www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PRACE SEMESTRALNE-OSB
Autor Wiadomość
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 8:43 pm   PRACE SEMESTRALNE-OSB

Nie wiem czy jest to dobre miejsce na ten temat, ale chyba tak :)
No więc od II kl OSB pisze się prace semestralne. W II klasie pisze się o technikach wspomagających i wzbogacających taniec (każdy opisuje jedną technikę). W III klasie opisuje się region Polski. Praca ma swoje rozdziały:
1. pochodzenie nazwy
2.położenie na mapie
3.ukształtowanie terenu
4.główne miasta
5.główne rzeki i akweny wodne
6. zajęcia ludności na danym terenie (tkactwo, górnictwo itp.)
7.muzyka
8.tańce regionalne
9.opis stroju ludowego
10.ciekawostki
W starszych klasach także pisze się prace semestralne.

Ja wylosowałam region Szamotuły :) I mam pytanie. Czy ktoś wie może czy są jakieś książki na temat tego regionu (najbardziej szukam pochodzenia nazwy, bo moje przypuszczenia mogą nie być prawdą)?
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 5:12 pm   

co do części fizycznej mogę ci polecić Geografię regionalną Polski J. Kondrackiego [PWN, 2000, Warszawa], nie mam aktualnie tej książki więc ci nie pomogę zweryfikować czy jest tam jest informacje co do np. pochodzenia nazwy. co do części "etnograficznej" to może być już problem, bo nie pamiętam literatury do tego przedmiotu nic a nic [miałam taki przedmiot na I roku geografii]. jedynie pamiętam, że Oskar Kolberg miał dokładnie opisane chyba wszystkie regiony Polski pod względem kultury ludowej w kilkudziesięciu tomach i jest to podstawa wszystkich innych wydanych później książek i badań... sama Wielkopolska z tego co widzę na stronie instytutu O. Kolberga ma 6 tomów [!]. ale niestety nie ma podglądu na te tomy na stronie więc chyba nie do końca to będzie pomocne. ale to już może być jaki trop.. może coś znajdziesz gdzieś jakieś informacje oparte na wydaniach Kolberga
powodzenia w pisaniu pracy ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
margotczyk 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Muzyk
Posty: 246
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 9:37 pm   

Moja skromna rada pewnie jest spóźniona, ale na wszelki wypadek cytuję Wikipedię,
gdzie pod hasłem "Szamotuły" podano bibliografię:

* Munch H. Geneza rozplanowania miast wielkopolskich XIII i XIV w., Kraków, 1946
* Gomolec L. Szamotuły, gród Halszki, Studia i Materiały do Dziejów Wielkopolski i Pomorza, z. 2, 1958
* Jakimowicz T. Architektura 1500-1630, [w.] Dzieje Wielkopolski, T. 1. Do roku 1793. Red. J. Topolski. Poznań, 1969
* Jakimowicz T. Wyniki wstępnych prac badawczych na zamku w Szamotułach, KAU,18; z. 2, s. 167-176., 1973
* Gałka W. Z badań nad rozwojem ośrodka miejskiego w Szamotułach do końca XV w., Studia i Materiały do Dziejów Wielkopolski i Pomorza, t. 15(30), z. 2, 1983
* Stiller J. Zamek w Szamotułach. Historia architektoniczno-budowlana, Maszynopis, 1996
* Krause E. Badania archeologiczne na zamku Górków w Szamotułach w latach 1973 oraz 1981-1983, [w.] Badania archeologiczne na Ziemi Szamotulskiej. Poznań, 2002

A w nazwie - może rzeka Sama ma swój udział..?

.
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 7:11 am   

margotczyk napisał/a:
może rzeka Sama ma swój udział..?

tak właśnie mi się wydaje :)
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12