www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak robić gwiazdy, mostki, stanie na rękach
Autor Wiadomość
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 8:32 pm   

mozna też ze szpagatu wstać przez gwiazde, ale to tez już wyzsza szkoła "jazdy" 8)
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 8:34 pm   

ale...ale jak?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 10:53 am   

nie wiem jak to wytłumaczyć (widziałam na filmiku GA), ale spróbuje... Siedzisz sobie w tureckim i jednoczesnie podnosisz sie troche na nogach i robisz wymach rekami do tułu (tak jak do mostka) i wtedy (tak jak gwiazda) nogi w szpagacie francuzkim robią przerzut.... :)
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 2:53 pm   

jezeli wyglada to tak jak sobie wyobrazilam to az mnie ciarki przechodza. zrobia to chyba raczej tylko szczuplutkie osobki z niezlymi miesniami i swietnym wygieciem i rozciagnieciem.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 3:58 pm   

trudno mi jest to sobie wyobrazic bede musiala chyba wykorzystac do tego eksperymentu moja kolezanka :twisted: (dziewczyna guma)
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
BlackPointeShoes
Adept Baletu


Posty: 66
Skąd: z 3miasta :)
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 7:44 pm   

wiecie moze jak zrobić gwiazde machową? pozdrawiam ;)
_________________
"Taniec to nie układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać" <3
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 9:14 pm   

Ja wiem o co chodzi jak wytłumaczyła lusiak ale mi się zdawało, że machowe to takie gwiazdy bez rąk
tu dziewczyna na samym początku robi machowe bokiem
http://koociak15.wrzuta.p..._machowe_bokiem
tylko trochę nie wyraźne
i tu też widać
http://pl.youtube.com/watch?v=72U9ZWeGOs0
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 8:25 am   

samemu lepiej nie próbujcie gwiazdy bez rąk ;) na jednej ręce za to mozna :) uwazam ze gwiazdy to bardzo przyjemnie sie robi.... bo jak juz sie je umie to nie trzeba za wiele wysiłku w to wkładac :P
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 4:56 pm   

Witam! Mam pewien problem... Otóz ostatnio na w-fie robimy gimnastykę :D nie mam z nią najmniejszego problemu, oprócz jednej figury... Mamy zrobić przerzut w przód na jedną nogę. Robię to w miarę dobrze tylko że potem nie potrafię wstać :( Chciałabym to robić tak jak robi się w gimnastyce. Błagam pomóżcie mi!!! Jakbyście mogli, to podajcie jakieś sensowne ćwiczenia które pomogą mi wstać z mostka na jednej nodze :P , najczęstsze błedy itp. Z góry dziękuje!! ;*
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 7:19 pm   

Jedynie jako teoretyk w tej dziedzinie obstawiam ćwiczenia wzmacniające siłę mięśni brzucha, mięśni biordowo-lędźwiowych i działającego na staw biodrowy mięśnia prostego uda (albo może nawet całego czworogłowego?). Bo wydaję się, że potrzebna jest dość spora siła by podnieść cały tułów do góry z mostka.
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 4:45 pm   

ja powiem tak. ja osobiscie nie jestem silna, wrecz przeciwnie a przejscie jakos rovie....nie powiem Ci zadnych cwiczen, ale popeosru mysle, ze jak dobrze powyginasz kregoslup to przez gibkosc (bez uzycia duzej sily) dasz rade. pytanie tylko ile masz lat, bo im wiecej tym trudniej bedzie Ci wyginac kregoslup...
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 1:56 pm   

Heh, no mam 13 lat...
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 11:40 am   

A właśnie, jak poprawić gibkość kręgosłupa?? Bo już dawno zauważyłam, że własnie on jest jedną z moich części ciała, które nie są wystarczająco gibkie...
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 1:34 pm   

w tym Ci nie pomoge za bardzo....ale mysle, ze poprostu sie wyginac....tzn polozyc sie na brzuchu i wyginac....robic duzo mostkow...ale pamietaj zeby nie przeciazyc kregoslupa, bo potem to kaplica i jak bedziesz robic cwiczenia na kregoslup to robic tez przeciwwstawne na brzuch, jakies brzuszki czy cos w tym rodziaju xD
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 1:29 pm   

MMeTTka napisał/a:
Witam! Mam pewien problem... Otóz ostatnio na w-fie robimy gimnastykę :D nie mam z nią najmniejszego problemu, oprócz jednej figury... Mamy zrobić przerzut w przód na jedną nogę. Robię to w miarę dobrze tylko że potem nie potrafię wstać :( Chciałabym to robić tak jak robi się w gimnastyce. Błagam pomóżcie mi!!! Jakbyście mogli, to podajcie jakieś sensowne ćwiczenia które pomogą mi wstać z mostka na jednej nodze :P , najczęstsze błedy itp. Z góry dziękuje!! ;*


Masz na mysli przejscie na rekach w przod (tudziez przerzut, jesli robisz to szybko, np. z rozbiegu, skoku, itp.)?
Do tego potrzebne sa dwie rzeczy: 1. stanie na rekach i 2. mostek.
Musisz miec dobry mostek, bo jak dobrze wyladujesz, i masz silne plecy, to bedzie latwiej Ci wstac. To, ze na jedna noge to Ci juz samo wyjdzie, bo nogi laduja i tak po kolei.
Jest tez takie cwiczenie, ze robisz taka jakby kolyske na plecach, i wstajesz z niej do pionu, najmnierw na obie nogi, pozniej na jedna, druga trzymajac wyciagnieta prosta w przod. Dobre sa tez przysiady na jednej nodze, druga jak w poprzednim cwiczeniu, prosta wyciatnieta w przod.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 8:51 pm   

Hmm... mogłabyś dokładniej opisać tą kołyskę?? :570:
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 9:24 pm   

Nie wiesz jak sie robi kolyske? Nie wiem, jak to wpisac. Lezysz na plecasz i sie kolyszesz na nich, w tyl i przod, nie ma w tym jakiejs specjalnej filozofii. I po prostu wstajesz z tego do pozycji stojacej.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 11:38 am   

aha xD nie bo źle Cię zrozumiałam. A znasz jeszcze jakieś ćwiczenia na poprawienie gibkości kręgosłupa?
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 1:58 pm   

Jakbym znala, to byl napisala w poprzednim poscie...
Głownie rob duzo mostkow, i duzo cwicz przejsc na rekach. Rzecz moze lezec nie tylko w gibkosci kregoslupa, ile jego sile, sile m. brzucha, nog, itd. Jesli nie masz tej sily, to nie w pelni wykorzystujesz swoje rozciagniecie. Wiec nie przyda Ci sie wieksze poprawianie gibkosci, jesli nie masz wystarczajacej sily.
Poza tym nie wiem jaki masz dokladnie problem z tym cwiczeniem (samo 'problem ze wstaniem' niewiele mowi, np. jaki problem, ) , wiec nie wiem, nad czym powinnas popracowac.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 2:48 pm   

no to dokładniej opisze... Wyobraź sobie, że już robisz to przejście. Ląduje jedna noga i teraz powinnaś odepchnąc rece i jednocześnie położyć drugą nogę. I własnie z tym mam problem. :D :wink:
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 3:09 pm   

No ok, ale jaki masz problem? Ze stoisz w mostku? Opadasz na ziemie? Ladujesz na plecach? Wstajesz i lecisz nie w ta strone co powinnas? Itp.
Generalnie nie mozesz osiasc w tych pozycjach (ja np. mam ten problem przy przejsciu w tyl, ze robie je za malo dynamicznie, osiadam, i ciezko mi wstac), a jednoczesnie umiec utrzymac mostek. Jak dobrze zrobisz samo przejscie, to nie bedziesz sie musiala sie jakos specjalnie odpychac rekoma, tylko samo Ci sie wstanie.
Poza tym gimnastyce nie ma jakichs specjalnych trickow, skrotow, itp, po prostu trzeba probowac, probowac i probowac - za 50 albo 100 razem (albo i wiecej) cialo samo znajdzie sobie sposob, jak to zrobic.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 3:19 pm   

Hehe thx ;*
No a mój problem polega na tym, że właśnie stoje w mostku... A żeby z niego wstać to muszę połozyć tą drugą nogę i dopiero potem odepchnąc sie rekami.... :( a ja własnie bym chciała tak jak już pisałam wyżej...
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 3:28 pm   

To w takim razie robiac nie mozesz zostawac w mostku, ta druga noga, ktora dochodzi, wcale nie stawia sie jej na podlodze, tylko ona Cie powinna wyciagnac w przod, tak jakby ona ciagnela za soba korpus do pionu - skonczyc powinnas wtedy w takiej pozycji, ze stoisz na jednej nodze (na, ktora pierwsza zeszla na ziemie), a druga noga jest lekko uniesiona nad ziemia, z przodu (tak, ze gdybys ja postawila, bys miala ja wtedyz przodu).
Rob to cwiczenie z wstawaniem z kolyski na jedna noga, druga trzymajac prosta przed soba :)
Aha, i nie skupiaj sie za bardzo na odpychaniu rekoma, bo to nie o to chodzi, to nogi powinny miec wystarczajacy zamach.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
bella 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
zamrzona bardzo bard
Wiek: 29
Posty: 5
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 9:16 pm   .

a jakieś ćwiczonka
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 7:29 am   

http://www.balet.pl/forum...highlight=zabka
i wszelkie cwiczenia na zabke, na siedzaca, lezaco, na brzuchu, nie znam wersji na stojaco ale podobno takie isniteje
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13