www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kręgosłup-czy w takim wieku mogę go dobrze rozciągnąć ??
Autor Wiadomość
Ferne18
Nowicjusz

Posty: 2
  Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 7:37 pm   Kręgosłup-czy w takim wieku mogę go dobrze rozciągnąć ??

Witam. Mam 18 lat i tańczę breakdance, ale potrzebne mi są wskazówki dotyczące rozciągania kręgosłupa. Kręgosłup rozciągam od 2 tygodni (drę na chama do tyłu ile się da)Czy w takim wieku mogę go dobrze rozciągnąć aby nogi mieć aż do ziemi przy wykonywaniu hollowback?(na zdjęciu) I jakie ćwiczenia polecacie? Z góry dziękuję za pomoc.


Hollowback

http://img27.imageshack.us/i/f52c836ed9.jpg/


a tu zdjęcie ile mogę się rozciągnąć do tyłu:

http://img707.imageshack.us/i/dsc03877n.jpg/
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 9:20 pm   

Nie polecam ,,darcia na chama". To może skończyć się kontuzją, a z kręgosłupem lepiej nie kombinować :)
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Juulia 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 13
Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 9:31 pm   

Nic na 'chama' !!!!!!!!!!!!
Jezeli chodzi o kręgosłup to nie jest go tak łatwo rozciagnąć. sadze ze musisz jeszcze troche poracowac, aczkolwiek cięzko mi stwierdzic czy kiedykolwiek dasz rade osiagna wymarzony 'cel' poniewaz nie wiem jakie są twoje warunki, predyspozycje. ale chciec to móc... poszukaj w internecie DOBRYCH i BEZPIECZNYCH cwiczen rozciagajacych a moze uda ci sie kiedych zrobic kilka fajnych 'póz' ;D
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 9:27 am   

Po pierwsze, kręgosłupa nie da się rozciągnąć, bo nie jest mięśniem, ścięgnem ani więzadłem, tylko zespołem kości :694: Należy raczej mówić o jego uelastycznieniu - tak gwoli ścisłości.

Po drugie, poprawienie giętkości kręgosłupa wymaga, jak już napisały dziewczyny wyżej, systematycznej i intensywnej pracy. Nie "drzyj na chama", bo skończy się tańczenie.

Masz dopiero 18 lat i całkiem niezłe warunki, jak wynika ze zdjęcia, więc masz całkiem spore szanse na naprawdę dobre wyniki. Wydaje mi się jednak, że musisz popracować nad ogólnym rozciągnięciem całego ciała, uelastycznieniem stawów i siłą mięśni - wtedy łatwiej będą Ci przychodzić różne dziwne pozy. Zazwyczaj błędy nie są wynikiem tylko jednej cechy fizycznej.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:46 am   

Czajori napisał/a:
Po pierwsze, kręgosłupa nie da się rozciągnąć, bo nie jest mięśniem, ścięgnem ani więzadłem, tylko zespołem kości Należy raczej mówić o jego uelastycznieniu - tak gwoli ścisłości.

Wybacz Czajori mnie jako mechanika trochę razi nieścisłość Twojego sformułowania bo;
kregosłup z punktu widzenia mechaniki jest elastyczną belką pracujacą głównie na ściskanie i w mniejszym stopniu na zginanie. Elastyczność tej belki zależy od zdolności do rozciagania ściegien międzykręgowych. Przy zginaniu kregosłupa ściegna zewnętrzne(te na zewnątrz łuku) ulegają rozciagnieciu natomiast wewn. zciskaniu. A więc nie popełniamy specjalnego błedu mówiąc o rozciaganiu kregosłupa zwłaszcza, że kręgi u osób "rozciągnietych"moga bardziej sie oddalać od siebie dzięki dłuższym wiązadłom. :)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
Ostatnio zmieniony przez Father Nie Kwi 25, 2010 11:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:50 am   

Podpisuję się pod tym co zostało napisane powyżej.
Nic na "chama" cierpliwość i systematyczna praca.
Na hip-hopie kompletnie się nie znam ale ze swojego tanecznego doświadczenia dodam tyle że najłatwiej jest wypracować wygięcie w odcinku lędźwiowym a należy się skupić na otwarciu i wygięciu w odcinku piersiowym (jest to trudniejsze jak się zaczyna w "późniejszym" wieku) z wiekiem jest to coraz trudniejsze, a właśnie wygięcie w odcinku piersiowym jest kluczem do sukcesu.
Na twoim zdjęciu widać że masz predyspozycję właśnie do wygięcia w lędźwiach a odc. piersiowy jest płaski i to na jego wygięciu się skup.
Moim zdaniem do tej figury (pokazanej na zdjęciu) oprócz wygięcia potrzebne jest jeszcze wzmocnienie mięśni pleców i brzucha, notabene silne mięśnie tez ułatwią "wyginanie się"
 
     
Ferne18
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 12:23 pm   

Prosiłbym o podanie mi jakichś ćwiczeń rozciągających odcinek piersiowy i lędźwiowy.
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 3:32 pm   

polecam ten wątek-> http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=5286

:)
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:39 am   

Fatherku, nie mam żadnych argumentów przeciw Twojej fachowej wypowiedzi :) Dzięki za wyjaśnienie nieścisłości.

Masz oczywiście rację, że uelastycznienie kręgosłupa wspomagają rozciągnięte ścięgna międzykręgowe, czyli jakby uelastycznienie jest efektem rozciągania.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12