www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mam szansę zatańczyć w teatrze?
Autor Wiadomość
Stysia :-) 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 9:54 pm   Czy mam szansę zatańczyć w teatrze?

Mam 17 lat. Dopiero niedawno zorientowałam się, że jest możliwość uczęszczania na zajęcia z tańca klasycznego dla młodzieży i dorosłych, na etapie początkowym, w okolicy miejsca mojego zamieszkania i od 3 miesięcy chodzę na takie zajęcia.

Moja trenerka twierdzi, że mam potencjał, szybko robię postępy i widać efekty mojej pracy. Widzę ogromne zmiany w swoim ciele i w psychice również. Z każdym treningiem staję się pewniejsza siebie, a to co robię na tych treningach sprawia mi ogromną radość i przyjemność.

Im bardziej zagłębiam się w tajniki tańca klasycznego, tym bardziej to wszystko mi się podoba. Niestety na pójście do szkoły baletowej jestem zdecydowanie za stara, a chciałabym coś więcej zrobić w tej dziedzinie. Moim marzeniem jest wystąpić na scenie. Chciałabym móc tańczyć w jakimś teatrze. Tylko czy jest w ogóle taka możliwość, żeby ktoś bez szkoły baletowej występował w teatrze? Czy jest choćby jakaś iskierka nadziei, że uda mi się to osiągnąć?

Proszę, pomóżcie mi znaleźć odpowiedź na te pytania.
 
     
Fantazja 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 26
Posty: 11
Wysłany: Sro Gru 21, 2011 3:59 pm   

Cóż, iskierka jest. Żeby pracować w teatrze nie trzeba mieć ukończonej szkoły baletowej, trzeba, jak to mówi moja pani, umieć tańczyć.
 
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Sro Gru 21, 2011 5:25 pm   

Chciałabyś tańczyć zawodowo klasykę czy jakąś inną technikę?
Jeżeli klasykę to nie ma na to szans. Dziewczyny w twoim wieku, za chwilę skończą OSB do której przyszły jako dzieci. Nie ma raczej możliwości żebyś w tym wieku była w stanie to nadrobić. One mają za sobą lata lekcji tańca nieraz kilka godzin dziennie, a Ty? Ile razy w tygodniu masz zajęcia, raz, dwa razy? Nawet jeżeli masz fenomenalne warunki nadrobienie tego nie jest raczej możliwe.

Co do innych technik, to może są jakieś szanse, ale tutaj to musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej kompetentny.

Poczytaj ten temat: http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=7342 dotyczy Twojego problemu
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Gru 21, 2011 5:43 pm   

A nie prawda, ja myślę że szanse są. Może nie na teatr wielki, ale jest w kraju sporo małych teatrów, oper gdzie nie trzeba mieć dużych kwalifikacji, i sporo osób jest nie po OSB, tylko po jakichś ogniskach, czy innych zajęciach. Także jeśli masz jako takie warunki i 'czujesz' balet to warto ćwiczyć dalej i zobaczyć, jak to się z czasem rozwinie;)
Jednak radziłabym nie stawiać wszystkiego na tą jedną karte, tylko kształcić się równocześnie w innych kierunkach.
:)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Midnight 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
skazana na dożywocie
Posty: 57
Skąd: zza choryzontu
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 12:11 pm   

Możesz iść potem na studia :)
_________________
Always be yourself.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12