www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I przejdą deszcze.. prapremiera
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 2:52 pm   I przejdą deszcze.. prapremiera

są juz pierwsze zapowiedzi nowego baletu Krzysztofa Pastora. W TVN Warszawa pokazano fragment sesji zdjęciowej do plakatu, w Rzeczpospolitej choreograf wypowiadał sie o idei towarzyszącej spektaklowi, są tez pierwsze zdjęcia z prób. Wygląda, ze nasz choreograf wytęża swój talent twórczy, oj, wytęża ;)

http://www.rp.pl/artykul/601185.html

http://www.rp.pl/artykul/601188.html

http://www.teatrwielki.pl...month=3&kid=495
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 3:04 pm   

Jaj, jak fajnie, ze to wynalazłaś. Nie mogę sie doczekac.... Bardzo jestem ciekawa jaka to będzie choreografia, jakie będzie wzbudzac emocje i którzy tancerze mnie w tym zachwycą (bo ze zachwyca to pewne; pytanie tylko którzy:))
Kasieńko, nie pogniewasz się jak bym to "wykradła" na fb?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 10:56 am   

na stronie teatru są nowe zdjęcia z prób a na nich Rubi Pronk
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 11:05 am   

kurczę, uwielbiam Rubiego, zakochałąm się w nim obłędnie -jako w tancerzu -w Kurcie. Strasznie żałuję, ze mam bilet na ostatni spektakl I przejdą, bo w tym tekście napisano, ze będzie tańczył tylko w pierwszych spektaklach, więc pewnie góra dwóch :sad: :sad: :sad:
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 9:23 pm   

Aha, czyli na 1 kwietnia też nie ma na co liczyć... :(
 
     
Wolverine1976 
Nowicjusz

Wiek: 48
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 11:01 pm   

Na pewno się wybiorę...już się nie mogę doczekać:-)
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 8:34 am   

Obsada wygląda przecudnie, będzie i Gabdullin, i Fernandez i Rubi Pronk na wszystkich spektaklach.
Ja czekam tym bardziej niecierpliwie, że doszły mnie słuchy, że I przejdą ma byc bliżej do Kurta niż do Tristana, a dla mnie subiektywnie Kurt to majstersztyk choreograficzny, cudo świata i najlepszy spektakl wystawiany obecnie w Operze Narodowej :)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 9:55 pm   

http://www.tokfm.pl/Tokfm...hop____Jak.html
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 9:02 am   

prosty, jasny, komunikatywny wywiad ;) Podobało mi się to szczre: nie mozna byc lubianym przez wszystkich ;) ...........
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 5:50 pm   

Sagittaire napisał/a:

Ja czekam tym bardziej niecierpliwie, że doszły mnie słuchy, że I przejdą ma byc bliżej do Kurta niż do Tristana, a dla mnie subiektywnie Kurt to majstersztyk choreograficzny, cudo świata i najlepszy spektakl wystawiany obecnie w Operze Narodowej :)

Zgadzam się w zupełności :D

I w końcu co z tym Pronkiem, będzie we wszystkich czy nie?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 5:58 pm   

W tym sezonie we wszystkich - nasze smutki i niepewności rozwiał wiatr :)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 3:54 pm   

Jedna osoba, która była na próbie zachwycona, druga osoba która była na próbie zachwycona. Oj cos tak czuje, ze to moze byc baletowy hit senonu w Polsce...

http://www.youtube.com/watch?v=_OZPBGeNCe8
http://www.youtube.com/watch?v=4ztDGe3YrNU

A oto zdjecia:
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=346931&id=50567015745&fbid=10150168088340746

nie wiem jak na Was ale na mnie robia szalenie dobre wrażenie (zwłaszcza te nawiązujące do czasów współczesnych)...
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 1:04 am   

Sagittaire napisał/a:
W tym sezonie we wszystkich - nasze smutki i niepewności rozwiał wiatr :)


Och, całe szczęście :D

I jeszcze to: http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 1:15 am   

A co do tego filmu Venus:
Czy Sergiej w tym filmiku ma dziury w koszulce pod pachą?? czy mi się wydaje?
I dwa: chciałabym sie upewnic - kim jest ten chłopak z bujnymi włosami, gestymi, w pierwszej parze w 1:15???
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 11:35 am   

Tak, to już jego nie pierwsze wystąpienie tego typu: http://ewakrasucka.pl/MKF...17_IMG_9803.jpg :)

Wydaje mi się, że jest to Władimir Jaroszenko.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 12:04 pm   

hahaha - a to nie jest przypadkiem ta sama koszulka, tylko, ze do tej jednej dziury dorobiły się kolejne 2-3?? :D :D :D
Tak mi się tez cos tak kojarzy ale jakoś wydawało mi sie, ze on ma rzadsze włosy i jest wyższy, a że jeszcze sie czasem mi mylą warszawscy tancerze, to chciałam dopytac.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 12:48 pm   

ale mówmy moze o premierze a nie o strojach ćwiczebnych tancerzy ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 3:24 pm   

Oczywiście, ja chciałam tylko rozwiać wątpliwości :D
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 10:21 am   

Na razie jeszcze nie potrafię zebrac mysli, pod takim wrażeniem jestem więc nie zrecenzuje spektaklu tylko napisze ze dwukrotnie wzruszył mnie do łez. Przede wszystkim - zadnej dosłowności, wszystko tak delikatnie zasugerowane i opowiedziane samym ruchem bez realistycznego gestu ze zachwyca poetycznoscia i finezją. Skomponowane do muzyki Góreckiego genialnie, wykonane niemal doskonale - miałam tylko dwa małe zarzuty ale do drugorzednych framentów więc nie rzutowało na całośc. Niezwykła uroda niemal nie istniejacej scenografi, ale deszcz i ogień były powalające, gra świateł tez. tancerze orwani ale i skupieni, widac ze bardzo im zalezało i odniesli sukces. Jedno wielkie wzruszenie i zachwyt mimo ze balet nie jest łatwy i nie "efekciarski" Ach, bardzo sie cieszę!
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 10:28 am   

Poetyczności finezja czyli znak firmowy K.Pastora...
O muzyce od wszystkich słyszę jak najlepsze oceny, więc pewnie jest niezła.
Mam pytanie - a jak Ci się podobała końcowa scena (współczesnośc, przebijanie piątek itd). Ja na to bardzo czekam ale słyszę, ze ten finał leciutko zawiódł...

A i dwa - zasieję nutkę niepokoju. Zmienili chyba obsadę i jeden raz, jakoś w tygodniu, zamiast Rubiego zatańczy Seriej Popov... Trzymamy kciuki, żeby w niedizelę tylko zostało jak jest, bo jak nie to się uduszę.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 10:51 am   

co do obsady przecieków nie mam, drugi raz to obejrze chetnie nawet i bez Pronka bo jako Tchnienie narodu Popov może ise sprawdzić - oczywiście nie ma takich naturalnych warunków (rozciagnięcie, elastyczność) to ładnie się będzie prezentował jako blond ozywczy duch niosący pocieszenie i nadzieje ;)))

Finał mnie się bardzo podobał - jest prosty, powtarzalny, popisowy i bezpretensjonalny - chyba własnie oddaje nasze czasy, swobode, luz, brak nadmiernej emfazy i patosu. Cały jest tanczony przez niewielką grupe solistów w wiekszości anczących symultanicznie solo lub w parach, okcentującyc muzyke gestami, ale tez dwukrotnie pozwala na solowe popisy "wesołych współczesnych młodych ludzi" i tam młodzi tancerze BN mogą oskakać, pokręcic etc. A wszystko do muzyki Alleluja - uznałam ze to bardzo "wielkanocny" finał i jakby tak wygladało w kościele Alleluja (zresztą oznazajace przeciez wielka radosć) to ja bym była ZA :) Finał po prostu jest "odcięciem" sie od duchów przeszłości i czystą radością z faktu ze istniejemy, ze nie zagraża nam wojna, cierpienie, i brak samostanowienia, ze mozemy po prostu szczesliwie zyć
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:02 am   

wg strony internetowej teatru Popov zatańczy w 2 spektaklu 30 marca :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 1:12 pm   

Sagittaire napisał/a:
A i dwa - zasieję nutkę niepokoju. Zmienili chyba obsadę i jeden raz, jakoś w tygodniu, zamiast Rubiego zatańczy Seriej Popov...


Ee, jak Popow, to ja nie będę aż tak płakać :D
Ale po tym, co przeczytałam, nie mogę się doczekać sto tysięcy razy bardziej. Chyba tylko przed Weillem byłam bardziej podekscytowana, a Weill pozostał jak dotąd moim ulubionym baletem - nie mam nic przeciwko temu, żeby został zdetronizowany :D
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 1:21 pm   

Ależ Wam zazdroszczę!! :(
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 1:45 pm   

Jej Venus - jakże mi miło - wszystkie osoby, z którymi rozmawiałam do tej pory wyznawały prymat Tristana nad Weillem... Miło, że ktoś myśli jak ja:).
A Sergiej Popov? Jeżeli bym mieszkała w Warszawie i miałabym możliwość pójścia raz na taką obsadę, raz na inną, to by mi było wszystko jedno. Ale jak przyjadę z Łodzi i tak bardzo, bardzo, bardzo chcę zobaczyc Pronka, który podobno wczoraj zatańczył tak dobrze jak nigdy wczęsniej jeszcze na warszawskiej scenie i był geniuszem, to w przypadku zmiany obsady bym się mocno zawiodła.
A na marginesie uwielbiam ruch Pronka. Jego słabszą kopią jest w Polsce -moim skromnym zdaniem - chyba tylko ruch Nazara (wiem, zaraz się połowa to czytających roześmieje do łez). Jest coś magicznego i hipnotyzującego u tancerza,który mając takie możliwości techniczne tańczy jakby wyzwolony z klasycznych ograniczeń. To mnie niesamowicie jakoś wzrusza...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12