www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekcje indywidualne - czy mają sens?
Autor Wiadomość
Helena
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 12:11 pm   Lekcje indywidualne - czy mają sens?

Moja córka, prawie 7-latka chodziła przez rok do klasy wstępnej, razem z młodszymi dziećmi. Zupełnie odstawała od reszty uczniów, przede wszystkim warunkami fizycznymi 120 cm/17 kg), niesamowitym rozciągnięciem, muzykalnością i dojrzałością w myśleniu o balecie, ale też umiejętnościami, które nabyła sama oglądając spektakle baletowe. Niestety, pani nie chciała jej przenieść wyżej (strata pieniędzy dla szkoły, bo wcześniejszy dyplom), do starszych dzieci, a córka nie chce już chodzić do tej szkoły twierdząc, że "nie będzie z jakimiś maluchami latać w kółko jak kretynka", skoro chce uczyć się baletu klasycznego i to w dodatku po francusku. Nie interesuje jej zabawa, tylko technika. Prosi o zmianę szkoły, co muszę zrobić, bo dziecko jest naprawdę uzdolnione i chętne do pracy.
Nie wiem jeszcze , gdzie ją przepisać, tak, by nauka była intensywna i przede wszystkim, aby był to balet klasyczny, a nie jakieś zabawy i przyśpiewki, bo jej to nie interesuje i uważa to za stratę czasu. Córka chciałaby tez chodzić ze swoimi równolatkami.
Chciałabym też by w wakacje wzięła lekcje indywidualne, by nadrobiła to, co straciła przez rok w klasie wstępnej, kiedy powinna była poznać przynajmiej parę pozycji, trochę teorii a na pewno dowiedzieć się jak nazywa się to, czego nauczyła się sama.
Proszę o poradę, w tórej szkole warto takie lekcje zapłacić, może polecicie też nauczycielkę/nauczyciela, który ma doświadczenie w nauczaniu indywidualnym.
 
     
Innawaj 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 25
Posty: 38
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 2:09 pm   

"Czego nauczyła się sama" :lol: Dorosły człowiek nie nauczy się poprawie oglądając widowiska baletowe, a co dopiero 7 latka!: )
Z jakiego Pani jest miasta? Rozmawiała Pani na temat z pedagogiem? Jakie ona ma zdanie na ten temat? Co do lekcji indywidualnych - jak najbardziej mają sens i jest to o wiele lepsze niż zajęcia w grupie, ale też... o wiele bardziej kosztowne.
_________________
nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że realizacja zajmie Ci dużo czasu. Czas i tak minię.
 
     
hsayrik 
Nowicjusz

Wiek: 99
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 10:09 pm   

a z jakiego Pani miasta? morzliwie morzemy jakoś skontaktować, ponieważ jestem nauczycielem tańca klasycznego, morze jakoś poradzimy sobie
 
     
Helena
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 2:50 pm   

Jestem z Krakowa, jeśli ktoś może polecić nauczyciela/nauczycielkę, będę wdzięczna. Musi być to jednak osoba młoda, najlepiej cały czas tańcząca, ponieważ córka chciałaby, żeby uczyła ją "Pani balerina" (Pan baletmistrz też by uszedł :lol: ).
Myślę, że praca z tancerką bardzo zmotywowałaby ją do tańca i do pracy, ponieważ każda baletnica wzbudza jej szczery podziw i dyscyplina byłaby gwarantowana.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13