www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozciąganie ramion
Autor Wiadomość
Patrick_
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 11:52 am   Rozciąganie ramion

Witam wszystkich,
co prawda nie trenuję baletu, ale myślę że najlepszą odpowiedź na moje pytanie uzyskam od tancerzy baletowych. Podziwiam wasze rozciągnięcie ciała i myślę, że jesteście specjalistami w tej dziedzinie. Moje pytanie będzie dotyczyło rozciągnięcia ramion i stawu ramiennego. Opiszę wszystko po kolei.
1. Jestem chłopakiem, mam 20 lat i rozciągnięcie mojego ciała nie jest tragiczne,oceniam je na nieco ponad przeciętne
2.Chciałbym rozciągnąć moje stawy ramieniowe tak abym trzymając dłonią kciuk ręki przeciwnej mógł przełożyć ręce za głowę w jak największym zakresie (najlepiej 360 stopni tak aby mając już ręce za plecami można je było przełożyć z powrotem pod nogami, nie wiem czy wiadomo o co mi chodzi).
3.Ćwiczenia jakie wykonuję to trzymając ręcznik w dłoniach przekładam go za głowę i trzymam na wysokości szyi przez 30 sek.Następnie robię przerwę i ćwiczenie powtarzam około 20 razy codziennie wieczorem.
4.Dodatkowo trzymając dłonią np. za szafę mając wyprostowaną rękę i dłoń powyżej linii barków odkręcam tułów naciągając tym samym mięśnie klatki piersiowej i ścięgna rąk. 30 sek. około 10 razy na jedną rękę.

Chciałbym zapytać czy tą partię mojego ciała da się rozciągnąć, a jęśli tak to w jakim stopniu?Czy w ten sposób nie zrobię sobie krzywdy?Poszerzenie zakresu już dałoby mi satysfakcję, idealnie byłoby wykonać 360 stopni których mówiłem, ale każdy centymetr jest na wagę złota:) Czy macie dla mnie jakieś wskazówki, może ćwiczenia które mi pomogą. Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny.Może ktoś miał podobny problem.Proszę tancerzy o pomoc:)
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 1:15 pm   

polecam też zapytać na forum pływaków<jeżeli takowe istnieje> w pływaniu właśnie zakres ruchów ramion jest jednym z najistotniejszych.

swoja drogą polecam na rozgrzewkę rozmaite wymachy, krążenia ramion w każdą możliwą stronę min. 10 minut naciąganie ręki z przodu i z tyłu do boku, przekładanie ręcznika z przodu do tyłu trzymając oburącz, no i znam jeszcze jedno baaardzo nieprzyjemne <przynajmniej dla mnie> ćwiczenie ale to musisz już wykonywać w asyście:

ustawiasz ramiona tak jak podczas robienia brzuszków, dłonie splatasz na karku, zgiętych łokci nie trzymasz przy twarzy- ramiona otwarte. po czym podchodzi do ciebie ktoś, łapie trochę za łokciami i dociąga tak zgięte ramiona, ze splecionymi na karku dłońmi, do tyłu. można robić na stojąco lub leżąc na brzuchu.
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13