www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukuje point do fotografii
Autor Wiadomość
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 4:20 pm   Poszukuje point do fotografii

Hej
Mam do Was taką sprawę ,a właściwie dwie.
Pierwsza tyczy się mojej koleżanki ,otóż ona jest fotografem ,zaczęła szkołę w tym kierunku. I prowadzący zajęcia każe jej robić zdjęcia baletnic ( taki wylosowała temat). Pech chciał ,że nas w mieście ,ani w pobliżu nie ma żadnej szkoły baletowej. Zrobiło mi się ,żal dziewczyny ,bo ma talent fotograficzny. Wpadłyśmy na pomysł ,że ja mogę być jej modelką ,przebiorę się jakoś tak charakterystycznie i no właśnie. Nie mamy point. Myślałam żeby kupić nowe ,ale wiecie jak to jest. Ja się na tym nie znam ,a mam tylko stać w tych bucikach,nie na palcach.

Co byście doradzili? Można jakoś załatwić pointy używane ,bo nam są potrzebne tylko na raz ,więc nie wiedzę sensu w kupowaniu nowych.

Druga sprawa tyczy się mnie osobiście. Otóż jestem początkującym pisarzem. Piszę książkę o dziewczynie, która kocha balet. Przekopałam trochę książek o balecie. Jedak chciałabym od Was tańczących uzyskać jakieś porady ,anegdoty instrukcje. Za każdą podpowiedź z góry dziękuje

Pozdrawiam!
:mrgreen:
 
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 4:31 pm   

proponuje zajrzeć do działu sprzedam/oddam puenty na naszym forum :)
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 7:12 pm   

Nie chcę robić offtopa w ogłoszeniach , a ten wątek i tak pewnie będzie skasowany, więc tylko dorzucę 3 grosiki - point - nie pointów, a zniszczone od używania pointy są piękne i wyglądają prawdziwiej w sensie - mają duszę, no i sugerują, że ten kto je ma na nogach ma rzeczywiście coś wspólnego z tańcem klasycznym.
Jak już zdobędziesz jakiekolwiek nie próbuj w nich stawać na palcach, bo 1) można zrobić sobie krzywdę 2) nawet jak staniesz, a nigdy tego nie robiłaś, to z pewnością i laik się dopatrzy... mistyfikacji - a propos - myślisz, że wystarczy się przebrać za baletnicę? całymi miesiącami trzeba się uczyć stać jak należy, że nie wspomnę o innych, w zasadzie podstawowych pozach.
To muszą być tancerki klasyczne? może temat pracy koleżanki po prostu ma dotyczyć jakiekolwiek tańca?? dziwny to pomysł z tym przebraniem, bo tematem nie jest "portret" ani "przebierańcy'. Podejrzewam, że chodzi o podpatrzenie ruchu, pozy. Cóż - powodzenia :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 8:35 pm   

Hmm no cóż. Zrozum ,dziewczyna ,o której pisałam chce utrzymać się w tej szkole ,a dla mnie jest ona jak siostra. Chce jej pomóc. W najbliższej odległości od naszego miasteczka nie ma ŻADNEJ szkoły baletowej. Ona się martwi ,że przez to nie zaliczy półrocza.
Ja pod żadnym względem nie chce stawać na czubkach palców, ledwo się poruszam na własnych nogach(choroba). Ona przez te kilka zdjęć chce pokazać ,że można walczyć o swoje szczęście.
Ty chyba to samo zrobiłabyś dla swojej najlepszej przyjaciółki ,którą znasz od dzieciństwa, prawda?
Pozdrawiam.
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 8:39 pm   

..dla siebie samej też. To zupełnie zmienia postać rzeczy ;)
powodzenia i uważaj na siebie :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 4:31 pm   

Heh ,nie bój się nie będę z żadnym pointami eksperymentować stanie na palcach. Do Was ,baletnic mam duży szacunek ,naprawdę. Nie mam zamiaru nikogo udawać ,a koleżanka zdecydowała się ,że zrobi zdjęcia w takim stylu jak to:
http://oi54.tinypic.com/folj41.jpg
Nie uważacie ,że jest piękne? Ona mimo wszystko nadal chce tańczyć...
Uważam ,że jako osoba pisząca książkę ,której jednym wątkiem jest balet lepiej to poczuje widząc takie buciki na własne oczy.
Pozdrawiam
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 4:40 pm   

Wiesz, co? Przeszły mnie ciarki. Tak to zdjęcie jest niezwykłe. Choć dziewczyna ma ładnie umięśnione nogi i sprawne ręce, co sprawia, że ma się wrażenie, że zdjęcie jest świadomie wyreżyserowane by wywołać pewne emocje, ale z pewnością są one dość silne. Zwłaszcza w pierwszej chwili (zresztą to może być tancerka w czasie rekonwalescencji po złamaniu... prawej nogi). Gdzie znalazłaś to zdjęcie?


niestety taniec to dla mnie jedynie pasja uprawiana amatorsko i w sumie i tak nie wiem jak długo będę mogła się nią cieszyć. Tym bardziej - rozumiem Ciebie
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 5:11 pm   

wow to zdjęcie jest wspaniałe :shock: kto jest autorem?? Znasz jekieś jeszcze jego/jej zdjęcia???
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 6:08 pm   Zdjęcia

Cieszę się ,że podoba Wam się to zdjęcie. Dla mnie wyraża ,siłę ,chęć walki o swoje szczęście. Znam tą dziewczynę ,autorkę zdjęcia ,niestety na razie nie mam z nią kontaktu.
Za to mogę Wam pokazać inne piękne zdjęcia"
1 http://i53.tinypic.com/wnzms.jpg
2 http://i53.tinypic.com/2rwktw6.jpg
3 http://i54.tinypic.com/zl2dso.jpg
Są świetne. Każde ma w sobie to coś.
 
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 1:57 pm   

Wooow... To ostatnie jest nieziemskie... Tak delikatne i eteryczne... Niesamowite! Pokłony dla autora i modelek :)
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 6:48 pm   

Mnie się bradzo podoba pierwsze, takie skromne, piękne i mające w sobie więcej niż tylko ładne pozy ; )
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
  Wysłany: Czw Paź 14, 2010 10:58 pm   

Moglibyśmy utworzyć tu temat- galerie takich zdjęć ,czyż nie?
Byłoby na pewno inspirujące. Dam Wam jeszcze kilka fajnych zdjęć.
1 http://s3prod.weheartit.n....jpg?1287068530

2 http://s3prod.weheartit.n....jpg?1286503061

3 http://s3prod.weheartit.n....jpg?1285724695
:mrgreen:

:mrgreen:
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 11:00 pm   

Ostatnie jest genialne! :D
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 9:36 am   

wszystkie są świetne :) bardzo mi sie podobaja :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
  Wysłany: Sob Paź 16, 2010 6:26 pm   Fragment

Hej

Widzicie ,piszę książkę. Chciałabym wiedzieć co myślicie o naprzykład tym fragmencie. Mam nadzieje ,że Wam się spodoba.

Poprawiała ją ,sama rozciągała jej stopy delikatnym dotykiem przyciskając je stanowczo do podłogi. Dbała o to by każdy ruch jej małego ciała był poprawny. Jednak najwyraźniejszym wspomnieniem był pierwszy dzień w pointach. Mama zabrała ją na trening ,a na sali wręczyła jej śliczne, różowe pudełko. Gdy Sonia podniosła wieko zobaczyła parę pointów. Tak samo różowych jak owe pudełko. Wyjęła je,matka posłała jej ciepły uśmiech. Upewniła ją ,że są jak najbardziej gotowe do noszenia. Wcześniej zadbała o to żeby je złamać. Sonia niepewnie nałożyła je na stopy, a mama wprawnie,szybko i pewnie zawiązała wstążki. Podniosła ją z podłogi i ustawiła przy barierce. Kazała córce kołysać się z palców na pięty. Robiła to długo ,aż mama nie powiedziała ,że ma stanąć w pierwszej pozycji. Potem kazała Sonii wspinać się na palce aż do oporu. Stało się,stała na czubkach. Ciało przeszył ból ,ale starała się go ignorować. Matka instynktownie zmusiła ją do zejścia na stopy, dobrze wiedziała co córka czuje.
Te dziewczynki miały to jeszcze przed sobą. Sonia zaczęła wcześniej niż zwykle się to dzieje. Matka chciała być pewna ,że córka da sobie z tym radę. A wiedziała już ,że Sonia nie odpuści sobie baletu. Potrzebowała dobrze nauczyć ją podstaw. Później już nikt tego nie robił.
Kończąc 5 kółko energicznego marszu Sonia opadła na podłogę. Rozstawiła szerzej nogi i zaczęła się powoli dociskać to do jednego boku ,to do drugiego. Na koniec przywarła całym parkietu. Uczennice posłusznie wykonywały zadania za nią. Bez protestu ,całkowicie skupione na tym co robią. N-ie wydawały się mieć 5 lat. Sonia monotonie przechylała się , balansując ciężarem ciała. W pewnym momencie poniosła ją fantazja i zrobiła szpagat. Małe wpatrzone w nią z fascynacją ruszyły naśladować swoją nauczycielkę. Zgrabny szpagat wyszedł tylko jednej. Tym razem to Sonia się zdziwiła. Szybko wróciła do normalnej pozycji. Z braku pomysłów zaczęła robić demi-pointe. Dziewczynki wkładały całe serce by im też wyszło. Tamta co zrobiła szpagat radziła sobie bardzo dobrze. Stopy szły pod jej dyktando jak tylko chciała. Sonia skorzystała z okazji ,zatrzymała dziewczynkę. Bardzo chciała dowiedzieć się czy miała wcześniej jakieś treningi. Kucnęła przy niej. Zadała jej kilka pytań ,a dziewczynka powiedziała ,że czasami jej matka z nią trenowała ćwiczenia ogólne ,ale nic poza tym.C
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 9:20 pm   

nie pointów, tylko point / puent.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
Ostatnio zmieniony przez sisha945 Wto Paź 26, 2010 10:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 9:25 pm   

" Na koniec przywarła całym parkietu"

Tzn? Nie zrozumiałam trochę : D


Moim zdaniem jest wporządku :)
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 10:37 pm   

nie chce za bardzo krytykować tego fragmentu, bo też nie mam czasu wypisywać, ale przede wszystkim wydaje mi się strasznie niespójny, a zdania rwane - krótkie.
pomysł świetny, ale radziłabym popracować nad językiem.
pozdrawiam i powodzenia!

EDIT: "Wcześniej zadbała o to żeby je złamać"
złamać? chyba wyrobić... przygotować do użytku...

"ustawiła przy barierce." - ???? drążek?
"Kazała córce kołysać się z palców na pięty" - jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
  Wysłany: Nie Paź 17, 2010 7:59 pm   

No cóż dziękuje za sugestie ,pomagacie mi. Dziękuje za każdą radę.
---

Wcześniej zadbała o to żeby je złamać"
złamać? chyba wyrobić... przygotować do użytku...
Błąd pochodzi stąd ,że do tej pory miałam do czynienia tylko z tancerzami akermańskimi. Oni używają break - złamane jako wyrobione
Tak ,wiem ,że tekst ma kilka błędów ,ale nie uważam ,że należy mnie traktować ostro ,raczej spodziewałam się np. podpowiedzi jak wygląda pierwsze wejście na pointy.
Pozdrawiam
 
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 11:49 am   

Dolores1984 napisał/a:
Tak ,wiem ,że tekst ma kilka błędów ,ale nie uważam ,że należy mnie traktować ostro

ależ Kochana, ja wcale nie traktuje Cię ostro. to właśnie były moje podpowiedzi. umieszczając fragment na forum, nie spodziewaj się usłyszeć tylko pozytywnych słów, bo krytyka polega też na tym (i chyba przede wszystkim na tym), aby pokazać błędy.
podkreślam - jest to świetny pomysł i warto, żebyś go rozwijała. moją radą byłoby przejść się parę razy na lekcje jeśli masz taką możliwość. wydaje mi się, że jeżeli ktoś nie ma wiedzy jak wygląda życie baletnicy, nie jest w stanie napisać książki/opowiadania ba ten temat.
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 3:49 pm   

Dolores, jeżeli chcesz zostać pisarką musisz się przyzwyczaić, że ludzie będą Cię krytykować. Nie ma takich książek, które podobałyby się absolutnie wszystkim. Poza tym, jeżeli chcesz być w tym dobra to lepiej zauważać błędy póki masz jeszcze dużo czasu, żeby popracować nad warsztatem.
Tak myślę, że lepiej nie pisać o czymś o czym wiesz niewiele. Jeżeli nie potrafisz opisać lekcji i ćwiczeń naturalnie i wiarygodnie to może zostaw balet tylko jako tło i nie wdawaj się w szczegóły. Ale jeżeli koniecznie chcesz, to tak jak mówi Elliot, zanim zabierzesz się za pisanie powinnaś spędzić dużo czasu na dogłębnym zapoznaniu się z tematem, choćby poprzez przeczytanie wątków w dziale praktyka tu na forum.
Mam nadzieję, że Ci to nie sprawi przykrości, ale sama pytałaś o to jakie mamy zdanie na ten temat, więc napisałam co o tym myślę. Życzę Ci powodzenia :)
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 9:15 pm   

Ja w żadnym stopniu nie jestem urażona, wręcz przeciwnie cieszę się ,że chcecie mi jakoś tam pomóc. Uwierzcie ,przyzwyczaiłam się do krytyki dużo ostrzejszej. Cenie sobie Wasze uwagi ,a co do pójścia na jakieś zajęcia baletowe to możliwości nie mam. U mnie w mieście jest tylko organizowane Lato Baletowe ,może ktoś z Was o tym słyszał?
Staram się nad tym pracować. Baletu jako tło raczej się zrobić nie da. Dlaczego? Główna bohaterka ,Sonia straciła matkę ,która była baletnicą i to jedna rzecz ,która została po niej dziewczynie. Także ja nie widzie sposobu przesunięcia tego na dalszy plan. Sami rozumiecie.
Naprawdę nie przejmujcie się tym ,że mnie krytykujecie.
Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło
P.S Może wstawić też inny fragment?
:roll:
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 9:35 pm   

Znalazłam kilka fajnych zdjęć ,wartych obejrzenia. Mam nadzieje ,że będą dla Was ciekawe i inspirujące. Aha ,jeśli macie jakieś swoje ładne zdjęcia to śmiało. Będzie miło pooglądać.
1 http://fc08.deviantart.ne.../8/4/Dancer.jpg

2 http://fc01.deviantart.ne...nameisjenna.jpg

3 http://s3prod.weheartit.n....jpg?1287494790

4 http://fc04.deviantart.ne...6c5f4aa8947.jpg
 
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Paź 20, 2010 3:31 pm   

Dolores te pierwsze zdjęcie jest niesamowite.:)
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Paź 20, 2010 4:43 pm   

Zaczyna się tutaj robić powtórka z wątku z fotkami baletowymi. Niektóre zdjęcia nawet się powtarzają, a to jest właśnie przykładem, że nie wystarczy mieć pointy, żeby umieć w nich stanąć :/


Co do Twojego pisania. Początki są trudne jak widać, ale pracuj i przyjmuj konstruktywną krytykę. Jednak wiedza na temat, o którym się pisze jest też niezbędna (niektórzy całe lata poświęcają na studiowanie tematów swoich książek, zanim zabiorą się za pisanie).

do rzeczy:

Cytat:
delikatnym dotykiem przyciskając je stanowczo do podłogi.
To nie ma sensu - delikatnie czy stanowczo w końcu?

Cytat:
zobaczyła parę pointów.
Point

Cytat:
są jak najbardziej gotowe do noszenia
. Polemizowałabym czy pointy są do noszenia ;)

Cytat:
Wcześniej zadbała o to żeby je złamać.
jak już wspomniały dziewczyny - pointy się wyrabia.

Cytat:
pewnie zawiązała wstążki
Ściślej - troczki.

Cytat:
Podniosła ją z podłogi i ustawiła przy barierce
. przy drążku

Cytat:
Kazała córce kołysać się z palców na pięty. Robiła to długo ,aż mama nie powiedziała ,że ma stanąć w pierwszej pozycji. Potem kazała Sonii wspinać się na palce aż do oporu. Stało się,stała na czubkach.
Stylistycznie ten fragment leży zupełnie.

Cytat:
Ciało przeszył ból
ćwiczenia w pointach to nie nadziewanie się w całości na rożen ;)
Takie patetyczne podejście wywołuje nieciekawy efekt i demaskuje niewiedzę autora.

Cytat:

Te dziewczynki miały to jeszcze przed sobą. Sonia zaczęła wcześniej niż zwykle się to dzieje. Matka chciała być pewna ,że córka da sobie z tym radę. A wiedziała już ,że Sonia nie odpuści sobie baletu. Potrzebowała dobrze nauczyć ją podstaw. Później już nikt tego nie robił.
znowu styl - słaby i męczący, niespójny i mało logiczny.


Cytat:
W pewnym momencie poniosła ją fantazja i zrobiła szpagat. Małe wpatrzone w nią z fascynacją ruszyły naśladować swoją nauczycielkę.
Odpowiedzialna nauczycielka nigdy nie zrobiłaby czegoś takiego!

Cytat:
Z braku pomysłów zaczęła robić demi-pointe.
Fatalna to nauczycielka, która po niespodziewanych zjechaniu na szpagat i narażeniu dzieci na kontuzję (naśladowały ją), nie ma pomysłu na kolejne ćwiczenia.

Tak jak dziewczyny piszą, dobrze byłoby zobaczyć taką lekcję baletu. Dobrze byłoby wziąć w takiej nawet udział, na miarę możliwości (ja też zaczęłam uczyć się baletu bo znudziła mi się rehabilitacja)

Próbuj. Dbaj o gramatykę i styl, bogactwo języka. Dużo czytaj i ...próbuj dalej.


A zdjęcia może prezentuj w przeznaczonym do tego wątku?
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13