www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kosmetyki baletnic
Autor Wiadomość
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 2:02 pm   Kosmetyki baletnic

Nie wiem ,może nie zauważyłam ,ale takiego tematu nie ma.
Jeśli jest ,to przepraszam.

Mam do Was pytanie macie jakąś ulubioną maskarę?
Próbowałyście podkład z firmy Synergen?
_________________
A on stał, patrzył jak ona tańcząc staje się
elementem sztuki ,nierozerwalną jej częścią.
 
 
     
Megara 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 37
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 3:28 pm   

Baletnicą nie jestem, ale polecam 2 tusze:
1. Volume Diva- Astor. Taki złoty. Wydłuża i podkręca. Po 3 miesiącach niestety zaczyna się kruszyć
2. Maybelline Collosal ten zółty. Genialny.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 5:15 pm   

jak juz jestesmy przy kosmetykach to zastanawiam się czego używają tancerki w teatrach aby uzyskac bladą cere (zwlaszcza tanczace odette itp) ?
jakis biały puder czy moze cos innego?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 6:27 pm   

Ja używam tuszy z AVONU. SuperCurlacious Mascara to chyba mój ulubiony ze wszystkich. Ma fajną gumową ,gęstą szczoteczkę. Nie stworzy wachlarza rzęs jak z reklamy ,ale efekt po wcześniejszym rozczesaniu rzęs jest całkiem,całkiem. Cena ok 20 zł.
Obiecuje sobie ,że spróbuje jakiś innej firmy.

Puder transparentny Vipera

Mam najjaśniejszy odcień. Puder jest lekki z delikatnymi drobinkami. Całkiem nieźle nakłada się go pędzlem ,wystarczy kilka szybkich ruchów. Nadaje się dla młodych osób. Cena 20 zł
_________________
A on stał, patrzył jak ona tańcząc staje się
elementem sztuki ,nierozerwalną jej częścią.
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 10:08 pm   

sisha, na allegro widziałam taki matujący puder ryżowy- całkiem biały- może to to czego używają tancerki?

ja się przymierzam do kupna jakiegoś tuszu z max factor (polecajcie!) i podkładu z max facotr miracle touch liquid illussion- cudeńko!

teraz używam podkładu z "burżujki" healthy mix- jest całkiem niezły i tuszu rimmela glam eyes- ok
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 11:39 pm   

Ja na scenę używam praktycznie wszystkich kosmetyków z Sephory. Jakościowo dorównują tym najlepszym firmom a są średnio o połowę tańsze (chociaż i tak za mascarę trzeba zapłacić ok. 50 zł, za puder 60zł. ale warto). Dużo osób ich używa, często też u fotografów, na pokazach mody modelki mają makijaże robione właśnie tymi kosmetykami. Ja zreszto sama też na to nie wpadłam tylko polecił mi pewnien stylista.
Jeszcze słyszałam, że świetne do makijażu scenicznego są kosmetyki Kryolan - ale to już wtedy gdy potrzebna jest bardziej skomplikowana charakteryzacja postaci, w teatrach używają tych kosmetyków, mnie jeszcze takie nie są potrzebne:)
 
     
Megara 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 37
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 12:52 am   

Kostaryka napisał/a:
sisha, na allegro widziałam taki matujący puder ryżowy- całkiem biały- może to to czego używają tancerki?

ja się przymierzam do kupna jakiegoś tuszu z max factor (polecajcie!) i podkładu z max facotr miracle touch liquid illussion- cudeńko!

teraz używam podkładu z "burżujki" healthy mix- jest całkiem niezły i tuszu rimmela glam eyes- ok


Max Factor 2000Calories jest naprawdę świetny
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 11:40 am   

Ja używam jak to moja siostra nazwała "pudro-fluidu" firmy "LUMENE" -NATURAL CODE odcień waniliowy.Jest naprawdę bardzo jasny,bo mam szczęście być córką młynarza( może to śmieszne,mam strasznie bladą cerę a mój tata naprawdę jest młynarzem;D<- taki mały offtop) maskara firmy Astor AIR MAX. Jest bardzo dobry i jestem z niego bardzo zadowolona i czasem jeszcze delikatnie ciemnym cieniem "Pierre rene" powieki i brązową kredką też bardzo lekko podkreślam łuki brwi bo mam strasznie jasne (urok blondynek;p)
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
White_Odetta 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 4:44 pm   

sisha945 napisał/a:
jak juz jestesmy przy kosmetykach to zastanawiam się czego używają tancerki w teatrach aby uzyskac bladą cere (zwlaszcza tanczace odette itp) ?
jakis biały puder czy moze cos innego?


Ja na scenę często używam podkładu w sztyfcie specjalnie dostosowanego dla tancerzy i aktorów. Wiem, że jest też dostępny taki biały ;)
Mogą też używać tzw. pudrów masek - całkowicie kryjących i matowych pudrów ze specjalnych firm oferujących kosmetyki sceniczne.
_________________
... Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu ...
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 19, 2011 8:22 am   

sisha945 napisał/a:
jak juz jestesmy przy kosmetykach to zastanawiam się czego używają tancerki w teatrach aby uzyskac bladą cere (zwlaszcza tanczace odette itp) ?
jakis biały puder czy moze cos innego?

mogłabyś pokazać zdjęcie gdzie taki makijaż jest użyty? Odetta zwykle nie ma jaśniejszej cery od ciała- ale może się mylę więc chciałabym zobaczyć
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Lip 20, 2011 5:50 am   

W Czarnym Łabędziu jest pokazane jak bohaterka robi sobie makijaż i używa białeo pudru. Wydaje mi się, że wiele tancerek tego używa, nie tylko do roli Odetty.
Na Youtube jest też nagranie z Marianelą Nunez, gdzie tańczy Odette - wydaje mi się, ze normalnie nie ma aż tak jasnej cery, ale mogę się mylić:-)

Btw. ja w czerwcu, kiedy nie udało mi się nabyć sypkiego białego pudru kupiłam biały puder w płynie w Inglocie, kosztował coś koło 35 zł, bardzo ładnie rozjaśnia. Zarówno twarz jak i całe ciało. Polecam na scenę:)
 
     
Mandi 
Nowicjusz


Wiek: 27
Posty: 10
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 1:41 pm   

tusz Astor artistic volume taki w srebrnym opakowaniu.
Róż blush bobbi brown
błyszczyk bite me blonde h&m (piękny, waniliowy, w kolorze hmm....łososiowych pointów).
nie uzywam fluidów,pudrów itp. nie potrzebne mi to jest na co dzień.
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 5:14 pm   

Ciekawostka :) :

http://www.fragrantica.co...rlain-2585.html

Nie miałam pomysłu gdzie mozna było by to wrzucić więc daje tu.
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Sob Paź 15, 2011 11:33 pm   

polecam utrwalacz do makijażu z Kryolana... jest świetny na scenę.:D http://wizaz.pl/kosmetyki...p?produkt=12767
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12