www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warunki czyli
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 2:41 pm   

ehh... kasiu, nie obraź się! chodziło mi o to, że przecież nie zawsze przyjmie się dziewczynę np. do baletu, jak będzie o dwie głowy wyższa od tancerza...

dobra! to było moje luźnie spostrzeżenie. ale już się zamykam.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 11:13 am   

Tancerka raczej nie powinna być wysoka.
Wtedy zwykle otrzymuje role męskie.
Niesety :?
Wiele osób rezygnuje pomimo warunków.
Wiedzą, że są wysokie
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 6:35 pm   

To może dobrze, ze mam tylko marne 157 cm...
Ale w teatrach zaża się tak że tancerki otrzymują męskie role czy tylko w SB??
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 7:18 pm   

W szkole raczej tego nie ma. Chodzi mi głównie właśnie o Teatr...nasza pani profesor od tańca opowaidała, że ma taką koleżnakę, która dostaje męskie role :D
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 7:22 pm   

O jejku... To musi byc beznadziejnie... Cwiczysz, chcesz tańczyc w paczce na pointach, a masz tańczyc za faceta... Smutne :(
 
 
 
bluebird:))
Adept Baletu


Posty: 82
Skąd: kraków
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 8:51 pm   

No...
Ale powiedz, co byś zrobiła, gdybys była wyskoka i miła wybór: tańczyc role meskie, albo zrezygnować. Chybab wszystkie wimey, co bys wybrała:)
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 11:37 pm   

Właściwie to co racja to racja. Mi wszyscy chrzanią, że mam warunki i BLABLA.
A nieprawda.
Nawet wzrost mi przeszkadza, choćby w głupim utrzymaniu równowagi!!
A wielka stopa w tańcu na pointach.
W dodatku dzisiaj nauczycielka sie na mnie wydarla ze mam kopyto, ze nie obciagam palcow(a mialam z tymi pointami tak, ze podbciie mialam obciagniete, a sama pointa nie chciala zejsc w dol. mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi) i jak mi ktorys raz krzyknela, ze mam kopyto, to sie wkurzylam i poszlam do drazka, naciagnelam podbicie w poincie, zgielam kolano i druga noga stanelam na poincie w miejscu samych palcow(od strony podeszwy) i tak stalam i prostowalam kolano troche.. (się wkurzyłam, bo mi mówiła, że się nie staram, a to robiłam!).
I w końcu na domiar złego mam teraz za miękkie pointy i tak cholernie niewygodnie mi sie stoi ze nie wiem.
A niedawno kupowalam nowe i teraz nie dostane na nastepne tak szybko.
AAAARRRRGHHH

Innymi słowy warunki to prócz wzrostu także drobna stópka-łatwiej wejść na pointę.
A role męskie.. U nas przeważnie dziewczyny je grają.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 6:25 pm   

W Dziadku do orzechów też nie było wesoło bo dziewczyny musiały w Teatrze zakłada chłopięce rzeczy i tańczyć jak chłopcy. W spodniach z muszkami i w tańcu kłaniać się swoim partnerką :cry:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 10:09 am   

czy choroby skóry mogą dyskwalifikować kogoś, kto ma szansę uczyć się w OSB?
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 1:34 pm   

A jakie choroby skory masz na mysli?
Sa takie, ktore mozna wyleczyc w pewnym okresie czasu, lub takie z ktorymi nic nie da sie zrobic (mozna tylko zalagodzic objawy).
Osobiscie uwazam, ze takie dolegliwosci nie powinny miec znaczenia przy przyjmowaniu kandydata do szkoly jednak czasami pojawia sie problem np wrazen artystycznych i estetycznych. To wszystko zalezy od stopnia zaawansowania danego problemu. Napisz moze cos wiecej na ten temat.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:01 pm   

chodzi mi o atopowe zapalenie skóry - specyfiką tej choroby jest to, że nie dość że jest nie do wyleczenia, to objawy nasilają się o jakieś 100% pod wpływem m. in. potu, który jest przecież nieodłączną częścią każdej lekcji.
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:04 pm   

POwiem ci Makovo, że w pierwszej i może w drugiej kalsie tak bardzo się nie pocisz. Później jest gorzej. Co do samego przyjmowania do OSB faktycznie nie wiem ale to na pewno zależy od wielu czynników, czy jest zdolna czy w ogóle można coś z tą chorobą zrobić.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:07 pm   

jeżeli pot zagraża zdrowiu - nie przyjmą tej osoby. logiczne.

ale podobno sie z tego wyrasta..
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:16 pm   

Zdaje mi się, nie przyjmą ze względów zdrowotnych...
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:30 pm   

princess, nie wyrasta się.
raisa, czy ja wyglądam na kogoś kto chce iść do pierwszej klasy osb? :wink:

chodziło mi bardziej o to, czy tego typu zmiany na skórze są traktowane w tych samych kategoriach co np. tusza czy za krótka szyja - niby w tańcu nikomu nie przeszkadza, ale jednak :P i czy może być powodem odrzucenia kandydata tylko i wyłącznie ze względu na to.
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:34 pm   

hm...a ty Makovo, cierpisz na chrobę skóry?
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:39 pm   

owszem
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:43 pm   

Jeśli na zdjęciu to Ty to wierz mi, że nic nie widać :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:54 pm   

http://www.atopowe-zapale...yrastanie_z_AZS

sorki, że nie podałam uściślenia, wyrasta sie chyba tylko będąc 1-2 latkiem ^^"
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 7:58 pm   

Chyba makova nie ma 2 latek :lol:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 8:03 pm   

Hm... z tą chtobą to nie wiem, ale czytając Wasze poprzednie posty oto moje spostrzeżenia:

Nawet jak ktoś ma warunki (wszystko to co wymieniła Cheryl), ale nie będzie chciał nad nimi popracować, to na nic to się nie przyda. Człowiek nie rodzi się doskonały, jeden ma czegoś więcej, drugi mniej. Osobiście znam pewną osobę, która, jakby nie była leniwa, mogłaby pojechać na konkurs i mieć piętkę z tańca, a jakby dodała jeszcze więcej pracy, to może i coś więcej. Jej warunki zauważ każdy nauczyciel tańca i każdego z nich, jak na nią patrzy, krew zalewa. Poprostu jest to osoba o bardzo dużych predyspozycjach, ale o braku chęci do pracy. Jej aktualna ocena z tańca to 3, więc wniosek, że warunki to nie wszystko sam się tu podsów. Oczywiście osobom, które je mają będzie lepiej stać się najlepszym, niż osobom, które ich nie mają.
Mój nauczycie zawsze powtarza, że jak sie chce, to wszystko można i ja się z nim w 100% zgadzam.
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 8:04 pm   

podaną przez ciebie stronę znam na pamięć chociażby z tego jednego powodu że ją współtworze od początku jej istnienia :twisted:
o azs wiem wszystko i jeszcze więcej, a przynajmniej tyle ile można wiedzieć chorując 16 lat i każdą lekcję klasyki poprzedzając próbami wyprostowania nogi w kolanie w obliczu zaschniętych ran. więc o czym jak o czym, ale o tym mnie nie pouczaj.
tylko sobie tak głośno myślę, czy jeżeli ja nie zrobię z tego problemu, to czy nauczycielowi osb też to będzie przeszkadzać, czy jednak wrażenie estetyczne jest bardzo ważne. odkąd pamiętam powtarza mi się, że ze sceny i tak nic nie widać, żebym się skupiła lepiej na kręceniu piruetów z idealnej piątej pozycji :wink: oczywiście sprawa choroby jest dla mnie sprawą podrzędną, ale wiem że nauczycielowi szkoły z której można wylecieć za nadwagę może to jak najbardziej przeszkadzać. zastanawiałam się też, czy może spotkaliście się z osobą z podobną przypadłością w osb, ale wnioskuję że nie. czyli jednak choroby ujawniające się wizualnie - dyskwalifikują :(
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 8:16 pm   

zwracam honor, Makova ;)

co prawda nie widziałam cię na scenie ani tymbardziej nie widziałam twojej skóry, ale jeżeli chwalą cię za technikę to naprawdę, nie martw się. mam nadzieję że choroba ta jak i również twoje inne alergie nie przeszkodzą ci w rozwijaniu się [i mówię ci to teraz z całego serca]. a sądząc po mojej bystrości - nawet nie wpadłabym na to że masz takie choróbsko... ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Maron Pią Paź 13, 2006 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PavlovaAnna
Adept Baletu


Posty: 139
Skąd: z jednego małego miejsca na ziemi...
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 8:17 pm   

Hm... zależy. Są przecież jakieś sposoby, by na scenie nie było widać np. białych przebarwień w skórze, myślę, że na tę chorobę teżby się cośznalazło. Sądzę, że jeżeli nie zagraża to Twojemu zdrowiu Makovo, to należy się o tym przekonać i udać się do OSB!
_________________
Oglądam-
Spocenie
Łzy
Uśmiechy
Rozpalone marzenia
Wyzwolenie radości
Trud i zmęczenie...
Balet
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 13, 2006 10:39 pm   

Ja wyrosłam z AZS mając więcej niż dwa latka (a nawet więcej niż 18... :twisted: ). Wybaczcie offtop, ale musiałam to wtrącić.

A Makova zaczęła bardzo ciekawy temat. Abstrahując od chorób skóry, czy do OSB przyjętoby np. dziecko z bliznami na kończynach lub twarzy? W szkołach aktorskich mocno się nad takimi osobami zastanawiają, niezależnie od ich talentu.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13