www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedmioty w szkole
Autor Wiadomość
audrey
Gość
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 6:16 pm   przedmioty w szkole

Moze to pytanie sie wyda Wam tak proste, ze az dziwne (na zasadzie jak mozna tego nie wiedziec:), ale szczerze mnie zastanawia, jakie sa przedmioty w szkolach baletowych, jak wygladaja zaliczenia i ile h dziennie musicie (powinniscie) cwiczyc? (Kocham balet, ale los sprawil, ze wyladowalam w szkole muzycznej). Dzieki za odpowiedzi;)
 
 
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Nie Maj 08, 2005 6:56 pm   

To zależy w jakim wieku jesteś. W pierwszych klasach jest od 6-8 lekcji dziennie. W to wchodzą 2 godziny dziennie t.klasyczny i inne przedmioty zawodowe. Jednak w "starszych" kl. lekcje odbywaja się codziennie(od poniedziałku do piątku czasami w weekendy) od 8-10,11 lekcji. Do tego dochodzą repertuary, próby inne zajęcia. Oprócz przedmitów ogólnokształcących są zawodowe:
-t.klasyczny, t.ludowy, t.charakterystyczny, t.historyczny, t.współczesny, techniki uzupełniające, interpretacje muzyczne, Wiedza o tańcu, umuzykalnienie, rytmika... Mam nadzieje, że o czymś nie zapomniałam :)
Tańce zaliczamy zazwyczaj wraz z egzaminem semestralnym. Jeśli chodzi o takie przedmioty jak W.O.T.(Wiedza o tańcu) piszemy sprawdziany itp.
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 4:54 pm   

Ja mam jeszcze taniec ludowy, a tańca 17 godzin tygodniowo.
 
 
 
Mat
Gość
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 8:25 am   

Tu masz szczgółowy przykład zajęć w SB:
http://baletowa.infoo.net/plan_lekcji.xls
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:28 am   

Bardzo interesujące.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
muszelka
Nowicjusz


Posty: 49
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 12:45 pm   

A zawsze wydawało mi się, że przedmioty ogólnokształcace są oddzielane od tych tanecznych.
W sumie to ciekawe mieć matematykę a potem taniec klasyczny :) .
_________________
"Masz wolne serce. Miej odwagę iść zawsze za jego głosem (...)" Malcolm Wallace
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 5:27 pm   

Dzięki za link, ale jestem w szoku. Nawet nie wiedziałam że w szkołach baletowych są cztery klasyki pod rząd...ja już po trzech mam po dziurki w nosie....a dodatkowe 45 minut...A zauważyłąm też, że np. w IX klasie nie ma partnerowania...
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 5:34 pm   

Jesli chodzi o partnerowanie, to nie w wawie nie ma czegos takiego,że jest w okreslonych klasach po określona ilość godzin. Jesli jest, to w klasach starszych, i zalezy od wielu czynników - np. ilu jest partnerów.
Paula, a co powiesz na 6 h zawodowych dziennie??
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 5:48 pm   

No też to widziałam :) Ale to też chyba dziewczyny dają radę :) Ja na zajęciach mam maksymalnie 5 h pod rząd :) Ale i tak współczuję bo dziewczymy w SB przeciez duuuuuużo więcej harują...Chociaż musze się zastanowić na d słowem "współczuję"...hmmm...nie, raczej zazdroszczę :(
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 12:54 am   

a mógłby mi ktoś przerzucić ten plan do wordpada albo notatnika, bo nie moge otworzyć pliku :(
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 3:28 pm   

Princess: w PM ode mnie instrukcja jak sciągnąć plan w formacie rtf (WordPad). Piszę o tym na forum gdyby jeszcze ktoś miał ochotę ten plan obejrzeć a miał problemy z fomatem pliku ;) - PM do mnie ;)

pozdrawiam
m.
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 7:04 pm   

Tutaj też masz plan
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sty 02, 2006 8:23 pm   

dziękuje wam za plany :*


muuua :* :D
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 6:36 pm   

Czy w baletowkach macie zajecia z gimnastyki? Jesli tak to po ile godzin, czy ich liczba zminiejsza sie w starszych klasach? Jesli nie ma takich lekcji to kiedy sie rozciagacie?
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 6:41 pm   

Mamy techniki, na których mamy lekcje na pointach, a czasami gimnastykę. Zdaje mi się, że od trzeciej klasy pointy są już na samej klasyce, a wtedy techniki są tylko na rozciąganie .
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 12:53 am   

a mnie ciekawi jedno...

po co wam 'licealistom' informatyka?! :shock:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 10:35 am   

Princess - najczęściej technologia informacyjna a nie informatyka (informatyka jest tylko w klasach o wybitnie ścisłym profilu i zawiera różne języki programowania i inne takie skomplikowane rzeczy. Zwykli smiertelnicy mają Technologię informacyjną czyli jak korzystać z Worda, Excela etc :roll: )

pozdrawiam
m.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 2:36 pm   

na planie lekcji OSB warszawskiej istnieje napis "informatyka"

nie mówicie że w VII i VIII klasie wałkujecie Excela... :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 4:28 pm   

Princess, ja w 1 i 2 klasie liceum wlasnie walkowalam Excela i Power Point'a... Ale to jeszcze w starym systemie, przez pierwsze 2 lata mielismy informatyke.

Wiec mnie to sie nie wydaje takie dziwne.[/list]
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 4:44 pm   

alez przeciez na Excelu można robić łatwiejsze i trudniejsze rzeczy.
I w PowerPoincie też.
Informatyka się przydaje w każdym wieku! A choćby dlatego, żeby pobawić się internetem czy innymi rzeczami, żeby oderwać się od codzienności.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 5:09 pm   

ale ile lat tego Excela można się uczyć...? :?
właściwie wszystkich najtrudniejszy elementów uczyłam się teraz w gimnazjum...
PowerPoint, Word i FrontPage akurat najłatwiejsze programy, nie sądze by było coś tam trudnego :P
może raczej chodzi o naukę Accessa? szczerze mówiąc zaglądałam w ten program chyba tylko 3 razy w życiu... :lol:

pozatym coś mi się wydaje że od tego roku szkolnego informatyka w szkołach średnich ma być zniesiona [nie wiem jak to sie stosuje do takich szkół jak OSB]
i bardzo dobrze ; p bo excela chyba już nigdy nie pojmę xP

dobra koniec offtopu o informatyce :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 10, 2006 4:49 pm   

Princess Maron napisał/a:

PowerPoint, Word i FrontPage akurat najłatwiejsze programy, nie sądze by było coś tam trudnego :P


Princess, dla Ciebie, ale niektórzy mogą tego nie pojmować. Tak samo html'a, znam takich, uwierz.


Princess Maron napisał/a:

dobra koniec offtopu o informatyce :P

Ja też już kończę :)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 9:40 pm   

XXXXXX
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Czw Sie 12, 2010 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 9:45 pm   

ja htmlu [w formach trudniejszych, np. szablonów na blogi czy strony] nauczyłam się w niecałe pół roku, sama. praktyka, praktyka...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 9:47 pm   

praktyka czyni mistrza. poza tym jak się człowiek czyms interesuje to od razu mu szybciej wchodzi to do głowy :)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12