www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OSB w Warszawie
Autor Wiadomość
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 3:17 pm   

Małżonek Anny...
(ale z Ciebie domyślne stworzonko...i Ty zdajesz maturę na rozszerzonym...)
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 8:19 pm   

hehehe, wiem o kogo chodzi:P

ps. Małżonek Anny.... ( 8) ) uczy w osb?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Kwi 25, 2006 3:45 pm   

Na 14 maja (niedziela) planowany jest dzień otwarty Warszawskie Szkoły Baletowej. Dokładnie nie wiem jak to będzie wyglądać, ale 8 lat temu był poprzedni dzień otwarty i wyglądało to mniej więcej tak:
~można obejżeć szkołe wzdłuz i wszerz (klasy, sale, toalety.....)
~można zobaczyć fragmenty lekcji różnych przedmiotów i różnych klas - lekcje odbywają sieę równocześnie na 6 salach (można przechodzić z jednej do drugiej)
~mozna dowiedzic sie wszytkiego o funkcjonowaniu szkoły, rekrutacji itp.

Jak będe coś więcej wiedzieć, to napiszę.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Kwi 25, 2006 3:49 pm   

8 lat temu? to oni przez 8 lat nie robili dni otwartych? nieźle...

a mi strasznie szkoda, że nie mieszkam nigdzie tam, gdzie jest SB czy OSB... ;( bym sobie [poszła na taki dzień otwarty :D
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Kwi 26, 2006 6:33 pm   

Na stronie szkoły zamieszczony został program dnia otwartego
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Kwi 27, 2006 1:32 pm   

Ciekawy program. Widzialam ze wiekszosc choreografii uczniowie wymyslaja sami, czy sa z tym jakies problemy czy nauczyciele chetnie do tego podchodza? Zawsze wydawalo mi sie ze uczniowie nie maja mozliwosci wykazania sie swoimi pomyslami (zwlaszcza ze sa to uczniowie z mlodszych klas).
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Kwi 27, 2006 7:28 pm   

Od kilku lat (teoretycznie co roku) razem z uroczystościami związanymi z dniem patrona (14 III) organizowany jest konkurs choreograficzny. Prezentowane na dniu otwartym choreografie to wyróznione choreografie konkursowe (niektóre całkiem niezłe, tym bardziej biorąc pod uwagę wiek autorów/wykonawców). Po za konkursem nie ma raczej możliwości prezentowania komukolwiek swoich dokonań choreograficznych (na własną twórczośc jest miejsce dopiero w najstarszych klasach).
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 4:14 pm   

No i jak wrażenia?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 5:15 pm   

Byłam (zresztą może mnie widziałaś, bo przez jakiś czas oglądałam waszą lekcję) :)

Przede wszystkim zależało mi na zobaczeniu 1 klasy, którą notabene udało mi się w końcu znaleźć przez przypadek, bo przyszłam do szkoły nie wiedząc gdzie, ani o której mają lekcję ;) , a reszta to w sumie 'dodatek'.

Generalnie co tu mówić - balet jak balet, modern jak modern, podobał mi się charakterystyczny, może dlatego, że nigdy z takim tańcem nie miałam do czynienia (no, poza tym, że są jako wstawki w różnych baletach), i fajnie było z bliska zobaczyć coś takiego, ale nauczycielkę od tego to macie taką, że ... ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 5:20 pm   

Widziałam Cię :wink: i Sfrę z Kasią G
a która nauczycielka - młoda brunetka (czy stara blondynka) :wink: ?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 5:54 pm   

Gość napisał/a:
Widziałam Cię :wink: i Sfrę z Kasią G
a która nauczycielka - młoda brunetka (czy stara blondynka) :wink: ?

Heh, no też ich widziałam :P

Raczej młoda brunetka [a druga też jest taka??] :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 5:58 pm   

Taka to znaczy? - nie wiem czy lekcję prowadziła tak jak zwykle, czy zmieniła swoje zachowanie na okazję, że była oglądana....
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 6:07 pm   

Nie wiem, czy zmieniła zachowanie, ale raczej nie chciałabym mieć z nią lekcji na co dzień ;)
Co chwilę było: "na i zaczynamy! stop!! od początku!! źle!! jeszcze raz!! a wy patrzcie na nich i później powiecie, co robią źle!! gdzie ta ręka*!!"

o tej ręce nie pamiętam czy było, ale mogłoby być :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 6:28 pm   

Ona raczej jest w miarę znośna. Wydaje mi się, że inaczej traktuje młodsze klasy a inaczej nas (chociaż zdarza jej się na nas wkurzyć).
Jakbyś zobaczyła lekcję tańca historycznego albo interpretacji muzyczno-rucjowych (z p. prof. Hanną Chojnacką) to przekonałabyś się jak wygląda rygor. Tam nie ma miejsca na chociażby najmniejszy błąd zarówno jeśli chodzi o zgodność z muzyką jak i ułożenie każdego milimetra ciała - każda poza musi być perfekcyjna....

Ja byłam dopiero od 12, ale mam wrażenie, ze tłumów nie było.......Czy sie mylę?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 6:37 pm   

Nie, tłumów nie było.
W sumie jedną całą godzinę przesiedziałam w sali, ale z tego co pamiętam to koło 12 było w sumie sporo ludzi, przynajmniej w porównaniu z tym, ile było ich wcześniej.

Korzystając z okazji zapytam się, co to są te 'interpretacje muzyczno ruchowe', na czym to polega?
I na czym polega przedmiot 'audycje muzyczne' i 'umuzykalnienie' (ja jak miałam taki przedmiot to on polegał na śpiewaniu, ale wy chyba nie śpiewacie?...).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 8:11 pm   

Joanna napisał/a:
ale wy chyba nie śpiewacie?....
niestety tak...

tutaj pisałam trochę na czym polegają różne przedmioty

na umuzykalnieniu się także gra (flet, dzwonki) i śpiewa (chyba tego tam nie napisałam)

jezeli chodzi o interpretacje - dostajemy (w mniejszym lub większym stopniu sprecyzowane) zadanie do interpretacji (np. pokazać radość do danej muzyki, chód zdenerwowany itp.) albo gotową kombinację musimy odpowiednio zinterpretować
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 8:35 pm   

Dzięki za linka :)

Tak w ogóle to też się nie spodziewałam, że śpiewacie... A macie normalnie zajęcia pod kątem emisji głosu, impostacji? Oprócz normalnych rozśpiewek macie też np. jakieś wprawki klasyczne do śpiewania czy coś w tym stylu (nam w tym roku nauczycielka - solistka z opery - chciała właśnie dać klasykę :? ; mnie to na szczęście już nie dotyczy)?

W sumie to mam jeszcze jedno spostrzeżenie nt. tej szkoły, ale może raczej zachowam je dla siebie.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 9:04 pm   

Spostrzeżenie możesz dac na PM.....

śpiewanie polegało (z jaką ulgą pisać o tym w czasie przeszłym :wink: ) na śpiewaniu melodii "po literkach" (nawet nie pamiętam jak to się fachowo nazywa) albo po nazwach solmizacyjmych
więcej nie pamiętam, widać zadziałała represja :wink:
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 2:13 pm   

A tak - byłam w warszawskiej OSB w odwiedziny, oglądałam, podziwieałam, znajomych oprowadzałam oraz fotografowałam :)
A zatem oto fotoreportaż z Dnia Otwartego dla tych co nie mogli byc ku informacji, a dla tych co byli na pamiątke ;) [ach, no i ten PAN DYREKTOR!]

















(mam nadzieje, ze żadna z osób uwidocznionych na zdjęciach nie ma nic przeciwko - jesli tak mogę oczywiscie zdjęcie zmienic lub usunąc - dla chetnych przesyłam zdjęcia w lepszej rozdzielczości na mail)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 2:33 pm   

Kasiu, mam pytanko: czy na zdjęciu IV od góry jest IV klasa?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 3:23 pm   

Tak (od lewej: Eliza i Iza)
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 6:01 pm   

A 6 zdjęcie to czego to była lekcja? Zgaduje, że nie klasyki :twisted:
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 6:25 pm   

nutriaa napisał/a:
A 6 zdjęcie to czego to była lekcja? Zgaduje, że nie klasyki :twisted:


to jest lekcja tańca współczesnego - jeden z układów, zresztą wszystkie były bardzo widowiskowe, fajne i do sympatycznej rozrywkowej muzyki lub tang Piazzoli :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Maj 17, 2006 6:32 pm   

Gość napisał/a:
Widziałam Cię :wink: i Sfrę z Kasią G
a która nauczycielka - młoda brunetka (czy stara blondynka) :wink: ?


Na moją zieloną świeczkę, skoro byłem widziany, to czy ja widziałem? :twisted:
Bardzo mi się podobał owy dzień otwarty, można było popatrzeć sobie jak sie ludzie męczą, popodziwiać, powspominać... :twisted:
Szczerze poiedziawszy , to najbardziej podobała mi sie lekcja modernu (ze względu na terminologię), choc warto było popodziwiać na rosnące talenty w pierwszej klasie :-)
Wychodząc, dzieki namowie Kasi G zaopatrzyłęm sie w ksiązkę Wiesiołłowskiego, która umiliła mi podróż powrotnę do domu :-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sro Maj 17, 2006 6:41 pm   

sfra napisał/a:
Na moją zieloną świeczkę, skoro byłem widziany, to czy ja widziałem? :twisted:
Wasza dwójka mignęła mi na korytarzu jak leciałam w pośpiechu na salę (bo niespóźnienie się do szkoły na 12 jest awykonalne :wink: ), ale do mojej klasy chyba nie zaglądaliście......
sfra napisał/a:
Szczerze poiedziawszy , to najbardziej podobała mi sie lekcja modernu (ze względu na terminologię)
a modern której klasy i kto prowadził??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13