www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
iza sokolowska
Autor Wiadomość
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 10:01 pm   

Agasiek napisał/a:
Inne fotki Izy:

Ach te wykręcenie podbicia na 3 zdięciu.... :shock: :shock:


filmik (Jej solówka ok 1.20 min)
 
 
zmijka
Nowicjusz

Posty: 17
Skąd: gdansk
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 10:18 pm   

tu jest pare ciekawych i mniej znanych zdjec izy - w koncu co brat to brat;-)

http://www.sokol.rox.pl/

zakladka "moja siostra" :)
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 10:48 pm   

Fajną stronke znalazłaś Zmijko. Ładne fotki tam są :D
Ile ona ma wzrostu?? Nie wygląda na wysoką...
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 4:16 pm   

zmijka napisał/a:
tu jest pare ciekawych i mniej znanych zdjec izy - w koncu co brat to brat;-)

http://www.sokol.rox.pl/

zakladka "moja siostra" :)


Porownujac zdjecia pozowane (portretowe) i te z OSB w Gdansku to nigdy nie pomyslalabym ze to ta sama osoba.. Zupelnie inaczej wyglada.
 
 
 
coppelia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
studentka
Wiek: 31
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 2:25 pm   

XXX
_________________
Mój blogger taneczny: www.bluecoppelia-dance.blogspot.com
Mój blogger modowy: www.bluecoppelia-fashion.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez coppelia Nie Maj 06, 2012 7:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 26, 2007 10:25 pm   

http://www.kglteater.dk/u..._sokolowska.jpg

Zgjęcie naszej rodaczki:)
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Czw Maj 24, 2007 7:02 pm   

http://www.kglteater.dk/u...0815T1457467343 http://www.kglteater.dk/u...0927T1208477500 http://www.kglteater.dk/u...0927T1218543593
The lesson
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 8:35 pm   

Iza Sokołowska zakonczyła kariere. Jakis czas temu ulegla kontuzji z ktorej wyszla po pewnym czasie. Niestety nie otrzymala wsparcia od zespolu/choreografow itp. Byla traktowana na zasadzie "Iza zrobi wszystko".

Informacje sa potwierdzone u zrodla.
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 9:01 pm   

Wielka wielka wielka szkoda...Naprawde.
Taka tancerka, mogla przeciez jeszcze tyle osiagnac.

Aggo, czy to nieodwracalna decyzja? Powiedz cos wiecej o tym, prosze.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 8:48 am   

Decyzja, ktora podjela Iza jest juz ostateczna. Jakis czas temu wyjechala z kraju, mieszka teraz w Grecji i za jakis czas zostanie mama. Planuje tam zalozyc szkole tanca. Jak narazie nie przewiduje powrotu do Polski.

Wielka szkoda - polska tancerka, ktora osiagnela naprawde duzo.
Zastanawia mnie jedno - Iza skonczyla szkole w Gdansku, wedlug np dyrektora najlepsza w kraju. Kontuzja nie byla na tyle duza zeby zakonczyc kariere. W takich sytuacjach widac jakie jest nastawienie szkoly. Tworzenie idealnych tancerzy, promowanie talentow na calym swiecie a z drugiej strony pozostawienie ich samym sobie. Nie chodzi mi o to, ze ktos ze szkoly powinien pocieszac Ize, ale widac ze od samego poczatku nauki nie bylo podejscia do tancerza/ucznia jak do czlowieka tylko jak do marionetki zdobywajacej nagrody.
Znaczaca decyzje odegrala rola otoczenia. Od ktorego nie mogla zupelnie liczyc na wsparcie.

Iza tanczy od najmlodszych lat i napewno jest jej strasznie ciezko. W koncu taniec byl jej zyciem.
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 9:24 am   

Dlaczego piszesz - nastawienie szkoły ? Ona zdaje sie tańczyła w Kopenhadze ??
To nie żadna złośliwość - po prostu ciekawość. Ona teraz była w polsce jak to było. Kontuzji się tu nabawiła ?

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 9:28 am   

przyznaje ze wielka szkoda ze podjela taka dezycje, a co do tego ze nie otrzymala zadnej pomoc ze strony szkoly w Gdańsku- tu bym troche polemizowala, przeciez tak jest na calym swiecie ze koncząc szkole znajduja prace w teatrach i zostaja zdani na wlasne sily, nie ma zadnej pomocy z ukonczonej szkoly- to nie sa juz male dzieci, nie chce tutaj bronic szkoly w Gdansku ale nie widze nic zlego w tym,a co do tego ze Iza byla naprawde rewelacyjna i szkoda takiej tancerki to powiem tak zycie jest brutalne
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 1:16 pm   

Tak, tylko ze jak byla jeszcze szkole to ciagle tylko "Iza to, Iza tamto, Iza wszystko zatanczy, wszystko wygra". Osiagala sukcesy, owszem dla siebie, ale przede wszystkim promowalo to szkole.
Tak jest zawsze.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 4:18 pm   

dlaczego uważacie, że tylko kontuzja była powodem odejścia? mogło być jeszcze milion innych powodów, ale nie wiem, czy wypada w nie wnikać....
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 6:52 pm   

Powodem decyzji bylo to ze Iza nie otrzymala wsparcia od zespolu. Po kontuzji mogla wrocic do zawodu, ale dopiero wtedy zobaczyla jak jest traktowana przez innych.

Co do szkoly w Gdansku mialam na mysli to ze szkola nie przygotowuje tancerzy psychicznie na kontuzje. Nie uczy jak sobie z nimi radzic. Wazne sa konkursy, wyniki i to w jakim zespole kto bedzie tanczyl i na jakiej pozycji. Z reszta tak jest chyba we wszystkich szkolach.
 
 
     
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 8:57 am   

no niestety tak jest wszedzie w teatrach, zazdrość, nie zdrowa rywalizacja i na to niestety nikt nie przygotuje
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 9:40 am   

Tak mi szkoda Izy...
ale z drugiej strony ją rozumiem.
Ważne żeby wybrała drogę, na której jej będzie najlepiej.
Poza tym, przecież będzie mamą!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
DariaD14
Adept Baletu

Posty: 79
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 8:22 pm   

Witam,
ale się czepiacie szkoly. Przeciez w żadna szkola nie pomaga bylym absolwentom. Jeżeli ktoś byl dobry i zdobywal laury na olimpiadach np. z fizyki , poszedl na stdia zdobyl pracę i przytrafila mu się tragedia np, jakas reakcja uszkodzila mu narządy to co szkoła ma niby za niego odpowiadać. No bez przesady. Szkoła , uczelnia a nawet zaklad pracy interesuję się człowiem tylko do czasu jak w nim jesteś, potem to bajbaj radz sobie sam. To przykre, ale niestety zycie to nie bajka --- ino bitwa.
Czy ktoś może slyszał o kontuzji Kasi Pomasta(nie wiem czy nie przekręciłam nazwiska -przepraszam jeśli tak) wczoraj w OSB uslyszalam , ze miala kontuzję kręgoslupa i skończyła karierę.
_________________
Miłego dnia, życzę Wszystkim///papa
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 8:58 pm   

Kasia byla rewelacyjna! Widzialam ja na pokazie dyplomowym. Ostatnio zastanawialam sie co sie z nia dzieje.

Czy przez ten krotki okres udalo jej sie znalezc prace w jakims zespole?
 
 
     
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 9:11 pm   

Kasia Pomaska. :)
 
 
     
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 2:24 pm   

mysle ,ze to powinno sie tu znalezc..

Dla tych którzy jeszcze nie znają historii Izy: piękna, młoda, utalentowana, 24 letnia absolwentka gdańskiej szkoły baletowej, solistka baletu opery królewskiej w Kopenhadze i mama malutkiego, ślicznego chłopczyka. Niestety jakiś czas temu zdiagnozowano u Izy bardzo rzadką, w bardzo nietypowy sposób postępującą i najcięższą do wyleczenia odmianę raka, najpierw w postaci guza w części lędźwiowej kręgosłupa, który teraz już z rozprzestrzenił się na płuca. Odmiana ta nosi nazwę „Giant cell cancer”. Iza poddana została dwóm ciężkim operacjom, lecz niestety ani one ani też tradycyjne metody walki z nowotworem jak chemioterapia czy terapia radioaktywna nie przynoszą żadnych rezultatów. Lekarze nie wiedzą już co robić a stan Izy ciągle się pogarsza. Jednak jest iskierka nadzieji... wiadomo o kilku osobach, które cierpiały na tę samą odmianę choroby co Iza, pomogło im leczenie w Chinach, nowymi, zupełnie innymi niż tradycyjne technikami, które stosowane są wyłącznie tam (terapia genowa i zamrażanie guza zwane krioterapią). Pacjenci powrócili z Chin zupełnie zdrowi. Jest to szansa również dla Izy. Leczenie w takiej nowoczesnej klinice w Chinach to koszt około 55 000 $. Niestety Izy i jej rodziny na to nie stać, dlatego musimy zrobić wszytko co w naszej mocy by wykorzystać tę szansę i ratować życie Izy.
Bardzo wszystkich prosimy o pomoc w zbieraniu pieniędzy na leczenie Izy.
Liczy się naprawdę każdy grosz, wszystkie sumy i duże i małe są bardziej niż mile widziane!

taka sama akcja ruszyła też na facebooku i tu podane jest duńskie konto na ktore mozna wpłacać pieniądze:
http://www.facebook.com/h...84215329&ref=mf

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:
Izabela Fengaras
ul.reja 13/15
81-874 sopot

bank PKO BP
64 1240 1242 1111 0010 2164 9021

w tytule: „ratujmy ize”

w razie pytan piszcie bezposrednio na nasza klase albo na ratujmy_zycie_izy@op.pl

bardzo prosimy o przekazywanie linka do tej informacji dalej i z góry dziękujemy wszystkim za pomoc!

PRZYJACIELE IZY
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
     
mysha
Adept Baletu


Posty: 107
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 8:55 pm   

Witam wszystkich, przeczytałam tylko ostatni post i szybko odpisuję, bo ja właśnie w tej sprawie:

Przed chwilą dostałam na Facebooku następującą wiadomość od grupy, która organizuje pomoc dla Izy:

Dear all members

3135 USD has been donated since we started this fond two days ago. Thanks for the contributions.

Also a webpage has been designed, for those of your friends who don't use Facebook:
www.saveizabela.com

Have a good weekend!


Przez dwa dni zebrano już 3135 dolarów. Założona została także strona internetowa w tej sprawie: www.saveizabela.com. Jest na niej link do tego szpitala w Chinach: http://www.orienttumor.com/ENGLISH/index.htm. To się musi udać. Nie znam Izy osobiście, ale z tego, co widać na jej Facebooku, jest zdeterminowana do walki.

Pozdrawiam!!

Ewa
_________________
W carskim pałacu na Kremlu carówna Ksienia oddaje się tęsknym marzeniom nad portretem swego zmarłego narzeczonego, zaś jej braciszek, Fiodor, z uwagą studiuje wielką mapę Rosji.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 10:54 pm   

Boże! Człowiek nigdy nie wie co go czeka w najbliższej przyszłości a snuje dalekosiężne plany.
Dam jak mi miły Bóg i Was też zachęcam.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
madison 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 33
Skąd: Gdynia/Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 5:26 pm   

Zbiórka pieniędzy jest także organizowana w Gdańskiej OSB wiec to nie jest tak ze szkole nie interesuje to co dzieje sie z jej absolwentami...
_________________
Taniec jest 8 cudem swiata...
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 1:41 am   

a tu jest link do strony jej brata, jest tam w tym momencie aktualne zdjecie w trakcie leczenia:
zdjecia
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12