, ale jeśli robi się już szybsze i bardziej zaawansowane rzeczy to można się poślizgnąć.
Od biedy kiedyś zaszyłam taką dziurę nitką dentystyczną to przedłużyło ich użytkowanie o kilka dni, można by też pokombinować wtedy z noskami/naklejkami na czubek etc.
Mam nadzieję, że pomogłam. Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Sie 06, 2013 7:52 am   

Ok, dziękuję bardzo :)
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Sie 06, 2013 7:57 am   

A, jeszcze jedno. Nie próbowałaś zamawiać wersji z zamszowymi czubkami? Widziałam, że ta opcja kosztuje aż 10 dolarów (czyli prawie 40 zł za praktycznie nic). One te. Się tak szybko zdzierają?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Sie 06, 2013 8:27 am   

Tak, jest taka opcja i to pomaga, ale dla mnie nie ma znaczenia, bo podeszwa itd. i tak się zużywa, czasem nawet szybciej niż czubek.
Jeśli ktoś nie tańczy aż tak intensywnie to ma to sens, bo wtedy rzeczywiście dłużej wytrzymają.
Poza tym ja nie zamawiam ze strony producenta tylko z tańszych źródeł i zazwyczaj nie mam wyboru tych suede tips:)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Sie 06, 2013 8:55 am   

Aha, dzięki wielkie jeszcze raz :)
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Sie 18, 2014 12:32 am   

Mam pointy GM z zielonym plastikiem w środku 7 MS 4-521-22 (czyli chyba hard).

Nigdy jeszcze nie miałam point, w których byłoby mi tak wygodnie. Co prawda nie zgadzam się z tym, że ćwiczy się nich bez wkładek- chociaż możliwe, że to kwestia tego, że mam kształt nie do końca dla mojej stopy, bo nie kupowałam w sklepie, ale z wkładkami jest na prawdę wygodnie. Są od góry o wiele szersze niż Grishko, co jest świetnym rozwiązaniem dla stóp z lekko wywiniętym w górę dużym palcem.

W środku jest trochę takiego miłego materiału, na czubku gąbki, trochę podobnie jak w Sansha Ovation 3/4.

A teraz pytanie- to są dość specyficzne pointy, od razu mam w nich czubek, ułożenie jest w tym momencie idealne (co jest jakby cechą charakterystyczną GM, to wiem), ALE- czy właśnie przez to pointy nie zużyją się szybciej? Nie ćwiczę bardzo dużo, udało mi się je kupić po baardzo okazyjnej cenie i chciałabym, żeby jak najdłużej wytrzymały. Warto używać kleju, czy wytrzymują tyle co Grishko, dłużej?

Moje maja też takie coś jak na tych http://img2.sprzedajemy.p...am-56364782.jpg rozumiem, że to są te "suede tips"?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Sie 18, 2014 6:39 am   

Te pointy zużywają się o wiele wolniej niż inne firmy. Nie powinno się do nich używać kleju ani ich rozrabiać.
Takie zamszowe nakładki naszyte na czubek to właśnie suede tips. Dzięki nim czubek nie pęka szubko (pod spodem jest plastik, jak pęknie to już raczej trzeba wyrzucić/naprawić pointy, bo robią się sliskie i niebezpiecznie w takich tańczyć)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
dorra 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 36
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 6:20 pm   

Cześć nie wiem czy ta wiadomośc się tu już gdzieś pojawiła.
Wczoraj przeglądając sklepy baletowe, zauważyłam na jednej ze stron ogłoszenie, że pointy i akcesoria Gaynor minden są dostepne. W sklepie internetowym można kupić tylko baletki, ale napisałam do sklepu i mi odpisali, że mają pointy i można je zamawiać telefonicznie lub drogą mailową. Cena jest 450 zl. Większosc rozmairów jest dostępna od ręki, a jesli akurat nie będzie danego rozmiaru można zamówić i czas oczekiwania wynosi od 1 do 5 tygodni.

Przez stronę sklepu będzie można zamawiać pointy dopiero za jakiś czas. www.sklepbaletowy.pl
_________________
Jesteśmy iluzją tego, co śmiertelne, a scena jest iluzją tego, co realne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12