www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sexy dance (co to jest?)
Autor Wiadomość
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 1:02 am   sexy dance (co to jest?)

jak w temacie;p widziałam już nie raz kursy sexy dance w różnych szkołach tańca i za nic nie mogę skumać czy to jest nauka tańca erotycznego, tańca na rurze czy tańca rodem z teledysków;p może ktoś chodzi i mnie oświeci?:P

zmieniłam nazwę wątku. na przyszłość prosiłabym o nieużywanie (zwłaszcza w nazwie tematu) net slangu, szczególnie zwrotów uchodzących za wulgarne (osobiście slang jakoś strasznie mi nie przeszkadza, ale jako moderator muszę interweniować)
mod.
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
Ostatnio zmieniony przez Gość Czw Lip 08, 2010 12:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pawciunio 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz niezależny
Wiek: 32
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 4:19 pm   

Nie jestem autorytetem ani nic takiego, ale byłem rok temu na summer dance intensive i mieliśmy popping, locking, dancehall, reggeaton, jazz, współczesny, new age, krump i sexy dance. Były to choreografie teledyskowe coś ala videoclip w połączeniu z dancehallem.
Bardzo polecam, jeśli lubisz energiczne choreografie z stylu MTV to polecam, przynajmniej tam takie były. To raczej nic w stylu erotic dance ani pole dance, chyba, że jakaś szkoła myli nazwy.
:)
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 6:56 pm   

Właśnie czytam o tym artykuł. :)

Na czym polegają zajęcia
Przypominają zwyczajny aerobic. Ale oprócz klasycznych ćwiczeń, nauczysz się tam także różnych seksownych ruchów, gestów i póz, które uzupełniają choreografię (trochę przypominają ruchy tancerek klubów go-go). Przy zmysłowej muzyce będziesz mogła odkryć w sobie ukryty seksapil, który do tej pory czekał uśpiony i nauczysz się poruszać z prawdziwą gracją. Zajęcia nazywane są też sexyaerobic. Obowiązuje wygodny strój (dres, legginsy) i sportowe obuwie.

Dla kogo
Przede wszystkim dla pań, które pragną poczuć się zmysłowo i ponętnie, bez względu na wiek. Nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności ani sprawności fizycznej. nie martw się tym, że nie masz zbyt dobrego wyczucia rytmu czy doświadczenia w tańcu. Celem tych zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa.

Gdzie ćwiczyć
Ten typ zajęć ma w swojej ofercie coraz więcej klubów fitness i szkół tańca. Np. sieć klubów Gymnasion, w całej Polsce; klub Ramada w Opolu; Szkoła Tańca i Fitnessu Pasja w Krakowie.


Mam też artykuł o Pole Dance, Tańcu Brzucha i Strip Aerobic - mogę ci wysłać. ;P
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 7:13 pm   

hehe dzięki tyle informacji mi wystarczy, osobiście uważam że akurat gracji w ruchu bardzo dobrze dodaje klasyka, ale z pewnością efekty nie są widoczne od razu:)
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 7:24 pm   

A ja myślę, że każdy taniec dodaje gracji. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 10:01 pm   

A mnie zastanawia czy dazenie do bycia seksownym dodaje gracji i elegancji?
Jak dla mnie to jest to naciaganie ludzi. Jakie to sa seksowne ruchy? lepiej napisac ze to zabawa w odkrywanie swojego sekspilu a nie taniec.

Zawsze uwazalam ze balet jest gora, za ciezka prace dostaje sie cos na cale zycie, dyscypline, pokore i szacunek oraz gracje i duuuzo seksapilu.
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 10:51 pm   

Chiaranzana, chyba jesteś trochę zapatrzona w klasyke, piszesz tak jakbyś uważała że np. tancerze towarzyscy czy inni tańczący profesjonalnie jakikolwiek styl nie pracowali ciężko i nie wiedzą co to dyscyplina i pokora.
jeśli chodzi o seksapil to moim zdaniem dancehall jest stylem który najlepiej go uwydatnia. nie jest wyuzdany ale seksowny, wiadomo że chodzi o ruchy bioder i pośladków. arabesque ani attitude seksapilu nie przydają moim zdaniem;p
w ogóle ten typ zajęć skierowany jest pewnie do babeczek które chcą się trochę poruszać i pobawić przy tym, na pewno nie do kogoś kto chciałby się czegoś pożytecznego nauczyć
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 12:54 pm   

Tak, ja jestem bardzo zapatrzona w klasyke.
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 1:20 pm   

Cytat:
Tak, ja jestem bardzo zapatrzona w klasyke.

... Ja też.
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 1:34 pm   

Ale jednak nie zapominajmy, że oprócz klasyki jest wiele wartościowych tańców.
To, że ktoś tańczy np. współczesny czy towarzyski nie znaczy, że taniec nie kosztuje go dużo wysiłku. Każdy taniec wymaga skupienia, cierpliwości, nieraz poświęcenia.

Ja sama kocham balet, ale nie zamierzam ograniczać się tylko do niego.
To, że ktoś lepiej odnajduje się np. w dancehallu niż balecie nie oznacza, że nie wie co to trud.

:)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 1:35 pm   

tak, ale to nie znaczy, że powinno uważać się wszystko inne jako coś gorszego. otwórzcie umysły na otaczające techniki czy nawet ten sexy dance.
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 1:11 am   

popieram:D:D
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 2:02 am   

sexy dance to zwykle - w popularnych szkołach tańca - zajęcia na których uczy się adept tańca choreografii z elementami m.in. tańców latynoamerykańskich, broadway jazzu, burleski, wackingu, dancehallu/ragga, popu/videoclip dance czy po prostu hip hopu w stylu LA
często się tańczy takie układy do utworów Pussycat Dolls, Ciary, Cassie, Amerie, Lady Gagi, Ushera - czyli generalnie pop i r&b...
można go tańczyć w butach sportowych i w szpilkach :)

Chiaranzana, Katia - nasuwa mi się tylko jedno słowo: IGNORANCJA :?
a ponoć toi największymi ignorantami są ci którzy źle mówią o balecie nie wiedząc o nim nic... a teraz to się niczym nie różnicie od nich.

innym stylem który bardzo uwydatnia seksapil jest też wacking. nawet bym powiedziała że jest w tej sprawie nawet ciut delikatniejszy [no ale na pewno znacznie trudniejszy jest to styl niż dancehall].
z kolei chyba najbardziej wyuzdanym tańcem jest perrero...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 10:36 am   

Jak najbardziej ja nic nie wiem ani o balecie ani o tancu. I niech tak zostanie. Dla mnie to jest koniec dyskusji. Tanczcie sobie co chcecie a to ze balet jest jedna z najtrudniejsza z technik bo inaczej nie byloby szkol baletowych, to juz wasz problem.
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 12:40 pm   

ok najwyraźniej z tobą nie można dyskutować skoro zabierasz zabawki i idziesz się bawić do swojej piaskownicy z napisem "balet jest najwspanialszą, najpiękniejszą, i najtrudniejszą ze sztuk".
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 12:42 pm   

a swoją drogą proponuję spróbować break dance, jestem w stanie założyć się z każdym że break dance jest równie trudną techniką jak klasyka:D
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Lip 10, 2010 4:44 am   

ja osobiście proponuję wykonać poza breakdance'm dobrą improwizację hip hop new style do beatu - a przecież to nie jest klasyka gdzie wykonasz adagio w metrum 4/4; szereg wyuczonych ruchów i póz które szlifujesz niekiedy od dzieciaka - by być w dobrym w takiej improwizacji trzeba hektolitry potu, dużej inwencji twórczej i pomysłowości, doskonałego wyczucia rytmu i słuchu, a przede wszystkim miesięcy, lat spędzonych na sali...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Lip 10, 2010 6:34 pm   

Kochana Córko przeca spór nie dotyczy techniki jeno wyrazu artystycznego przedmiotowych stylów tańca. Aby rozumieć breakdance trzeba miec młodą i smiałą psychike otwartą na przyszłość i dlatego tradycjonaliści czyli konserwa tego nie jest w stanie pojąć. Klasyka w powszechnym mniemaniu jest uważana za najszlachtniejszy styl i dlatego poniektórzy szermując tym, wyrażaja poczucie wyższości. ;)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 1:02 am   

To może wypowiem się ja, która miałam okazję poznać dziewczynę prowadzącą zajęcia z sexy dance w Novej ;)

W tym tańcu wykorzystuje się elementy różnych innych technik, zazwyczaj opierających się na ruchach biodrami i klatką piersiową. Cykl zajęć sexy dance obejmuje zwykle różne tego tańca zastosowania. Mogą być to choreografie z teledysków, będące dobre do pokazania na imprezie, bądź taniec z rekwizytami - krzesłami np., równie dobry na scenę ;)

Wydaje mi się, że sexy dance, w przeciwieństwie do np. dancehallu nie jest obwarowany tyloma zasadami, bo ruch ma wyglądać przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, seksownie. Jeśli jednak jesteście ciekawe, mogę się jeszcze dopytać :)
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 1:37 pm   

poczucie wyższości chyba popierdółki warte :roll:
na tym forum wydaje mi się być absurdalne to że ktoś stawia balet wyżej niż inne techniki, style, jeśli forumowicze chcą się czuć więcej warci niż ci którzy naśmiewają się z klasyki
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 2:46 pm   

Maron napisał/a:
poczucie wyższości chyba popierdółki warte :roll:
na tym forum wydaje mi się być absurdalne to że ktoś stawia balet wyżej niż inne techniki, style, jeśli forumowicze chcą się czuć więcej warci niż ci którzy naśmiewają się z klasyki

Wydaje się to absurdalne, ale trudno stawiać wyżej technikę, której się nie poznało ;) I nie oszukujmy się - półtoragodzinne warsztaty nie zagwarantują poznania. Klasyka na pewno jest trudniejsza od innych technik pod względem dyscypliny i świadomości każdego wykonywanego ruchu, podczas gdy w technikach new style'owych obowiązuje luz i jest szeroka gama możliwości dowolnej interpretacji każdego ruchu czy kroku. Nie uważam jednak, by w jakikolwiek sposób ujmowało to hip-hopowi, break dance'owi czy dancehallowi. Każda technika wymaga po prostu trochę innych umiejętności.

I nie zgodzę się, że wacking jest łatwiejszy od dancehallu. Dziwne wydaje mi się porównywanie ich pod względem trudności, bo te style bardzo się od siebie różnią. W skład wackingu na pewno wchodzi o wiele więcej ruchów, ale są one stosunkowo prostsze do opanowania od dancehallowych i nie wymagają takiej siły, szczególnie w nogach. No i na nic czasem na dancehallu baletowe przygotowanie, bo zupełnie innymi mięśniami się pracuje ;)
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 3:48 pm   

Cytat:
Chiaranzana, Katia - nasuwa mi się tylko jedno słowo: IGNORANCJA


Czy ja coś powiedziałam nie tak? Stwierdzam tylko, że również jestem zapatrzona w klasykę.
Mnie osobiście taniec tego typu sie nie podoba. I to, co teraz będziecie tu o mnie gadać, też mnie mało obchodzi. Maron - nie unoś się tak.
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 7:58 pm   

Cytat:
Chiaranzana, Katia - nasuwa mi się tylko jedno słowo: IGNORANCJA :?
a ponoć toi największymi ignorantami są ci którzy źle mówią o balecie nie wiedząc o nim nic... a teraz to się niczym nie różnicie od nich.


Ignorancja? Co Ty dziecko możesz wiedzieć o ignorancji oprócz tego, że sama jesteś jego świetnym przykładem?

Na początek chciałabym zaznaczyć jedną, można nawet powiedzieć, iż kardynalną sprawę...
Od kiedy to, co wyprawia się na teledyskach współczesnych, propagowanych przez dzisiejsze media "gwiazd" nazywa się tańcem? To jakiś absurd według mnie.
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 8:59 pm   

Katia- nikt nie twierdzi że coś ma ci się podobać, chodzi o to żeby nie stwierdzać autorytarnie i z góry że jeden styl jest lepszy i trudniejszy od reszty bo uczą go w szkołach baletowych!(wiem że to nie twoje słowa, tylko wyjaśniam)
nie wiem czemu Maron ma być przykładem ignorancji, nie zauważyłam....to co wyprawia się w teledyskach jest tańcem, czy się to komuś podoba czy nie. i nie wiem co w tym absurdalnego, taniec nie jest jeden, ale ruszanie się w rytm muzyki nazywa się tańcem właśnie, a ludzie na dyskotekach to co robią niby?
Zresztą, to co robią w teledyskach, a już zwłaszcza amerykańskich może się nie podobać, często jest wyuzdane i ocieka seksem, ale prawda jest taka że tańczą w nich profesjonalni, tzw. komercyjni tancerze, którzy po prostu wykonują swoją pracę czyli tańczą ułożoną przez kogoś choreografię i zarabiają w ten sposób pieniądze. nie każdy ma aspiracje robić sztukę wyższą, ale powinien być doceniany za swoją pracę i profesjonalizm. nie podobają mi się takie pogardliwe opinie.
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 9:13 pm   

dede napisał/a:
jeśli chodzi o seksapil to moim zdaniem dancehall jest stylem który najlepiej go uwydatnia.


Jeśli dla Ciebie pojęcie seksapilu odnosi się tylko i wyłącznie do trzęsienia (nie kręcenia...trzęsienia) tyłkiem, to ja życzę Ci jeszcze wiele i to bardzo wiele owocnej nauki...
Poproszę o jakiś załącznik bym mogła obejrzeć to niezwykłe i pełne seksapilu zjawisko...

I panią Maron również prosiłabym załącznik z sexy dance oraz komentarz co dokładnie jest tam takiego seksownego i wartego, zwłaszcza męskiej, uwagi...
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14