www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maluch w balecie - co dalej?
Autor Wiadomość
Niezorientowana 
Nowicjusz

Wiek: 36
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 12:33 pm   Maluch w balecie - co dalej?

Witajcie Dziewczyny,

Mam nadzieję, że dobrze trafiłam :) Szukałam podobnych wątków na forum, ale nie znalazłam nic, co by w pełni mnie usatysfakcjonowało. Liczę, że udzielicie mi kilku rad i odpowiedzi :)

Jestem mamą 3,5 letniej dziewczynki, która od momentu, gdy posiadła umiejętność stania na własnych nogach, uwielbia tańczyć. W ubiegłym roku rozpoczęła edukację przedszkolną i zapragnęła być baletnicą. W związku z tym, że miała dopiero 2,5 roku, nie było możliwości, bym mogła ją gdziekolwiek zapisać - musiała zadowolić się rytmiką w przedszkolu.
W tym roku, zaczęłam baczniej przyglądać się różnym zajęciom z baletu i okazało się, że jednak powinna mieć ukończone 4 lata, by gdziekolwiek się dostać.
Znalazłam jednak warsztaty baletowe, na które się udało ją zapisać.

Po pierwszych zajęciach, dziecko jeszcze bardziej się nakręciło na balet - ćwiczenia odbywają się raz w tygodniu po 60 min, a ona codziennie pyta, czy znów może iśc.

Chciałabym podejść do sprawy rozsądnie - przede wszystkim jej nie przemęczać, a tym samym nie zrazić, a z drugiej strony, stworzyć jej jak najlepsze możliwości realizowania pasji.
Jak uważacie, czy taki tryb zajęć (60min/tydz) jest sensowny? Czy warto namawiać takie dziecko do jakiś ćwiczeń w domu?
I jak wygląda kwestia późniejszej edukacji? Tzn, wątki o SB już czytałam - chodzi mi raczej o to, czy po ukończeniu 4 lat, nadal korzystać z zajęć warsztatowych, czy lepiej zapisać dziecko do małej szkoły baletowej?
Na co zwrócić szczególną uwagę, by nie zrobić dziecku krzywdy - tu odnoszę się do wątków a propos zbyt wczesnego "wskakiwania" w pointy, etc - w kwestii baletu, jestem zupełnym laikiem!

Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki!
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 2:39 pm   

Dokąd dziecko chce tańczyc i sprawia mu to przyjemność - warto mu to umożliwić. W tym wieku traktuje to jako zabawę i więc mozna sie z nim w domu bawić w balet - niech pokazuje i powtarza to co było na zajęciach. Nie sądze aby trzeba było stosowac dla takiego malucha dodatkowe systematyczne ćwiczenia w domu - skoro córeczka lubi taniec i balet to zapewne i tak tanczy po domu cały czas, albo przynajmniej czesto.
Oczywiście chciało by się, zeby mogła uczęszczac na zajecia 2 razy w tygodniu - skoro sama tak sie doprasza, i jesli nie było by to zbytnim obciążeniem dla Ciebie. jesli nie ma takiej mozliwości to trudno.
Co dalej? to zalezy od twoich i malucha chęci - jesli sa w okolicy jakieś zajęcia dla dzieci powyżej 4 lat - systematyczne - to byłoby najlepsze rozwiązanie. Prywatne szkoły baletowe itp. prowadza grupy dla najmłodszych w formie zabawy z elementami baletu. No a potem to juz trodno przewidziec - czy dziecku sie nie znudzi na pewnym etapie, czy zmieni się coś w jej nastawieniu do tańca po pójściu do szkoły. Do startowania do szkoły baletowej jeszcze sporo czasu, okaze się jak się dziecko rozwija, jakie ma predyspozycje i budowe (jak pewnie już wiesz to dośc wazne i moze przesądzić o tym czy ktoś mimo talentu moze lub nie moze byc tancerzem zawodowym). Na razie absolutnie muszą córeczce wystarczyć baletki plastyczne, nauka tanca w pointach moze przebiegac wyłacznie pod okiem specjalisty i po 11-12 roku zycia, aby nie zdeformować zbytnio kośćca.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
_Szafirka_ 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 24
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 8:13 pm   

Ja raczej radziłabym po ukończeniu 4 lat córeczki zapisać ją na balet dwa razy w tygodniu. Nigdy nie wiadomo, może wyrośnie z niej prawdziwa baletnica ;) Na początku, można sprawdzić czy dziecku balet się będzie podobać. Jeśli nie, to najlepiej jej do tego nie zmuszać. Ale warto spróbować, bo może mieć do tego predyspozycje. Później możecie pójść na zajęcia do szkoły baletowej i tam próbować odkryć talent małej.
_________________
Balet jest całym moim życiem
Całe moje życie to balet
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12