www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca związana z tańcem
Autor Wiadomość
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 6:57 pm   praca związana z tańcem

Zastanawiam się jakie są zawody związane z tańcem. Jeżeli komuś nie uda się "zrobić kariery" w tańcu, a jest to jego największą pasją, to gdzie może pracować i jakie studia/kursy skończyć powinien? Wiadomo, że można np. prowadzić sklep z akcesoriami do tańca. Ale co jeszcze? Z góry dziękuję za pomoc!
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 7:19 pm   

Np. żeby uczyć w ognisku = powinnien skończyć studia pedagogiczne
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 7:22 pm   

Ale to chyba trzeba mieć ukończony kurs z jakiegoś stylu tańca, tak?
_________________
http://niemodne-niemodne.blogspot.com/
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 7:32 pm   

tak mi się wydaje :)
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 6:59 pm   

A czy, aby zostać krytykiem tańca, trzeba mieć ukończoną szkołę baletową?
 
 
     
Relena 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 59
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 8:36 pm   

z tego co się orientuję równie dobrze może być wiedza o teatrze. polonistyka chyba też ma specjalizację krytyk, ale to już chyba literacki.
_________________
one day i'll go dancing on the moon
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 6:02 pm   

Cytat:
A czy, aby zostać krytykiem tańca, trzeba mieć ukończoną szkołę baletową?



Aby nim zostać należy zaskarbić sobie autorytet zarówno publiczności jak i tancerzy swoja fachowoscia i celnoscią wystapień. A do tego droga daleka i prowadzi tylko przez umiłowanie tańca poparte wieloletnia mozolną i konsekwentna pracę publicystyczną i nie tylko.
Krytykowi nikt w papiery nie zagląda. Ten zawód jeśli to tak można nazwać nie jest zaszufladkowany :)
Oczywiście ukończenie szkoły baletowej może w tej profesji pomóc ale nie jest warunkiem koniecznym.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 7:54 pm   

Dziękuję za pomoc :)
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 8:51 pm   

Wiedza o Teatrze, daje mzoliwosc pracy w teatrze a kim chce sie tam byc, to powinno sie juz wiedziec na studiach. Aktorem nie, ale krytykiem na pewno, pisac do gazet, czasopism, mozna, miec swoja wlasna grupe baletowa, teatralna, pracowac w domach kultury, byc scenografem itp.

Zeby uczyc trzeba skonczyc studia pedagogiczne albo dopelnic formalnosci na studiach podyplomowych jesli takie studia na ktorych sie jest nie daja tej mozliwosci. Takie studia daja mozliwosc uczenia w szkole podstawowej, gimnazjach i liceach. Nie mozna uczyc w przedszkolach. Studia sa na kazdym uniwerku przynajmniej powinny byc, trwaja 3 sem i sa niestety platne. Na studiach najwazniejsza jest odbyta praktyka w szkole oraz pisanie scenariuszy zajec i obserwowanie zajec. Dydaktyka przedmiotowa musi byc zwiazana z przedmiotem, kierunkiem jaki sie studiowalo.

Zeby byc krytykiem baletowym trzeba miec wiedze na temat tanca, muzyki, historii teatru i sztuki. Praktyka taneczna pomaga.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 12:57 pm   

Father napisał/a:
Aby nim zostać należy zaskarbić sobie autorytet zarówno publiczności jak i tancerzy swoja fachowoscia i celnoscią wystapień. A do tego droga daleka i prowadzi tylko przez umiłowanie tańca poparte wieloletnia mozolną i konsekwentna pracę publicystyczną i nie tylko.


no to mnie rozbawiles do lez. Wedlug mojej wiedzy osoby, ktore pisza w poczytnych pismach recenzje baletowe:
-) nie konczyly SB;
-) nie umieja nazawac po francusku podstaw;
-) nie umieja napisac nic poza "podobalo mi sie", "tancerze tanczyli dobrze, zle, pokazali kuszt itd", "tancerze za malo tanczyli, a za duzo chodzili';
-) warto isc /nie warto isc.

Ani w Gazecie wyborczej ani innym poczytnym czasopismie, ktore zamieszcza czasem recenzje nie sposob znalesc artykul , w jakim ktos napisze, ze solista x zachwycil tym a tym (np skokami, arabeskami, wyrazem artystycznym), a corps byl taki a taki w momencie x a taki w y.

Że juz nie wspomne o roznych "wpadkach" jak tancerze jakcys z zzagranicy spadali z point, i nie wykonywali prawie nic w 100% poprawnie, a krytyk pisze "idealna technika".

Ach nie ma w Polsce fachowych krytykow... Czasem sie trafi garstka, jaka mozna na palcach zliczyc, ale oni niestety nie maja monopolu na pisanie. Nie liczy sie wiedza ile kontakty. Czsem mam wrazenie, ze co niektorzy krytycy pisza
Juz lepiej to chyba jest ze wspolczesnym.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 4:31 pm   

Agnieszka P. napisał/a:
no to mnie rozbawiles do lez. Wedlug mojej wiedzy osoby, ktore pisza w poczytnych pismach recenzje baletowe:
-) nie konczyly SB;
-) nie umieja nazawac po francusku podstaw;
-) nie umieja napisac nic poza "podobalo mi sie", "tancerze tanczyli dobrze, zle, pokazali kuszt itd", "tancerze za malo tanczyli, a za duzo chodzili';
-) warto isc /nie warto isc.

Ależ Agnieszko, nie imputuj mi, że ja zakładam taki kompletny brak wiedzy u potencjalnych krytyków.
Ja nic nie napisałem jak jest a wiedza i to interdyscyplinarna jest konieczna aby nim zostać. Wydawało mi się , że to jest poza wszelką dyskusją :sad:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 4:03 pm   

Są jeszcze inne zawody mniej lub bardziej związane z tańcem np.muzycy,menedżerowie teatralni,dyrektorzy zespołów,rzecznicy prasowi,kostiumolodzy i scenografowie.
_________________
Piękno rodzi się w bólu.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 4:13 pm   

pytanie: co da gadanie "piękny arabesk solistki, takie i takie corps w takiej i takiej scenie" jakiemuś przeciętnemu Kowalskiemu który nie ma bladego pojęcia o czym mowa, a wyłącznie chce spędzić miły wieczór z żoną w teatrze?
gdyby to była specjalistyczna gazeta o teatrze czy tańcu, to owszem - ale w brukowcach jest spotykana prosta forma dla zwykłego widza...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 5:22 pm   

Maron, trafiłaś w sedno - ja mogę (mogłam) napisać super fachową recenzję z baletu ale nikt (żadne pismo) by mi jej nie zamieściło, bo nikt nic nie zrozumie. Ba, napisałam kiedyś re4cenzję z koncertu gdzie nazwy instrumentów flet, obój i klarnet kazano mi zamienić na "instrumenty dęte" bo to w zupełności wystarczy. A tekstu o trudnościach baletu w Polsce nie chciano mi wydrukowac w Polityce (tygodnik wydawałoby się dla inteligentnych ludzi) bo był... zbyt fachowy... Więć: krytyk baletowy powinien mieć wiedzę o jakiej marzy Sagittaire, ale przynajmniej obecnie w naszych warunkach niezbyt często moze ją pokazać. A jak wiadomo organ (wiedza) nieużywany (nieużywana) zanika ;)
No ale wracajmy do tematu - zawodów zwiazanych z tańcem
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 1:30 pm   

Jeszcze takie zawody jak fotograf, choreograf i nauczyciel ;)
_________________
http://niemodne-niemodne.blogspot.com/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12