www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmiar stanika
Autor Wiadomość
fijoletowa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
kompletna amatorka;)
Wiek: 33
Posty: 196
Skąd: Gliwice/ Kraków
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 11:07 pm   

ej, dziewczyny, a nie wiecie, czy takie porady są zwykle za darmo? bo jestem chwilowo w Anglii i na witrynie sklepu 'La Senza' widziałam właśnie napis, że można skorzystać z porad bra fitterki, ale głupio mi by było jakby się potem miało okazać, że jednak mam zapłacić. ;P (a w M&S mają najlepsze ciastka na świecie ;)
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 7:37 am   

fijoletowa napisał/a:
ej, dziewczyny, a nie wiecie, czy takie porady są zwykle za darmo? bo jestem chwilowo w Anglii i na witrynie sklepu 'La Senza' widziałam właśnie napis, że można skorzystać z porad bra fitterki, ale głupio mi by było jakby się potem miało okazać, że jednak mam zapłacić. ;P (a w M&S mają najlepsze ciastka na świecie ;)


Wydaje mi się, że za darmo, aczkolwiek pewnie liczą, że coś potem kupisz. ;P
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 1:05 pm   

fijoletowa napisał/a:
ej, dziewczyny, a nie wiecie, czy takie porady są zwykle za darmo? bo jestem chwilowo w Anglii i na witrynie sklepu 'La Senza' widziałam właśnie napis, że można skorzystać z porad bra fitterki, ale głupio mi by było jakby się potem miało okazać, że jednak mam zapłacić. ;P (a w M&S mają najlepsze ciastka na świecie ;)

W Polsce takie rady zawsze są za darmo, więc w Anglii, która nie jest aż tak pazerna - chyba też :) Gdybyś miała nadal obawy, postaraj się dobrać sobie rozmiar samodzielnie - poniżej link do tabelki rozmiarów brytyjskich:
Rozmiarówka brytyjska
Powodzenia :D
 
     
Michalina. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
zaciekawiona
Posty: 16
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 7:32 pm   

Zioło napisał/a:
sisha945 napisał/a:
ja mam 70 b, chociaż po przeczytaniu tego tematu niczego nie jestem juz pewna ;)

http://bra-fitter.prv.pl/ - wpisz swoje wymiary (ciasno pod biustem na wdechu i luźno w biuście na wydechu) i sprawdź :) Będzie to rozmiar uniwersalny, ale może się różnić o miseczkę (zazwyczaj w górę) zależnie od firmy.
No i powiedz nam oczywiście, czy nosiłaś dobry rozmiar! ;)


Według tego mam 65B. Normalnie noszę 70A, a pod biustem mam 72cm, więc nie jestem pewna, czy by pasował. Przy następnych zakupach się sprawdzi :wink: .
 
     
carmenta 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tribal/flamenco/bale
Wiek: 42
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 9:33 pm   

Bra fitterki na miejscu w sklepach raczej za darmo doradzają. Co innego, kiedy umawiasz się z jakąś prywatnie i bierze Cię na tour po sklepach z bielizną...tą dobrą oczywiście :D

Ja noszę 65D, zaczynam migrować w stronę 65DD (czasem zamiennie 70C kupię - ale to juz musi mi się naprawdę stanik podobać :D ). Moje źródło....ebay.uk. Jeśli miałabym się wybrać do sklepów np. w Warszawie, to bym padła z wrażenia cenowego niestety. Dobre firmy, goreciarskie, które wiedzą co robią, kosztują u nas majątek :( Wiem, wiem - są rzeczy, na których nie warto oszczędzać (np. kupić jeden a porządny stanik), ale za tą samą cene z UK mam trzy ze przesyłką ;)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 10:01 pm   

matko; to tu jest taki temat? :shock:
 
     
Hydroxizina 
Adept Baletu


Posty: 57
Skąd: Warszawa/Toronto
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 7:33 am   

Podobno najlepsza w Polsce jest taka pani z Warszawy (ma sklepik na ul. Smolnej), była pielęgniarka zresztą. Powiedziała mi, że zły stanik może doprowadzić do problemów z kręgosłupem a nawet raka piersi.

Ja zawsze myślałam, że mam rozmiar 75D, jednak u tej Pani mam 71F/G! Nie pozwoliła mi wyjść z jej sklepu w moim starym staniku, bo "lepszy żaden niż źle dopasowany" i musiałam latać po mieście w samej bluzce! Dobrała mi za to inny, w którym od razu poczułam się świetnie. Nie dała mi go jednak tego dnia, bo krawcowa musiała jeszcze go trochę zmienić ze względu na moje indywidualne potrzeby.

Gdy dostałam wreszcie swój nowy stanik, dostałam ścisłe instrukcje jak go zakładać, jak nosić, jak prać. I powiem Wam szczerze, że każda z tych informacji była dla mnie szokująca! :) To było pół roku temu a noszę ten stanik codziennie - mój kręgosłup jest mniej obciążony, ja się rzadziej garbię, no a biust zyskał na jędrności :lol:
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 12:15 pm   

a ta Smolna to daleko od Opery Narodowej ?
i dwa: sklep pewnie zamknięty w niedziele?
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 3:18 pm   

Smolna jest na przeciwko Muzeum Narodowego, autobus 111 od Placu Teatralnego
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Hydroxizina 
Adept Baletu


Posty: 57
Skąd: Warszawa/Toronto
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 3:29 pm   

Polecam wywiad z panią Hanną:
http://www.tvnwarszawa.pl...lny,bawsie.html


Sklep Hanna
ul. Smolna 13

tak trafisz z Opery

dotrzesz tam spacerkiem lub na Krakowskim Przedmieściu wsiądź w jakikolwiek autobus i wysiądź na przystanku Foksal :)
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 7:10 am   

Michalina. no ja właśnie tak jak ty wzięłam do tego. Moje wymiary to 70/79 i wyszło 65B.
Sprawdzałam na innej stronie i wyszło 70A. Nie wiem co o tym myśleć ...
Zamierzam kupić stanik (pierwszy taki) no i nie wiem jak z rozmiarem...

Znacie może jakies dobre sklepy otwarte w niedziele z bielizną? Nie koniecznie interesują mnie wzorki, raczej czarny, biały, cielisty, róż takie delikatne.

A czy ten sklep na smolnej jest otwarty w niedziele? Ile przeciętnie kosztują tam staniki?

Proszę, pomóżcie bo jutro idę na zakupy a mama raczej nie pomorze ... :cry:
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 9:36 am   

Czemu nie pomoże? Też jest kobietą, ma piersi więc i staniki nosić powinna. szukasz pomocy na forum baletowym, a masz ją na wyciągnięcie ręki.
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 12:23 pm   

Mama nie pomoże bo po prostu mam problemy z wiezią. Traktuje mnie jak malutkie dziecko :(
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 4:25 pm   

Ja mam pytanie. Czy Wam również biustonosze tak szybko się rozciągają? Ja kupuję lekko ciaśniejsze, tak by później móc jeszcze, jak się rozciągnie, zapinać na drugie zapięcie i trzecie. Ale po pół roku jest po prostu rozciągnięty. I to z różnych firm kupuję. Czy to normalne, czy to zależy już indywidualnie?
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 10:35 am   

to zalezy wyłącznie od gatunku materiału, uszycia itd. generalnie jak wiadomo powinny byc sporo ciasniejsze (jak wynika z wyliczeń) - ok. 10 cm mniej w obwodzie niż nasz rozmiar zmierzony centymetrem. Mam takie które nie rozciągneły się od roku, i takie które szybko sie zdefasonowały, zauważam w tym duża zależnośc od ceny (te nierozciągające się kupiłam w mocno lansowanej ale fachowej, drogiej firmie bieliźniano-brafiterskiej)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 6:17 pm   

Czy ktoś miał doczynienia ze stanikami z Reserveda? Kupiłam dzisiaj jeden (czarny) i zastanawiam się po ilu się rozciągnie jeżeli w ogóle.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 2:48 pm   

Dziewczyny, dawno mnie tu nie było, więc postaram się szybko wam odpisać, by rozwiać wszelkie wątpliwości :)

Nie powinno brać się obwodu aż o 10cm węższego, niż ten zmierzony ciasno pod biustem, na wydechu. Wystarczy o 5cm węższy, choć wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego modelu. Jeśli weźmiemy stanik o za ciasnym obwodzie, to paradoksalnie szybciej się zniszczy - będziemy go rozciągać do granic możliwości, co skutkuje naciągnięciem materiału. Dlatego optymalne jest branie obwodu o 5cm mniejszego niż nasz wymiar pod biustem.
Kiedyś radzono brać obwód o 10cm węższy, ponieważ szyło się o wiele luźniejsze obwody. Teraz tendencja jest odwrotna, obwody coraz bardziej zaczynają przypominać w centymetrach wymiar, jakim są opisane, stąd te zmiany w dobieraniu obwodu ;)

Sheeda, moim zdaniem powinnaś spróbować 65b na początek. Odradzam wszystkim sieciówki typu Reserved, H&M, Triumph i Atlantic, bo ich bielizna jest po prostu kiepska - obwody się szybciej rozciągają, a miski mają niezbyt dobre konstrukcje. Sklepu powinnaś poszukać na stanikowej mapie, sklepy spoza niej raczej nie oferują dobrej bielizny: http://stanikowamapa.prv.pl/

Shecharchoret, jakich firm kupujesz bieliznę? To może mieć duże znaczenie. Poza sieciówkami warto sobie odpuścić firmy typu Kinga, Konrad, Ava, Bocarra, Axami - nie są tak dobrej jakości, obwody się szybciej rozciągają, nie zbierają dobrze biustu i nie robią tak ładnego kształtu, jak staniki lepszych firm.

Pozwolę sobie wymienić firmy, w których asortymencie warto się zorientować: Panache, Freya, Favue, Discover Mademoiselle, Audelle, Gossard, Pour moi?, Curvy Kate, Comexim, Charnos, niektóre modele La Senza, Miss Mandalay, Chantelle, Ewa Bien, Effuniak - dwie ostatnie są polskie.
Starałam się wymienić wszystkie, ale mogłam jakieś przeoczyć. Warto jednak poza nazwą firmy kierować się też opiniami o konkretnym modelu: poszukać ich tutaj lub zapytać na forum.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 3:59 pm   

ziolo jezeli mam byc szczera probowalam znalezc 65B ale nigdzie nie bylo, i nie zbyt mam kase zeby wydawac 150zl albo i ponad na stanik :[
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 6:50 pm   

150 zł? Takiego stanika to ja jeszcze nigdy nie widziałam xd Ja kupuję w Primarku za 2 funty i jak dla mnie to są najwygodniejsze staniki na świecie :D Ale mowa o Polsce - nie trzeba kupować w jakichś mega drogich sklepach, na pewno znajdziesz gdzieś 20-30 zł
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Sro Mar 21, 2012 7:18 pm   

Niestety, te za 20-30zł nie bywają zbyt dobre. No chyba, że mówimy o przecenach i okazjach na allegro i ebay'u :)
Sheeda, większość staników dobrej jakości znajdziesz w okolicach 100zł. To się początkowo wydaje bardzo dużo, ale potem się okazuje, że taki stanik jest bardziej wytrzymały i o wiele wygodniejszy. To naprawdę jest warte zainwestowania, chociaż wiem, że trudno w to początkowo uwierzyć.
Może to słabo przekonujący argument, ale większość dziewczyn, która kupi dobry, droższy stanik, nie wraca nigdy do sieciówkowych za 20-30zł :) W jakim mieście mieszkasz, jeśli mogę zapytać? Być może gdzieś pod ręką masz dobry sklep z brafittingiem i nawet jeśli niczego nie kupisz, to będziesz w miarę wiedziała, jakiego rozmiaru i jakiego kroju szukać - a to już pozwala na polowanie na okazje np. na allegro.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 3:14 pm   

warszawa
wiesz niestety dla mnie i 60 zl to duzo gdyz miesiecznie tylko na moje zajecia idzie ponad 10 000 zl a jest jeszcze siostra i ona taniej ale i tak te 10 000 bedzie, wiec kazdy grosz wazny :]
o jak tak patrzylam to w tych sklepach zbyt mi sie nie podobaja a w sieciowkach (reserved i hm) bardzo
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 3:57 pm   

Sheeda... 10 000 tys. zł?? Może w zerach sie pomyliłaś? Broadway jest chyba tańczy ... :P

(przepraszam za tą odskocznię, ale nie mogłam sie powstrzymać od tego pytania.:P)
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 9:08 pm   

Do dobrze dobranego stanika również należy dojrzeć :) M.in. do tego, że dwa dobrze dobrane staniki na dłuższą metę są tańsze niż kupowanie ciągle nowych sieciówkowych, które szybko się rozciągają i niszczą. Ale każdy musi do tego dojść sam.

A co do sklepów w Warszawie, jest ich całe mnóstwo:
Abrakadabra, ul. Koszykowa 67
AISHAbra, ul. Pasaż Ursynowski 1 lok U18
Avocado, ul. Bracka 1
Bellami.pl, ul. Szkoły Orląt 4/21
Biustokracja, ul.Żelazna 31
Bradea.pl, ul. Drzeworytników 59A
Bra-Dreams, ul. Wolska 50a, pawilon 24 (Pasaż Wolski)
Dopasowana, Al. Waszyngtona 122
Lady's Place, pasaż handlowy Metro Centrum, lok. 2001C
Lady's Place, ul.Mehoffera 26 paw.18
Magia Kobiet, Warszawa-Wesoła, ul. Wspólna 11 lok 3
MamBra, Al. Niepodległości 46/50e lokal 190a
Peachfield, ul. Żeromskiego 55/67
SecretHills, ul. Wałbrzyska 11 (CH. Land, lok. 127A, parter)

Radzę przejrzeć ofertę sklepów internetowych i poczytać ich opinie, by zorientować się w rozmiarach.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 9:23 pm   

kasiek niestety nie... gimnastyka art., taniec, konie 2 i kucyk itp. duzo tego

ziolo moja mama ma tylko z triumpha i jakos zaczynaja po roku czy nawet dluzej sie reozciagac
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 11:41 pm   

Bo za luźny obwód wolniej się rozciąga, a taki pewnie nosi Twoja mama. Nie wspominając o tym, że ich konstrukcje są kiepskie i nie dają właściwego podtrzymania. Ale tak jak mówię, ja tylko zachęcam, nie zmuszam, bo znam mnóstwo dziewczyn takich jak Ty, które się upierają, że ich staniki są ok i nie potrzebują lepszych, a tak w ogóle to nie mają na to tyle pieniędzy.
Tylko że jak już raz spróbują dobrego stanika, to do starych nie chcą wracać i pieniądze na dobrze dobrane nagle się znajdują.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12