www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Body
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 3:37 pm   

czarne body na ramiączkach. z ciuchlandu :D (ale ogólnie niejaka firma Mark & Spencer czy coś takiego.... )
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 5:05 pm   

Czarne z dlugim rekawem, ale za jakis czas planuje kupic na ramiaczkach - mysle ze lepiej sie w takich cwiczy oprocz tego ze troche zimno na poczatku, ale mozna zalozyc bluze.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 5:13 pm   

Aggo zapewniam Cię, że lepiej po jak się spocisz to potem są takie brzydkie plamy :? A po za tym ygodniej się ćwiczy bo nic nie ciągnie w ramionach :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 6:00 pm   

Zgadzam się. Ja zdecydowanie wolę na ramiączkach- przynajmniej sprawa "plam" znika. :wink:
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 10:46 pm   

Osobiście wolę na ramiączkach - wąskich, szerokich, obojętnie. Kostiumy z rękawami 3/4 mam na zimę, kiedy nawet po rozgrzewce jest ciągle mega zimno.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 8:24 am   

Ja w szkole mam kostium (a właściwie dwa takie same) na ramiączkach ale nie są bardzo cienkie...dobrze mi się w nich ćwiczy ale zdecydowanie nie lubię kostiumów z dłuższymi rękawkami...jakoś źle się czuje
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 10:05 am   

Ja mam dwa stroje na ramiączkach: jeden na cienkich, drugi na trochę grubszych.Oba są z bawełny.Szczególnie podobają mi się te z ramiączkami, które krzyżują się na plecach :wink:
A z rękawkiem nosiłam strój jak byłam młodsza, nigdy z długim.
_________________
.::Dance is my passion::.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 10:14 am   

ja od zawsze noszę strój z krótkim rękawkiem(ale nie na ramiączkach) tak jak każda dziewczyna u nas(prócz nali, która zakupiła sobie inny w Berlinie ;) ), gdyż w naszym ognisku każda klasa ma podporządkowany kolor i krój stroju, który zamawia się w magazynie.
Tylko w zerówce miałam rękaw 3/4, przy jasnozielonym stroju, z taka tiulowa falbanka(mini tutu? :mrgreen: ) dokoła :) i może czasem w pierwszej nosiłam taki różowy...
;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 11:51 am   

Ja obecnie cwiczę w bordowym kostiumie Grishko na ramiączkach z welurową wstawką (i paseczkami na plecach), lub czarnym na ramiączkach, oczywiście z lycry (już nie Grishko) :wink:
A jak byłam młodsza, to cwiczyłam zazwyczaj w czarnym kostiumie z długim rękawem (lub 3/4). No a jak byłam takim już całkiem małym szkrabem, to nosiłam różowiutki kostiumik a do tego czasami takie dziecięce paczki (na gumce, do gumki doszyty tiul, który tak fajnie "sterczał" ) które dostawałam przy przeróżnych okazjach 8)


edit:
http://www.elite-online.pl/katalog/2106da46.htm
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 26, 2011 12:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 12:37 pm   

Jest śliczny :) A jak ćwiczy Ci się w takim "sztucznym" kostiumie?
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 12:49 pm   

Wiesz, cwiczy się bardzo dobrze. Ten kostium dobrze dopasowywuje się do ciała, ogólnie jest bardzo fajny. A chcesz wiedziec coś konkretnego?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Aga
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 1:09 pm   

Zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy kostiumem całym z lycry a poliamid + lycra. Który materiał jest grubszy,który bardziej elastyczny itp. oraz w którym lepiej się ćwiczy...
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 1:22 pm   

My w szkole mamy właśnie gtakie kostiumy całe z lycry i ćwiczy się w nich bardzo dobrze i miło ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 2:02 pm   

Aga napisał/a:
Zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy kostiumem całym z lycry a poliamid + lycra. Który materiał jest grubszy,który bardziej elastyczny itp. oraz w którym lepiej się ćwiczy...


hhmm, ten mieszany jest jakby mniej sliski, ale nie jest tak szorstki jak bawełna - nie wiem jak to wyrazic - nylony jest mniej błyszczący od lycry, ale nie tak matowy jak bawełna. :)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Qba
Nowicjusz

Posty: 28
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 2:26 pm   

ja lubię bawelniane, spodenki mam z laycra okropne-wrzynają się i haczą.
_________________
"Ludzie ucza się na błędach..."
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 5:14 pm   

A możecie mi coś powiedzieć o mikrofibrze? Jak to wygląda? jak się sprawdza podczas ćwiczeń, prania itp?
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
magda170c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: krakow
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 9:38 am   

Według mnie kostium bawełniany jest lepszy od kostiumu z licry, ponieważ w bawełnie pot przedostaje sie na zewnatrz a nie zostaje " w środku kostiumu" w licrwym czuję się trochę jakbym miała na sobie mokry worek foliowy. Bawełna z dużą domieszką licry to dla mnie najlepszy wybór, bo się dobrze układa i nie ma efektu " mokrego worka". U nas każą raczej mieć kostiumy na ramiączkach lub kruciutkie rękawki. Rodzaj materiału to sprawa indywidualna
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 12:07 pm   

Ja najbardziej lubie kostiumy z lycry. Przynajmniej wole od bawełnianych. Niestety na razie muszę ćwiczyć w bawełnianym, niebieskim, zjeżdżającym :? Bawełna się rozciąga (ramiączka się rozciągają i chociaż cały czas przyszywam je coraz ciaśniej to one i tak się wydłużają i zjeżdżają...) i szybciej się niszczy. Może nie niszczy sie szybciej, ale bardziej na niej to znoszczenie wydać...
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 6:07 pm   

Starsza klasa dzięwcząt od nas miała kiedyś takie niebieski bawełniane kostiumy, i właśnie było widać że są coraz bardziej wyblakłe, znoszone oraz miejsce w których ktoś się poci. Ja wolę właśnie z lycry bo nie zjeżdża i nie rozciąga się aż tak bardzo jak bawełniany.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
poprostu JA
Nowicjusz


Posty: 14
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 9:00 pm   

ja wolę bawełniane moim zdanie ładniej wyglądają nie są takie 'lśniące' :?
i są bardziej naturalne :)
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 11:56 am   kostiumy do ćwiczeń w osb

Odświeżam temat.
Pamiętam, że Cheryl o tym kiedyś pisała, ale w szale kasowania wycięłam ten post, więc proszę jeszcze raz o odpowiedź :oops:
Czy kostiumy, w których ćwiczycie na lekcjach w OSb są odgórnie wybrane? Tzn. czy dostajecie dokładne wytyczne, jaki ma być materiał, kolor i krój, czy tylko jakieś ogólne zasady (np. nie z długim rękawem i nie czarny :P )?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 26, 2011 12:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 12:32 pm   

Może ja odpowiek, jako że jestem w OSB.
To nauczyciele wybierają kostiumy i idziemy do szkolnej krawcowej lub zamawiamy sobie inną panią i razem z pedagogiem (tak jest w moim przypadku) dobieramy krój i kolor. Nie ma żadnych wytycznych od dyrekcji i tak dalej ale przyjęło się że w młodszych klasach nie ma koloru brązowego i czarnego. Raczej tez nie praktykuje się kostiumów z długim rękawem.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 1:30 pm   

U nas jest jeszcze inaczej :) (tj.w mojej grupie)
Zwykle decyzję u uszyciu nowego kostiumu podejmujemy my- dziewczyny, nie mamy narzucone kiedy musimy sobie szyć nowe kostiumy. W zeszłym roku na lekcjach nie musiałyśmy mieć jednakowych kostiumów, ale w tym roku (ponieważ nastąpiła zmiana pedagoga) musimy mieć te same. Kostiumy możemy mieć tylko czarne i bez wymyślnych wzorów, najlepiej by były to zwykłe kostiumy o klasycznym kroju z lycry. Chciałyśmy jakiś inny kolor (też jeden z ciemnych np.fiolet) ale niestety nie dostałyśmy zgody. Pokazałyśmy też katalog Sanshy ze strojami, jednak żaden z wzorów się nie spodobał.
Wiadomo, że nie tylko tańcem klasycznym człowiek żyje, są tez inne lekcje gdzie kostiumy możemy mieć jakie chcemy. Ja sobie część kostiumów szyję indywidualnie w jakiś jaśniejszych kolorach (wiśnia, granat, brąz itp.) żeby mieć na próby i itp.

P.S. Czajori nic się nie stało, że wycięłaś mój post :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Cyprian 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
teoretyk
Wiek: 43
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 4:30 pm   kostiumy męskie a damskie/dziewczęce

A czy sa jakies roznice w body'ach zenskich i meskich? Czy lepsze sa takie, ktore sie rozpina, sznuruje, czy po prostu rozciaga? Czy sa takie firmy, ktore szyja specjalnie dla tancerzy? A jesli nie to ktore z uniwersalnych sa dobre?
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pią Sie 26, 2011 12:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 4:46 pm   

faceci to trykoty nosza... albo rajtki z koszulka czy coś w tym stylu... a firmy specjalne no to raczej Capezio, Sansha, Grishko...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 16