www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boris Ejfman (Rosyjski Hamlet i inne jego balety)
Autor Wiadomość
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 10:44 pm   

Ach. Jak tylko sie dowiaduje, ze Ejfman bedzie w Krakowie, od razu lece do kasy biletowej i rezerwuje miejsca w 1 rzedzie w orkiertronie na samym srodeczku. Jeszcze sie nie zdazylo, zebym w Slowackim na jakimkolwiek balecie siedziala dalej jak wlasnie owy rzad. To jest cudowne. Robi niesamowite wrazenie. Widac wszystko. I wcale nie jest za blisko. Poprostu nikt Ci nie zaslania... <serduszka>
Widzialam juz pare przedstawien Ejfmana. M.in Czajkowskiego, Rosyjskiego Hamleta, Czerwona Giselle, Who is Who i Anne Karenine. W Tym ostatnim najbardziej podobala mi sie scena w ktorym cala grupa byla "poiagiem". SIedzac w tym 1 rzedzie czujesz jakbys naprawde w nim byl. No poprostu nie potrafie znalesc slow odpowiednio wyrazajacych moj zachwyt. Cos niesamowitego co ten czlowiek potrafi. Oczywiscie jego grupa jest wspaniala :D :D:D
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 12:22 am   

mi sie w Annie Kareninie najbardziej podobał moment kiedy leciała w dół, to było świetne uczucie....wogóle caly balet mi sie strasznie podobal :D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 25, 2006 9:03 am   

Hmm... Nie wiecie przypadkiem czy Borys Ejfman przyjezdza w tym roku na Krakowska Wiosnę Baletowa?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 9:18 pm   

bylam na jego balecie w słowackim i musze przyznac że ogromni mi sie podobalo.....
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
Ostatnio zmieniony przez małgo... Sro Cze 07, 2006 7:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 9:19 pm   

tylko że ta anna karenina była zbyt wychudzona ale to tylko moje prywatne zdanie......ogólnie pięknie tańczyla
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 10:06 pm   

Co z tym Ejfmanem? W Poznaniu byl, a o Krakowie zapomnial :( :P
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 11:00 pm   

tak, Anna Karenina była piękna. Bardzo mi się spektakl podobał i z niecierpliwością oczekuje następnych:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 4:20 pm   

20-23 wrezsnia w Teatrze Wielkim w Warszawie "Mewa" w choreografi Ejfmana i w wykonaniu jego zespołu
są już zdjecia ze spektaklu:

http://www.teatrwielki.pl...ia_ejfman_mewa#
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 5:25 pm   

jakiś czas temu oglądałam "Mewę" w choreografii Neumeiera i chyba Ejfman również :wink: albo występuje jakaś symiliarność mysli, z tego co przeczytałam pomysł Ejfmana i jego baletowe przetransponowanie Czechowa brzmi bardzo podobnie do tego co zrobił Neumeier. Choć znając obu choregrafów na poziomie formy i ekspresji będzie wiele różnic
 
 
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 1:59 pm   

Nie mogę dotrzeć do informacji z czym przyjeżdża do Łodzi STB B. Ejfmana 18 i 19 października? Czy wiecie może coś na ten temat?
Z góry dziękuję
Agnieszka
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 8:21 pm   

zapewne z Mewą własnie, ale mozę przywozi cos jeszcze ze starych baletów?
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 12:26 pm   

Słyszałam, że w związku z tym, że w 2007r. BORIS EJFMAN obchodził jubileusz działalności artystycznej - w St. Petersburgu odbył się spektakl jakiś taki w stylu galowy, który był zlepkiem fragmentów jego baletów (z Czerwonej Giselle, Don Kichota, Don Juan Molier, Who is who, Dwóch głosów, Mewy, Anny Kareniny, Braci Karamazow) - więc pomyślałam, że może z tym????
Wolałabym nie... Wolę balet z jakąś konkretną fabułą...

I chyba 23 lipca b.r. w Sopocie też to chyba zatańczą, ponieważ w programie jest bodajże Gala jubileuszowa??, Tak?
 
 
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 12:00 pm   

a jednak z Mewą.
Przy okazji w weekend chciałam sobie kupić "Mewę" Czechowa -przeszłam całą Lódź - i nic. Przez internet też jakoś nie mogę zamówić.
Próbowałam pytać o mewę i czajkę i we wszystkich zbiorach- okropność...
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 10:56 pm   

w bibliotekach powinny byc.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 7:52 am   

raczej nie korzystam z bibliotek. Lubię podkreślać tekst i pisać uwagi w książkach.javascript:emoticon(':)')
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 10:20 am   

ag111111 napisał/a:
raczej nie korzystam z bibliotek. Lubię podkreślać tekst i pisać uwagi w książkach.javascript:emoticon(':)')


sorry za offtop - jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Zawsze mozesz sobie taka Mewe z biblioteki skserowac i podkreslic co tylko zechcesz ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 10:48 am   

fakt.(':D')
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 10:57 am   

A mógłby mi ktoś powiedzieć w jakich dniach B.Ejfman będzie z "Mewą" w Krakowie? Bo jakoś nie mogę się dogrzebać do tej informacji... :P
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 11:54 am   

Columbina napisał/a:
A mógłby mi ktoś powiedzieć w jakich dniach B.Ejfman będzie z "Mewą" w Krakowie? Bo jakoś nie mogę się dogrzebać do tej informacji... :P


Proszę bardzo :)

14.10
Mewa, Sanktpetersburski Teatr Baletu Borysa Ejfmana: g. 19
15.10
Mewa, Sanktpetersburski Teatr Baletu Borysa Ejfmana: g. 19

A za to mógłyby mnie ktoś podac gdzie kupić bilety ?!?
Wszystkie telefony ( a znalazłem sześć różnych) jakie znalazłem w necie do Krakowskiej Fundacji Sztuki Baletowej milczą jak zaklęte ...

Pozdrawiam
Torin
w zasadzie juz roztopiony ...
 
 
 
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 12:04 pm   

Co do biletów to próbowałam w Łodzi z takim samym skutkiem jak i Ty (':(').

Myślę sobie, że chyba trzeba będzie zwyczajnie poczekać na wrzesień i wtedy -bez kombinowania jak koń pod górę - kupię je sobie w kasie TW w Łodzi.
Agnieszka
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Wto Lip 17, 2007 12:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 1:26 pm   

A u nas w Krakowie będzie je pewnie można kupić w kasie teatru, empiku i innych bileteriach...
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 11:04 pm   

Był ktoś dziś na Gali w Sopocie? Bo nikogo z forumowiczów w tym tłumie nie dojrzałam, ale to trochę niemożliwe by Was tam nie było... Jak dla mnie było pięknie i nawet sopocka publiczność mnie miło zaskoczyła, bo pomimo piknikowego charakteru Opery Leśnej prawie nie szeleścili i nie rozmawiali (pewnie pod wpływem pięknej muzyki Rachmaninowa, co prawda z głośnika, ale nie można mieć wszystkiego) ... więcej napiszę jak znajdzie się ktoś chętny do dyskusji, zapraszam :)
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 1:23 pm   

Co do "Mewy" Czechowa, to ciężko jest dostać wersję książkową tej jednej sztuki - spróbuj szukać w zbiorowych wydaniach, ja znalazłam w końcu w tomiku wydanym przez Bibliotekę Narodową i przeczytałam dwa razy wszystkie sztuki :)
IMHO "Mewa" doskonale nadaje się do tanecznej interpretacji, zwłaszcza, że jest w niej scena "teatru w teatrze", w której reakcje widzów są istotne dla dalszego rozwoju akcji. No i muzyka Rachmaninowa!
Ciekawa jestem Waszych opinii na temat "Mewy" Ejfmana. Literacki oryginał jest czytelny, a postaci bardzo wyraziste - zastanawiam się, czy na scenie było to równie dobrze widoczne.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 25, 2007 1:22 pm   

Relacja z Gali Ejfmana w Sopocie

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/41976.html

ah, czyli wzieli w niej udział "starzy gwiazdorzy" zespołu - Markow i Galiczanin, łza się w oku kręci (zwłaszcza ze Albert Galiczanin oficjalnie przeszedł juz na emeryturę) buuuuuuuu
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Lip 25, 2007 2:01 pm   

No tak, autorka recenzji też nie lubi formy gali. A ja lubię :) W gali każdy może znaleźć coś dla siebie, ta forma daje zawsze szerszy przegląd przez twórczość (choreografa czy np. epoki), gale składają się z krótkich ale często z różnorodnych fragmentów - nie ma więc siły by się nudzić, nawet jeśli się zna już prezentowane tańce. Dużo tytułów - dużo wrażeń, bo każdy z nich ceni się za coś innego :) Wiadomo, że z drugiej strony, gala nie daje całego spektaklu, ale coś za coś :)
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12