www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OSB w Warszawie
Autor Wiadomość
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 2:07 pm   

co w tym dziwnego... taką pokazową lekcję otwartą można zorganizowac kiedy się chce, to nie jest po prostu 'wejscie na dowolna zwykla lekcje'. takie lekcje zazwyczaj sa przygotowane wczesniej (a nie ze uczy sie nowych kombinacji, itp.), uczniow zwykle obowiazuje bardziej restrykcyjny dress code niz na co dzien, itp.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 2:51 pm   

Aha, nie wiedziałam po prostu.
Dziękuję ; )
 
     
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 2:20 pm   

a kto z was byl na koncercie dyplomowym w niedziele , jakie wrazenia?
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 6:22 pm   

Wiecie, może na czym polegają rekrutacje osób starszych do OSB w Warszawie?
Według was, w tym roku na przesłuchaniach będzie dużo osób?
Czy osoby starsze zdające, maja przyjść na organizowane pzresłuchania, czy lepiej zgłosić się od tak?

Z góry dziękuje za odpowiedź!
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 6:29 pm   

sama sie chetnie dowiem, ale słyszałam (badz czytałam) ze jesli zbierze jakas grupka to organizuje sie lekcje i na ich podstawie stwierdza czy osoba jest przyjeta czy tez nie.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 7:01 pm   

dokładnie, prosze nie zadawać tego samego pytania w kilu watkach. Trzeba się zgłosić telefonicznie do OSB i zapytać - czy to takie trudne? Jesli osoba nie jest dużo starsza niż wiek przyjmowania do OSB moze spróbować na ogólnej rekrutacji ale najlepiej umówic sie inywidualnie czyli własnie zgłosić do OSB a oni zaproponują termin - jesli zbierze sie więcej takich chetnych to w grupce.

A rekrutacja polega a tym co zawsze: sprawdzeniu przydatności do zawodu - warunków, mozliwości, muzykalności, a w starszym wieku umiejętnosci bo trudno 15latkę uczyć od poczatku plie i rozciagać jej ciało to najcześciej bezcelowe. No chyba ze ma z natury taki dar, albo własnie pracowała nad tym wczesniej sama lub na jakis zajeciach. Trzeba to pokazać.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 3:37 pm   

dni otwarte przełożono na 8 maja
w godzinach 10.oo- 14.oo.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
krecica 
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 8:10 pm   

Wybieramy sie z nasza 7-latka na dzien otwarty, jej obsesja na punkcie baletu wyraznie sie poglebia... uslyszala o dniu otwartym pol roku temu, i wciaz nas pilnuje, zebysmy poszli. No i chcialam zapytac, jak to sie odbywa - czy trzeba byc cale 4 godziny, czy jest jakis program takiego dnia, po kolei, czy po prostu chodzi sie po salach, czy lepiej byc o 10.00, czy pozniej...
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 10:13 pm   

Nie trzeba być całe 4 godziny :) . Po salach oprowadza np. jakiś nauczyciel według określonego programu. Wyadje mi się że, lepiej jest być wcześniej gdyż córka nie będzie się denerwować że, czegoś nie zobaczy ;) I łatwiej jest się wtedy zorientować co i jak.
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Nie Lis 14, 2010 4:28 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=sNh1rGZvYkA
to jest filmik z pożegnania klasy IX, polecam obejrzenie zwłaszcza drugiej połowy, gdzie sparodiowana jest lakcja tańca, a pod koniec pas de deux tańczą dwaj chłopcy, w tym jeden na pointach :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Nie Lis 14, 2010 5:26 pm   

O matko! Padłam i leżę! Przecudne pas de deux!!!
:D
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Ola.K 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Posty: 97
Skąd: z innej bajki...
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 6:42 pm   

Naprawdę świetnę. A te pas de deux :shock:
_________________
Balanchine nigdy nie zrobił czegoś, czego by nie zrobił wcześniej , a mimo to wszystko, co zrobił, było nowe...
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 26
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 8:25 am   

Hej ! Zamierzam w tym roku startować do osb w Warszawie, niestety sądzę że jestem za stara (będę miała w maju 14 lat) ale zastanawiałam się że moglabym na balet itp chodzić z młodszymi klasami a na matmę itp z moją tylko nie wiem czy dyrekcja się zgodzi . Czy ktoś kto uczy się w tej szkole powie czy możliwe jest to żeby mnie przyjęli ?
Mam świetne rozciągnięcie, balet tańczę od 11 lat, na pointach ok. 7 więc sądzę ze mam dobre warunki .

Widziałam że na stronie zmienili ustawienie, ale chyba wpisali zły rok przy zgłaszaniu się bo jest 7 maja 2010, czy ktoś wie kiedy testy ?
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 5:43 pm   

Dziecinko: czy Ty kiedyś nie pisałaś już, że chodzisz do SB? a innym razem, że zrezygnowałaś z SB i przyjęli by Cię tam znów z błaganiem na kolanach ale nie chcesz, bo wolisz prywatne zajęcia? Proponowałabym ustalić jedną wersję i jej się trzymać :wink:
A co do Twojego pytania: skoro -jak nam to co i rusz piszesz - jesteś zbudowana z ciała , które nic nie waży, masz podbicie takie, że dotykasz palcami do pięty i robisz ponadszpagaty z dziecinna łatwościa, a w puenty wskoczyłaś zaraz potem jak przestałaś raczkować, to rzeczywiście dyrektor z wicedyrektor SB w Wwie będą Cię błagać na kolanach o wstąpienie w poczet ich uczniów. :D
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 6:15 pm   

Sagittaire, nie znalazłam w jej postach tego co piszesz ale może zostały usunięte.

bardziej mnie zainteresowało
Bisiuka napisał/a:
na pointach ok. 7
taniec w puentach od 6 roku życia nie jest dość powszechny i trochę nie widzę sensu kazać dzieciom w nich tańczyć zwłaszcza poza OSB, zwłaszcza 6 latkom
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 8:06 pm   

nathaliye napisał/a:
Sagittaire,
bardziej mnie zainteresowało
Bisiuka napisał/a:
na pointach ok. 7
taniec w puentach od 6 roku życia nie jest dość powszechny i trochę nie widzę sensu kazać dzieciom w nich tańczyć zwłaszcza poza OSB, zwłaszcza 6 latkom


k=mogę w tej sprawie bronić bisiuka. Ja zaczęłam tańczyć na pointach mając 7 lat, nie był to może zdumiewający taniec na nich, a jedynie próba stawania na palcach i proste kroki. jak widać jeszcze żyje i nie zdeformowały mi się palce ani nie mam żadnej innej choroby związanej ze stopami. mówię to tylko dlatego że chcę uświadomić że w młodszym wieku można już zacząć stawiać pierwsze kroki w pointach.

A co do OSB w Warszawie, moja mama dzwoniąc do niej z pytaniem czy jest możliwość przyjęcia osoby 14-letniej została bardzo zniechęcona przez panią z recepcji. ;/
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 9:36 pm   

Bo w Warszawie -jak już dziesiątki razy pisano na forum - praktycznie nie ma mozliwości zaczać w tym wieku , wiec ja bym tam nawet nie dzwoniła.
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 9:43 pm   

wiesz musze powiedzieć że nie masz racji. jeśli jesteś z dobrej sb i masz dobry poziom to są duże szansę że cię przyjmą. na przykład 2 lata temu przyjęto 2 dziewczyny z capitolu do 7 klasy.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 10:14 pm   

jak rok temu moja mamusia kochana tam dzwoniła to powiedzieli jej ze w wieku wiecej niz 12 lat nie mam nawet co przyjezdzac. a ze pani z sekretariatu była bardzo miła, ucięły sobie dłuższą pogawędkę z któej dowiedzialam sie ze przyjęte kiedyś dziewczyny w starszym wieku nie poradzily sobie, i dlatego teraz nie chcą już ryzykować.. nie wiem czy to o nie chodziło.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 10:43 pm   

tez tak slyszalam Sisha; zreszta tu na forum co kilka miesiecy ktos tez pisze, ze mu tak wlasnie powiedzieli
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 11:09 pm   

Bo w ostatnim czasie warszawska OSB wychodzi z takiego założenia. Teraz nie ma szansy dosyać się tam wyżej niż do 1 czy 2 klasy...
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 3:37 pm   

cóż ja wiem ze sprawdzonych źródeł iż dwie dziewczyny skończyły osb w warszawie dochodząc tam w 7 kalsie. jedna była nawet na konkursie złote pointy , a obie skończyły szkołę z dobrymi wynikami. więc myślę że jeśli ktoś jest na wyrównanym poziomie co w osb ( w danej klasie) , jest pełen zapału do pracy i ma warunki to na pewno trzeba spróbować pójść na przesłuchania.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 4:25 pm   

Tak, to prawda tylko, że to było już kilka lat temu.
Trzeba też zaznaczyć, że te dwie dziewczyny już wcześniej bardzo dobrze tańczyły, brały udział w konkursach i ich poziom był nawet wyższy niż w klasie, do której zdawały.
W tamtym roku dyrekcja wyraźnie powiedziała, że nie przyjmuje wyżej niż do 2 klasy.
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 9:57 pm   

Aha. To stwierdzam że nie powinni dawać ludziom złudnej nadziei, mi na przykład powiedziano że mogę przyjść spróbować i może akurat mi się uda. ;/
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 26
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 7:59 am   

Przepraszam bardzo ale chyba z kmś mnie pomyliłyście pisząc tamte opinie . Na forum jestem od niedawna, naprawdę .

A ja próbuję w tym roku lecz wiem że pewnie się nie dostanę, ale spróbować warto i może moja młodsza siostra pójdzie .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12