www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
podbicie Sylvie Guillem
Autor Wiadomość
qiu
Gość
Wysłany: Pią Maj 13, 2005 7:55 pm   podbicie Sylvie Guillem

w kilka postach przeczytalam o podbiciu tej tancerki. naprawde jest az takie swietne? moze macie jakies zdjecie na ktorym moglabym je zobaczyc?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Maj 13, 2005 8:50 pm   

W temacie "pointy" bodajze jest jej naga stópka. Podbicie jest... piekne:)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Sob Maj 14, 2005 11:11 am   

Zajrzyj na stronę http://it.geocities.com/m...omigliori3.html
jest tam kilka uroczych fotek stopy S.Guillem.
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Sob Maj 14, 2005 6:47 pm   

Ach, czyli tak wyglada doskonale podbicie! :idea: Widzialam cos podobnego u Alessandry Ferii z ABT i szczerze mowic, patrzac na Ferii w akcji, wole unikac patrzenia na jej stopy, kiedy stoi lub tanczy sur les pointes. Po prostu wygladaja tak, jakby mialy sie za chwile zlamac. W ogole wole chyba stopy, ktore wygladem niewiele roznia sie od anatomicznie zdrowej stopy zwyklego smiertelnika - na razie, z ogladanych tancerzy, tylko Ferri uderzyla mnie tak nienaturalnym "wygieciem", wiec pewnie nie jest to bardzo czeste zjawisko. Nie widzialam nigdy Guillem w akcji, wiec trudno mi powiedziec, czy to, co pokazuja zdjecia na tej stronce uznalabym w rzeczywistosci za nieestetyczne i nazbyt "atletyczne". Mowie tu tylko o wlasnych wrazeniach estetycznych - nie przeklinajcie mnie! :wink:

Pozdrawiam, I.
 
 
baletnica86
Adept Baletu


Posty: 69
Skąd: Poz, Waw
Wysłany: Sob Maj 14, 2005 7:20 pm   Re: podbicie Sylvie Guillem

Nawet na maturze z historii tanca znalazlo sie jej podbicie;P i trzeba bylo zgadnac czyje to jest..troche sucharne no ale coz..bo jak ktos moze poznac jej stope...
_________________
taniec jest the best ;)hehe
 
 
Paula.
Nowicjusz


Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 15, 2005 5:08 pm   Re: podbicie Sylvie Guillem

Była strona z podbiciem z Sylvie... ale moderator uszczyplił ten temat i to chyba też usunął...jak znajdziecie to dajcie znać :|
_________________
"Kiedy tancerz tańczy ziemia pod nim jest święta"
 
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Nie Maj 15, 2005 5:17 pm   

Nic o tym nie wiem, jesli to aluzja do mnie :wink: Zadnych uszczuplen i wycinan nie robilam. Poza tym, link do zdjec slawnej stopki juz ktos zamiescil powyzej, wiec po co szukac dalej?
I.
 
 
Gość

Wysłany: Nie Maj 15, 2005 6:04 pm   

Naszukałam się, naszukałam ale znalazłam...i zwracam honor...to nie było w tym topicu :oops: orzepraszam a więc...http://www.gapage.webpark.pl/b/new_page_1.htm dla zainteresowanych w topicu podbicie na bodajże 4 czy 5 stronie :D
 
 
Paula.
Nowicjusz


Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 15, 2005 6:06 pm   

Jeszcze raz...bo coś nie wyszło... http://www.gapage.webpark.pl/b/new_page_1.htm Tamto można skasować bo się zapomniałam zalogować i się nie da...a więc jeszcze raz...4 albo 5 strona wątek "podbicie" jeszcze raz przepraszam :oops:
_________________
"Kiedy tancerz tańczy ziemia pod nim jest święta"
 
 
 
Ania
Gość
Wysłany: Nie Maj 15, 2005 6:12 pm   

Pod tym adresem też nic nie ma, ale o ile mnie pamięć nie myli to zamieszczone zdjęcia pokazywały stopę jednej z forumowiczek a nie S.Guillem.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 2:09 pm   

Jedna z forumowiczek chciała nas sprawdzić i powiedziała, ze prezentuje swoje podbicie, a to była podobno stopa Sylvie ...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Sylvie_Guillem
Nowicjusz

Posty: 11
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 2:24 pm   

To była moja własna, osobista i prywatna stopa. I w tej sytuacji mogę chyba powyższy komentarz przyjąć jako komplement........................
_________________
TO DANCE - MY AIM ! ! ! ! !
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Maj 16, 2005 9:08 pm   

A to ja już sam sie nie orientuje o co chodzi...

W kazdym razie podbicie było ładne:) Komplement, że ho ho:) Gratuluje!
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Maj 21, 2005 7:36 pm   

Ariodante - wysokie podbicie daje natura, tutaj niewiele jest do wyćwiczenia. Mam na przykład koleżankę, która z tańcem nie ma nic wspólnego a ma tak piękne podbicie, że czasem łapię się na tym, że się od dłuższego czasu patrzę na jej stopy ;)

Więc nie wiem, co masz na myśli mówiąc o stopie "zdrowej anatomiecznie, niewiele różniącej się od stopy zwykłego śmiertelnika".
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 12:27 am   

Joanna napisał/a:
Ariodante - wysokie podbicie daje natura, tutaj niewiele jest do wyćwiczenia. Mam na przykład koleżankę, która z tańcem nie ma nic wspólnego a ma tak piękne podbicie, że czasem łapię się na tym, że się od dłuższego czasu patrzę na jej stopy ;)

Więc nie wiem, co masz na myśli mówiąc o stopie "zdrowej anatomiecznie, niewiele różniącej się od stopy zwykłego śmiertelnika".


Z tym wycwiczeniem to chyba nie do mnie ;-) , ale chyba sie mylisz mowiac, ze tego nie mozna wycwiczyc - wiele na ten temat tutaj mowiono, pokazujac zreszta jakies narzedzia tortur etc.

Mowiac o stopie zdrowej anatomicznie mam na mysli stope bez platfusa, z normalnym podbiciem. A tak swoja droga, to sama nie moge sie napatrzec na podbicie wlasnych stop, choc z tancem - poza pasja "ogladacza" - nie mam nic wspolnego. Jednym Bozia daje, a innym... coz, musza pracowac :-)

I.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 22, 2005 1:15 pm   

Ariodante napisał/a:
Z tym wycwiczeniem to chyba nie do mnie ;-) , ale chyba sie mylisz mowiac, ze tego nie mozna wycwiczyc - wiele na ten temat tutaj mowiono, pokazujac zreszta jakies narzedzia tortur etc.

Mowiac o stopie zdrowej anatomicznie mam na mysli stope bez platfusa, z normalnym podbiciem. A tak swoja droga, to sama nie moge sie napatrzec na podbicie wlasnych stop, choc z tancem - poza pasja "ogladacza" - nie mam nic wspolnego. Jednym Bozia daje, a innym... coz, musza pracowac :-)
I.


Ale mnie chodzi o to, co rozumiesz pod pojęciem 'normalne podbicie'? Zarówno niskie, jak i wysokie, jest zupełnie naturalne. Tak jak jedne panie mają długie nogi, inne nie ;)

Podbicie można naciągnąć w niewielkim stopniu. Po to zresztą służą te wszystkie przyrządy. Ale ktoś, kto ma żelazka, nawet chodząc dzień i noc z różnymi narzędziami pozakładanymi na nogi, nie będzie miał podobicia jak Guillem czy Herrera.
Chociaż mogę się mylić - w końcu w Chinach przez wieki było praktykowanie zawijanie nóżek w bandaże, aby były malutkie. Tym sposobem to kto wie, pewnie możnaby i podbicie wypracować :shock:
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Ariodante
Koryfej


Posty: 835
Skąd: New Haven, CT, USA
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 4:40 am   

Skoro mowa o malych stopkach - czy dlugosc (rozmiar) stopy ma znaczenie w balecie klasycznym? Na scenie trudno ocenic wielkosc stopy baletnic ze wzgledu na pointy, ktore stope wydluzaja. Czy znane sa przyklady jakichs ekstremalnie malych lub ekstremalnie duzych stop u tancerzy? Mowiac "ekstremalnie", mam na mysli nieproporcjonalnie do reszty ciala, np. drobna baletnica z duzymi stopami lub wysoka baletnica z malymi, bo domyslam sie, ze jesli proporcje sa zachowane, nie powinno byc problemu. Ale moze sie myle.

Pozdr.,
I.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 7:46 pm   

podajcie jeszcze jakieś stronki tej sławnej tancarki.......
 
 
 
Ela
Gość
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 9:48 pm   

Wpisz na jakąkolwiek wyszukiwarkę nazwisko i na pewno coś znajdziesz.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 10:08 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
podajcie jeszcze jakieś stronki tej sławnej tancarki.......


Polecam jej oficjalną stronę - bardzo ciekawie zrobiona: http://www.sylvieguillem.com/sylvie/1/en
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 10:16 am   Podbicie

Link ze zdjęciem niby podbicia Sylvie Guillem, naprawde należy do jakiejś forumowiczki!!!!!!!!!Bo ona pisze później, że chodzi do szkoły baletowej w Warszawie :)
 
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 10:18 am   hej

Ariodante napisał/a:
Skoro mowa o malych stopkach - czy dlugosc (rozmiar) stopy ma znaczenie w balecie klasycznym? Na scenie trudno ocenic wielkosc stopy baletnic ze wzgledu na pointy, ktore stope wydluzaja. Czy znane sa przyklady jakichs ekstremalnie malych lub ekstremalnie duzych stop u tancerzy? Mowiac "ekstremalnie", mam na mysli nieproporcjonalnie do reszty ciala, np. drobna baletnica z duzymi stopami lub wysoka baletnica z malymi, bo domyslam sie, ze jesli proporcje sa zachowane, nie powinno byc problemu. Ale moze sie myle.


No właśnie jak to jest????Niech ktoś odpowie prosze!!!!!!! :) [/list]
Ostatnio zmieniony przez *Julinka* Czw Maj 26, 2005 10:25 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 10:19 am   Sory

Sorry to tak nie miało wyjśc!!!! :( Ten tekst jest Ariodante!!!!!!!!Ale niech ktoś na nie odpowie bo też jestem ciekawa!!!!!!!!!Sory jeszcze raz! :oops:
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 10:19 am   

no przeciez dalej w tym samym wątku forumowiczka pisze:
"To była moja własna, osobista i prywatna stopa. I w tej sytuacji mogę chyba powyższy komentarz przyjąć jako komplement........................"

więc wszystko jasne. Ma dziweczyna stópke że ho, ho:)
 
 
 
*Julinka*
Adept Baletu


Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 10:22 am   hej

No, super te podbicie!!!!!!!!!Ja mam dosyc małe podbicie, niestety więc nie mam się czym pochwalic :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12