www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Imiona.
Autor Wiadomość
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 1:02 pm   

Bergsma, Rzeczywiście nietypowe imiona. U mnie ze strony ojca matki są takie imiona jak: Rita, Ruta, Medard. Piękne rodzeństwo. :D
Bibianna. Nigdy nie słyszałam takiego imienia. Z tym wymyślaniem nietypowych imion dla dzieci też nie należy przesadzać. Nie wiem, czy w tych czasach dziecko chciało by się nazywać Agrypina, czy Ilifon. Możemy dziecku wyrządzić "pięknym" imieniem krzywdę i narazić je na wyzwiska i drwiny w szkole, a z tego rodzą się kompleksy, których trudno się pozbyć.

Ja dla swojej córki wybrałam również nietypowe imię. A mianowicie Diana. Była to rzymska bogini łowów, ale także przyrody, lasów i płodności.

Strasznie podobają mi się imiona Laila, Lena, a z męskich Konrad i i Ilia, gdyż mam słabość do wszystkiego co rosyjskie (chyba w poprzednim życiu byłam rosjanką :D ).
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 1:17 pm   

Shecharchoret napisał/a:

Ja dla swojej córki wybrałam również nietypowe imię. A mianowicie Diana. Była to rzymska bogini łowów, ale także przyrody, lasów i płodności.


I to ma sens, bo nie jest często spotykane (choć znam dwie Diany), ale nie jest też takie, żeby córka miała uzasadnione prawo do nienawiści względem imienia :)
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 2:22 pm   

Pochwalę się, że niebawem zostanę ciocią, a moja siostrzenica będzie mieć na imię Kalina - strasznie mi się to imię spodobało:).
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 5:39 pm   

Bibianna... Bibi :D hehe, fajnie
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 7:06 pm   

Kawka, Gratuluję z całego serca. Kalina też piękne imię. Ja dwa miesiące temu zostałam ciocią malutkiej Lenki. Uwielbiam imię Lena... nie wiem sama czemu. Brzmi cudownie :D
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 10:50 pm   

Dziękuję, jak będę myśleć nad imieniem dla własnego dziecka, to na pewno zajrzę w ten wątek :D .
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Ni
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 24
Wysłany: Wto Paź 11, 2011 9:23 pm   

Odetta. napisał/a:

A co sądzicie o imieniu Nadzieja? Mi się bardzo podoba.

Toż to właśnie Nadia! (Nadieżda = Nadzieja).
Mnie się z imion rosyjskich podoba tylko Tamara. Ale swojemu dziecku bym nie dała imienia rosyjskiego, znając "tolerancyjność" Polaków. Zaraz by było, że jakaś ruska. Moja mama ma na imię Walentyna, jest Polką, a i tak ma problemy. Za imię.
Dlatego wybrałabym imiona bardziej polskie. Bardzo lubię imiona od-roślinne i od-zwierzęce, np. Kalina, Karina (kiedyś był taki film o koniu Karino). Nadzieja też jest dobra, ale już nie jako rosyjska Nadia.
Nie lubię imienia Aneta (dla mnie takie.... pospolite) i Eliza (źle mi się kojarzy). Z pospolitych imion wolę Agnieszkę. Fajne są też imiona Laura, Ingrida, Marieta....
Nie dałabym też córce imienia nie kończącego się na "a". W szkole średniej była dziewczyna o imieniu Inez (swoją drogą, też ładne). Kiedyś dostała wezwanie na komisję wojskową, bo... nie domyślili się, że Inez to kobieta ;)
Z imion żeńskich, których szczególnie nie lubię: Scholastyka, Mercedes...
Z męskich imion uwielbiam Marka, Pawła, Darka (Dariusza), Mariusza (ale Arkadiusza, Apoloniusza już nie).
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro Paź 12, 2011 10:39 pm   

Nie wiem, czy Wy też tak macie, ale imię Natan kojarzy mi się z szatanem.

Co sądzicie o rosyjskich imionach rozpoczynających się na "j", jak np. Jewa (Ewa), Jelena (Helena) czy Jelizawieta (Elżbieta)?
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Bella.996
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 4:01 pm   

Ja mam dosyć głupi problem. Nazywam się Patrycia przez "i" a nie przez "j". Wiele osób mi dokucza z tego powodu i mówią że jestem dziwna i botem bo to nie polskie imię. Miałam mieć inne ale jakoś....

Mi się podoba imię Gabrysia, Nela, Kaja i Nicola przez "c" :D
A z męskich Wawrzyniec :D
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 13, 2011 5:26 pm   

Dowiedziałam się dziś, że jeżeli chce się nadać dziecku jakieś imię, którego nie ma na takiej standardowej liście, która obowiązuje w Polsce, Urząd Stanu Cywilnego zwraca się do Rady Języka Polskiego w sprawie ustalenia, czy to imię "ma sens", więc nadzieja na nadanie niespotykanego imienia zawsze jest. Kwestia tylko, czy naprawdę warto.
 
     
Avanti 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 8
Wysłany: Czw Paź 13, 2011 8:41 pm   

To ja powiem,że moja córeczka ma na imię Anastazja mówimy do niej zdrobniale Nastia.
Osobiście od dawna podobają mi się rosyjskie imiona,jednak to najbardziej przypadło mi do gustu.
 
     
elli 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 15
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 10:08 pm   

A co myślicie o imieniu Antonina?
Mi osobiście podobają się następujące imiona Julia, Kaja, Arkadia, Anna, Malina i Maja bardzo możliwe,że je lubię bo fajnie mi się kojarzą. :)
_________________
tylko tańcząc czuję,że jestem
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 10:55 am   

Antonina to ladne,dostojne imie,dlaczego wiec,dlaczego pytam! zdrobnienie od tego imienia to Tosia :? Moglabym miec na imie Antonina,ale Tosia juz nie,moi mili panstwo. Podobnie mam z imieniem Julia- pelna forma jest dobra, ale Julka juz nie.
Niepodoba mi sie tez brzmienie wielu polskich imion, ktore w innych jezykach sa piekne, np. Żaklina-niiee,a Jacqueline brzmi slicznie, albo Żaneta- Jeanette, Brigitte piekne a Brygida..no brzmi jak Brygida,rozumiecie :wink:
z imion,ktore nadalabym swojemu dziecku to Maria,Agnieszka,Tamara-imie to pokochalam po lektyrze ksiazek Siesickiej. Jesli bylby to chlopak, to Bronek! Mateusz,Marcin,Michal...
ja sama naleze do podgrupy ludzi z wymyslnym imieniem ktore niebardzo lubie, na imie mam Milena a na drugie Anna. Jesli przedstawiam sie jakims nowopoznanym ludziom, np.w klubie, i wiem ze ich nigdy wiecej nie spotkam to wymyslam sobie jakies inne imiona (a czasem i cala nieprawdziwa historie swojego zycia :568: ). natomiast jesli kupuje cos w sklepach internetowych to przedstawiam rozne wariacje imienia-Milka,Lena,Miliana i co mi przyjdzie do glowy,tak sobie folguje, skoro juz mam bzdurne imie :|
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 1:50 pm   

Spidi napisał/a:
Antonina to ladne,dostojne imie,dlaczego wiec,dlaczego pytam! zdrobnienie od tego imienia to Tosia :? Moglabym miec na imie Antonina,ale Tosia juz nie,moi mili panstwo. Podobnie mam z imieniem Julia- pelna forma jest dobra, ale Julka juz nie.


Mi to najbardziej przeszkadza przy imieniu Aleksander. Takie piękne, dostojne imię, a Olek brzmi jakoś tak niezgrabnie, pokracznie.

Milena to sympatyczne imię! :D
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 6:20 pm   

Ja mam podobnie z Lidią. Pełna forma jest piękna, ale zdrobnienie Lidka okropne.
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 7:56 pm   

Ja cierpię (możliwe że to już mówiłam, jak tak to przepraszam) na swoją. . Katarzynę.Z całym szacunkiem do moich forumowych imienniczek :roll: (a wiem,że takowe są)ale Katarzyna, Katarzynka-jeszcze zniosę .Ale jak myślę o Kasi i Kasiuli, to aż mnie dreszcze biorą. . Co prawda znalazłam w jakiejś książce zdrobnienie Nina, ale coś mało przekonana do niego jestem. :? Ale to chyba logiczne.
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 9:33 pm   

[/quote]

Mi to najbardziej przeszkadza przy imieniu Aleksander. Takie piękne, dostojne imię, a Olek brzmi jakoś tak niezgrabnie, pokracznie.

[/quote]

Też tak uważam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12