www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy zajęcia dla dorosłych mają dobry poziom?
Autor Wiadomość
pinezka
Nowicjusz

Posty: 10
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 3:03 pm   czy zajęcia dla dorosłych mają dobry poziom?

Witam:)
Szukam szkoły baletowej w Krakowie dla 17nastolatki. Znalazłam parę szkół ale oferują tylko zajęcia dla dorosłych. Nie ma żadnych stricte dla młodzieży? Bo wydaje mi się, że klasyka dla dorosłych będzie traktowana jako zwykłe zajęcia dodatkowe na które można chodzic jak się komuś chcę a mi właśnie zależy na dosc wysokim poziomie. Dlatego najpierw muszę zapoznac się z Waszą opinią, bo inaczej nie mam skąd zasięgnąc porad.

Z góry dziękuje:)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Sty 20, 2011 5:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 3:42 pm   

http://www.balet.pl/forum...spis+wszystkich

poszukaj sobie miasta i ofert. potem zadzwon do danej szkoly/firmy i zapytaj dokladnie co proponuja, kiedy i na jakich zasadach :)

PS witamy na forum

ps 2 17 latka to dorosla :) , w sensie, ze jak sie zaczyna w tym wieku, to i tak w operze nie zatanczy i musi chodzic dla doroslych tzw.
PS 3 jest temat zajęcia dla dorosłych w Krakowie i tam na kilku stronach sa opinie i nazwiska do kogo sie zapisac i ile to kosztuje

http://www.balet.pl/forum...hlight=krak%F3w

tak jak napisalam: prosimy poszukac dokladnie, bo w tych i innych pytaniach sa zawarte wszystkie odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Sty 20, 2011 5:17 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 3:43 pm   

17 lat to już nie jesteś dziecko, które można przyjąć do regularnej sb. W ogóle gdziekolwiek podział wiekowy dotyczy tylko grup do 16 roku życia. A młodzież powyżej 16 roku życia z powodzeniem odnajduje się w grupach dla dorosłych (w końcu nie chodzi o bujanie sie na dansingu dla emerytów), nie mówiąc juz o tym, że na tych zjęciach "dla dorosłych" średnia wieku jest zwykle ok 20-25 lat.

Cytat:
Bo wydaje mi się, że klasyka dla dorosłych będzie traktowana jako zwykłe zajęcia dodatkowe na które można chodzic jak się komuś chcę a mi właśnie zależy na dosc wysokim poziomie.


Zapewniam, że zajęcia dla dorosłych SĄ na wysokim poziomie. Ci którzy chodzą to dlatego, że tego pragną. Są regularnie i cięzko pracują, a instruktorzy to doceniają. (że wspomnę jescze, iż niektórzy sami opłacają sobie takie zajęcia, więc tym bardziej chodzą regularnie, bo im po prostu szkoda kasy). Jest i poziom i dyscyplina, ale jak ktoś chce robić postępy to musi sie wysilić bo nikt się nie będzie na niego oglądał ani go za uszy ciągnął. Wszystko zależy od własnej pracy, zaangażowania i oczywiście fizycznych możliwości.
A jeśli ma to być balet od podstaw to oczywiście od podstaw będzie i nie będzie miało nic do rzeczy czy to zajęcia dla dorosłych czy nie.

Poza tym, zawsze jest poziom do wyboru, w zależności od zaawansowania, to chyba o czymś świadczy prawda? :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 8:59 am   

to wcale nie jest tak, że na zajęciach dla dorosłych płaci się za to, że postoi się przy drążku godzinę czy dwie; to jest dość cięzka praca.

z reguły jest tak, że we wrześniu/październiku zjawia się grupa paronastu zapaleńców, który chcą ćwiczyć. po paru zajęciach część zdaje sobie sprawę, że się nie nadaje, bo ale im się nie chce, albo jest za ciężko, albo inaczej sobie to wyobrażali. w rezultacie zostaje grupa paru osób, i nauczyciel poświęca im dużo uwagi i wiele można się nauczyć.
sama chodziłam na takie zajęcia dodatkowo i naprawdę dużo im zawdzięczam. niestety godzin jest zdecydowanie za mało, bo 2-3 tygodniowo max.
 
     
g.k. 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
amator
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 4:44 pm   

Odgrzebuję temat :smile: zgadzam się z tobą Elliot na zajęciach dla dorosłych nie płaci się za stanie przy drążku, prawdą jest że od dorosłych nie wymaga się tego samego co od dzieci ale nie znaczy też że nic . Ja uczęszczam na zajęcia w Krakowie mamy 2x60 min w tygodniu i uważam że jak na grupę rekreacyjną dla dorosłych jest to w sam raz, jesteśmy grupą dość poważną wiekową (średnia 35 lat!) nikt nie narzeka że za trudno lub nie może wykonać jakiegoś ćwiczenia. Nasza lekcja składa się z rozgrzewki następnie ćwiczeń na środku sali i na końcu ćwiczeń relaksacyjnych więc myślę że jak na amatorów to w sam raz. Nie zgodzę się z pinezką że takie zajęcia są jako traktowane jako dodatkowe i o niskim poziomie jeżeli by tak było to znaczyło że pedagog reprezentuje niski poziom a tak na pewno nie jest :wink: . Jeszcze mi się nasuwa taka myśl że tak naprawdę wszystko nie wszystko zależy od pedagoga który ma zazwyczaj świetne przygotowanie do prowadzenia zajęć ale od uczniów a bardziej ich predyspozycji fizycznych takich jak rozciągnięcie, wykręcenie stawów, prawidłowa postawa myślę że to jest prawdziwy problem w nauce osób dorosłych tak pięknej sztuki jakim jest taniec klasyczny.
 
     
jacky374 
Nowicjusz

Wiek: 33
Posty: 1
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 9:10 pm   

A jeśli ma to być balet od podstaw to oczywiście od podstaw będzie i nie będzie miało nic do rzeczy czy to zajęcia dla dorosłych czy nie.
_________________
http://www.cisco.com/
http://www.uchicago.edu/
http://www.pass4sure.co.uk/JN0-332.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Bellevue_College
 
     
g.k. 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
amator
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 1:56 pm   

Z małą różnicą dorośli mają więcej zapału i podchodzą do tematu z entuzjazmem, przecież to ich dziecięce marzenia :mrgreen:
 
     
michasia123
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 18, 2013 8:41 pm   szkola na mlodziezy i doroslych

witam serdecznie.
Czy znacie moze jakas warta uczeszczania szkole baletowa dla mlodziezy i doroslych w trojmiescie? nie mam na mysli kursow ani warsztatow tylko caloroczne zajecia.
Jestem tancerka - lecz ludowa. tancze w zespole ludowym ponad 10 lat wiec jakies doswiadczenie w tancu posiadam tak samo jak podstawy baletowe. chcialabym sprobowac czegos nowego, a zarazem czegos o czym zawsze marzylam- baletu.
Mam juz te swoje 20 lat i patrzac w kategoriach tanca jestem juz calkiem "stara". aczkolwiek zawsze warto sprobowac, nawet jesli baletmistrzem sie juz nie zostanie : )
bardzo prosilabym o odpowiedz czy takie szkoly w trojmiescie w ogole istnieja i czy warto.
pozdrawiam serdecznie
oraz zycze pozostalym forumowiczom wytrwalosci w spelniainiu swoich baletowych marzen
Michalina
 
     
g.k. 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
amator
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 18, 2013 10:13 pm   

Witaj 8) oj chciałbym się cofnąć do czasów gdy miałem 20 lat ale wtedy nie było takich kursów dla dorosłych :sad: . Tutaj chyba coś znalazłem http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=9156 pozdrawiam :wink:
 
     
michasia123
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 18, 2013 10:22 pm   

witam
wydaje mi sie ze to jedyna taka szkola dla doroslych w Trojmiescie .
nie moglam znalezc zadnej innej
dzieki i pozdrawiam : )
 
     
g.k. 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
amator
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 19, 2013 10:51 am   

A nie próbowałaś dzwonić do SB w Gdańsku ? być może na stronie internetowej nie ma informacji o zajęciach dla osób dorosłych co nie przekreśla powstania takiej grupy. Spróbuj wśród swoich znajomych zebrać przynajmniej cztery osoby i zadzwonić a na pewno coś z tego wyjdzie 8)
 
     
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Sro Lis 20, 2013 3:52 pm   

Jest jeszcze Studio Tańca La Pasion na Zaspie :) http://www.lapasion.pl/
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15