www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ból w krzyżu podzczas rozciągania?!
Autor Wiadomość
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
  Wysłany: Wto Sty 03, 2012 3:57 pm   Ból w krzyżu podzczas rozciągania?!

Witam!
Od jakiegoś czasu (około 3 miesiące) rozciąganie stało się dla mnie jeszcze bardziej bolesne. Mój problem jak już napisałam trwa już jakiś czas. Chodzę na tańce które są mieszanką tańca współczesnego i jazzu. Na każdych zajęciach się rozciągamy.Wszystko zaczęło się od pewnego ćwiczenia. Siada się na podłodze i nogi jak najszerzej po czym staramy położyć tułów na podłodze. tego dnia wyjątkowo dobrze się rozciągnęłam i sama (bez dociskania)dotknęłam klatką piersiowa do podłogi .od tamtej pory po każdym rozciąganiu boli mnie krzyż. Najciekawsze jest to ze zaczyna mnie boleć dopiero około godzinę po. Myślałam ze może to jakieś nadwyrężenie czy co sama nie wiem.Boli mnie także jak próbuje się wygiąć do tyłu np zrobić mostek czy coś w tym stylu. Zajęcia mam dwa razy w tygodniu więc dało się to jeszcze wytrzymać ale od nowego roku realizuję plan 100 dni i codzienne bóle krzyża są dość uciążliwe. Mozę wiecie czym to może być spowodowane . Proszę o pomoc!!!
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 8:29 pm   

Więc tak. Jak siedzisz w szpagacie, to staraj się bardziej wyciągać korpus w przód i dotykać podłogi podbrzuszem przy prostych plecach, tylko wiesz, wszystko trzeba robić stopniowo.

Twoje bóle mogą być spowodowane tym, że niepotrzebnie gdzieś w okolicach krzyża używasz jakiejś siły, masz jakieś partie mięśni napięte. Przy rozciąganiu trzeba być bardzo rozluźnionym, być może niepotrzebne napinanie jakichkolwiek partii mięśniowych powoduje Twój ból :)
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 9:13 pm   

Bardzo dziękuję za radę. Na pewno postaram się ja wcielić w życie! :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13