www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
skolioza?
Autor Wiadomość
magdusia 
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 9:07 am   skolioza?

córka jest od września uczennicą szkoły baletowej, jeszcze nie ma skoliozy, ale jej kręgosłup nie jest prosty ( wyboczenie piersiowe lewostronne)
powiedzcie mi czy to jest przeciwskazaniem do nauki w tego typu szkole????
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 12:58 pm   

w szkole podczas egzaminu powinny być oględziny lekarskie dziecka - jesli oni nie uznali tego za przeciwskazanie to byc moze skrzywienie jest nieznaczne i moze byc skorygowane w czasie nauki a ćwiczenia posłuża za terapię. Oczywiście warto to skonsultować z lekarzem ortopedą itp. ale nie każdy lekarz (mało który) ma wyobrażenie o ćwiczeniach i obciązeniach podczas nauki baletu...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Anorien 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 28
Posty: 28
Skąd: z Centrum
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 12:50 pm   

W sprawie takich problemów szczerze polecam Centrum Medycyny Sportowej. Sama leczę kręgłosłup w CMS w Warszawie, jeśli ktoś ma problem, czy z plecami, czy z kontuzją, to jest najlepsze miejsce. Tam leczą się sportowcy, lekarze są doświadczeni i przygotowani dokładnie pod tym kątem. Ja po trenowaniu gim. art. (konretnie po nadmiernym ćwiczeniu jednej strony) skrzywiłam sobie postawę, a w zwykłych przychodniach po prostu nie znano się na tego typu przypadkach... w cms rehabilitacja i leczenie są dobrane konkretnie dla sportowców, konretnie aby wzmocnić odpowiednie mięśnie.
 
     
elli 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 15
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 9:17 pm   

Ja mam skoliozę (dokładnie skrzywienie piersiowo-lędźwiowe) jakoś nigdy nie odczułam tego podczas tańca, a treningi mam codziennie mój ortopeda miał na początku przeciwwskazania ale udałam się do specjalistycznej poradni i powiedzieli mi, że jeśli nie odczuwam dyskomfortu to jak najbardziej. Z powodu tego, że moja mama miała pewne obawy udałyśmy się do kolejnych specjalistów i zdecydowana większość nie miała przeciwwskazań! :wink:
_________________
tylko tańcząc czuję,że jestem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12