www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmiar stanika
Autor Wiadomość
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 12:53 pm   

Przepraszam, że zapytam w tym typowo zamkniętym dla mężczyzn temacie, mianowicie:
zbliża sie okazja kupienia mojęj Pani ładnej bielizny i mam problem ponieważ nie znam sie na numeracji a nie chcę pytać aby nie spalić niespodzianki. Wprawdzie kupowałem to kiedyś ale zapomniałem a na jej bieliżnie nie moge odczytać numeracji a poza ty to było dawno i ona sie zmieniła na + :lol:
W sklepach powinny byc jakieś wzorce piersi aby faceci mogli powiedzeć: o taki poproszę :D
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 3:59 pm   

Father, zajrzyj jeszcze raz do garderoby swej kobiety i poszukaj. Na pewno będzie :)
Czasem są metki dobrze schowane. W ostateczności możesz posłużyć jej przyjaciółką, na pewno będzie wiedziała ;]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 5:49 pm   

cóż kiedy ja kupuję staniki, głównie sportowe noszę ze względów praktycznych :576: to zazwyczaj panie same mi dobierają :) w dobrych sklepach z bielizną, zazwyczaj mają "fachowe oko" xD
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 6:49 pm   

Cheryl napisał/a:
W ostateczności możesz posłużyć jej przyjaciółką, na pewno będzie wiedziała ;]

To odpada bo napewno nie będzie dotrzymana tajemnica. :wink:
Maron napisał/a:
w dobrych sklepach z bielizną, zazwyczaj mają "fachowe oko" xD

A w tym masz sporo racji bo ja z tego "oka" korzystałem w ten spsób, że wybierałem ekspedientke z biustem podobnym do takiego jak ma Moja i mowiłem aby mi sprzedala taki jak na nią :)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 7:25 pm   

No w sumie racja Father, chyba że z pogadasz ze znajomą :P
Ale metoda 'na oko' jest też w miarę dobra. Na szczęście zawsze można zwrócić lub wymienić.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 10:39 pm   

Maron napisał/a:
głównie sportowe noszę ze względów praktycznych


Ja akurat nie mogę znaleźć odpowiedniego sportowego...z reguły nie trzymają mi dobrze biustu i przy treningu po prostu czuję jak skaczą (pomimo, że mam dość mały biust)... również pytałam się o poradę w dobrych sklepach z bielizną i tylko panie rozkładały ręce i podawały mi z miseczkami, które jako tako trzymają go... czy któraś z Was ma może już "upatrzony" dobry, sportowy biustonosz lub firmę produkującą takowe i byłaby uprzejma podzielić się ze mną odkryciem?
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 10:48 pm   

poszukaj w sklepach dla biegaczy. Mają tam dobre staniki :) (najlepiej szukaj w nike i addidas)
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 3:57 pm   

Father napisał/a:
Przepraszam, że zapytam w tym typowo zamkniętym dla mężczyzn temacie, mianowicie:
zbliża sie okazja kupienia mojęj Pani ładnej bielizny i mam problem ponieważ nie znam sie na numeracji a nie chcę pytać aby nie spalić niespodzianki. Wprawdzie kupowałem to kiedyś ale zapomniałem a na jej bieliżnie nie moge odczytać numeracji a poza ty to było dawno i ona sie zmieniła na + :lol:
W sklepach powinny byc jakieś wzorce piersi aby faceci mogli powiedzeć: o taki poproszę :D

Najlepiej będzie, jeśli zrobisz jej niespodziankę... zabierając ją do dobrego sklepu, gdzie panie dobiorą jej stanik w najlepszym dla niej rozmiarze :) Kupowanie tego typu bielizny na oko nie jest dobrym pomysłem, ponieważ pasować musi wszystko: obwód, miseczka, fiszbiny nie mogą być ani za wąskie ani za szerokie, góra miseczki nie może wbijać się w pierś i mostek musi dobrze przylegać...
W Szczecinie znalazłam dwa takie sklepy:
ebras.pl
ul. Królowej Jadwigi 9
Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18

theboob.pl/
ul. Jagiellońska 95
pon. - pt. 11.00 - 19.00
sob. 11.00 - 15.00

Trudno mi stwierdzić, który sklep ma lepszy asortyment, bo mieszkam dokładnie na drugim końcu Polski, ale oba mają dobre opinie i są polecane przez wiele kobiet :) Myślę, że to będzie zdecydowanie lepszy pomysł niż dobieranie na oko. Powodzenia!

Kasia G napisał/a:


Jakos mnie to nie przekonuje - mam ze 2 piekne ale za małe staniki w obwodzie i bynajmniej nie podtrzymują one lepiej biustu tylko powodują ból pleców i uczucie duszenia - cos ta teoria mnie nie przekonuje... zresztą - z tym rozciąganiem tez przesada - moje jakoś nie chcą się rozciągać. No nic, jak zobacze gdzies taki stanik 70 D to przymierzę ale za efekt nie ręczę.

Prawda jest taka, że wszystko zależy od modelu. Zdarzają mi się staniki, w których obwód 60 jest za luźny ale i takie, gdzie w 60 nawet się nie dopnę... Jeśli masz pod biustem równo 80cm, to próbowałabym obwody 75, ew. 80 bo 70 może być jednak przesadą. Trzeba próbować i dobrze trafić, bo na mnie dobre są rozmiary 60C, 60D, 65B i 65C ;) Więc rozmiar rozmiarowi nierówny, trzeba próbować.
Poza tym, do ciasnego obwodu (ale bez przesady) też można się przyzwyczaić. Kiedy po raz pierwszy ubrałam obwód 65 to myślałam, że się uduszę, ale kiedy po kilku dniach chodzenia w nim założyłam swój stary biustonosz 75A - odkryłam, jak bardzo był luźny i niewygodny...
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 5:48 pm   

Shecharchoret, jeśli chodzi o biustonosz sportowy to proponuję firmy Triumph tri action. Sama mam duży biust, a stanik ten naprawdę dobrze "trzyma". Skaczę w nim, tańczę, biegam. Naprawdę polecam ;)
_________________
http://niemodne-niemodne.blogspot.com/
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 10:33 pm   

Zioło napisał/a:
Najlepiej będzie, jeśli zrobisz jej niespodziankę... zabierając ją do dobrego sklepu, gdzie panie dobiorą jej stanik w najlepszym dla niej rozmiarze

To ciekawy pomysł ale ja sobie tego nie wyobrażam(mam przeciwko temu swoje powody)
W każdym bądż razie dziękuje za adresy sklepów- napewno skorzystam :)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 5:18 pm   

Hildegarda Dziękuję bardzo...
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 1:47 am   

Father napisał/a:
Zioło napisał/a:
Najlepiej będzie, jeśli zrobisz jej niespodziankę... zabierając ją do dobrego sklepu, gdzie panie dobiorą jej stanik w najlepszym dla niej rozmiarze

To ciekawy pomysł ale ja sobie tego nie wyobrażam(mam przeciwko temu swoje powody)
W każdym bądż razie dziękuje za adresy sklepów- napewno skorzystam :)

A może córka pomoże i podpyta? Np. pod pretekstem przekazania wiadomości, że ponad 80% kobiet nosi zły rozmiar stanika - zapyta o wymiary, skorzysta z kalkulatora w internecie i poda mamie (a przy okazji Tobie ;) ) jej dobry rozmiar.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 7:20 pm   

Zioło napisał/a:
A może córka pomoże i podpyta?

Nie mam córki jeno synów :sad: W ogole to moja rodzina obfituje w nadmiar mężczyzn.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 1:43 am   

Father napisał/a:
Zioło napisał/a:
A może córka pomoże i podpyta?

Nie mam córki jeno synów :sad: W ogole to moja rodzina obfituje w nadmiar mężczyzn.

No cóż, może syn też się zgodzi wziąć udział w tym spisku i poinformować mamę o jej prawidłowym rozmiarze biustonosza... może dla dobra mamy będzie chciał z nią porozmawiać o biustonoszach :P
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 12:23 pm   

Father napisał/a:
Zioło napisał/a:
A może córka pomoże i podpyta?

Nie mam córki jeno synów :sad: W ogole to moja rodzina obfituje w nadmiar mężczyzn.


A ja mam inny pomysł. ;P
W większości sklepów są tzw. "bony zakupowe". Jeśli nie wiesz, jaki twoja żona nosi rozmiar, możesz po prostu kupić taki bon, do wykorzystania w sklepie. I twoja żona po prostu pójdzie do sklepu, a panie ekspedientki pomogą jej wybrać odpowiedni rozmiar. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 1:25 pm   

Nataszaa napisał/a:
W większości sklepów są tzw. "bony zakupowe". Jeśli nie wiesz, jaki twoja żona nosi rozmiar, możesz po prostu kupić taki bon, do wykorzystania w sklepie. I twoja żona po prostu pójdzie do sklepu, a panie ekspedientki pomogą jej wybrać odpowiedni rozmiar.


wiem, że na pewno w reserved takie mają, bo ostatnio pani przy kasie mi oferowała. reserved jest w każdym większym mieście. i na pewno w tym sklepiej mają ładną bieliznę :wink:
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 1:27 pm   

Elliot napisał/a:
Nataszaa napisał/a:
W większości sklepów są tzw. "bony zakupowe". Jeśli nie wiesz, jaki twoja żona nosi rozmiar, możesz po prostu kupić taki bon, do wykorzystania w sklepie. I twoja żona po prostu pójdzie do sklepu, a panie ekspedientki pomogą jej wybrać odpowiedni rozmiar.


wiem, że na pewno w reserved takie mają, bo ostatnio pani przy kasie mi oferowała. reserved jest w każdym większym mieście. i na pewno w tym sklepiej mają ładną bieliznę :wink:


Myślę, że w innych też. :)
Zawsze można zadzwonić i zapytać.
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Diafora 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 5:12 pm   

KasiaG napisał/a:
jak niby miałabym zapiac na sobie cos o szerokości 70 cm, jak mam 80? <skrobie się po głowie z powątpiewaniem>


Ja kiedy się mierzę bardzo ciasno pod biustem mam 73 cm obwodu - mam 4 staniki w romiarze 60 DD i 1 w romiarze 65 DD. Najlepiej zajrzyj do sklepu w swoim mieście, to bra fitterka pomoże Ci dobrać stanik. Widzę, że jesteś z Warszawy polecam sklep na Bruna - to w centrum, na żeromskiego - Żoliborz i na Waszyngtona na Pradze. Jest gdzie się dopasować :)
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 7:53 pm   

Elliot napisał/a:
wiem, że na pewno w reserved takie mają, bo ostatnio pani przy kasie mi oferowała. reserved jest w każdym większym mieście. i na pewno w tym sklepiej mają ładną bieliznę :wink:


Jeśli bielizna ma być kobieca no i dla Pani już raczej dojrzałej :) czy inaczej dla kobiety w kwiecie wieku, to nie polecam bielizny Reserved. Raczej jeśli ma być to prezent od ukochanego to ja wolałabym dostać coś bardziej wyrafinowanego :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 8:47 pm   

Nataszaa napisał/a:
I twoja żona po prostu pójdzie do sklepu, a panie ekspedientki pomogą jej wybrać odpowiedni rozmiar.

Teoretycznie to najlepszy pomysł ale ma jedną istotną wadę, mianowicie: jestem pozbawiany przyjemności wręczania tegoż w sprzyjajacej atmosferze..... ;)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 8:52 pm   

Diafora napisał/a:
KasiaG napisał/a:
jak niby miałabym zapiac na sobie cos o szerokości 70 cm, jak mam 80? <skrobie się po głowie z powątpiewaniem>


Ja kiedy się mierzę bardzo ciasno pod biustem mam 73 cm obwodu - mam 4 staniki w romiarze 60 DD i 1 w romiarze 65 DD. Najlepiej zajrzyj do sklepu w swoim mieście, to bra fitterka pomoże Ci dobrać stanik. Widzę, że jesteś z Warszawy polecam sklep na Bruna - to w centrum, na żeromskiego - Żoliborz i na Waszyngtona na Pradze. Jest gdzie się dopasować :)


wiem, wiem to wszystko, tylko sęk w tym ze mi w moich 80B stanikach dobrze, nic nie boli nic nie "zwisa", a i bez "bra" tez nie narzekam, więc myslę, ze ten "doskonale dobrany stanik" to głównie jest wazny dla pań które mają biust większy lub kłopoty z nim - chcą go jakoś tak ukształtowac etc.zarówno z przyczyn zdrowotnych jak i estetycznych. Pewnie kiedys spróbuję ale jak mam się przekonac do 75 D którego nigdzie nie kupię albo wydam worek pieniędzy na jeden to wolę pare moich "gorzej dopasowanych " ;) (oczywiscie to juz moja własna cyniczno-złośliwa teoria) :mrgreen:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Diafora 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 9:50 pm   

To całkowicie w porządku, jeśli Ci dobrze tak jak jest, to nie ma co się zmuszać. Pytałaś jak to możliwe, żeby się zmieścić, to chciałam przekonać, że to całkiem możliwe :)

Stanik 75 D (UK 34D) to nie jest rozmiar egzotyczny - zapewniam. W Marksie i Spencerze znajdziesz na pewno, a i ceny tam całkiem przystępne :D
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 10:04 pm   

aa, no pewnie, w Anglii i angielskich sklepach ŻADEN rozmiar nie jest egzotyczny - przekonała się o tym moja przyjaciółka która tu w Polsce musiała staniki szyć na zamówienie, a teraz jeździ do Anglii i kupuje. Natomiast jest jeszcze jedno "ale" poza wszystkimi które już przytoczyłam - nie cierpię M i S (oprócz działu spozywczego) ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 10:14 pm   

ja też nie przepadam za tym sklepem, ale jednak czasem trafiają sie super rzeczy i w dodatku tanio- choćby na przykład stroje kąpielowe(kupiłam za 10 zł, i do tego taki, jakiego szukałam od jakiegos czasu :) ) a moja kolezanka znalazła tam super świetne spodnie za 50 :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 2:32 pm   

hmm, no ja tam kupuje tylko dzemik cytrynowy, angielskie przetwory i takie dziwadła jak suszone listki limonki, złoty syrop czy cukier melasowy :wink:

ale to już offtop nic nie mający wspólnego ze stanikami i ich rozmiarami
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12