www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagraniczne szkoly baletowe/szkoly tanca
Autor Wiadomość
magentte 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:44 am   

Czy ktoś wie może coś więcej o szkole Londond Studio Centre? Znaczy się na stronie nie ma nic o opłatach za studia (czyżby bezpłatne :D ?) i niejasno jest coś o terminach rekrutacji, tak jakby ciągle była^^. Zastanawiam się czy próbować studiów za granicą czy jednack w Polsce w Łodzi...
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 6:27 pm   

Wszystko jest podane na ich stronie, łącznie z info o opłatach. Jak wejdziesz w zakładkę the course, podświetla się w tekście Enrolment page - klikasz, a potem current fees. Tam masz cennik oraz link do dodatkowych inromacji na temat opłat, grantów i takie tam. Trochę więcej wysiłku i wszystko jasne :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Paź 20, 2010 1:53 pm   Northern Ballet School

Właśnie pojawił się film promocyjny o Northern Ballet School w Manchesterze. Zamieszczam, bo sama spędzam prawie 7 godzin tygodniowo w tym miejscu, dwoje moich nauczycieli to absolwenci, mamy koncerty na tej samej scenie i bywa, że ludzie z tej szkoły wpadają do nas na zajęcia wieczorem. Klimat jest niezwykły i strasznie żałuję, ze nie mogę tam studiować dziennie. Może zainteresuje kogoś, kto wybiera się na uczelnię taneczną za granicę :)

Northern Ballet School
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 10:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 8:26 pm   

Czy uczestniczył ktoś może w letnich kursach baletowych? Gdzie takie się odbywają? Czy trzeba uczęszczać do OSB? I najważniejsze dla osób w jakim wieku są przeznaczone takie warsztaty?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 4:24 am   

Tak zwane "summer intensive" odbywają się we wszystkich krajach, od Rosji począwszy na USA kończąc (z wyjątkiem Polski oczywiście..:(). Nie trzeba uczęszczać do OSB. Jeśli chodzi o wiek to już zależy od danego kursu, każdy ma nieco inne wymagania. Zazwyczaj jest to granica 12-21 lat, ale różnie bywa.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 9:26 am   

a byłas moze na takim letnim kursie? albo moze ktos z forum był i mógłby opowiedziec jak to wszystko wygląda? Orientujecie się ile trwają i ile kosztują takie kursy? i przede wszystkim gdzie sie mozna o czyms takim dowiadywac?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 11:59 am   

Wpisz na google summer ballet schools, albo summer ballet courses, albo summer ballet intensives, a się zdziwisz ;)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
monikafanaberia
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik,fotograf
Posty: 1
Wysłany: Sro Paź 27, 2010 10:16 am   choreografia - Berlin

Do Hildegardy!

Studiowalam kilka semestrów w Berlinie,ale nie wiem czy jest tam kierunek tańca na Uni der Kunste.
Z tego, co wiem , jest choreografia i kilka prywatnych uczelni tanecznych.
Ale znam mnóstwo ludzi, coś interesuje cię konkretnie?
Podpytam!
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 4:59 pm   

Tak, no w sumie to chodziło mi o tą choreografię. Chciałabym wiedzieć jak wygląda rekrutacja i jakie warunki trzeba spełnić. I czy studia są płatne. Będę wdzięczna za informacje ;;)


strasznie przepraszam, niechcący usunął mi się Twój wpis - pytanie o uczelnię w Niemczech
inae.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 10:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 12:30 pm   

witam, chciałabym studiować za granicą, przeczytałam Wasze wcześniejsze posty i rozpocznę zaraz oglądanie stron tych szkół, chciałm jednak spytać, które szkoły są państwowe? i czy wtedy nic się nie płaci za studiowanie? jak wygląda sprawa z utrzymaniem? czy są może jakieś stypendia? i w ogóle jak to wszytsko wygląda? jestem totalnie zielona, a strasznie pragnę wyjechać. Skończyłam Szkołę Baletową w Gliwicach, w tym roku utrzymuję się z uczenia tańca no i sama wciąż jeszcze się uczę, interesuje mnie głównie Francja, ale też Anglia bądź nawet Ameryka. (te kraje dlatego, że znam , bynajmniej w jakimś tam stopniu angielski i francuski).
Czekam na odpowiedź, mam nadzieję, że pomożecie w spełnieniu mojego marzenia :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 6:41 pm   

Gość napisał/a:
A nieprawda, bo jeszcze bliżej--> jeśli chodzi o wschód, to w Kijowie mozna studiować choreografię i taniec. . Moja byla nauczycielka baletu w ten wlasnie sposob dostala sie na te studia. Trzeba skontaktowac sie ze Zwiazkiem Ukraincow w Polsce i zasiegnac informacji. :D
..a ja też odwiedziłam ta uczelnie, bo mialam tam warsztaty tańca (chyba z 8 lat temu,sic!) i musze przyznac, ze to typowa "wschodnia", surowa szkoła :!:


Gościu (nie wiem czy Gościu -Gościu czy jakis inny Gościu) oddam wszystko za więcej informacji na temat tej szkoły!!!!!! Interesuje mnie dokładnie wszystko!!!
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 5:55 pm   

Czy był ktoś może i wie czy trudno dostać się na kursy letnie do royal ballet school? I w jaki sposób można się tam dostać? Jaki tam jest poziom baletu?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 7:12 pm   

Ze wszystkich szkół w Anglii najtrudniej dostać się do RBS, mają najwyzszy poziom, jest to szkoła, która przyjmuje do 18 roku życia (zazwyczaj wtedy kończy się tam naukę).
Ciężko opisać poziom, ale tak na oko - na summer intensive dla osób w wieku 15-18 lat odpowiada on mniej więcej 5, 6 i 7 klasie w polskich szkołach baletowych. Oczywiście zdarzają się wyjątki, wogóle się tym nie sugeruj, bo oni przyjmują kandydatów na trochę innych zasadach niż u nas, ale żeby rozjaśnić myślę, ze to dobre porównanie.
Zależy ile masz lat i do jakiej grupy na summer intensive musiałabyś się dostać (wiadomo poziom 12-13 lat jest niższy niż 15-18). Tak czy inaczej - łatwo nie jest.
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 7:26 pm   

Dzięki za informacje. Mam 14 lat, za rok już 15. A na podstawie jakich kryteriów przyjmują ludzi na te kursy? Są jakieś przesłuchania czy można wysłać film?
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 8:21 pm   

http://www.royal-ballet-s...ditions.php?s=1

http://www.royal-ballet-s...courses.php?s=1
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 9:44 pm   

Lorenzo napisał/a:
oni przyjmują kandydatów na trochę innych zasadach niż u nas, ale żeby rozjaśnić myślę, ze to dobre porównanie.


na innych zasadach? mogłabys cos wiecej na ten temat powiedzieć? :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 9:53 pm   

Bardziej patrzą na takie rzeczy jak charakter, predyspozycje, a nie posiadane umiejętności czy fakty ile tańczysz, w jakiej szkole, z kim, gdzie itp.. Do RBS zdarzalo sie ze przyjmowali np. 15 latkę zaczynającą praktycznie od zera.
U nas jeśli nie ma się szans na dogonienie materiału tak żeby iść z programem razem z równieśnikami to do szkoły ciężko się jest dostać.
Poza tym troszkę inaczej uczą niż w nas, w Polsce.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 12:11 am   

Lorenzo napisał/a:
Poza tym troszkę inaczej uczą niż w nas, w Polsce.

co mas zna mysli????
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 10:34 am   

Ciężko to powiedzieć tak jednym zdaniem, ale ogólnie rzecz biorąc tam uczą według zachodniej szkoły, przykład: u nas w szkołach od 1 klasy trzeba stać w wykręconej I pozycji (mimo, że nie jest to zalecane i moze spowodować kontuzje) tam jest to wręcz zabronione. Nie ma takiego nacisku na pozy czy np. wysokie podnoszenie nóg a bardziej na wykonanie, płynność ruchów i poprawność. Najlepiej samemu obejrzeć jakieś filmy z angielskich szkół i ocenić, ja mówię na podstawie własnych odczuć i doświadczeń:-)
Aha, jeszcze program nauczania jest tam o wiele szybciej prowadzony.
Mają też dodatkowe pozycje, których Vaganova nie uwzględniła (to tak na marginesie w sumie, u nas też się zdarza, ze pedagodzy ich uczą:-))
Proszę tylko nie traktować mojego postu w kategorii złe i dobre (ja akurat jestem zwolenniczką rosyjskiej szkoły), staram sie tylko odrobinę przybliżyć:-)
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 7:27 pm   

Właśnie dowiedziałam się, że na te letnie kursy przyjmują każdego. Nie mam żadnych przesłuchań, dopiero tam na miejscu 1 dnia kwalfikją na grupy co do umiejętności.
W sumie to fajna sprawa i warto spróbować!
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 8:22 pm   

moze mało inteligentne pytanie, ale mój angielski jest kiepski, i nie wszystko rozumiem ze strony.
mianowicie, samemu trzeba sobie organizować noclegi itp? Cena 550Ł to oplata za same warsztaty?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 13, 2010 9:32 pm   

no tak 550 za 2 tygodnie zajęć. wszystko inne musisz załatwiać sobie sama. trochę dużo, ale czego nie robi się by spełniać marzenia ;)
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 2:40 pm   

a czy jest ktoś kto stuidiuje, studiował w Rotterdamie?
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 12:12 pm   

Także chciałabym się właśnie dowiedzieć o Codarts w Rotterdamie. Czy ktoś z Was tam studiuje/studiował? Czy może próbował się tam dostać? Czy w ogóle orientujecie się czy trzeba być np. po szkole baletowej? Przeczytałam wszystko na ich stronie,ale wciąż się zastanawiam jaki poziom trzeba reprezentować żeby tam się dostać.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Gru 26, 2010 12:36 pm   

Inaenko :)
czy wymagali od Cb zdawania jakichś testów typu TOEFL, SAT ?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14