www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FILMY, czyli co oglądacie
Autor Wiadomość
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 5:35 am   

xx
Ostatnio zmieniony przez jurecq Pon Lis 01, 2010 3:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 8:24 pm   

Znalazłam coś takiego na internecie ,nie wiem czy to jest film czy program o tematyce
baletu ,ale zapowiedź wygląda ciekawie , chciałabym go gdzieś zobaczyć ,ale wątpię
żeby u nasz był dostępny.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ciekawe ,prawda?
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 9:29 pm   

Dolores 3 post od dołu
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 3:54 am   

;ooooo jestem jakoś ponad pół godziny po obejrzeniu "Black Swan"
oberwie mi się jak użyję słowa na "z" więc powiem:

WGNIATAAA!!!
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Zocha 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 82
Skąd: Warszawa- Piaseczno
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 11:36 am   

jejka, nie moge sie doczekac az ten film wyjdzie w Polsce! bardzo chce go zobaczyc :p a co to tego filmu 'TuTuMUCH' to tez bym chciala go zobaczyc, ale podobno nie ma go nigdzie online :( przedwczoraj na TCM lecial 'Kopciuszek'. Bardzo stara wersja w formie jakby sztuki, w sesie spektaklu. Wygladalo to tak: Akacja filmu dziala sie normalnie na straym dworze, byl ksiaze i kopciuszek, ale ona miala strasznie bujna wyobraznie, no i czesto wyobrazala sobie siebie i ksiecia razem tanczacych... balet. Aktorka normalnie tanczyla en point, a i aktor pieknie tanczyl. Bardzo mi sie podobal taki pomysl, bo naprawde duzo w tym bylo baletu! :)
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 1:49 pm   

Chciałam polecić Wam film "Co nas kręci, co nas podnieca" (reż. Woody Allen). Wszystko w życiu jest przypadkiem!
_________________
http://niemodne-niemodne.blogspot.com/
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 27, 2010 10:37 pm   

poszukaj na tvfilmy.pl, jakość dvd z napisami pl, dopiero co w święta dodany
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 7:44 pm   

O jakim filmie teraz mówisz?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 9:30 pm   

Chyba o Black Swan ..:)?
Ja właśnie dziś obejrzałam, bardzo mi się podobał:-) Polecam wszystkim tancerzom i nie tylko. Przedstawiona historia w sumie dla mnie miała mniejsze znaczenie, ale bardzo zwróciłam uwagę na ukazanie sposobu myślenia tancerki i psychiczne podejście do tańca. W sumie wiele z nas na pewno ma podobne odczucia jak bohaterka filmu.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Wto Gru 28, 2010 11:53 pm   

Obejrzałam przed chwila 'Mr. Nobody', na którego wybierałam sie wprawdzie do kina, jednak z niezbyt zrozumiałych dla mnie przyczyn w mojej mieścinie tego filmu wyświetlać nie bedą.
W kazdym razie film bardzo dobry, praktycznie do ostatnich chwil nie wiadomo co się naprawde wydarzyło , która 'wersja' byla prawdziwa , wiec zakończenie jest takze nieoczekiwane (przynajmniej bylo dla mnie). Do tego przecudowny Jared Leto grający tytułowego bohatera... :064: :579:
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sro Gru 29, 2010 10:08 am   

oOch Sisha też się strasznie napaliłam na ten film....te błękitne oczka Jareda......oczywiście to nie to samo co Johny D. ale i tak jest boski :D
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Gru 29, 2010 10:57 am   

oj dziewczyny dziewczyny... :) miałam to szczęście widzieć go na żywo :D
co do filmu, byłam oszołomiona zaraz po wyjściu z kina. na początku nie do końca wiadomo, o co właściwie chodzi, czy mały Nemo pojechał z matką czy został z ojcem, a może pojechał, a potem wrócił do ojca...
mnie najbardziej podobał się sposób, w jaki Jared wypowiedział słowo "Mars", pod koniec filmu. hm, może to takie lekkie zboczenie fana 30STM? :D
polecam wszystkim ten film. cudowna jest ostatnia konkluzja: nie bój się podejmować decyzji, bo każda pociągnie jakiś dalszy rozwój wypadków. nigdy nie będzie tak, że jakaś decyzja skończy twoją historię.
no i Jared........ bóg, nie człowiek :)
 
 
     
Zocha 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 82
Skąd: Warszawa- Piaseczno
Wysłany: Sro Gru 29, 2010 2:12 pm   

bez kitu, chyba ze 2 dni temu skonczyl 39 lat, a nadal wyglada BOSKO! rozwazamy z koleznaka przypadek jakiegos wampira czy cos, bo to nie mozliwe zeby tak wygladac, kiedy ma sie prawie 40 lat na karku :p co do filmu to uwazam, ze jest swietny! rooni absolutnie sie z toba zgadzam co do tej wypowiedzi, tez zwrocilam uwage na to slowo 'Mars' :D
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sro Gru 29, 2010 2:40 pm   

Zocha napisał/a:
to nie mozliwe zeby tak wygladac, kiedy ma sie prawie 40 lat na karku

hmmm....wiesz co już kiedyś o tym myślałam o stwierdziłam że mężczyźni mają odwrotnie niż kobiety....my im starsze tym brzydsze niestety :sad: a oni im starsi tym przystojniejsi :D naprawdę popatrz sobie na mojego (podkreślam mojego i wara od niego :razz: )Johnny'ego kiedy był młody http://www.filmjackets.co...CryBaby-med.jpg a jak teraz wygląda (ma 47 lat) http://c.wrzuta.pl/wi955/...0/johnny%20depp
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 8:26 pm   

Zocha, czyżby też Echelon? :)
Cóż, sam Jared w swojej notce biograficznej na Twitterze napisał jedno słowo: "vampire" xD tak tak! kilka dni temu skończył 39 lat. Zachowuje się na 19, wygląda na 29, a ma 39 :D
Cóż no zawuważam ostatnio, że mężczyźni są jak wino: im starsi tym lepsi. Jared, jego brat Shannon, Ian Somerhalder, kilku muzyków... Ciekawe czy szarych zwykłych śmiertelników też to dotyczy :)
 
 
     
Zocha 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 82
Skąd: Warszawa- Piaseczno
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 2:51 pm   

Georgia~ masz racje co do Johnny'ego, a na tym zdjeciu z mlodosci rozwala mnie ten opadajacy kosmyk wlosow xD
rooni ba ze Echelon :D nie spotkalam sie jeszcze z takimi mezczyznami, ale moze sa takie przypadki... trafne przyklady podalas ;) Dzisiaj mam zamiar sobie obejrzec film High Way z Jaredem Leto. ogladalyscie go moze? jestem przekonana, ze jest swietny, ale chetnie wyslucham waszych opinii. :)
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 2:58 pm   

Zocha cóż, możesz obejrzeć ten film ("Autostrada") jutro na Polsacie. :) nie oglądałam, ale jako że jesteś Echelon chyba ci się spodoba :) a w przyszły piątek będzie "Aleksander" na TVNie. :)
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 5:16 pm   

ja oglądałam przedwczoraj autostrade:)
bardzo mi sie podobało [uscislijmy: najbardziej podobał mi sie główny aktor :D ], i moze nie jest to jakies wybitne dzieło, ale oglada sie przyjemnie :D także polecam zwłaszcza jeśli jestes fanka Jareda :D
oglądałam tez "rozdział 27" ten o zabójcy J. Lennona do której to roli Leto przytył 30 kg.. i nie powaliło mnie to. Szczerze mówiąc nie dotarłam do konca filmu, ale moze to tez dlatego ze komputer mi sie zacinał :evil: :razz: "autostrada" lepsza ;)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 6:59 am   

mal kto sie wypowiedzial o black swan... ja tylko krotko - aronofsky ktory blysnal w 'Pi', pokazal geniusz w 'requiem' (rezyserski, wizualny, muzyczny, w zasadzie kazdy) zaczal wypalac sie w 'zrodle', zgasl w zapasniku, a w BS jeszcze bardziej... film jest oczywiscie bardzo dobry, ale mogl byc genialny. plusow jest niemalo, ale rozchodzi sie jednak o to zeby te plusy nie przeslonily na m minusow. na minus rzeczy takie jak:

- sposob pokazania 'seksu' (jesli juz w ogole musial byc, a uwazam ze nie)
- niewykorzystanie motywow czajkowskiego - jak chce uslyszec muzyke w tej wersji to ide do opery. liczylem ze mansell jednak sie troche pobawi, nie zrobil tego, a szkoda.
- artystycznym okiem: jednak zmranowanie potencjalu wizualnego jaki daje balet/lustra itp (choc sceny tanecze z racji umiejscowienia kamery sa bardzo dobre)
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 8:40 am   

helołłłł Black Swan to NIE JEST film o balecie!
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 9:31 am   

Oczywiście, że to nie jest film o balecie. Taniec jest tu tylko pretekstem, metaforą dążenia do doskonałości.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 12:45 pm   

jurecq napisał/a:
mal kto sie wypowiedzial o black swan...


wyszukiwarka nie boli :)

http://www.balet.pl/forum...ff369627#150632
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 1:54 pm   

nowy film taneczny;)

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-23854
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
Ostatnio zmieniony przez Kawka Pią Lut 04, 2011 9:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 4:46 pm   

BLACK SWAN TO NIE JEST FILM O TAŃCU.
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 4:52 pm   

wiem to doskonale, ale po prostu mnie nie zachwycił
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12