www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I przejdą deszcze.. prapremiera
Autor Wiadomość
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 12:23 am   

Popatrzcie, jak wciąż wzrusza balet Pastora kolejnych widzów. Tak pisze wczoraj Ewelina Jońska:

http://www.wiadomosci24.p...ego_224623.html
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 8:40 am   

Tak balet wspaniały. Ja zawsze jak widzę mam dreszcze i jestem tak wzruszona, ze chce mi się płakać. Z tego tekstu widać silne poruszenie i wrażliwość autora.

Swoją drogą nic mnie jednak tak irytuje jak teksty o balecie, w których nie ma słowa o tancerzach. No ale w Polsce się tak pisze. Pamiętam kiedyś tekst w periodyku Teatr, który zdawało mi się, że jest jednym z najbardziej prestiżowych forów do pisania o teatrze, ktory stanowił formę poetyckiego "tkliwienia" zainspirowanego baletem. Zero o charakterystyce wykonawców, zero nazwisk, bo i po co. Zauważcie, ze nawet w sieci, na własnym blogu, jak jakiś nie profesjonalista pisze recenzję o filmie, to zawsze jest coś o aktorach, zwłaszcza jak jakiś się wybija, albo jest sławny. Po prostu nie da się tego obejść, bo to jest tak samo ważne jak reszta. W przypadku zaś pisania o balecie stopień niewiedzy jest tak porażający, ze mało kto pisząc dobrze zna nazwiska osób zespołu.
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 2:34 pm   

No właśnie. I ciekawe, skąd to się w ogóle bierze, przecież nazwiska tancerzy są tak samo dostępne, jak nazwiska aktorów, ich znalezienie nie sprawia żadnej trudności...
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 3:16 pm   

No i jak przykro musi być tancerzom, którzy tańczyli w tym dniu ów powstańczy duet zakochanych, skoro pisząca pominęła ich nazwiska... Z tym, że z drugiej strony to i tak plus, ze osoba, która napisała ten tekst tak go "poczuła" i doceniła. Skoro jest na tyle delikatna, żeby tak to piękno odebrać, to zasadnie mozna mieć nadzieję, że z biegiem czasu będize bardziej podchodziła personalnie do wykonawców
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13