www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBN - sezon 2013/14
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 10:32 am   

zapewne jak zwykle na spektakle na małej scenie cała widownia została "na razie" zarezerwowana przez teatr na zaproszenia - co prawda zwykle tak bywało tylko z premierami, ale sądze, że rzeczywiście bliżej spektakli cos się zwolni, a nawet będzie sporo miejsc dka zwykłych widzów - pasjonatów baletu
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 10:32 am   

zapewne jak zwykle na spektakle na małej scenie cała widownia została "na razie" zarezerwowana przez teatr na zaproszenia - co prawda zwykle tak bywało tylko z premierami, ale sądze, że rzeczywiście bliżej spektakli cos się zwolni, a nawet będzie sporo miejsc dka zwykłych widzów - pasjonatów baletu
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 11:06 pm   

Kasia G napisał/a:
...cała widownia została "na razie" zarezerwowana...

Miło znów Cię zobaczyć Kasiu, i to od razu podwójnie. Ale należało się nam po takiej przerwie! I lepsze to Twoje "na razie" niż ich "chwilowo". Bo czymże jest chwila, poza tym, :smile: że ma trwać i bywa piękna? Wolę więc "na razie", to daje jednak nadzieję - na bilety oczywiście. Choć :wink: mnie to już nie dotyczy. Mam.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 7:59 am   

No to świetnie bo ja nie mam :) Ale domyslam się, że biednego krytyka po staremu zaproszą....
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 6:14 pm   

Pojawiają się chyba jakieś bilety na "Hamleta". Jest ciekawy plakat i są już obsady: http://www.teatrwielki.pl...nth=10&kid=1179 Zupełnie nie takie :? jak przypuszczałem, ale to choreograf wie najlepiej jak ma być w jego przedstawieniu. Dla mnie są niespodzianką, więc oczekuję na premierę z ciekawością.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 17, 2013 7:13 pm   

w przyszły wtorek konferencja prasowa, więc pewnie moja ciekawość zostanie choc odrobine zaspokojona (miło, że w tym sezonie konferencje przynajmniej na razie zapowiadane są z tak dużym wyprzedzeniem)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 5:26 pm   

na konferencji niestety nie byłam (w tam czasie - o paradoksie uczyłam młodziez w liceum czym jest balet), ale spiesze donieśc, ze konferencja prasowa była transmitowana w Internecie, zatem i na przyszłośc chyba mozna liczyć na takie uczestnictwo w konferencjach prasowych PBN
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 7:13 pm   

Kasia G napisał/a:
... konferencja prasowa była transmitowana w Internecie, zatem...

...zatem gdzie ta konferencja do zobaczenia jest, czy można ją jeszcze obejrzeć Kasiu? Bo z informacji, że była, :cry: niewielki pożytek.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 10:46 pm   

ano była, nie sądze aby była udostepniona jako zarejestrowana - natomiast pożytek z tej wiedzy taki, żeby na przyszłosc zasiadac przy ekranie
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 10:37 pm   

Kasia G napisał/a:
...pożytek z tej wiedzy taki, żeby na przyszłosc zasiadac przy ekranie

Pod warunkiem, że ktoś nas tu wcześniej o tym zawiadomi, bo inaczej :? skąd niby mamy o takiej transmisji wiedzieć? Jest afisz Hamleta z pełnymi obsadami: http://www.teatrwielki.pl...amlet_afisz.pdf
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 1:06 pm   

Dostałam oficjalne pozwoleni a nawet prośbę aby o tym uprzedzac i informować :) Bardzo to miło ze strony Promocji TW-ON
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 9:55 pm   

Są pierwsze opinie o "Hamlecie" Jacka Tyskiego. :shock: W relacji red. Marczyńskiego "Ofelia umiera już w pierwszej scenie", a "w tym spektaklu brakuje Hamleta": http://www.rp.pl/artykul/...zej-scenie.html bo Sergey Popov "prezentuje głównie chłodny wdzięk klasycznego tancerza". Z kolei według Kasi G. "Sergey Popov wydaje się wymarzony do tej roli, a jednak zdaje się, że tańczył, czy może raczej grał Hamleta bardzo introwertycznie – jakby wszystkie wydarzenia na scenie działy się obok niego": http://www.naczubkachpalc...iem/#more-5718. Skoro Popov gra introwertycznie to chyba walor w tej roli, bo takiego właśnie pamiętam Hamleta z kart Szekspira, gdzie rzeczywiście wszystkie wydarzenia dramatu działy się nieco obok niego, a przynajmniej Hamlet chciał takie sprawiać wrażenie na otoczeniu. :wink: Moja ciekawość tego spektaklu rośnie z dnia na dzień...
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 8:11 am   

No tak, ktos kto nie widział jeszcze może się zadziwić tymi sformułowaniami - Jak pisałam spektakl jest ujety w pewna klamrę, która stanowi smierć czy raczej odejscie do grobu Ofelii na poczatku i smierć (odejscie) Hamleta na końcu - stąd Ofelia nie tyle umiera już na poczatku, ile WIDZIMY kondukt żałobny Ofelii i jej ducha (?)...

Co do Hamleta - Popova to w moim rozumieniu jest on z warunków zewnetrznych i urody wymarzony do tej roli (tak widze duńskiego księcia i tak widac zobaczył go Jacek Tyski) ale na tle bardzo emocjonalnego spektaklu i wykonania pozostałych ról przez innych solistów wydaje sie być "nie dość zaangażowany" - albo jakby przez jego skóre nie przechodziły te emocje, które powinien wrazić. Czyli innymi słowy mogłabym sie podpisac pod stwierdzeniem Jacka Marczyńskiego, choc nie sądze, aby Popov nie walczył ze "stereotypem klasycznego księcia" - inna sprawa, ze oni nigdy nie wydaja mi sie chłodni ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 2:47 pm   

Kasia G napisał/a:
ze oni nigdy nie wydaja mi sie chłodni

Ale ty Kasiu masz chyba od dawna słabość do baletowych książąt - coś tam kiedyś pisałaś o zachwycie nad "jasnowlosymi królewiczami" zanim zachwyty Twe sie hmmm skonkretyzowały :D

Torin nieco tylko off topiczny ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 7:22 pm   

Cóż, nieco przeciągając offtop - myslę, że jednak jakos tam jesteśmy uwarunkowani płcią i nawet najbardziej zakręcony miłosnik baletu patrzy jednak głownie na tancerki (choć docenia tancerzy), a baletomanka w pierwszym rzędzie zachwyca się wspaniałymi solistami (choć docenia maestrię primabalerin). A wiadomo, że najlepsi tancerze tańczą z reguły role książąt, choć ja tam zawsze miałam slabość do tych demi klasycznych kreujących role czarnych charakterów ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Paź 09, 2013 10:12 am   

Kasia G napisał/a:
choć ja tam zawsze miałam slabość do tych demi klasycznych kreujących role czarnych charakterów


I znów kolejny raz potwierdza się, że kobiety wolą drani :)

Torin master of offffff topic ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 09, 2013 10:36 pm   

Kasia G napisał/a:
...ja tam zawsze miałam slabość do ... kreujących role czarnych charakterów ;)

Ejże Kasiu, :wink: czyżby? Bo nie kojarzę. Przypomnij do których? :smile:
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Idris 
Adept Baletu


Posty: 82
Wysłany: Sro Paź 09, 2013 11:23 pm   

Takie pytanie mam...:) Czy ktoś chciałby bilet na sobotnie Tańczmy Bacha? Amfiteatr. rząd XVI miejsce 21
za 66zł.

Ostatecznie idę w niedzielę. Więc to nie tak, że rezygnuję ze spektaklu. Choć pierwotnie kupiłam na sobotę, później okazalo się, że nie mogę, kupiłam zatem na niedzielę. Okazało się, że jednak mogłabym w sobotę...no ale..Trochę się "pogubiłam" w kupowaniu biletów i nie bardzo mogę sobie pozwolić na to.
Bardzo bym chętnie poszła dzień po dniu, ale jeśli uda mi się odsprzedać ten bilet, będzie to niestety dużo lepsza opcja dla mnie.. będę wdzięczna za kontakt, jeśli ktoś byłby zainteresowany. Mało czasu zostało, wiem.
_________________
" Dance, in its most extreme and virtuosic quickness, exhibits this hidden slowness, that makes it so that what takes place is indiscernible from its own restraint." Alain Badiou
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 8:14 pm   

Ali - co do R & J zgadzam się całkowicie. Ciekawa jestem jak ten balet wyjdzie. Osobiście warszawska inscenizacja jest jedyną w czasie której chciałam kiedyś wyjść w trakcie, mimo, że więksi znawcy ode mnie się zawsze nią zachwycali. Choreografie Pastora są natomiast zawsze dla mnie inspirujące i ciekawe. Uwielbiam jego ruch, jego wrażliwość i estetykę, pewną ulotność, impresjonizm i niedopowiedzenia. W takim wydaniu chciałabym zobaczyc ten balet.

Andrada napisał/a:
Nie rozumiem zupełnie tego zachwytu nad Yuką Ebiharą!!!! Jest tancerką techniczną, ładną, ale dla mnie nic poza tym. Czemu np. taka utalentowana Aneta Zbrzeźniak czy Dagmara Dryl nie zostały pierwszymi solistkami???? Są o wiele dłużej w zespole i osiągnięć mają znacznie więcej w TW.


Subiektywnie całkowicie sie nie zgadzam. W czasie kiedy Y. Ebihara stawiała pierwsze kroki na warszawskiej scenie minimum co miesiąc byłam na warszawskim balecie. Zawsze ja wyłapywałam z zespołu mimo, że nie do końca kojarzyłam wszystkie tancerki - nawet w scenach zbiorowych, gdzie niby robiła dokładnie to samo co inni. Uwielbiam ją w klasyce za idealna technikę ale oprócz tego zawsze mnie rzucała na kolana w rzeczach nie klasycznych. Dla mnie subiektywnie u Forsythe była, dla mnie osobiście, najlepsza z zespołu, podobnie u Przybyłowicza. Czasem z jej ruchu w repertuarze współczesnym emanował taki wyraz, takie piękno i wyrazistość, że potrafiłam zapatrzeć się tylko na nią i zapomnieć o calym swiecie.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 10:44 pm   

Sagittaire napisał/a:
...Uwielbiam ją w klasyce za idealna technikę ale oprócz tego zawsze mnie rzucała na kolana w rzeczach nie klasycznych. (...) Czasem z jej ruchu w repertuarze współczesnym emanował taki wyraz, takie piękno i wyrazistość, że potrafiłam zapatrzeć się tylko na nią i zapomnieć o calym swiecie.

Co do Yuki Ebihary pełna zgoda Sagittaire, bo często miewam takie samo wrażenie. Czekam też wraz z Tobą na "R & J" Pastora, choć trzeba nam czekać aż do wiosny. Ale Forsythe już wkrótce, a w nim nasza Yuka z pewnością. A poza tym, miło, że :smile: wróciłaś tu wreszcie Sagittaire, po tak długiej nieobecności.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 30, 2013 12:40 am   

Wracają "Echa czasu". Czyżby z nowym plakatem? A na nim chyba właśnie ona - Yuka Ebihara.

http://www.teatrwielki.pl...nth=11&kid=1212

Wygląda jak ptak zrywający się do lotu... :smile: Piękna!
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 30, 2013 10:15 am   

Skoro na plakacie do premiery było dwoje solistów, którzy ostatecznie w tych rolach nie wystąpili... :( To potrzebna była nowa reklama wizualna spektaklu - przychodźcie na Echa czasu!!! Na razie cała sala wolna - brac, wybierac i tancerzy PBN oklaskiwać
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 30, 2013 6:20 pm   

Kasia G napisał/a:
Skoro na plakacie do premiery było dwoje solistów, którzy ostatecznie w tych rolach nie wystąpili...

Jak to? Nie zauważyłaś Kasiu plakatowego Maksima Woitiula w duecie u Page'a i w efektownym solo w balecie Forsythe'a? A poza tym, dołączam się do Twojego celnego apelu Kasiu: Przychodźcie na "Echa czasu"!!! Skoro można jeszcze wybierać bilety do woli. Jak nie skorzystacie z tej okazji będziecie żałować. Już samego Forsythe'a trzeba oglądać parokrotnie - lektura obowiązkowa dla rozumienia współczesnego baletu! A "Moving Rooms" Pastora? - to prawdziwy szlagier, a do tego z Marią Żuk i Vladimirem Yaroshenką na czele. :o Polecam.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 1:07 am   

Ali napisał/a:
Kasia G napisał/a:
Skoro na plakacie do premiery było dwoje solistów, którzy ostatecznie w tych rolach nie wystąpili...

Jak to? Nie zauważyłaś Kasiu plakatowego Maksima Woitiula w duecie u Page'a i w efektownym solo w balecie Forsythe'a?


Ali, czasami mam wrażenie, że pisze po chińsku - napisałam TYCH artystów w TYCH rolach - w duecie u Forsythe'a Dagmara Dryl i Maks nie wystąpili - to i TYLKO TO miałam na mysli. :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 11:28 am   

Kasia G napisał/a:
...napisałam TYCH artystów w TYCH rolach...

To fakt, teraz dokładniej rozumiem Twoją uwagą. Jednak, pomijając już off-wątek lingwistyczny :smile: Kasiu, cóż to ma za znacznie dla plakatu, że pojawiają się na nim CI lub TAMCI, w TYCH lub INNYCH rolach. Żadne. Mnie się wydaje, że plakat z natury swej wcale nie jest dokumentem przedstawienia czy jego konkretnej obsady, ale raczej jego plastyczną zapowiedzią. Gdyby było inaczej, to np. w zapowiedzianej świeżo plakatem na teatralnym facebooku premierze operowej „Jolanty i Sinobrodego” w którejś z ról tytułowych należałoby oczekiwać :wink: rogacza. A bardzo w to wątpię...

To zaś, że pp. Dryl i Woitiul w konkretnym duecie u Forsythe'a w "Echach czasu" jeszcze nie wystąpili także nie ma żadnego znaczenia. Może dopiero wystąpią? :? Miejmy taką nadzieję.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13