www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki ZWYKŁE IV 2011 rok
Autor Wiadomość
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 12:51 pm   

Zagadka standardowa:



Co to za tancerka, z jakiego zespołu, w którym roku ukończyła naukę w szkole baletowej; w jakim balecie, w czyjej choreografii. Za każdą odpowiedź po 1pkt.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 1:43 pm   

to jest Irina Perren z Mikhailovsky Theatre, naukę w Vaganova Ballet Academy ukończyła w 1998 a na zdjęciu jako Laurencia w balecie "Laurencia" w choreografii pana który się nazywa Vakhtang Chabukiani
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Pon Kwi 04, 2011 12:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 4:58 pm   

Zatem 5 pkt dla Nagash.

Od Sagi:
Uwaga: oczywiście - wbrew temu, co przed chwilką napisał Nagash, każdy ma prawo zakłądać nowy temat, jak widzi, ze zadaje zagadkę w kolejnym miesiącu :) Nagash - gratuluję wiedzy i dziękuję za ożywienie zagadek :)
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Pon Kwi 04, 2011 12:22 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 3:45 pm   

Dzięki :) , a czytając sobie starsze tematy to jestem pewny że Twoja wiedza Sagi, Twoja Blanche w temacie baletu na pewno przewyższa moja :D , a co do zagadek to moje trzecie imie to Człowiek Zagadka (żartuję ale jak zwykle nie mogłem sie powstrzymać)

A przechodząc do sedna:

Tancerek azjatyckiego pochodzenia w Europie raczej nie tańczy aż tak liczna grupa jak na przykład ja bym sobie życzył :D ale zapytam o 3. Jeśli ktoś zna to poproszę Imię i Nazwisko i Teatr w jakim występują lub występowały tancerki na zdjęciach. Dla ułatwienia mogę dodać że 2 Teatry są że się tak wyrażę dużego kalibru jeden może mniej :D . Po 2 punkty za każdą osobę i Teatr więc do zarobienia w sumie 6 :)

_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
Ostatnio zmieniony przez Nagash Pon Kwi 04, 2011 6:36 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 4:06 pm   

Cukrowa Wieszczka - Miyako Yoshida w mojej ulubionej inscenizacji Dziadka. Urodzona w Tokyo, dawno temu. W 1984 dołączyła do Sadler's Wells Royal Ballet, obecnie Birmingham Royal Ballet. W 1995, dołączyła do The Royal Ballet jako principal dancer. Tańczyła m.in. z Muchamiedowem. W 2006 roku bardziej związała się ze Wschodem, pozostając wciąż w The Royal Ballet. W 2010 roku odeszła na emeryturę z Royal Ballet at Covent Garden.
Mnie ostatnio balet na żywo wciągnął jak ruchome bagna i na niego przetracam większość czasu. I tak przetracając zerkam czasem, że -zwiększa się dystans wiedzowy w porównaniu z niektórymi starszymi i młodszymi stażem- forumowiczami. No ale gdyby chodzic tak kilka razy w tygodniu na balet i jeszcze wrac i oglądac dvd i filmy, to bym musiala zaprzestac życ. Tak więc co do Blanche zgode, co do mnie to lekkaprzesada z moją wiedzą:) ale zwał jak zwał - jestes miły.
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 4:16 pm   

:D :D No to jeszcze pokuś się o pozostałe 2 panie, bo co do pierwszej masz całkowitą rację.

(ja niestety od kilku lat nie mogę oglądać baletu na żywo więc musze nadrabiać czy to dvkami, starymi vhs czy innymi blurayami, tubem też niestety mimo że wkurza mnie jakość nagrań na nim chociaż od kiedy jest możliwość wrzucania filmików w hd to można cos fajnego wynaleźć, no i tej możliwości oglądania na żywo na dzień dzisiejszy cholernie wam zazdroszczę za przeproszeniem)
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 10:39 am   

Nikt się nie skusi mimo że zagadka w 1/3 rozwiązana już?? Nawet nie wiem jak mam podpowiedzieć bo nawet prosta podpowiedź będzie jak odpowiedź. W takim razie podam na tacy :( bo nie ma chętnych na odpowiedź

Zdjęcie numer 1 - już wiadomo
Zdjęcie numer 2 - Aki Saito z Royal Ballet of Flanders
Zdjęcie numer 3 - Jiyeon Ryu z Mariinsky Theatre

kto chce niech zadaje zagadkę
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 1:41 pm   

aj aj powinienes jednak napisac podpowiedź - nawet typu, że tańczy w balecie w państwie sąsiadującym z czymś tam. Ale to moja wina, bo powinnam interweniowac, jak mi pisales, ze nikt nie odpowiada. Także ok a następnym razem wiemy jak będzie, tak?

Tym samym, z tego rozumiem, Nagash oddał prawo do zadania zagdaki Ochotnikowi. Czekamy za chętnego:)
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 2:25 pm   

aj aj powinnaś dokończyć odpowiedź :P a i tak wy nawet jak wiecie to nie chcecie odpowiadać
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 3:20 pm   

A mi po prostu jakoś umknęła ta zagadka, a nawet się dziwiłam, że jeszcze nie zadałeś ;) .
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 4:14 pm   

Ja nie mogłam, bo przypominam, że "przypadkiem" wygadałeś mi się z rozwiązaniem, więc to by było nie do końca uczciwe :) A tej drugiej pani nie odgadłam, bo nie znałam odpowiedzi. Z zasady jak wiem, to odpowiadam.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 11:29 am   

Sagittaire napisał/a:
aj aj powinienes jednak napisac podpowiedź


napisał :) jeszcze przed 10 mi tam przemknęła. Dlatego sugeruje po dodaniu podpowiedzi trochę dłużej poczekać na odpowiedzi :)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 1:23 pm   

Napisałem ale w podpowiedzi podałem nazwy teatrów a przecież o nie pytałem, dobra nieważne :D Zresztą mam wrażenie że i tak niewiele osób zagląda do zagadek :D
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 1:51 pm   

zadaj super łatwą zagadkę typu polina semionowa, to sie przekonasz, ze zaglada tu wiele osob. odpowiedz pojawi sie po 2 minutach. ja np tj mowilam - do jednej z dziewcyzn mialam watpliwosci, a druga mi sie genralnie nie kojarzyła. Gdybym wiedziała na bank, to bym napisala.
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 1:55 pm   

Wiesz... ja ostatnio Semionovej nie poznałem na zdjęciu..... :oops: dobra czekamy na chętnego zagadkozadawacza (<-- nowe trudne słowo) :P
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:01 pm   

Proszę podac nazwisko i imię znanej tancerki, która zagrała w 2005 roku w filmie The Russian Dolls (1 pkt).
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:23 pm   

Yevgenia Obraztsova jako Natasza :)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:29 pm   

pomyliłam sie o 21 minut :)
Oczywiście. 1 pkt dla Nathaliye. Zagadka Twoja N:).
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 7:05 pm   

dziękuje :)
to zostańmy przy zagadkach filmowych, myślę, że to trywialne ale:
który znany tancerz był nominowany do Oscara i za co? (1 pkt)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 8:34 pm   

Michaił Barysznikow, za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie "Punkt zwrotny" :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 9:05 pm   

1pkt dla Nataszy :)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 9:16 pm   

No więc... jaki balet, i kto jest na pierwszym planie? Za każdą odpowiedź 1 pkt :)

_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 9:37 pm   

Dziadek do orzechów w chor. Balanchine. Yuan Yuan Tan w San Francisco Ballet.
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 9:43 pm   

Nie, to nie jest Yuan Yuan Tan :P

ale 1 pkt dla Sagittaire ;)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 1:06 am   

to Sarah Van Patten jako Snow Queen
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14