www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krotkie achillesy
Autor Wiadomość
bartek
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 10:52 pm   Krotkie achillesy

Zastanawialem sie, czy moze ma ktos z Was krotkie achillesy? Bardzo krotkie. Bo ja probowalem juz wszystkich znanych mi sposobow na ich rozciagniecie czy radzenia sobie z takimi, jaki mam, ale powoli zaczyna brakowac mi nowych metod, a efekt nie jest do konca zadowalajacy. I zastanawialem sie, czy moze kto z Was tez ma taki problem? I moze ktos z Was ma jakis dobry sposob?
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 10:14 am   

Heh :) skąd ja to znam? Mam dokładnie ten sam problem. Krótkie achillesy to jest jakaś masakra. Najbardziej mi to dokucza w skokach i piruetach, nawet podczas robienia grand plie w drugiej pozycji! Mimo rozwarcia, nie mogę zejść do końca bo odrywają mi się pięty, dlatego prawie zawsze robię szerszą drugą niż powinno być :) Już nie wspominając o tym, że ciągle się miota na mnie gromy, że jak kręcę piruety to nie robię plie, a mi jest po prostu strasznie niewygodnie..,
Co ci mogę powiedzieć, ja to rozciągam w ten sposób, że np. staję na jakimś podwyższeniu i naciągam, np. na schodach. Pozycja psa z głową w dół też jest bardzo dobra. Świetne jest też, jak siedzisz, masz jedną nogę wyprostowaną a drugą przekładasz sobie zgiętą przez kolano. Wtedy pochylasz się, bierzesz za stopę nogi wyprostowanej i naciągasz, jednocześnie starając się położyć. Świetnie rozciąga mięśnie pod pupą, ale najbardziej chyba pracują wtedy achillesy i łydki. Bardzo, bardzo bolesne, ale skuteczne.
No i ja przestałam chodzić w butach na obcasach, żeby ich dodatkowo nie skracać. Ale to raczej ciebie nie dotyczy :)
 
     
Midnight 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
skazana na dożywocie
Posty: 57
Skąd: zza choryzontu
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 12:44 am   

Ja staję w 1 pozycji i przechylam się nie uginajac nóg, w prawo i lewo i to,pomaga
_________________
Always be yourself.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13