www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznejim.SDiagile11r
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 10:11 am   Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznejim.SDiagile11r

W dniach 12-13 listopada czeka nas w Teatrze wielkim w Łodzi świeto - Konkurs Choreograficzny.
Oto lista uczestników:

IVAN BELOZERTSEV (ROSJA)

tytuł choreografii konkursowej:
„INDIVISIBLES”
choreografia: Ivan Belozertsev
muzyka: Hans Zimmer
tańczą: Viktoria Maksakova, Tatiana Ershova, Ivan Belozertsev
czas trwania: 11 min.

MICHAŁ CHRÓŚCIELEWSKI (POLSKA)

Program konkursowy:
„FOREVER”
choreografia: Michał Chróścielewski
muzyka: Fryderyk Chopin Nokturn c-moll Op. 48 Nr 1
tańczą: Alexandra Vadon, Adam Myśliński
czas trwania: 5.18 min.


IDAN COHEN (IZRAEL)

Program konkursowy:
„3 PIECED SWAN, OP.1″
choreografia: Idan Cohen
muzyka: Piotr Iljicz Czajkowski
tańczy: Snir Nakar
czas trwania: 10 min.

ZBIGNIEW CZAPSKI-KŁODA (POLSKA)

Program konkursowy:
„MIXED EMOTION”
choreografia: Zbigniew Czapski-Kłoda
muzyka: Hans Zimmer, Coldplay, Sepultura
tańczą: Aneta Wira, Łukasz Tużnik, Remigiusz Smoliński
czas trwania: 12 min.


STEPHAN EHRLICH (NIEMCY)

Program konkursowy:
„M”
choreografia: Stephan Ehrlich
muzyka: Bernard Herrmann
tańczy: Isabelle Rune
czas trwania: 10 min.


SASHA EVTIMOVA (MACEDONIA)

Program konkursowy:
„GIVE UP THE GHOST”
choreografia: Sasha Evtimova
muzyka: Arvo Pärt, Milan Dimushevski
tańczą: Mirjana Pop Aleksova, Biljana Basmandzieva,
Sasha Evtimova, Boban Kovachevski, Trajche Stojkovski, Igor Velanoski
czas trwania: 10 min.


KONSTANTIN KEIKHEL (ROSJA)

Program konkursowy:
„DISTANCE”
choreografia: Konstantin Keikhel
muzyka: Zoë Keating, Cliff Martinez
tańczą: Galina Gracheva, Konstantin Keikhel
czas trwania: 8 min.


SERHII KON (UKRAINA)

Program konkursowy:
„THE BALLAD ABOUT FRIEND”
choreografia: Serhii Kon
muzyka: Sergiusz Prokofiew
tańczą: Serhii Kon, Mykhaylo Zayika
czas trwania: 4.16 min.



OR MARIN (IZRAEL)

Program konkursowy:
„WHITE”
choreografia: Or Marin
muzyka: Igor Krutogolov, Dave Phillips, Johann Sebastian Bach
tańczą: Stav Marin, Or Marin
czas trwania: 12 min.



GRZEGORZ PAŃTAK (POLSKA)

Program konkursowy:
„DOKĄD”
choreografia: Grzegorz Pańtak
muzyka: Natural Beat Band
tańczą: Ewelina Kubot, Małgorzata Ziółkowska, Grzegorz Pańtak, Bartłomiej Łącki
czas trwania: 6.22 min.



LUISA SIGNORELLI (WŁOCHY)

Program konkursowy:
„EXIT”
choreografia: Luisa Signorelli
muzyka: Bliss, Two Steps From Hell, Jon Hopkins
tańczą: Luisa Signorelli, Simone Vacante, Giuseppe Inga, Antonio Barone
czas trwania: 11 min.




SVETLANA UNEGOVA-KULDYSHEVA (ROSJA)

Program konkursowy:
„FOTOS”
choreografia: Svetlana Unegova-Kuldysheva
muzyka: Sergiusz Rachmaninow, Aleksander Wiertiński, Andrej Kormshikov
tańczą: Olga Chaysova, Elizaveta Nazimova, Konstantin Popov
czas trwania: 12 min.





DMITRY ZALESSKY (BIAŁORUŚ)

Program konkursowy:
„NOTHING IN COMMON”
choreografia: Dmitry Zalessky
muzyka: rosyjska muzyka ludowa
tańczą: Filip Mazurov, Andrey Dmitriev
czas trwania: 10 min.




IVO VAN ZWIETEN (HOLANDIA)

Program konkursowy:
„THE ANGEL”
choreografia: Ivo van Zwieten
muzyka: Fryderyk Chopin Koncert Fortepianowy Nr. 2 f-moll op. 21, Larghetto
tańczy: Kusha Alexi
czas trwania: 9.33 min.


Niektórzy z nich to są stosunkowo znani choreografowie, którzy mają swoje zespoły. Kilka tych choreografii mozna obejrzec na youtube i moim zdaniem są bardzo ciekawe. Myślę, ze zapowiada się ciekawy wieczór.


A dzień po konkursie gala, podczas której będzie mozna zobaczyc najlepszy ukraiński teatr tańca Kiev Modern Ballet w spektaklu Carmen, który obsypany został w Rosji wieloma nagrodami.


http://www.youtube.com/watch?v=GblQo43RUZk
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 7:09 pm   

może to mało wnoszący post ale będe :)))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 9:11 pm   

e tam mało wnoszący - dobry przykład zawsze jest cenny :)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 2:34 am   

1. Włosi byli bardzo fajni od strony zamysłu, ale dosc słabi technicznie, co jak dla mnie ma znaczenie, bo choreografia jest silnie jednak połączona z umiejętnościami. Szkoda, ale sam zamysł ogromnie mi przypadł do gustu. (PS jeden tancerz coś miał charyzmatycznego w sobie)

2. Zbigniew Czapski-Kłoda - program zbyt długi, przenudzony. Zawierał kilka fajnych fragmentów (np bębny), ale zbyt duzo było tam nudy i powtórzeń.

3. K. Keikhel - ładny duet, ale nie porywający mnie.

4. M. Chróścielewski - sporo tańca w tańcu i na tym koniec dobrych słów.

5. Or Marin - odlot no ale może po prostu nie rozumiem tych dziewczyn i ich przekazu?? Jedyny chyba plus to ten, że momentami było to wszystko komiczne, ale to chyba efekt nie zamierzony...

6. G. Pańtak- cóż przyjechał doświadczony choreograf ze swoją grupą. Wszystko pięknie, ale moim zdaniem byli lepsi...

7. D. Zalessky (Białoruś) - cudo. Chłopcy spodobali mi sie w pierwszych sekundach za sam wygląd. Mimo, ze jestem skostniała trochę w klasyce i pochodnych, to mi się bardzo ta choreografia tak bardzo podobała, że aż sama się sobie dziwię, bo ta propozycja była tak zaskakująca, zabawna i ciekawa, że po prostu nie sposób nie potwierdzic, ze to było po prostu bardzo fajne. Super pomyślane: inteligentnie, ciekawie. Wszystko się zgadzało i pasowało siebie: od kostiumów, przez ideę, po język ruchu. Idealnie zgrana całosc. Choreograf chyba bardzo inteligentny i mający duzo do powiedzenia. W kategorii zaskoczenie, niespodzianka, poczucie humoru - byli dziś , pfu wczoraj, bezkonkurencyjni. Do tego tancerze dysponowali plastyką w ruchu, co potęgowało bardzo fajny efekt. Urzekli mnie innowacyjnością, poczuciem humoru, inteligencją i plastyką.

8. I Cohen - początek mi sie podobał, ale jak zabrzmiała muzyka z czarnego PDD, to zaczęłam miec odczucie, że zabrakło pomysłu na ciąg dalszy, a potem już tak zostało, co zepsuło poczatkowy, dosc dobry efekt.

9. S. Unegova-Kuldysheva - koszmar eklektyczny. Pierwsze skojarzenie - oto kontynuacja tego, co ostatnio w Łodzi zaproponowała prof. Wycichowska. Rosjanka podała kilka rzeczy, zupełnie innych, nie spiętych żadną klamrą i mających ze sobą tyle wspólnego, co piernik z wiatrakiem. Poszczególne części nie były nawet jakies strasznie złe, ale to wrzucenie do jednego wora wszystkiego, co można, jakby na zasadzie "a nóż któraś z tych rzeczy się spodoba" odebrała urok wszystkiemu, co było dobre w składnikach tej miniatury.



10.S. Kon Ukraina- super fajni... ale cóż się spodziewac można innego, skoro to 1) Ukrainiec, 2) absolwent uczelni, produkującej moich idoli baletowych. Wszystko cudne: i story i zamysł i konstrukcja ruchu i koncentracja i dramaturgia. Wykonanie zaj: tancerze charyzmatyczni, świetni technicznie i do tego piękni. Ideał, choc z moją symatia do Ukrainy to nawet jakby program był średni, to bym ich i tak pokochała ogromnie. Problem tylko taki, czy ten uczestnik powinien byc dopuszczony do konkursu, no ale to nie moja sprawa, a trzeba oddac sprawiedliwosc, że gdyby nie ten występ, to dziesiejszy, pfu wczorajszy, Konkurs straciłby bardzo dużo - przynajmniej w moich oczach. Dlatego chyba dobra podjęta była decyzja i dobrze, ze był ten uczestnik.



11. S. Evtimova Macedonia- jakby oceniac to co zostało zaprezentowane, to cudo, ale jakby oceniac innowacyjnośc i odjąc od dobrego obrazka, jaki był do zobaczenia, wszystkie cytaty z Forsytha czy Kyliana itd, to zostanie mało - w sumie pw zakończenie. Konstrukcyjnie pięknie, wykonanie cudne. Wszystko się kleiło, tworzyło całosc, współgrało ze sobą. Piękne podnoszenia, świetni tancerze, ale okropnie dużo zapożyczeń: poczawszy od konstrukcji ( struktury np powtórzeń ruchu), czy wprost różnych układów. Biorąc pod uwagę fakt, że to jest konkurs choreograficzny i zestawiając tę miniature macedońską z Białorusinami i Ukraińcami, to w kategorii innowacyjnosc i inwencja twórcza, w skali 1-10 mieli bym im dała (Macedończykom) z 5. O ile bowiem Białorusini i Ukraińcy pokazali coś swojego, jakąś własną mysl choreograficzną, to Macedończycy pieknie zatańczyli cytaty z wielkich klasyków, ładnie skomponowane, zamknięte klamrą. Było to ładne, zwłaszcza dla mnie, która kacham takie klimaty, ale jak na konkurs choreograficzny to chyba dla mnie ciut za mało tego co własne, a zbyt duzo zapozyczeń.
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Nie Lis 13, 2011 9:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 4:31 am   

Sagittaire napisał/a:
. Włosi byli bardzo fajni od strony zamysłu, ale dosc słabi technicznie, co jak dla mnie ma znaczenie, bo choreografia jest silnie jednak połączona z umiejętnościami. Szkoda, ale sam zamysł ogromnie mi przypadł do gustu. (PS jeden tancerz coś miał charyzmatycznego w sobie)

To charakteryzuje Włochów w innych dziedzinach też, np wzornictwo przemysłowe maja piękne ale strona techniczna już taka nie jest.
Sagittaire napisał/a:
10.S. Kon Ukraina- za***.

O! Nie wiedziałem, że ten pięęękny przymiotnik wchodzi na salony :D
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Nie Lis 13, 2011 4:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 9:12 am   

Jej, przepraszam. Pisałam ten tekst o 2 w nocy z przeznaczeniem do fb i jak kopiowalam tutaj, to zapomniałam wyciąc .... Przepraszam raz jeszcze - tekst juz edytowałam,.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 5:36 pm   

Ok! Poczułem sie dziwnie swojsko :)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Sty 07, 2012 12:00 am   

Można już zgłaszac wydarzenia do Plebiscytu Energia Kultury. Głosujmy na Konkurs choreograficzny!!!! - wspierajmy to niesamowite i ważne przedsięwzięcie.
e-mail:
energiakultury@lodz.agora.pl
Ja już mój głos oddałam.

A tutaj artykuł o Energii Kultury:

http://cjg.gazeta.pl/CJG_...propozycje.html
_________________
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 9:30 pm   

Są skróty spektakli:

1. Najważniejsza nagroda - Grand Prix
„GIVE UP THE GHOST"
SASHA EVTIMOVA (MACEDONIA)
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

2. 1st prize
http://www.youtube.com/wa...feature=related

(moi ulubieńcy - KOCHAM!!!!)


No i nagrody dziennikarzy:
Sergii Kon + D.Zalessky

Dmitry Zalessky jest tutaj:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

A S.Kon był juz wyżej, ponieważ został doceniony zarówno przez dziennikarzy jak i przez główne jury.
 
     
Balllllerina 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 67
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Cze 08, 2012 12:29 pm   Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej w grudniu

Szanowni Państwo,
VI Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa odbędzie się
w Teatrze Muzycznym w Łodzi w dniach 1-2 grudnia 2012 roku
. Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja utalentowanych, zawodowych choreografów z Polski i z zagranicy oraz nagrodzenie najlepszych. Konkurs jest przeznaczony dla twórców posiadających profesjonalne wykształcenie taneczne lub choreograficzne.

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa jest jedynym przedsięwzięciem tego typu w Polsce i jednym z nielicznych na świecie, które stwarzają możliwość oceny dokonań zawodowych choreografów, pochodzących z różnych państw. W pięciu edycjach Konkursu zaprezentowanych zostało 58 spektakli choreograficznych twórców pochodzących z Australii, USA, Peru, Brazylii, Japonii, Włoch, Austrii, Francji, Szwecji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Rosji, Szwajcarii, Niemiec, Białorusi, Słowenii, Litwy, Łotwy, Estonii, Holandii, Ukrainy, Macedonii, Polski. Grand Prix Konkursu, statuetkę „Bursztynowego Fauna”, otrzymali: w pierwszej edycji Anna Kołek - choreografka z Polski, w drugiej edycji Yossi Berg – choreograf z Izraela, w trzeciej edycji Hofesh Shechter – choreograf reprezentujący Wielką Brytanię, w czwartej edycji Grand Prix Konkursu otrzymał choreograf z Włoch - Vito Alfarano, a w piątej edycji choreografka z Macedonii - Sasha Evtimova. Laureatami pierwszego i drugiego miejsca byli twórcy pochodzący ze Szwajcarii, Szwecji, Białorusi, USA, Brazylii i Ukrainy.

Laureat Grand Prix VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa otrzyma statuetkę „Bursztynowego Fauna” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 złotych. Statuetka „Bursztynowego Fauna” symbolizuje tytułową postać z baletu „Popołudnie Fauna” do muzyki Claude’a Debussy’ego, w choreografii Wacława Niżyńskiego. Laureat pierwszej nagrody otrzyma 15 000 złotych. Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac do Biura Konkursu upływa 25 października 2012 roku (Regulamin Konkursu i Karta Zgłoszeniowa znajdują się na www.amberfaun.com).

Przedsięwzięcie realizowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Konkurs organizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Promocji Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa z siedzibą w Łodzi.
www.amberfaun.com
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13