www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pointy mi polecicie?
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Sie 03, 2006 9:33 pm   Jakie pointy mi polecicie?

Hey,
mam pytanie do Was-forumowiczów.
Jakich point najczęsciej używacie, lub jakie polecacie?

Z uwagi na to, że istnieje już temat "Typy point", w którym omawiamy właściwości różnych modeli, w tym temacie będziemy bardziej zwracać uwagę na dobór point z uwagi na budowę stopy, doświadczenie w tańcu, itp.

Posty typy 'moje pointy są cudowne, jestem zadowolona", lub, 'polecam Blochy bo też mam", nic nie wnoszą i będą usuwane.

inae.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 25, 2011 11:49 am, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 5:42 pm   

a jak ktoś ma wąskie palce [do tego stopa egipska] i nie za duże podbicie [kurde, czemu ja nie mam podbicia siostry...! ona ma baardzo duuuże... i wogóle jej niepotrzebne... :twisted: :roll: ], to jakie ma wybrać pointy z sanshy?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 5:47 pm   

Moim zdaniem Sansha Recital lub Partenaire rozmiar 11M. 11 to tak mniej więcej chyba rozmiar 39/40.
EDIT: M to rozmiar sugeerujący wąskość, potem jest W, i chyba X. A najwęższy jest N.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:43 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 7:05 pm   

ja bym radziła recitale, bo partenaire są dosyć twarde (chyba najtwardsze z sanshy)! :roll: :wink:
 
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 7:19 pm   

ja mam rozmiar 39/40 buta normalnego i noszę pointy 12W partenaire(z wkładkami). 11M mogą być za małe. faktycznie potwierdzam, partenaire są b. mocne, mają np ppotrójną podeszwę. ale jeśli ktoś ma duze podbicie to są całkiem wygodne. chociaz troszkę prawdy jest w stwierdzeniu ze "albo są niewyrobione albo złamane"
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 8:18 pm   

wiec N, M, W i X to są szerokości czubka?

no cóż, ja to nie mam stopy czterdziestki tylko gdzieś tak 36/37
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Gru 02, 2010 12:41 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 8:27 pm   

Tak Princes są to szerokości czubka. Tobie proponuję więc mój rozmiar: 9M snasha recital.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 8:39 pm   

36/37 to raczej gdzieś będą 7 góra 8 ;)
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 8:43 pm   

Ja też nie mam podbicia dużego albo można powiedzieć żadnego, a mam soprano i jes mi w nich dobrze.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 9:29 pm   

Ale to nie zalezy tylko od pidbicia, ale też od tego, jaką się ma mocną stopę Agasiek.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 09, 2006 5:13 pm   

Balerina to sklep baletowy,a mieści się w Krakowie.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Sie 11, 2006 9:07 am   

Poza tym też każdy może kupić najtwardsze nawet pointy i rozrabiać je ile się da(parę godzin? :shock: ) a potem tylko patrzeć jak się szybko wytracają..
Princess, dla ciebie konkretnie polecałabym właśnie sansha recital(kto tu powiedział partenaire?! przecież to nie dość że dla zaawansowanych tancerzy to jeszcze twarde jak nie wiem!), bądź grishko novice.. ale ja jednak bardziej polecam sanshę :)
sama używam sansha premiere.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
tanzerin
Nowicjusz


Posty: 10
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 5:20 pm   

a to bardzo ciekawe......bo ja noszę buty 39/40, ale pointy sansha lyrica i premier (mam obecnie) z sylikonowymi wkładkami noszę 10W, w większych po prostu pływam... tylko partenaire musiałam mieć 11... ciekawe czy uda mi się dopasować rozmiar w grishko...... i to przez telefon....
Ostatnio zmieniony przez tanzerin Sob Sie 26, 2006 10:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 9:20 pm   

Wydaje mi się, że będzie Ci trudno! Bo nie można porównywac rozmiarówki Grishko i Sansha...
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 10:05 am   

Cheryl kochana, przecież jak ktoś będzie chciał kupić sobie sanshe to nie kupi takiego samego rozmiaru jak w grishko(!!), zwłaszcza że skonsultuje go jeszcze przez telefon ze sprzedającym, który na pewno będzie się chciał dowiedzieć długości stopy w mm.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 9:56 pm   

a ja mam do was pytanie jakie model z sanshy jest najleprzy dla osoby zaczynajacej tanczenie w pointy? a moze ktos z was tez zna mniej wiecej cene
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:45 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 9:58 pm   

z sanshy...recitale, maja szerokie czubki, sa miekkie i chyba najlepsze jakie mialam z sansh... A cena to ok 115-125zł
 
 
 
neda
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Uczeń
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 10:18 pm   

To ja może spracyzuję swoje pytanie-które pointy są lepsze na dość duże podbicie :
Model Vaganowa z Grishko czy
Partenaire
z Sansha,takie do partnerowania tak pisałyście o nim na forum?

Lepsze w sensie wytrzymalsze,teraz miałam Grishko 2007 i wytrzymały niespełna miesiąc ale składam to na karb nie rozrobienia i nie odpowiedniego modelu dla mnie.
Aha i czy pointy Sansha mają też czubki poktyte atłasem jak Grishki?

Dziękuję z góry :) [[/u]
_________________
"W tańcu każdy krok wybiega w przyszłość..."
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:47 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 9:45 am   Grishko Vaganova

neda napisał/a:
Jakie pointy są najlepsze dla dość dużego podbicia?
Vaganova z Grishko?


Model Vaganova jest najlepszy dla waskiej stopy. Jesli masz szeroka stope to nawet nie warto probowac wchodzic w te pointy bo nawet najwieksza szerokosc bedzie za mala.
Jak masz waska stope to beda idealne, swoja droga ten model najbardziej mi sie podoba - sa piekne, ja jednak nie moge w nich tanczyc - za szeroka stopa :(
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:48 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 11:26 am   

Ale Vaganova ładnie wyglądają na stopie o dużym podbiciu, nawet jak masz wąską w podbicie płaskie, to będą wyglądać jak "zwykłe" pointy.
 
 
 
Hazel
Nowicjusz


Posty: 7
Skąd: z... mojego miejsca...
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 6:46 pm   

Czy ktoś może wie jakie pointy grishko byłyby dobre dla osoby o numerze buta 39/40 niezbyt dużym i niezbyt silnym podbiciem? (czy w ogóle takie produkują?)
Moim zdaniem najgorsze i najtwardsze pointy sansha to Lyrica! Kiedyś nie miałam wyboru i musiałam je wybrać. Wyrabiałam je miesiąc! Nic to nie dało były tylko połamane i ani trochę wyrobione! A teraz produkują takie pomarańczowe, ohydne lyrica Bleee...
_________________
...::: Żyję żeby tańczyć, tańczę żeby żyć:::...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sob Gru 04, 2010 1:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 6:50 pm   

yyy..... trochę nie rozumiem Twojego toku myślenia.... najtwardsze=najgorsze? hmm...

mniejsza z tym. a czytałaś opisy w katalogu Elite?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 7:08 pm   

Bo, kochana nedo, twarde pointy są przeznaczone dla osób o dużym podbiciu- i tylko takim będzie się dobrze na nich stało ;)
Zresztą, już wiele razy było o tym pisane ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 8:27 pm   

Kasiu, nie tylko o dużym podbiciu- także o mocnej stopie:)
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 10:03 pm   

Z tym że osoby o dużym podbiciu stojąc w miękkich pointach muszą mieć jeszcze mocniejsze stopy niż w twardych :twisted:
Bo w tamtych wystarczy im tylko pilnować kostki i wypychać co da radę :P
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 22