www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
film promujący polska prezydencję
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 9:33 pm   film promujący polska prezydencję

http://www.sfora.pl/Tak-P...-UE-W-3D-g33554

I jak????
 
     
Ballerinaa 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczennica/tancerka
Wiek: 28
Posty: 48
Skąd: NYC
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 9:57 pm   

Filmik mi osobiscie niezbyt sie podoba jakos nie przemawiaja do mnie te animowane postacie,realni tancerze byliby o wiele lepsi.Przeczytalam pare komentarzy i jeden bardzo mnie zaintrygowal cytuje:
"Co to ma być za gówno? co to w ogóle ma wspólnego z Polsą? Jakiś pedał odstawiający balet i tyle... "
Mianowicie zainteresowaly mnie ostatnie wyrazy na temat rzekomego homosekzualizmu tancerzy.Szkoda, ze ludzie kreuja sie stereotypami i od razu kazdy tancerz klasyczny jest gejem.
_________________
"Dance is the hidden language of the soul, of the body."
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 10:11 pm   

Mnie się to w ogóle nie podoba. Abstrahując od tego, że jako miłośnika tańca skręca mnie totalna ignorancja widoczna w tej dziwacznej mieszance stylów tanecznych, nie wspominając już o przedstawieniu techniki wykonania tego czegoś, mam podobne pytanie - co to ma wspólnego z Polską i czy przypadkiem nie zarzucą nam potem, że my, Polacy mamy zbyt wybujałe wyobrażenie o sobie...
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 10:26 pm   

No wiesz Polak sobie lubi czasem pomachac szabelka i pomarzyc, ze jego kraj rozdaje karty i ma wpływy mocarstwa :) .
a co do tańca, to mam wrazenie, ze tu zawiodła warstwa taneczna zwłaszcza, bo animacja może by była lepsza, gdyby była zainspirowana dobrym choreografem i dobrym tańcem 9ya animacja miala swój wzór w prawdziwych tancerzach). Szkoda, ze współpraca była z takim choreografem, z jakim była. Sam pomysł był chyba dobry ale wyszło jak zawsze.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 11:50 am   

z animacji spodobała mi się tylko warstwa muzyczna i sam pomysł. Niestety ktoś zapomniał, że jeśli chcemy wypościć na rynek światowy dobrą animację to jest tylko jeden taki adres w Polsce - Tomasz Bagiński, który miał do czynienia z animacjami tanecznymi m.in przy produkcji "Siedmiu Bram Jerozolimy". Ta animacja jest po prostu słaba i za przeproszeniem "ordynarnie komputerowa". Choć pomysł jest świetny. Nie zgadzam się z tym, że zostaniemy odebrani jako pępki świata rządzące mocarstwami, a nawet jeśli to co z tego? Już lepiej to niż być odbieranym jako zakompleksiony naród. Najpierw ludzi będzie to drażnić a potem zaczną się z nami liczyć bo dopóki sami nie zobaczymy naszej "wielkości" to nikt jej nie zobaczy. Nie mam tu na myśli wysokich szczebli politycznych tylko takie na poziomie ludzkim.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 12:17 pm   

Ballerinaa napisał/a:
Przeczytalam pare komentarzy i jeden bardzo mnie zaintrygowal cytuje:
"Co to ma być za gówno? co to w ogóle ma wspólnego z Polsą? Jakiś pedał odstawiający balet i tyle... "


Wiesz, takie internetowe komentarze nie są szczególnie miarodajne. Oczywiście, że taki stereotyp istnieje, ale komentarze tego typu są ujściem dla złych emocji takich "trolli" i niespecjalnie należy się nimi przejmować. Choć oczywiście z drugiej strony przykre to bardzo.
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 12:43 pm   

No tak,mówią ,że "jakiś pedał odstawiający balet".. już wiele razy były rozmowy na ten temat.Ciekawe co by było,gdyby sam zaczął ćwiczyć ćwiczenia takie jak taki mężczyzna ćwiczył mając 11 lat? Można było by się pośmiać co dopiero mówiąc o wszystkich wspaniałych piruetach skokach.. nawet nie ma co się z takim człowiekiem kłócić,bo i tak tego nie zrozumie.. Masz rację Venus,że nie ma co się przejmować,ale z drugiej strony przykro się robi,bo tylko nieliczna część ludzi rozumie ten nasz "mały świat baletu"..
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 1:33 pm   

Ballerinaa napisał/a:
"Co to ma być za gówno? co to w ogóle ma wspólnego z Polsą? Jakiś pedał odstawiający balet i tyle... ".


Może średnio na temat, ale jak dla mnie nie ma niczego bardziej męskiego od tancerza klasycznego (Johny Depp to taki wyjątek potwierdzający regułę :D :D :D ).
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Ballerinaa 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczennica/tancerka
Wiek: 28
Posty: 48
Skąd: NYC
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 2:22 pm   

Po prostu ten kto nigdy nie tanczyl,nie pozna piekna baletu.Dla mnie tancerze klasyczni sa bardzo mescy,maja wyrzezbione ciala, piekna sylwetke i nie zliczona ilosc innych zalet.
PS Widze,ze Johnny Depp podbił rowniez polskie serca.
_________________
"Dance is the hidden language of the soul, of the body."
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 3:17 pm   

pragnę zauważyć, że ten temat jest o filmie a nie komentarzach i obalaniu stereotypów.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 3:33 pm   

ups... przepraszam za ten offtop.
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 3:51 pm   

nathaliye napisał/a:
z animacji spodobała mi się tylko warstwa muzyczna i sam pomysł. Niestety ktoś zapomniał, że jeśli chcemy wypościć na rynek światowy dobrą animację to jest tylko jeden taki adres w Polsce - Tomasz Bagiński, który miał do czynienia z animacjami tanecznymi m.in przy produkcji "Siedmiu Bram Jerozolimy". Ta animacja jest po prostu słaba i za przeproszeniem "ordynarnie komputerowa".


A kto jest autorem tej animacji ? z tego co sie orientuje nazywa sie Tomasz Bagiński albo sa dwa filmy promujące z tanecznym tematem albo jest dwóch grafików, którzy sie tak nazywają. W 2 D prezentuje sie to koszmarnie tandetnie niczym plastikowe awatary z serii o Barbie i przyznam ze trzeba mieć pistolet przy skroni zeby doszukac sie w tym sensu. O choreografii milczę. Ale ta koszula jest dobra, niczym z country clubu może to jakies podprogowa aluzja ...... a i Polska jest jednak mężczyzną.

Ps. Ciekawe czy Pani na ławeczce to alegoria Europy czy sama Madame Sarkozy.
_________________
Nic nie powinno ukazywać ciała, tylko ono samo
O.Wilde
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Sro Cze 29, 2011 12:41 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 4:07 pm   

Joanna Bednarczyk napisał/a:
trzeba mieć pistolet przy skroni zeby doszukac sie w tym sensu.


Wypowiadałam się już na temat tego kuriozum, teraz chciałam tylko powiedzieć, że poprawiłaś mi Joanno nastrój swoim komentarzem, a zacytowany tekst kupuję! :D
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 4:17 pm   

Joanna Bednarczyk napisał/a:
A kto jest autorem tej animacji ? z tego co sie orientuje nazywa sie Tomasz Bagiński


zwracam honor, rzeczywiście to Bagiński, co nie zmienia faktu, że moim zdaniem to jego najsłabsza animacja. Za choreografię odpowiada Agustin Egurrola.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 9:01 pm   

Przypuszczam, ze słaba animacja ma zwiazek ze słabą choreografią, choc z drugiej strony całosc jest dziwna jakas.
A że Polska jest mężczyzną - czyżby pokłosie polskiego hydraulika, rozprzestrzeniającego się po Europie? Wtedy i ta koszula miałaby sens - chłoporobotnik jak boa grzechotnik z polskiego niebytu wynurza się fal i zostaje hyrdaulikiem we Francji, Niemczech itd

Co do chłopakow tancerzy baletowych - prawda; kto ich tępi nie widział jak skaczą :)
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 9:17 pm   

nie rozumiem tej mody i nie zrozumiem. ze sztuczne, komputerowe, ma byc z jakiegos powodu lepsze niz prawdziwe z krwi i kosci. przeciez te postacie sa... no, chyba wszyscy wiemy jakie.

Baginski odcina kupony od 'Katedry', w ktorej akurat animacja postaci byla tragiczna, ale w tym tancu - abstrahujac od choreografii (nie znam sie na tyle) i wygladu postaci - jest calkiem niezla i plynna. jednak do dzisiaj 'katedra' klimatem urywa te czesc ciala gdzie plecy traca swoja szlachetna nazwe.

pomysl i muzyka mi sie podoba, ale generalnie filmik chcialoby sie skomentowac parafrazą znanego powiedzonka obecnego prezydenta...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12