www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
solówka
Autor Wiadomość
elli 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 15
  Wysłany: Pią Lis 11, 2011 10:01 pm   solówka

Witam, mam przygotować solówkę na zajęcia z klasyki. Jestem osobą żywą poszukuje energicznej solówki moja Pani twierdzi, że nie mogę mieć niczego co było by delikatne tylko coś pełnego pasji i ambicji,porywającego. Jeśli macie może jakieś propozycje proszę podajcie tytuł, wykonawczynię, choreografa i tytuł utworu i oczywiście proszę o link do propozycji, solówka miała by być na pointach. Fajnie by było jak by podkreślała rozciągnięcie i było by miło gdyby ktokolwiek opisał. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Poziom, który reprezentuje jest średnio zaawansowany.

Pozdrawiam i z góry dziękuje
ellli :D
_________________
tylko tańcząc czuję,że jestem
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 11:28 pm   

Może coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=DOuzLNnfJ84

lub coś bardziej "hardkorowego"
http://www.youtube.com/watch?v=aYB7s-oUh2k

:shock:
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 11:54 pm   

Ayaka - jak to dla ciebie jest poziom średniozaawansowany, to aż się boje pomyślec co byś zaproponowała na zaawansowany??? :D :D :D
Wariacja super trudna do tego stopnia, że nawet najlepsze uczennice sb dosc rzadko po nia sięgają na dyplomach czy konkursach, chyba ze sa rewelacyjne i mają ognisty temperament i oszałamiającą zwrotnosc.

A ja najpierw zadam takie pytanie: czy chodzisz do szkoły baletowej i do której klasy? Bo to trzebaby dopasowac do tego
 
     
elli 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 15
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 2:16 pm   

Ayaka bardzo Ci dziękuje ( wiecie może jaką nagrodę odbiera na początku?)
Sagittaire co do mojego poziomu to niestety nie chodzę do SB ale uczęszczam na zajęcia z typowej klasyki, które prowadzi absolwentka SB na pointach tańczę 4 lata z solówek tańczyłam między innymi solówki ze Śpiącej Królewny. W tym roku wystawiałyśmy Dziadka do orzechów gdzie zatańczyłam rolę Klary. Nie umiem określić na jakim poziomie SB jestem. :D :)

elli
_________________
tylko tańcząc czuję,że jestem
 
     
elli 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 15
Wysłany: Pon Gru 05, 2011 10:59 pm   

Drodzy Forumowicze termin mi się zbliża a powyższe solówki to
nadal nie to, ratujcie!!!
pozdrawiam
elli
_________________
tylko tańcząc czuję,że jestem
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Gru 06, 2011 7:44 am   

Może wariacja Aspicii z "Córki faraona"? Ja przygotowywałam tą wariację z moją nauczycielką, jest dosyć dynamiczna, ma momenty gdzie można pokazać dobre rozciągnięcie, nie jest "oklepana" ani bardzo długa (trwa coś koło 1:20).

Dosyć dynamiczna jest też wariacja z Pas de Trois de Odalisque, 3 III akt "Korsarza" - mówię o tej z przekątną z piruetami z IV pozycji i arabesque. Tylko warto dobrze kręcić jeśli tańczy się tą wariację, bo ona właściwie składa się w większośći z obrotów/piruetów.

Ja aktualnie pracuję nad wariacją Diany z "Esmeraldy", to też jest dynamiczne, można popisać się rozciągnięciem, nie jest długie, ogólnie miło się tańczy chociaż jest tam dość trudny piruet (dla mnie przynajmniej:-)).
Poza tym, co mi jeszcze przyszło do głowy: krótsza wariacja Odylii, Kitri, Gamzatti/Medora...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12