www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
eliminacje do mazowsza
Autor Wiadomość
Kropa-88 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
student choreografii
Posty: 20
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 9:16 am   eliminacje do mazowsza

siemka, 12 czerwca sa eliminacje do baletu mazowsza, kto sie wybiera? pozdrawiam
 
 
     
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 9:09 pm   

Hej i co w koncu z tym naborem? bylas? ile osob przyjeli?
_________________
Ania
Ostatnio zmieniony przez Anijlka Wto Lis 16, 2010 9:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 8:42 pm   

W tamtym roku od mojej pani z balet(która uczy też w LZPiT) dostała się do Mazowsza dziewczyna z LZPiT
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 4:19 pm   

Hej :) Zalogowałam się tu głównie dlate
Ostatnio zmieniony przez Wercia50 Pon Wrz 04, 2017 6:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 4:55 pm   

Osttanio jak uslyszalam, ze ktos tam zalapal sie teraz do Mazowsza, to byla to osoba po SB. Ale wiem, ze jeszcze z 10 lat temu nie byl to absolutnie wymog, zeby uczyc sie w SB. Wiem, ze wowczas do Mazowasza z "tzw marszu" dostala sie osoba, ktora od ktoregos roku zycia tanczyla w takim zespole "Dzieci Płocka". Byla to instatytucja, gdzie mozna bylo zapisac dziecko od kilku (nie wiem 5-9-10) lat. Potem byly grupy wiekowe z zajeciami po kilka razy w miesiacu i regularne występy na scenie w tancach ludowych w kraju i zagranica. I bylo mowione, ze jak ktos tam jest to to jest nawet bardziej preferowane niz SB. Teraz nie wiem jak jest ale raczej nie bylabym przesadnie wyczulana na SB jesli chodzi o te akurat zespoly. Rzecz jasno wiadomo, ze po sB ma sie spore umiejetnosci ale w tym przypadku dysplom SB nie ma chyba takiego znaczenia jak przy ubieganiu sie do dostania do opery narodowej
 
     
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
  Wysłany: Wto Lis 16, 2010 8:12 pm   Pasje łaczą

Hej Wercia50. Jezeli naprawde Ci zalezy i masz troche pieniedzy (teraz mozliwe sa rowniez kredyty na studia) to radze Ci po skonczeniu szkoly sredniej wyjechac za granice np UK - Leeds, Francja, Bruksela i inne kraje EU gdzie mozna studiowac taniec. To jest ta droższa opcja ale mozna sie starac o stypendium, a jezeli chodzi cos w kraju to np. http://www.wsu.kielce.pl/...ncjackie/taniec w Kielcach (w innych miastach tez sa takie kierunki, tylko nie w Poznaniu) lub rozne kursy instruktorskie z tanca ludowego. Zeby dostac sie na takie studia wystarczy byc dobrym w jakiejs technice i miec predyspozyjce. Mysle ze z takim papierkiem mialabys duze szanse zeby sie dostac. Radze Ci rowniez brac udzial w warsztatach ktore organizuje Polski Teatr Tanca, aa i codziennie tam sa zajecia w tanca wspolczesnego, a ma on bardzo duze podstawy z baletu.
Ps. A w jakim zespole tanczysz?
_________________
Ania
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 8:27 pm   

a to we Fr i brukseli uczą polskich ludowych? :D
*to byl zart, rozumiem, ze chodzi o zdobycie papierka, ktory jakos zrownowazy brak dyplomu tancerza zawodowego
 
     
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 8:54 pm   

Chodzi mi tu o studia z kierunkiem taniec wspolczesny lub jazzowy, bo sam balet to dosc ciezka sprawa:] Ale nie ma sie co smiac bo w Brukseli dziala zespol z polskim tancem ludowym.
_________________
Ania
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 9:24 pm   

Na ich stronie jest news z 12.05.2010r.:

Kandydaci do pracy w „Mazowszu" powinni spełniać następujące kryteria:



* wiek kandydata 18-24 lata (kandydaci do baletu), 18-27 lat (kandydaci do chóru),
wzrost Panie 165-172 cm; panowie 170-190 cm,

* bardzo dobry stan zdrowia,
* wykształcenie przynajmniej średnie potwierdzone świadectwem maturalnym,

* dobre przygotowanie zawodowe potwierdzone ukończeniem szkoły muzycznej lub baletowej, bądź też stażem w ludowych zespołach amatorskich,

* wygląd sceniczny,

* zdolności aktorskie.

Mając "kilka ładnych lat" stażu możesz spróbować, wybierz się na eliminacje :wink:
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 9:29 pm   

Kawka napisał/a:
bądź też stażem w ludowych zespołach amatorskich,

a czyli te zespoly w stylu Dzieci Plocka pod to podpadaja, a zatem jest jak bylo :)
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:41 pm   

Hi wercia50
U mnie było podobnie a w zasadzie jest w niektorych aspektach przez Ciebie wymienionych... i spróbowałem. Bylem na eliminacjacj w mazowszu w czerwcu br. Nie jestem po szkole baletowej, studiuje choreografie i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, poszedłem na te studia po to żeby zwiększyć szanse dostania sie do M, oczywiście nie było to priorytetem bo tańczę od dawna i jest to moja pasją z którą wiąże przyszłość.
Niestety do M się nie dostałem ze względu na niespełniający warunek a mianowicie wzrost, faceci muszą mieć 170 cm wzrostu minimum, ja mam 168 cm :P Zapała powiedział mi że mam dryg, że jestem zwinny, ale jestem za niski, chciał mi dać drugą szansę i wysłał mnie na eliminacje do chóru ( eliminacje do chóru trwaly w tym samym czasie co do baletu, z tym że oczywiście w innej sali ) niestety na spiewie mi nie poszło i takim oto trafem nie dostalem się do M. Na stydiach na ktorych jestem jest duzo osób z "M" i częśc z nich są to osoby bez szkoły baletowej a tańczące w "M'. Jeśli piszesz, że masz dryg to sprobuj do M czy Śłąska. Na eliminacjach na których ja byłem, były osoby nie znające podstawowych kroków tańców narodowych, albo były laski, które nie potrafiły dobrze zatańczyć obrotów oberkowych.
Jeśli chodzi o facetow to na tych eliminacjach tegorocznych było 3 facetów i sporo dziewczyn, z chłpaków dostał się chłopak po SB a drugiemu Zapała powiedział, że nie ma techniki i skreślił go od razu. Wiem, że dziś ten chłopak tańczy w Śląsku... zwała co ? Tez nie jest po SB
Teraz do "M" powinny byc eliminacje w lutym, ale to zależy czy będą mieć zapotrzebowanie, chociaż z tego co słyszałem to sporo osób rezygnuje z pracy w "M" ze względu na zbyt małe zarobki.
Śledź inf na ich stronie www.mazowsze.waw.pl
Próbuj dziewczyno
Pozdrawiam
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 2:14 pm   

Dzieki za odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony przez Wercia50 Czw Mar 01, 2012 1:36 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 2:40 pm   

Koniecznie idź i powiadamiaj o swoich postępach:), też bym chciała spróbować, ale jestem za niska :razz: , za to mam nadzieję w najbliższym czasie załapać się do Warszawianki lub do Promnych, może ktoś kto tu zagląda tam tańczy?;)
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 10:15 pm   

Promni w odróżnieniu od Warszawianki nie prowadzą eliminacji więc dostanie się jest formalnością.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 12:47 pm   

Wercia50 napisał/a:
tańczę w zespole tańca ludowego Krotoszanie od 5 lat,

Czy to aby nie jesteście Wy?
http://www.youtube.com/watch?v=G93SNxKc6ek
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 4:41 pm   

Tak, to my :)
Ostatnio zmieniony przez Wercia50 Czw Mar 01, 2012 1:35 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 11:24 pm   

Piękny dwugłos...rzeczywiście widzę niepełny strój żywiecki...ale widzę mnóstwo zapału i dobrych tancerzy...wróżę sukces...

A to, że macie dopiero 9 i lat i nie jesteście znani to nic...mój zespół ma 14 lat w tym roku i jedynie w Województwie Śląskim jest znany...
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 11:32 am   

Dzięki, staramy się :)
Ostatnio zmieniony przez Wercia50 Pią Mar 02, 2012 2:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 3:27 pm   

Widzę nawet, że w strojach lubelskich na Węgrzech byliście...
A' propos Lublina...to mój zespół:
http://www.youtube.com/watch?v=Ulf4H0StN_s
To było 5 lat temu, czyli jak mnie jeszcze nie było w tym zespole...
A tu nasza strona...jeszcze w remoncie, gdyż odnawiamy ją:
http://www.tyszanie.yoyo.pl/
Muzyka, którą usłyszysz w tle również jest dla nas komponowana...
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 10:39 pm   

Bardzo ciekawy uk
Ostatnio zmieniony przez Wercia50 Pon Wrz 04, 2017 6:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wercia50 
Nowicjusz

Wiek: 31
Posty: 11
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 10:11 pm   

A czy ktoś,
Ostatnio zmieniony przez Wercia50 Pon Wrz 04, 2017 6:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 5:48 pm   

Cytat:
* wygląd sceniczny,

Cóż to właściwie oznacza? Mnie marzy się praca w zespole "Mazowsze" niestety dojazd z okolic Katowic chyba jest zbyt wielki. "Śląsk" już nie jest dla mnie aż tak zachwycający, ale mam bliżej i również gdyby nie "Mazowsze" chciałabym tam się dostać. Jednak nie wiem jak z moimi predyspozycjami. Tańczę dopiero od trzech lat w amatorskim zespole ludowym. Nie wiem również jak poprawić swoje, że tak powiem, przygotowanie zawodowe. Niestety nie za bardzo stać mnie w najbliższym czasie na kursy i inne tego typu rzeczy. Kto mógłby ocenić moje predyspozycje i ewentualnie powiedzieć nad czym jeszcze popracować?
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 11:57 am   

Podejrzewam, że chodzi po prostu o zadbany wygląd i ogólną prezencję na scenie, problemem byłby pewnie brak np. oka, zębów lub blizna na pół twarzy(to takie skrajne przypadki, ale podejrzewam, że dyskwalifikują), do irokeza na głowie pewnie też by mieli obiekcje;). Z pewnością nie chodzi im o bycie nie wiadomo jak piękną, ale zadbaną i uśmiechniętą :wink: .

Nie wiem jak jest w Mazowszu, ale Śląsk organizuje warsztaty, w których możesz się sprawdzić, a nawet mogą Ci po nich zaproponować pracę.
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 10:20 pm   

Właśnie wiem o tych warsztatach i miałam myśli, by iść na nie. Dziękuję za odpowiedź ;)
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
kropa
Nowicjusz

Posty: 39
Skąd: kuj-pom
Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 12:46 am   

duza role ogrywa w eliminacjach do baletu sama klasyka, ale to tez zalezy od ilosci wolnych etatów w balecie. bylem na takich eliminacjach i wiem ze trzeba duzo sie usmiechac :P cwiczac przy drazku pewien pan instruktor krzyczał do nas " wiecej usmiechow, chce zobaczyc wasze zabki :P smiesznie brzmi ale rzeczywiscie tak bylo, jesli przejdziesz klasyke wysylaja cie na spiew, czasem bywa tak ze spiew staje sie twoja karta - byc albo nie byc, ja zawalem do baletu, p. Zapala powiedzial mi że jestem zwinny, ale za niski ( sic ! ) ale powiedzial ze da mi szanse i odeslal mnie na spiew ( bo po lekcji klasyki nie kazdego wysylaja na spiew ) niestety na spiewie poleglem bo nie mialem przygotowanej piosenki dzis zaluje takiej odp bo przeciez moglem zaspiewac chociazby "szla dzieweczka", jesli chcesz sie wybrac na eliminacje to polecam, fajne doswiadczenie, nie masz nic do stracenia, w czerwcu zeszlego roku na ktorych ja bylem byly osoby ktore nie znaly podstawowego kroku mazura, a niektore laski nie potrafily dobrze krecic obrotow oberkowych w miejscu a co do warsztaów w slasku, wlasnie sie w tym roku tam wybieram, no i planuje jeszcze zrobic IKK w MCKiS z ludowych, pozdrawiam
_________________
Aby stało się to czego pragniemy trzeba przestać robić to co robimy...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12