www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VLADIMIR YAROSHENKO
Autor Wiadomość
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 10:25 pm   

Sagittaire napisał/a:
Yaroshenko, jak dla mnie jest wybitnym Ablem, ale wyrazowo do Kaina nie dorósł jak Maks. Szkoda, że ten autor nie docenia Maksima, ale tak bywa jak recenzentem zostaje osoba zakochana bardziej w innych dziedzinach sztuki niż w balecie.

Miło przeczytać słowa uznania dla Abla Vladimira Yaroshenki, zwłaszcza Twoje słowa Sagittaire. Tym razem to Ty "lejesz miód ma moje serce". Ale nie wykluczaj jego Kaina, zanim sama go zobaczysz w tej roli. Popatrz, Venus też jest pod wrażeniem tego Kaina. Masz chyba jeszcze szansę sprawdzić to sama w tym sezonie, bodaj 6 maja.

Co do red. Marczyńskiego i jego generalnego stosunku do Maksima Woitiula, to chyba się mylisz, ja w każdym razie tego nie zauważyłem. Ale w przypadku Woitiulowego Syna Marnotrawnego - zdecydowanie nie ma racji. Nie jestem też pewien, czy redaktor jest "zakochany bardziej w innych dziedzinach sztuki". Ja go postrzegam raczej jako jednego z ostatnich już na naszym rynku prasowym, a może nawet ostatniego poważnego znawcę opery i baletu. Choć oczywiście nie zawsze się z nim zgadzam.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 11:33 pm   

venus-in-furs napisał/a:
... dla mnie Yaroshenko był naprawdę, naprawdę świetny. Mam na myśli zarówno technikę, jak i ogólny wyraz.

Zgadzam się z Tobą Venus, był bardzo dobry jako Kain i jeszcze lepszy jako Abel. A 3 maja ma podobno tańczyć Wybrańca w "Święcie" Bejarta na festiwalu w Bydgoszczy, Opera Nova podała go w obsadzie. Bardzo lubię Yaroshenkę w tej roli, ale "Święto" idzie w Warszawie tak rzadko i w tym sezonie nie widzę go już na afiszu... Może się wybiorę więc do Bydgoszczy.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 04, 2012 5:54 pm   

Byłem więc, oglądałem i już miałem donieś Wam (w temacie Święta) o sukcesie PBN-u w Bydgoszczy, ale wyręczyła mnie Kasia G., podając na blogu adres innej świeżej relacji z festiwalowego przedstawienia "Święta wiosny": http://teatrdlawas.pl/tea...k=view&id=25754

A wracając do tematu, czytam tam: "Długie, wymagające wytrzymałości fizycznej sekwencje taneczne przynoszą przegranego. To Starzec. Jako jedyny ubrany jest na biało. Jego starość eliminuje go z pełnego witalności i siły świata mężczyzn. Ułomne ciało zostaje zmaltretowane. A jednak podejmuje ono trud udowodnienia, że jest coś warte. Wciąż próbuje dorównać wyczynom młodszych. Tylko nic z tego nie wychodzi. Vladimir Yaroshenko jako Starzec przedstawia ten upadek w sposób przejmujący. Ukazane przez niego zmaganie się z sobą, z własną słabością jest najmocniejszym elementem całego przedstawienia".

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "Starcem", bo Wybraniec jest u Bejarta ewidentnym młodzieńcem, tyle że tym INNYM wśród reszty, więc to jakieś interpretacyjne nieporozumienie. Ale poza tym tak właśnie było: "przejmująco" i "najmocniej". Brawo Vladimir!
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 8:42 pm   

A wkrótce wystąpi na Wawelu z Agnieszką Pietyrą jako partnerką, w gali pod patronatem Mai Plisieckiej. Zapowiadają i inne atrakcje:
http://www.opera.krakow.pl/?id=188&sid=177
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
pączek_w_maśle 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
baletomanka
Posty: 15
Skąd: Otwock/Warszawa
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 1:03 pm   

Ali, Sagittaire, nie wiecie w jakich rolach będzie Tańczył Vladimir w nowym sezonie? Jestem ciekawa, czy szykują się jakieś debiuty mojego ulubionego tancerza? :-)
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 25, 2012 5:39 pm   

Witam Cię i tutaj Pączku - w "moim" temacie. Brakowało mi tu od dawna sensownego partnerstwa, więc zamilkłem za dłuży czas... Nie wiem oczywiście w czym będzie tańczył Yaroshenko w tym sezonie, ale wiem za to w czym ja chciałbym go zobaczyć. Na pewno w nowych baletach Pastora, Forsytha i Neumeiera, a wcześniej jeszcze w roli Desire w Śpiącej królewnie - najchętniej z Marią Żuk jako partnerką. To by dopiero było!
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 12:49 pm   

Do wieczoru baletowego jeszcze nie ma obsad - nawet sami artyści ich nie znaja, bo praca w balecie rozpoczęła się dopiero w miniony wtorek. Co do SPiącej to mozliwe, choć czasu do wejścia w role mało biorąc pod uwagę że Śpiace już w październiku, anie były dośc dawno grane więc to jak wznowienie. Z racji licznych ruchów kadrowych w PBN w te wakacje - wszystko jest możliwe...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
pączek_w_maśle 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
baletomanka
Posty: 15
Skąd: Otwock/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 7:13 am   

Witaj Ali, dziękuję za ciepłe przywitanie. Widziałam wszystkie obsady Śpiącej w 2010, również jestem ciekawa wykonania Marii Żuk.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 8:16 pm   

Hej Pączku! Widzę, że muszę tu częściej zaglądać niż ostatnio, mając teraz takie miłe towarzystwo. Oby tylko czas pozwolił. Obsad na październik jeszcze nie ujawnili, więc nie wiemy czy Maria Żuk dostanie rolę Aurory, ale wiele bym sobie po niej obiecywał. Ostatnio tak wyszlachetniała: zeszczuplała, wypiękniała, jakby wysubtelniała - zmieniła się jak żadna z naszych tancerek. A nie zawsze tak było. Jeśli to trwała przemiana, to można oczekiwać na jej Aurorę z prawdziwą nadzieją. Byliby piękną parą w Śpiącej z bohaterem tematu..., nic nie ujmując innym książątkom z PBN.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
pączek_w_maśle 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
baletomanka
Posty: 15
Skąd: Otwock/Warszawa
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 11:45 pm   

Kasia G wspomniała o ruchach kadrowych w PBN - myślę, że dobrze, że takie mają miejsce i że nikt w zasadzie nie ma monopolu na ciągłe wykonywanie poszczególnych ról. Z tego co czytałam na blogu Na Czubkach Palców - było bardzo wiele debiutów np. w "Bajaderze" w poprzednim sezonie i to chyba na plus dla jakości spektakli, pewnie także dla konkurencji w zespole. Ciekawa jestem, czy i "Śpiąca" przyniesie jakieś nowe konfiguracje, debiuty, nowe młode twarze. Oby!
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 10:34 pm   

Coś w tej sprawie wywęszyła Kasia G. w temacie "Polski Balet Narodowy sezon 2012-13", ale nic niestety nie pisze o obsadach męskich: czy, co i z kim będą tańczyli Woitiul, Popov, może Gabdullin i oczywiście Yaroshenko...
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 2:58 pm   

ale bo nie wiadomo ani dokładnie kto, ani tyb bardziej z kim - obejrzałam sobie tylko tzw. obsadę ogólną czyli wszystkich tancerzy którzy przygotowują się do danej partii (ale nie wiadomo, czy wszyscy wystąpią na scenie i "nie połączeni w pary". Miło np. wiedzieć ze księcia Desire i Błękitnego Ptaka ćwiczy Patryk Walczak :))
no ale to offtop - przepraszam :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 9:49 pm   

pączek_w_maśle napisał/a:
... w jakich rolach będzie tańczył Vladimir w nowym sezonie? Jestem ciekawa, czy szykują się jakieś debiuty mojego ulubionego tancerza? :-)

Już wiadomo w jakich rolach i kiedy wystąpi Vladimir w "Śpiącej królewnie", ogłosili obsady:

5 X - jako Błękitny Ptak (z Marią Żuk)
6 X - jako Książę Desire (z Dagmarą Dryl) - oboje debiutują
7 X w południe - znów jako Desire (z Ewą Nowak)

On jeden i aż trzy różne "księżniczki". Uniwersalny partner!
Myślę Pączku, że możemy być zadowoleni, ale też mamy problem - kiedy się wybrać i czy będą jeszcze bilety?

Inne szczegóły:
http://www.teatrwielki.pl...r=2012&month=10
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 10:18 pm   

Dagmara Dryl podobno kontuzjowana, więc Vladimir Yaroshenko - jako jej partner - nie wystąpił dzisiaj jako Książę Desire, ku mojemu zawodowi. Ale pp. Popov z Żuk wynagrodzili mi tę stratę, pięknie tańczyli (i tzw. "rybka" była jak należy Kasiu G.). Vladimir też był na scenie, ale tylko jako Książę Fortune (a nie Książę Charmant - jak napisano we wkładce obsadowej, bo tym był p. Woitiul) - też udany, pełen inicjatywy aktorskiej w tym epizodzie i świetnie partnerujący Aurorze. Spróbuję jutro w południe ustawić się w kolejce po wejściówki, może dostanę, aby zobaczyć go jednak w roli Desire. Chociaż żałuję, że nie będzie to występ z p. Dryl, którą wysoko cenię i zawsze na nią oczekuję w nowej roli.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
pączek_w_maśle 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
baletomanka
Posty: 15
Skąd: Otwock/Warszawa
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 8:25 am   

Maraton "Śpiących" za nami, a poza głosem Kasi na blogu nie pojawiły się żadne opinie po występie Yaroshenki. Czyżbyście zaniemówili z wrażenia? :lol: Udało Ci się, Ali, dostać na niedzielny spektakl o 12?
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 10:24 pm   

Tak, tak, udało się. Dla chcącego nie ma nic trudnego. Żałuj, jeśli naprawdę jest to Twój „ulubiony tancerz”. Z Otwocka trochę daleko, więc rzeczywiście trudno Ci było ryzykować bez ważnego biletu na przedstawienie, ale jak widzisz daje radę...

Kasia rozdała już laury pp. Popovowi i Woitiulowi, ale Vladimira Yaroshenkę chyba pomyliła z kim innym, bo napisała, że „także ten książę poczynił wielkie postępy od czasu poprzednich występów w tej roli”. Według mojej wiedzy on dopiero debiutował w roli Księcia Desire, więc kiedy były te jego „poprzednie występy w tej roli”? Ale generalnie recenzja Kasi jest OK, mimo że czasem mam nieco inne odczucia. Czy inni "zaniemówili z wrażenia”? Być może, ale też było jakieś zamieszanie z obsadami „Śpiących” z powodu kontuzji dwóch Auror, więc p. Yaroshenko zadebiutował w innym terminie. Może więc inni – tak jak ja - przyszli na jego debiut z Dagmarą Dryl, a trafili na występ pp. Żuk z Popovem, bardzo zresztą udany. Mamy teraz trzech wspaniałych Desire! W tym Vladimira Yaroshenkę, którego po tej pięknej roli zobaczyłbym chętnie w partii Albrechta w „Giselle”. Chyba się jednak nie zanosi...
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 9:45 am   

Nie, Yaroshenko debiutował w Śpiącej... w poprzedniej serii przedstawień czyli jakies półtora roku temu (?), o ile dobrze pamiętam. Akurat sprawe debiutów łatwo prześledzić o ile sięga sie po "wkładki obsadowe" w TW-ON, gdzie sprawa debiutów w roli jest zaznaczana gwiazdką przy nazwisku, w przypadku baletu nawet przy małych rolach takich jak dwórki w Śpiącej królewnie
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 10:36 am   

To NIE zabrzmiało jednak zbyt pewnie i zdecydowanie, bo w poprzedniej serii przedstawień na przełomie maja i czerwca 2010 występowali w roli Desire tylko Woitiul, Basalaev i Menshikov. Oglądałem je, pamiętam, mam wkładki. A gwiazdki rzeczywiście mu teraz nie dano we wkładce obsadowej. Ktoś w teatrze zapomniał lub nie dopatrzył. Tak to bywa z pamięcią.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 11:07 am   

Dziwne, musze to skonfrontować z moim archiwum , niestety z racji szczupłości miesca w mieszkaniu zostało po drugiej stronie Wisły :)

PS. Mam nadzieje, ze moje "nie" nie brzmiało zbyt pewnie czy jakos tak - bo było napisane ;)))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 5:05 pm   

Kasia pojechała na drugą stronę Wisły odświeżyć swoją pamięć w archiwum, a ja tymczasem byłem w sobotę na pięknym wieczorze kameralnym „Miłość i lęk”. PBN powinien częściej występować na Scenie Kameralnej, bo tam dopiero można smakować wszelkie subtelności artyzmu najlepszych tancerzy. Także Vladimira Yaroshenki, który zmienia teraz role jak rękawiczki i wciąż mnie zaskakuje. Występuje we wzruszającym duecie dwóch przyjaciół w suicie z „ Kurta Weilla” Pastora z muzyką wyjętą z opery „Silbersee” Weilla (śpiewa ten kawałek z nagrania wspaniała Juanita Lascarro). Tuż przed wakacjami tańczył tego słabszego, szukającego wsparcia (wtedy u Menshikova), teraz był tym silniejszym, który wyprowadza przyjaciela (Martina Pereza) na bezpieczną ścieżkę. Polecam cały ten wieczór baletowy (z „Greenem” w finale!). Wielka frajda.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 10:55 pm   

No to byliśmy. Ali, na tym samym wieczorze, wielka przyjemność z Greena :))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 10:02 pm   

Kasia G napisał/a:
Dziwne, musze to skonfrontować z moim archiwum...

I co? Dziesięć dni minęło, a ja wciąż nie mam pewności co do mojego Desire. Nowy czy wcześniejszy? Co na to archiwum?
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 8:49 am   

Ali, nie powiedziałam że sprawdze, tylko że "musze sprawdzić" - chwilowo mam inne rzeczy na głowie, niz z tego powodu przemierzać całą Warszawę, znów traktujesz mnie tak, jakbym żyła z baletu i tylko baletem a tak nie jest (niestety). Upraszam o nie poganianie mnie i nie dyscyplinowanie na forum :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 03, 2012 11:54 pm   

Kasia G napisał/a:
... nie powiedziałam że sprawdze, tylko że "musze sprawdzić"...

Kasiu G., wprawdzie nie bardzo chwytam tu różnicy, ale obiecuję, że nie będę już „poganiał” w tej sprawie (co do innych spraw nie mogę obiecać, bo na tym także polega wymiana zdań). :? Otóż spotkałem dzisiaj kogoś z PBN, kto wie ponad wszelką wątpliwość: Vladimir Yaroshenko nigdy wcześniej nie występował w roli Księcia Desire, a przygotował ją dopiero w tym sezonie pod kierunkiem francuskiego baletmistrza Stehpana Dalle. Wypada więc tylko poprawić w recenzji błędną przesłankę celnej na ogół oceny jego występu. Ot, dla dziennikarskiej rzetelności „najbardziej wiarygodnego źródła wiedzy o balecie w Polsce” :wink: . Internet daje taką możliwość.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 04, 2012 12:21 am   

dziękuję, potwierdzę, zmienię - sprawdziłam w teatrze - rzeczywiście, cały teatr ma wkładki z podoprawianymi gwiazdkami - wynik niedopatrzenia koordynatora baletu - juz poprawiłam :)))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12