www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagraniczne szkoly baletowe/szkoly tanca
Autor Wiadomość
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 10:55 am   

http://www.nck.pl/sub,pl,...oda_polska.html -> warto poczytać, chociaż na ten rok zakończono już przyjmowanie wniosków
 
     
bartek
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 11:34 pm   

Ja teraz studiuje w Rambert School na drugim roku, więc gdyby miał ktoś jakieś pytanie, to się bardzo chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
 
     
MissClaudia16 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 6
Wysłany: Pią Gru 07, 2012 2:49 pm   

bartek, mógłbyś się podzielić wrażeniami , studiując w Rambert ? I czy jest tam nacisk na balet ?
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Wto Gru 18, 2012 7:52 pm   

Wiecie może czy są w Wiedniu szkoły tańca na przyzwoitym poziomie gdzie można wykupić pojedyńcze lekcje tańca? Liczę na Waszą pomoc :smile: :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
bartek
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 12:18 am   

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale lepiej późno niż wcale ;)
Strasznie ciężko mi tak napisać ogólnie, więc bardzo pomocne byłyby Wasze pytania, ale zaczynając od baletu to jest duży nacisk na balet, ale nikt raczej nie myśli o tym, żeby zostać zawodowym tancerzem baletowym, zdecydowana większość myśli o karierze tancerza współczesnego. Codziennie mamy balet, raz w tygodniu pas de deux, nasz rok ma również 2 razy w tygodniu virtuosity, dziewczyny 2 razy w tygodniu point work, oprócz tego jeszcze mamy 2 razy w tygodniu solo baletowe, gdyż pod koniec każdego termu mamy występ przed całą szkołą, gdzie musimy je zaprezentować jako forma zaliczenia. Oprócz tego mamy codziennie współczesny, mniej więcej raz w tygodniu improwizacje, raz lub dwa critical studies czyli teorie. Oprócz tego dwa razy w roku mamy możliwość pokazania swoich choreografii, a więc jeśli jesteście w czyichś kawałkach, albo robicie własne to zazwyczaj po zajęciach macie próby do nich. Ogólnie szkoła i nauczyciele są cudowni i jak dla mnie jest to doskonałe miejsce :)
Jeśli macie jakieś pytanie to piszcie, a postaram się odpowiedzieć,
Pozdrawiam,
Bartek
 
     
Ola14 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 11
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 8:09 pm   szkoły w UK

Trochę misz-masz ( :smile: ) w tym wątku, nie mogę się połapac w tych wszystkich linkach. mam tylko jedno pytanie.

Jakie szkoły w UK polecacie lub znacie kogoś kto tam chodzi/chodził?
Mam na myśli szkołę, do której będę mogła dostac się po skończeniu liceum (około 19-20lat).
Nastawiam się raczej na karierę tancerki baletowej niż na nauczanie baletu itp.
Bardzo prooooszę Was o pomoc i opinie na temat różnych szkoł, zwłaszcza jeśli mieszkacie za granicą, bo tam ludzie zawsze więcej wiedzą o zagranicznych szkołach baletowych niż w Polsce :): )
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 8:11 pm   

Mam taki mały problem, byłabym wdzięczna za pomoc. Otóż kiedyś niechcący natknęłam się na filmik promujący jakąś szkołę w UK, nie pamiętam nazwy, ale to raczej taka szkoła musicalowa (balet, step, wokal itp.) niż "czysto" baletowa. I ten filmik miał chyba tytuł "You wanna be there" czy coś takiego i w tle też śpiewali właśnie te słowa. Tylko że jak wpisuję to na youtube to nie ma tego filmiku.
Czy ktoś się kiedyś też na niego natknął i może mi podać nazwę szkoły?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 10:00 pm   

Northern School of Contemporary Dance
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Lut 16, 2013 11:09 am   

Ja to wrzucałam na 3 stronie tutaj. Ale to nie jest Northern School of Contemporary Dance - ta jest w Leeds, a filmik promuje Northern Ballet school w Manchesterze (nie mylić z Northern Ballet, też z Leeds)
aktualny filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=2lNPiB96gyU

strona:
http://www.northernballet.../en/welcome.php
i w skrócie:
http://www.thedancehouse.co.uk/about_us/nbs.asp

A szkoła w Leeds też jest bardzo ciekawa.
http://www.nscd.ac.uk/view.aspx?id=12
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 8:17 pm   

Dziękuję ślicznie! :smile:
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Sro Lut 27, 2013 11:27 am   

To ja mam pytanie do inaenki w związku z NBS :) Powiedz mi czy jest tam jakiś maksymalny wiek do którego przyjmują do tej szkoły(chodzi mi o specjalizację jazzową)? I ile w tym roku kosztuje kurs i jakie są raty? Wiem że to wszystko powinno być na stronie ale jakoś nie mogłam się doczytać :(
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Lut 27, 2013 11:50 am   

Tak, wszystko jest na stronie, poszukaj :P

Do wszystkich zainteresowanych (bo dostaję co jakiś czas podobne pytania) - jeśli POWAŻNIE myślicie o takim wyjeździe a macie problem ze znalezieniem podanych informacji, to jak odnajdziecie się w takiej szkole?
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Sro Lut 27, 2013 11:04 pm   

A czy ty jak piszesz do znajomych że nie możesz czegoś znaleźć na stronie to czy też świadczy to o tym że nie możesz sie odnaleźć? Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi ;) Zwyczajnie mogłam czegoś nie zauważyć, czy też coś przeoczyć i napisałam do ciebie ponieważ jesteś osobą, która wydaje mi się, że zna tą szkołę najlepiej. Ale to nie ma żadnego związku z tym czy ktoś odnajdzie sie w tej szkole czy nie jeżeli nie może znaleźć czegoś na stronie.
Tak czy inaczej, dziękują za "wyczerpującą" odpowiedź ;)
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 11:24 am   

Nie ma co się obrażać. Wystarczy trochę empatii i wkładu własnego. Już nie raz wspominałam, że w tej szkole chodzę na zajęcia wieczorem. Zatem informacje o które pytasz nie są mi znane na bieżąco. Musiałabym wejść na stronę (kolejny raz), poszukać tego czego szukasz (kolejny raz), przepisać tutaj (kolejny raz) i pewnie na dodatek przetłumaczyć (kolejny raz). Ja zawsze bardzo chętnie służę pomocą, i jestem z tego dosyć znana. Ja nawet poświęcę na to i czas i siły (których nie mam za dużo z powodu choroby), ale nie zawsze jest taka potrzeba, więc zamiast obrażać mnie od razu - rusz głową. A wyczerpujących odpowiedzi w tym temacie też udzielałam i to w tym wątku. Od siebie zawsze spieszę donieść jeśli dowiem się czegoś nowego. Mam znajomych w innych rejonach Anglii zajmujących się tańcem i zawsze mogę coś podpytać i tu powiedzieć, coś czego nie ma w ogólnie dostępnych informacjach, albo jest ograniczony dostęp (nie wszyscy muszą sobie radzić dobrze z angielskim) ale, kurczę, jak już podaję na tacy, to przecież nie będę podawać na widelcu, co? Choćby dlatego, że pisanie na klawiaturze powoduje ból moich zmasakrowanych ZED palców i nadgarstków.
I radzę ograniczyć bezmyślne powtarzanie sloganów - nigdzie nie zasugerowałam nawet, że padło głupie pytanie, i wcale tak nie uważam.
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 12:29 pm   

Jeśli mogę coś dodać. Zamiast pytać znajomych czy szukać w Internecie najlepiej jest napisać/zadzwonić osobiście i się zapytać, bo 1) takie informacje się bardzo zmieniają + często zależą od sytuacji 2) warto nawiązać kontakt ze szkołą, na której Ci zależy :)
Ot co:D
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 11:32 pm   

Nikt się tu nie obraża :) po prostu również twoje stwierdzenie, że cytuję "jeśli POWAŻNIE myślicie o takim wyjeździe a macie problem ze znalezieniem podanych informacji, to jak odnajdziecie się w takiej szkole?", nie zabrzmiało zbyt sympatycznie, i tyle. No ale nie ma już co się sprzeczać, bo to bez sensu i tylko sie spamuje wątek :) A moje wątpliwości wynikały z tego, gdyż na stronie jest napisane odnośnie opłat, że są one podane w aplikacji. Ok, wchodzę na aplikację, szukam sumy... no i fajnie jest podana, tylko że nie wiem czy dobrze rozumiem czy ona sie tyczy aplikacji z 2011/2012? To wzbudziło moje wątpliwości, i szukałam na stronie informacji i nie udało mi się ich znaleźć, dlatego napisałam tutaj. Może użyłam troche za dużego skrótu myślowego... no nic. W każdym razie, Inaenko już się nie chcę kłócić :wink: Uścisk na zgodę? :smile:
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Mar 16, 2013 12:10 pm   

W aplikacji podana jest cena na ten rok szkolny, który zaczął sie jesienią 2012. Ceny raczej się nie zmieniaja drastycznie z roku na rok. A to 11/12 to chodzi o raty.
Przepraszam, że nie odpisałam wcześniej - nie było mnie, a potem chorowałam.
Jeśli ktoś jest zainteresowany dodatkowymi szczegółami, których nie ma na stronach, to ja mogę spróbować się dowiedzieć. Ostatnio zauważyłam, że są w tej szkole Polacy, ale nie wiem czy przyjechali z Polski, czy są stąd. Ale mogę się z nimi skontaktować.

(dwa uściski i jesteśmy kwita ;)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Innawaj 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 25
Posty: 38
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 1:40 pm   

Hej, chciałabym się dowiedzieć od ilu lat przyjmują do Rambert?
_________________
nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że realizacja zajmie Ci dużo czasu. Czas i tak minię.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 4:01 pm   

Cytat:
Rambert School of Ballet and Contemporary Dance welcome applications from all sections of the community
regardless of ethnicity, age, gender, religion or disability. The information you give in this sec
tion is used for statistical
and monitoring processes only and does not form any part of the selection or admissions process


Najwięcej informacji jest chyba w tej aplikacji:
http://www.rambertschool....rm-2013-143.pdf
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Innawaj 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 25
Posty: 38
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:27 pm   

Dziękuję bardzo! Nie mogłam tego znaleźć! To cudownie - zostało tylko ciężko ćwiczyć i zbierać DUŻEEE pieniądze :lol:


Szwedzka szkoła baletowa (17-19 lat)
Rekrutacja jest przez DVD :)
Najlepsze : nauczanie jest bezpłatne oraz jest możliwość nauczania w języku angielskim :mrgreen:

Wyróżnia się
The Ballet course oraz The Contemporary course

http://www.kungligasvenskabalettskolan.se/
_________________
nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że realizacja zajmie Ci dużo czasu. Czas i tak minię.
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 11:53 am   

Hej hej :) słuchajcie, znacie jakieś zagraniczne szkoły w których uczą modernu poza CODARTS? Rambert był najbardziej zbliżony do tego, ale obawiam sie, że jest za drogi. Znacie inne miejsca?
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 1:34 pm   

Witajcie!
Chcialabym sie zapytac czy znacie jakies szkoly (panstwowe,prywatme) w UK, Francji gdzie jest mozliwosc nauki tanca (ballet,contemporary najbardziej) i czy sa szkoly musicalowe. Chcialabym tez aby byly tam norlalnie lekcje o ile to mozliwe i dormitory.
Jednak przyjmne wszystkie propozycje w googlu ciagle mi wyskakue tylko RAD i RBS.
Wiek uczestnika : 16-17 lat.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 4:46 pm   

Oczywiście, że są.
W UK te najbardziej polecane:
Central School of Ballet
Northern Ballet School
English National Ballet School
Rambert (balet i contemporary jednak nie wiem jak z wiekiem, być może przyjmują od 18 lat, musisz sobie sprawdzić)
We Francji jest dobra szkoła w Cannes (też balet i modern, ale chyba więcj tancerzy tańczy współczesny po tej szkole)
http://www.cannesdance.com/presentation-uk-91.html

Jest oczywiście wiele mniejszych/mniej znanych szkół, nie znaczy, że gorszych.
Na musicalowych się nie znam więc nic nie podpowiem.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 5:24 pm   

A mi wlasnie ma musocalowych bardziej zalezy bo to dla mojej siostry ma byc.
Jedyne co znam to broadway dance center ale ona sie tam nie dostanie.
A te szkoly co podalas to prywatne?

Rambert jest od 16. Ja tam bylam i moja siostra sie tam nie odnajdzie.
Potrzebuje dla niej szkoly bardziej musocalowej w stylu bdc.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 9:52 am   

Moje pytanie jest takie... jestem w pierwszej klasie liceum i po tych trzech latach chciałabym dostać się do jakiejś szkoły tańca (najlepiej Londyn) głównie zależy mi na nauce klasyki i w tym kierunku chciałabym się kształcić . Oczywiście nie jestem początkująca. Tańczę od wielu lat (ale nie jestem w osb) i dlatego postanowiłam spróbować. Pytanie brzmi czy moglibyście mi coś polecić ? Przejrzałam wątek i zaciekawiło mnie Royal Academy of Dance... Czy jest to dobry wybór ?
_________________
Sukces- 10% talentu 90% pracy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12