www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IV Międzynarodowa Gala Baletowa
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Czw Cze 09, 2005 7:04 am   gala

Emilki z W-wy nie bedzie :(
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 9:22 am   

Gość napisał/a:
Emilki z W-wy nie bedzie

Dlaczego? Czy ktoś pojedzie zamiast Niej?
 
 
emcia
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 12, 2005 12:28 pm   

Moze Weronika Frodyma? Pierwsza w Krakowie i druga w Gdańsku... Fajnie by było :)
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Cze 12, 2005 12:52 pm   

No niestety nie ja zajmuje sie angażowaniem tancerzy do Gali ... :(
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 12:12 am   

Et c'est parti!

Soliści już przyjechali, intensywne próby się rozpoczęły, zapowiada się świeto tańca na najwyższym poziomie :-)

Do zobaczenia jutro!
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 9:27 am   

qrcze... szkoda, że tak daleko... z chęcią bym to obejrzał :D
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Nie Cze 19, 2005 12:06 am   

Juz po Gali... Wciąz nie moge ochłonąc.

Aczkolwiek lepiej by recenzję wystawiła osoba obiektywna. :-)

Ci co nie widzieli niech żałują.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Cze 19, 2005 6:07 pm   

Tak, niech żałują...Zwłaszcza "Mojego Jeruzalem" i "Czerwonej Giselle".
Zrobiłam sporo zdjęć, więc postaram się niedługo coś tu zamieścić.
A czy ktoś był może na bankiecie po gali?
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Cze 19, 2005 7:40 pm   

Kto tańczył Giselle??
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 12:00 am   

We fragmencie z Czerwonej Giselle (w chor. B. Ejfmana) tańczyli Elena Kuzmina i Igor Markow - jak zwykle niezwykle :)
Dzięki sfra za gościnę, wyjazd do "Koczalina" ;) na galę był niezmiernie miłym przezyciem, sama gala, bankiet, nocleg i wszystkie "atrakcje" takoż. Wyrazy największego uznania dla organizatorów, artystów, sił wspomagajacych - słowem dla wszystkich.
w imieniu własnym i Kasi W
pozdrowienia i podziekowania

PS. Twarzowa peruczka ;)
PS. 2 W Łodzi tez było ciekawie ale nie tak jak w Koszalinie!
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 1:17 pm   

Ciesze się bardzo, ze wyjechałyscie zadowolone i z bagażem wspomnień... Bardzo miło było Was gościć.

Alicjo, szkoda, że nie byłaś na bankieciku, bo sobie konserwowaliśmy miło...

A "Czerwona Giselle" była porywająca... Ach ten Ejfman, już nie mogę sie doczekać przyjazdu do Warszawy!!!

Zapraszam za rok!!! Myślę , że duch perukarza teatralnego ucieszy się, gdy Was znowu zobaczy...

PS: Wspaniale się tańczy w peruce, szczególnie przy balance, gdy stara sie ruszac glową... acH:)

Jeszcze raz Wam dziekuje za przyjazd ... i te przeenty ... ;-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 2:25 pm   

A byłam, byłam na bankieciku, ale jakoś nie mogłam Was zlokalizować. Miałam nawet okazje poznać osobiście pana Niekrasowa :D i zrobić wiele zdjęć tancerzom. Niestety dość szybko musiałam "zmyć sie" z dziewczynami ze szkoły w Bytomiu do Mielna, gdzie nocowaliśmy. Było wspaniale, bo miałam okazję dowiedziec sie dużo o OSB w Bytomiu (okiem absolwentek), no i rano zostać niespodziewanie zbudzoną przez "dziewczynę w białej koszuli"- Małgosię Czajowską. Nawiasem mówiac dziekuje jej bardzo za pożyczenie pasty do zębów.
Gala olśniła mnie całkowicie. Pięknie było, naprawdę pięknie.
 
 
 
Gość

Wysłany: Pon Cze 20, 2005 6:53 pm   

Drogie Panie i Panowie obecni na Gali może napialibyscie jakas konkretna
notatkę lub recezjie np: kto co tanczyl, jak sie podobalo publicznosci, jak spisały się tegoroczne absolwentki OSB i inni polscy uczestnicy a nie tylko, że bankiet byl fajny.To by bylo interesujące dla wszystkich ,którzy nie mieli szczescia byc w Szczecinie.

Ps. Z góry dziękuje :wink:
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 8:08 pm   

Anonymous napisał/a:
To by bylo interesujące dla wszystkich ,którzy nie mieli szczescia byc w Szczecinie.


Bycie w Szczecinie tego dnia byłoby największym nieszczęściem!!! Gala przeciez odbywała się w Koszlainie.
Co do recenzji, to uważam się z aosobe nieobiektywną ze względu na moje "maczanie palców" w spektaklu ;-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Gość

Wysłany: Sro Cze 22, 2005 12:12 pm   

nie chce wzbudzac zadnej rywalizacji pomiedzy szkolami, ale kto wam sie bardziej podobal bytom czy w-wa, ja jestem milosnikiem tanca, ale zabardzo sie na nim nie znam.. prosze o odpowiedz :)
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 12:27 pm   

tak nie można postawić sprawy: Bytom czy Warszawa? Występowały 3 absolwentki z Bytomia i 2 z Warszawy i ich wystepy można oceniac wyłącznie "pojedynczo", a nie jako reprezentację szkół. Zwłaszcza że A. Lorec zdecydowała się wykonac klasyczną wariację z rajmondy, a reszta układy współczesne. Myślę tez, ze sporo będzie zależało od tego czy sam układ nam sie spodobał czy tez nie. W klasyce to oczywiste - wariacja jest taka a taka i można zobaczyc czy ktos dobrze ją wykonuje, we współczesnym nawet najlepszy tancerz nie zaprezentuje się super korzystnie w takiej sobie choreografii. A dla mnie np. układy prezentowane przez dziewczeta na gali były takie własnie: ani dobre, ani złe, konkursowe, czyli zawierajace rózne elementy aby pokazac umiejetności tancerek, ale jakoś nie przekonujące emocjonalnie, tresciowo. W każdym razie ja nikogo bym nie wyróżniała.
 
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 4:20 pm   

Szczerze mówiąc, po Gali w Koszalinie wróciłam niepocieszona. Nie miałam pojęcia, że życie baletowe w tym mieście aż tak tętni. Towarzystwo Baletowe, powstająca Szkoła, scena baletowa Teatru a nawet szkołka w pobliskim Mielnie...A u nas w Szczecinie tylko Ognisko Baletowe, w którym naukę kończy się w trzeciej klasie gimnazjum. Na szczeście na bankiecie bardzo dużo mówiło się o współpracy Opery na Zamku w Szczecinie ze sceną baletową - wspólne przedsięwzięcia baletowe, a moze nawet reaktywacja Studia baletowego w Szczecinie. Czekam z niecierpliwoscią. Bo bardzo tu wszyscy "Koszmarlinowi" zazdroszczą...Miejmy nadzieję, że coś z tego wyniknie!
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 4:23 pm   

a oto spisany program gali w Koszalinie (sfra, sprawdź, czy czegos nie namieszałam).
Program gali:
Cz. I
Anna Lorenc, absolwentka OSB w Bytomiu – wariacja z „Rajmondy”

Małgorzata Czajowska, absolwentka OSB w Bytomiu – układ „Pull and hol”

Karolina Wiśniewska, absolwentka OSB w Bytomiu –układ „Carmen”

Nerijus Juska, solista Litewskiego Teatru Opery i Baletu w Wilnie - układ „Torreador”

Irina Tsymbal i Balazs Delbo, pierwsi soliści Narodowej Opery Węgier, a od 2005 r. pierwsi soliści Opery Wiedeńskiej – układ współczesny w chor. Delbo

Katia Kuhar, pierwsza solistka Narodowej opery Ukrainy w Kijowie i Jewgienij Kolesnik, solista Flamandzkiego baletu Królewskiego w Antwerpii – Pas de deux „Diana i Akteon”

Elena Kuzmina i Igor Markow, pierwsi soliści Sanktpetersburskiego Teatru Baletu – fragment baletu „Moja Jerozolima”

Balazs Delbo – „Hopak”

Ludmiła Daksonowa, pierwsza solistka Państwowego Akademickiego Teatru Baletu Klasycznego w Moskwie i Aleksander Wojtiuk, solista Teatru Bolszoj – „Grand pas classique”

Cz. II
Walc ze „Śpiącej królewny” w wyk. dzieci i młodzież ze Sceny Baletowej Bałtyckiego Teatru Dramatycznego

Miki Hamanaka, solistka Litewskiego Teatru Opery i Baletu w Wilnie oraz I. Markow, N. Juska, A. Wojtiuk i J. Kolesnik - Adagio z czterema kawalerami ze „Śpiącej królewny”

Urszula Bernat, Diana Gajownik i Kinga Szabłowska, solistki Opery na Zamku w Szczecinie w chor. Michaiła Zubkowa

Dorota Mentrak, absolwentka OSB w Warszawie – układ „Taka jestem”

Magdalena Rymar, absolwentka OSB w Warszawie - układ „Tango”

Katia Kuhar i Jewgienij Kolesnik – „Tarantella”

Elena Kuzmina i Igor Markow – fragment baletu „Czerwona Giselle”

Miki Hamanaka i Nerius Juska - Pas de deux ze „Śpiącej królewny”

Finał – mazur ze „Śpiącej królewny” w wyk. dzieci i młodzież ze Sceny Baletowej Bałtyckiego Teatru Dramatycznego oraz solistów

PS. Recenzja "tworzy sie" :wink:
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 4:37 pm   

z tego co pamiętam, to ujęłaś wszystko Kasiu idealnie :-)

PS: Ze zniecierpliwieniem oczekuję recenzji... ;-)

Alicjo, mimo wspaniałej otoczki IV Gali, utworzonych klas baletowych, działającej już od 11 lat Szkólki Baletwoej w Mielnie i od 10 lat Studia Baletowego w Koszalinie oraz pięknych obietnic wspólpracy, to niestety balet nie znalazł się w nowej strukturze organizacyjnej teatru :-(
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 5:39 pm   

sfra napisał/a:


Alicjo, mimo wspaniałej otoczki IV Gali, utworzonych klas baletowych, działającej już od 11 lat Szkólki Baletwoej w Mielnie i od 10 lat Studia Baletowego w Koszalinie oraz pięknych obietnic wspólpracy, to niestety balet nie znalazł się w nowej strukturze organizacyjnej teatru :-(


Na szczeście wiem, że są poważne powody, dzięki którym współpraca ze Szczecinem będzie prężniejsza. Poza tym nasz zespół baletowy też nie jest narazie zbyt dobry - nie podejrzewam, aby występ szczecinskich tancerek powalił choć część publiczności. Ale wszystko jest do zrobienia. Wierzę, że wszystko zmierza ku lepszemu.
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 6:25 pm   

Tak, wiem o planach Opery na Zamku wobec pana Niekrasowa. Zobaczymy jak to będzie...

A co do szczecińśkich solistek, to podobał mi się zarys choreograficzny, jakoś kojarzył mi się z mickiewiczowskimi balladami... Tancerki pasowały idealnie do ról kobiet romantycznych- zdrowe, mocne Słowianki ;-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 7:26 pm   

nad "nagłasnianiem" juz pracujemy :) Sama dowiedziałam się o gali z forum, ale za rok, jesli tylko (alez oczywiscie, musi się udać) zostanie zorganizowana, załatwimy profesjonalny PR 8)
 
 
 
Gość

Wysłany: Czw Cze 23, 2005 8:29 pm   

czy ma ktos kasete z tej gali? chetnie zobacze :)
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 7:46 am   

Jeszcze nic nie wiem, czy było robione nagranie. Ale zapewne tak. Jak tylko się pojawi, to dam znać. :-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 11:09 am   

tak, tak, daj znać sfra... bo wszyscy chcieliby zapewne to zobaczyć... :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13