www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cwiczenia na pilce szwajcarskiej
Autor Wiadomość
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 9:25 am   Cwiczenia na pilce szwajcarskiej

Nie wiem, czy w Polsce tak nazywa sie duza, dmuchana pilke, na ktorej wykonuje sie cala game fantastycznych cwiczen (zdjecie mozna obejrzec tutaj http://www.thera-band.com/exercise_ball.html ) Czy ktos z Was zetknal sie z cwiczeniami na pilce i czy maja one jakies szczegolne walory w balecie? Ja nie nazwalabym siebie amatorem cwiczen, ale ta pilka to po prostu genialny wynalazek - potrafi poruszyc najglebsze miesnie. Siedze na niej ogladajac TV i wykonuje cwiczenia, ktore cialo wlasciwie samo podpowiada (choc dobrze jest miec na poczatek jakis przewodnik). Przez lata uzywana byla niemal wylacznie w terapii ruchowej, dopiero kilka lat temu zaczal sie szal na pilke w fitnesie. Jesli nie zaznaliscie jeszcze jej dobrodziejstwa, sprobujcie! Bomba!

Pozdrawiam, I.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 11:47 am   

szkoda ze link do zdjęcia nie działa... jestem ciekawa co to za piłka :|
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 1:00 pm   

Nie działa tylko dlatego, że niepotrzebny jest nawias i kropka. Pewnie wbiło się przypadkiem. Oto link
http://www.thera-band.com/exercise_ball.html
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 1:03 pm   

Ja taką (przynajmniej podobną) piłkę widziałam w gabinetach rechabilitacyjnych.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 1:30 pm   

aha, juz wiem o co chodzi. faaaaajna jest :) gdzie można taką kupić? pamiętam że w podstawówce mieliśmy takie raz na lekcji wf i była z tym kupa śmiechu ;)

sisi
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 3:49 pm   

Nie spotkałem się z nią w balecie. Wydaje mi się, że uzywana jest przede wszystkim przez fitneski, gimnastyków i akrobatów (spotkałem się z nią na warsztatatch cyrkowych -świetna rzecz)...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 7:00 pm   

Wrzucilam haslo "pilka gimnastyczna" do wyszukiwarki i wyszlo mi sporo hitow - na pewno mozna ja kupic w Polsce. Cena w granicach 30 zl. Teraz przypominam sobie, ze tego typu pilka produkowane sa takze dla dzieci do zabawy, tyle ze maja "uszy" do trzymania. Swietnie sie na nich skacze - nawet dorosly moze sobie na to pozwolic, poniewaz te pilki sa w stanie wytrzymac ogromny nacisk. Ale kupujac taka pilke (gimnastyczna, bez uszu) dla siebie trzeba pamietac o dopasowaniu jej do swojego wzrostu. Na zdjeciu w linku widzicie kilka rozmiarow (kazdy kolor to inny rozmiar). Przecietna srednica to 55 cm i ten rozmiar sprzedaje sie najczesciej, chyba ze ktos jest naprawde bardzo wysoki albo bardzo niski, wtedy dpbrze sie rozejrzec za innymi rozmiarami. Np. przy wzroscie 140-150 cm - pilka o srednicy 45 cm; 155-165 - 55 cm; 170-180 - 65 cm, 183-190 - 75 cm. To jest dosc wazne, bo pilke dla bezpieczenstwa i dla wygody trzeba zawsze napompowac do podanych rozmiarow, czyli nie mozna sobie kupic 55 centymetrowki i napompowac jej do 45 cm alb do 65. Zasada jest taka, ze powinno sie siedziec z kolanami pod katem 90 stopni na dobrze dobranej rozmiarem pilce.
Poszukam gdzies przykladow cwiczen i podam link. Jest to naprawde cudowna rzecz! Sam fakt koniecznosci utrzymania rownowagi sprawia, ze podczas wykonywania cwiczen - nawet najniewinniejszych - poruszane sa miesnie, ktore rzadko sa uzywane. Nie mowiac juz o tym, ze zamiast siedziec w fotelu czy na kanapie. mozna ogladajac TV czy nawet odrabiajac lekcje, siedziec na pilce. Gorzej, jesli ktos ma malo miejsca, bo jest to spora kula, a spuszczanie z niej powietrza i pnowne pompowanie to klopot, ale zawsze mozna ja gdzies wcisnac.
Moj entuzjazm dla pilki nie ma granic!

Pozdrowienia, I.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 7:12 pm   

fajne:) chyba sobie kupię :) chociazby dla wygodnego siedzenia przy biurku :D
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 7:37 pm   

Oto kilka stron z cwiczeniami, choc niestety tylko pobieznie pokazanymi, ale daja jakies wyobrazenie:
http://www.bindependent.c...rciseballdo.htm

albo obrazki w google (jest wsrod nich troche smieci, ale jest tez duzo dobrych zdjec):
http://images.google.com/...r=&start=0&sa=N

Na Zachodzie sa cale tony ksiazek z cwiczeniami na pilce, wiele z nich kombinuje techniki jogi czy pilates, ale ksiazki nie sa najwazniejsze - w pracy z pilka naprawde wszystko odbywa sie tak naturalnie, ze cialo samo podpowiada, co robic. Pamietam, kiedy kupilam moja pilke kilka lat temu, nie mialam ochoty na czytanie intruktazowego plakatu, ktory byl do niej dolaczony. Zaczelam cwiczyc i dopiero po jakims czasie zajrzalam do plakatu i bylam zdziwiona, jak wiele z tych cwiczen pokrywalo sie z tym, co "wymyslilam" sama. Oczywiscie, osoby ktore oczekuja od pilki jakichs konkretnych rezultatow, np. elastycznosci, prostej sylwetki, usuniecia bolow w plecach etc., powinny pewnie poslugiwac sie jakims instriktazem, chocby po to, zeby zobaczyc, co mozna z takiej pilki "wycisnac". Ja mam raczej male oczekiwania - szukam po prostu ruchu, chocby przed TV. Ale pilka jest poteznym narzedziem gimnastycznym i mozna dzieki niej osiagnac naprawde wiele.

Pozdrawiam, Iza
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 8:26 pm   

Ach, i jeszcze jedno - nie ma nic lepszego, niz polozenie sie na pilce plecami po meczacym (i nie tylko) dniu! Cwiczenia na lezaco z lekkimi ciezarkami doskonale wzmacniaja miesnie ramion i klatki piersiowej.

I.
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 9:58 pm   

ja do tej pory takie piłki widywałem w gabinetach rehablilitacyjnych itp. no ale teraz to widzę jakieś nowe zastosowania... fajnie... może kiedyś będzie okazja poćwiczyć... :) na pewno byłoby to coś fajnego, nowego i, kto wie, może bardzo przydatnego i pomocnego w tańcu... :)
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 7:24 pm   

Trafiłam właśnie na stronę z ćwiczeniami na piłce, więc wrzucam link
 
 
genia
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 9:08 pm   

ja tez mam te pilke jest naprawde super!! polecam wszystkim co prawda nie wiem gdzie mozna ja kupic[mysle ze mozna w sklepie sportowym] ale jest przydatna
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Wrz 26, 2005 5:37 pm   

Ostatnio znalazłem piłkę w supermarkecie i od razu kupiłem (cena 15 zł!) jestem z niej bardzo zadowolony. Uwielbiam na niej siedzieć lub leżeć , o ćwiczeniach juz nawet nie wspomnę. Rewelacja! :P
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Wrz 26, 2005 11:08 pm   

Ja również polecam :) jak ją widze to od razu mam ochote sie nią "pobawic" w przeciwienstwie do innych przyrzadow sluzacych wyrabianiu pieknej sylwetki :wink:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Wrz 27, 2005 11:55 am   

tak od dłuższego czasu już nosze się z zamiarem kupna takiej piłki (jak byłam mała, miałam podobną), i się własnie zastanawiam, gdzie mozna ja dostać... Bo w internecie na polskich stronach nic nie mogę znaleźć. Chyba bedzie się trzeba osobiście przejść do Decathlonu albo czegoś takiego ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Wto Wrz 27, 2005 12:21 pm   

Znalazlam oryginalne pilki Thera-band tutaj:

http://www.sporty.pl/inde...tkie=1&pocz2=20

Ceny co prawda dosc wysokie, ale placi sie za firme. Jesli ktos bedzie chcial sobie pilke kupic, pamietajcie o dopasowaniu rozmiaru do wlasnego wzrostu!
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 9:09 am   

Swietna wirtualna gimnastyka na pilce szwajcarskiej ;-) :

http://www.planetdan.net/pics/misc/georgie.htm


Nalezy poruszac mysza po ekranie, zeby cwiczacy za nia podazal. Byc moze nie bedzie dzialac na samym poczatku, ale po chwili powinno zaczac. Mozna cwiczacego takze zostawic samemu sobie, tyle ze nabije sobie siniakow i guzow, ale to i tak od dawna mu sie nalezy ;-) ....
_________________
Pozdrawiam,
Iza Zbikowska-Aaboe - Wasza Prima Ballerina Assoluta ;-)
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 4:27 pm   

ja uwielbiam tą piłkę, mam ją w domu. super!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
asias
Adept Baletu


Posty: 160
Skąd: okolice 3miasta
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 9:09 pm   

Te piłki są świetne :lol: Od niedawna mam taką (55 cm ;) ) i jestem nia zachwycona, co prawda rzadko wykonuje na niej jakies cwiczenia. Przewaznie po prostu sobie siedze/leze na niej i w najróżniejszy sposob łapie rownowage :D


A w ogóle to kiedys na forum gimnastycznym napisałam prosbe o jakies cwiczenia z taka pilka, bo pomyslalam ze moze cos beda tam wiedziec ;) A ktos mi odpowiedzial jakos tak: "my nie jestesmy downy, żeby z takimi piłkami ćwiczyc" :roll: A więc witam w gronie downow 8) :P
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 10:04 pm   

Nie rozumiem po pierwsze: co to za prostak tak Ci odpowiedział (pytanie retoryczne :)) , po drugie: dlaczego na forum gimnastycznym nikt o takiej piłce nie słyszał, przeciez doskonale wzmacnia ona mięśnie, wyrabia gibkość i równowagę i wspaniale urozmaica trening. Może gdyby ten człowiek trochę na niej poćwiczył, mózg by mu też sprawniej pracował :evil:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 10:09 am   

taką piłką rehabilituje sie dzieci po urazach neurologicznych... jak mialam wstrząs mózgu to przez pól roku musiałam na niej ćwiczyc i to nie bylo przyjemne :/
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 2:10 pm   

mój bratanek ma do rehabilitacji taką piłkę i zawsze jak do niego idę to trochę i na tej piłce się pobawię... trochę posiedzę, trochę się na niej powyginam... świetna zabawa :D
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Masterova
Nowicjusz


Posty: 4
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 9:46 am   

ta piłka żywana jest w Pilatesie - gorąco polecam ćwiczenia, są naprawde świetne. W jakimś z poprzednich numerów Shape'a były, ale pewnie w necie też da się coś znaleźć.

Ta piłka w ogóle zabawna jest. Ostatnio sie na niej rozciągałam i zaliczyłam efektywne spotkanie z ziemią jak sie z niej sturlałam : P
Bardzo ją polecam.
_________________
Śmiejcie się, tańczcie, szalejcie,
Ale tańcząc, moje panie,
Pamiętajcie – pamiętajcie,
Że tańczycie na wulkanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13