www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: inaenka
Sob Lis 12, 2011 12:30 pm
Czy nie jest za późno by zacząć tańczyć?
Autor Wiadomość
guśkaa
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 9:14 pm   

A od ilu lat trenujesz? Mam jeszcze szanse na klasyke? Ooo ale fajnie. Tylko ze najblizsza szkola baletowa jest w warszawie a ja mieszkam w lubline:/ Ale nic dam rade ;) I jeszcze dwa pytania jesli moge ;) Ile razy w tygodniu masz treningi? I co to jest OSB? Bo niestety nie jestem wtajemniczona w tych tematach;) Pozdrawiam *;
_________________
"..Zamykam oczy, w myślach stawiam dom, pod słońcem tyle miejsca jest..."

B.
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 9:26 pm   

guśkaa napisał/a:
A od ilu lat trenujesz? Mam jeszcze szanse na klasyke? Ooo ale fajnie. Tylko ze najblizsza szkola baletowa jest w warszawie a ja mieszkam w lubline:/ Ale nic dam rade ;) I jeszcze dwa pytania jesli moge ;) Ile razy w tygodniu masz treningi? I co to jest OSB? Bo niestety nie jestem wtajemniczona w tych tematach;) Pozdrawiam *;


1. nie od lat ja od 31. I. 2007 ale czesc opusciłem bo chory byłem i nadal jestem... 2. "Treningi" mam raz w tyg. bo na wiecej chiwlowo nie mam czasu, szkoła muzyczna itd. ale w tym roku kończe PSM więc może bedzie wiecej. 3. OSB = Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa :)
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 9:36 pm   

aankaa_baletnica=) napisał/a:
Wiesz ja nie chce być niemiła, wścibska i chamska... ale tak szczerze... Jeśli masz 14 lat (czyli 1 albo 2 gimnazjum...) chodzisz na balet miesiąc i masz zajęcia raz w tygodniu to chyba ciężko będzie ci się dostać do OSB...


OK, ja gadałem już na ten temat tyle z bajaderka ze hoho,
Tak dla sprostowania umuzykalniony to ja jestem 4 lata w szkole muzycznaj gietki tez przez 4 lata trenowałem gimnastykę, a jeszcze przed tym jak byłem chory poprosiłem panią od baletu żeby mnie troche przygotowała i się zgodziła teraz po mimo chorby ćwicze sobie w domku, i jeszcze nadrabiam angielski tak na wszeli wypadek bo w OSB w Bytomi ma sie od I klasy a ja edukacje angielskiego zaczołem w tym roku wczesniej i nadal ucze się niemieckiego. aankaa niezaszkodzi spróbowac... a moja poani od klasyki uczy bodajże w studiu przy operze czy w jakiejs innej placówce baletowej w Krakowie ale już nie pamietam...


guśkaa jesteś z Lublina to sobie zajrzyj tu:
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1533
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 10:02 pm   

guśkaa napisał/a:
anka a wedlug Ciebie to juz za pozno?


guśkaa ty chcesz zostac zawodową tancerka?
wg. mnie nie jest za późno bo nawet ludzie co maja 30 lat zapisują się na balet.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
guśkaa
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 10:07 pm   

Nie wiem czy zawodowa ale bardzo bym chciala. Moje marzenie mozna tak powiedziec. Tylko nie wiem co mi powiedza jak sie zapisze na balet. To jest problem.
_________________
"..Zamykam oczy, w myślach stawiam dom, pod słońcem tyle miejsca jest..."

B.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 10:14 pm   

Pewno, że warto spróbować :D
Ja myślę Guśko, że na zawodowe tańczenie (osb) trochę za późno, ale tak normalnie, dla siebie, w prywatnej szkole to nie za późno. Zresztą różnie bywa :D
W każdym razie życzę wam powodzenia. W osb czy tam w prywatnej szkole.
 
 
 
guśkaa
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 10:21 pm   

Dziekuje anka i nawzajemnie;) No wlasnie ja chce dla siebie ale jak bedzie sie zobaczy;) A ty jestes zawodowa tancerka?
_________________
"..Zamykam oczy, w myślach stawiam dom, pod słońcem tyle miejsca jest..."

B.
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 10:24 pm   

Aankaa nie,anka jeszcze sie edukuje a po skonczeniu Centrum zostje sie tancerzem :shock: ?????
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 10:39 pm   

Fajnie by było jakbym była zawodową tancerką, ale 14-latki nimi nie bywają raczej :D
Tak jak napisał Książe Benno jestem uczennicą Krakowskiego Centrum Baletowego i Tańca Współczesnego. Można zdać dyplom w Warszawie, a czy się zostanie tancerzem/tancerką to chyba zależy indywidualnie od osoby...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 7:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 5:51 pm   

Cytat:
wg. mnie nie jest za późno bo nawet ludzie co maja 30 lat zapisują się na balet.

Ale Ci ludzie zapisują się by tańczyć dla SIEBIE, amatorsko. :roll:

Ja myślę, guśko, że jakbyś się zaparła i postarała, kto wie...
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 6:31 pm   

Marysia W napisał/a:
Ale Ci ludzie zapisują się by tańczyć dla SIEBIE, amatorsko. :roll:

A czy ja napisałem że oni się zapisują na balet żeby zostaś profesjonalistami!? Ja tylko stwerdziłem jakie są fakt, bo faktem jest że ludzie którzy mają 30l. zapisuja sie na balet...
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
guśkaa
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 7:57 pm   

Wlasnie chce zaczac jak najszybciej zeby ta moja 'wena' i chec robienia tego nie zmalala ale nie wiem czy to jest mozliwe. Czy zajecia zaczynaja sie wokreslonym czasie czy mozna dolaczyc do jakiejs grupy?
_________________
"..Zamykam oczy, w myślach stawiam dom, pod słońcem tyle miejsca jest..."

B.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 8:03 pm   

Wszystko zależy od szkoły, do której się wybierasz na zajęcia.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Polineczka
Nowicjusz


Posty: 10
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 12:12 am   

Nie martw się na pewno znajdziesz jakaś szkołe dla siebie. ja też chodze na balet od 3 lat, ale nie do szkoły baletowej tylko do klas baletowych. Powsatły one w 2004 roku. Już wiele razy występowaliśmy w teatrze i jeżdziliśmy do Szczecina lub Słubska. I także miałśmy w teatrze taj jakby lekcje otwartą tylko na scenie był prezydent miasta i inni. Nie przejmuj sie na pewno znajdziesz dla siebie jakąś szkołe :D
_________________
Kocham taniec!!!!!
 
 
annna
Nowicjusz


Posty: 2
Skąd: katowice
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 11:08 pm   

no to teraz kolej na mnie ;)

mam 17 lat (prawie 18 ) i chciałabym spróbować baletu... nie myślę aby zostać profesjonalistką, a tylko i wyłącznie tańczyć dla przyjemności :) to było moje marzenie jak byłam jeszcze dzieckiem ;)

może polecilibyście mi coś, udzielili jakiś rad? czy znajdę jakieś kursy, szkółki w Katowicach?

z góry thx za pomoc :roll:
 
 
Kar Lin 
Nowicjusz


Wiek: 32
Posty: 13
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:38 pm   

.
Ostatnio zmieniony przez Kar Lin Pon Sty 04, 2021 12:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ktoś
Nowicjusz

Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 5:43 pm   

Ja też jestem za stara na balet bo mam 15 lat. W pierwszej klasie podstawówki mogłam wybrać szkołę baletową lub muzyczną( w Warszawie). Wybrałam tą drugą i nie wiem czy żałować. Od początku podstawówki marzyłam aby pójść także na balet lecz rodzice wybili mi ten pomysł z głowy. Do tej pory próbuje tańczyć i rozciągać się troche w domu, lecz coś mi chyba nie wychodzi bo szpagatu jeszcze nie umiem zrobić pomimo wielu prób.Moje marzenie aby nauczyć się choć podstaw tego tańca nadal chcę zrealizować tylko nie wiem jak. Mam małe pojęcie tylko o jednej szkole baletowej w Wawie a mianowicie o tej koło Teatru Wielkiego lecz niestety nie uczą tam komletnie nic nie umiejących piętnastolatek. Czy wie ktoś może o osobie lub o szkole która mogłaby mnie choć trochę nauczyć podstaw baletu? :(
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 5:50 pm   

Przy szkole baletowej na Moliera dziala rowniez studio taneczne, gdzie wieczorem sa lekcje m.in. klasyki.
Jest o tym studiu rowniez oddzielny watek, mozesz tam sie dowiedziec interesujacych Cie informacji.
W innych szkolach tanca w Warszawie tez zdarza sie, ze jest prowadzony i taniec klasyczny, a takze w niektorych domach kultury.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 5:56 pm   

Po pierwsze, cieszę się że napisałaś o swoim problemie w stosownym temacie. Gratulacje :D
A teraz podaję interesujące się strony:
http://www.balet.pl/forum...szawa+zaj%EAcia
http://www.balet.pl/forum...szawa+zaj%EAcia
http://www.balet.pl/forum...szawa+zaj%EAcia
http://www.balet.pl/forum...szawa+zaj%EAcia
;)
I polecam na przyszłość opcję SZUKAJ
;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Villo
Nowicjusz


Posty: 4
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 8:17 pm   

Moja historia, może być trochę nudna ale dobra. Od dziecka tańcowałam, i chciałam osiągnąć coś wielkiego. Bardzo lubiłam oglądać tańczące grupy, zazdrościłam wszystkim i we wszystkim. Zajęłam się więc rysowaniem, i projektowaniem. Rysowałam wszystko, rodzice zapisali mnie do szkoły plastycznej w 5 klasie. Niestety chodziłam tam tylko przez rok. W międzyczasie uczęszczałam na aerobik i trenowałam podstawy lekkoatletyki.
Wypróbowałam prawie wszystkie sporty,(łyżwiarstwo, par-kur, jazda konna, itd.). Jednak nie znalazłam tego wymarzonego. Babcia zapisała mnie do grupy tanecznej w Pabianicach. Podobało mi się ale skręciłam nogę na schodach i po roku musiałam przestać ćwiczyć. Jestem wytrwałą osobą zaczęłam oglądać japońskie bajki-chce zostać być może projektantem lub rysownikiem- w końcu natrafiłam na anime Princess Tutu. Było wspaniałe i urocze, balet był przedstawiony tak pięknie że nie mogłam przestać tego oglądać. Wyszukiwałam wiele podstawowych informacji o balecie i zaczęłam ćwiczyć na swój sposób. Często żałowałam że rodzice nie zapisali mnie na lekcje baletu. Nie jestem pewna czy mogę jeszcze zacząć się uczyć bo mam 16,5 lat. Niestety nie mogę znaleźć żadnej szkoły baletowej w moim mieście. Proszę pomóżcie!
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 7:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 8:59 pm   

A może ten zespól taneczny do którego kiedyś chodziłaś?? Bo o szkole baletowej w takim mieście (w sensie, że raczej mniejszym) może być ciężko...
 
 
 
Villo
Nowicjusz


Posty: 4
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 4:39 pm   

Mam zamiar korzystać z tej sali po i przed zajęciami tanecznymi by ćwiczyć balet. Jest bardzo odpowiednia tzn. są tam lustra i drążki. Muszę jednak się znów zapisać na lekcje i poprosić instruktorkę o pozwolenie. Niektóre ćwiczenia jakie wykonywała są podobne do tych baletowych lub są z niego całkowicie "zerżnięte". Masz rację muszę się jeszcze jej zapytać czy nie ćwiczyła baletu na kursach instruktorskich w Krakowi i Warszawie. W tedy mogła by mnie uczyć lub trochę pomóc mi w balecie. :D Jeśli się nie zgodzi będę szukać w drugiej szkole która też ma odpowiednią salę, ale na razie ćwiczę sama, no i muszę jeszcze skończyć gimnazjum z dobrymi ocenami choć już tak blisko do końca szkoły. :lol:
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 7:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bitter 
Nowicjusz


Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 3:48 pm   

Przeglądam to forum już od miesiąca i w końcu odważyłam się coś napisać.
Mam 16 lat i mogę powiedzieć tylko tyle, że balet podobał mi się od kiedy pamiętam. Niestety w dzieciństwie nie miałam możliwości zapisania się do studia, ani szkoły baletowej i obawiam się, że jest już za późno.

Czy mieszkając w Krakowie, mimo że nie miałam do czynienia z baletem - są jakieś szanse, ze gdzieś mnie przyjmą? Oczywiście amatorsko i dla własnej przyjemności, bo nie wiążę z tym żadnych nadziei na "karierę". (;
 
 
neda
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Uczeń
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 4:50 pm   

Przedewszystkim witamy serdecznie na forum :) Oczywiście,że masz szansę...Z tego co wiem to w Krakowie jest bardzo dużo miejsc w których mogłabyś się uczy baletu(Prywatne SB).
Musisz poszukac w tym dziale adresów i ruszaj się zapisac(podejrzewam,ze teraz bedzie trudno ale od wrzesnia czemu nie?)
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :D
_________________
"W tańcu każdy krok wybiega w przyszłość..."
 
 
 
haha
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 2:54 pm   :)

no to świetnie ja mam 19 lat i też zaczełam rościągać się jakieś 3 miesiace temu...na wakacjach mam zamiar ostro ćwiczyć, a po nich od razu udaję się do jakiejś szkoły...
mam tylko prośbę jakie są dobre w katowicach mogłabym otrzymać linka?byłabym na prawdę wdzieczna ogromnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 16